Zobacz pełną wersję : Banalne pytania ale....


core77
04-03-2009, 19:24
Witam wszystkich.Jestem posiadaczem scorpio -wieloryb ,rocznik 95,16V od trzech miesięcy.Mam parę pytań.
1.Czy to normalne by po włożeniu kluczyków do stacyjki i przekręceniu w pozycję I świeciły światła postojowe gdy nie ma włączonych żadnych świateł??
2. Czy w moim modelu auta jest oświetlenie schowka??
Pewnie jeszcze zasypie Was gradem pytań ale proszę o wyrozumiałość :)

wojtekor
04-03-2009, 19:51
u mnie sie postojowki nie swieca.... ale z tym to moglo byc roznie zaleznie od modelu etc.

co do oswietlen schowka i innych tego typu to looknij do srodka czy jest lampeczka i jak jest to powinna swiecic jak nie swieci, gdzies jest buba. a nawet jak nie ma to dosc latwo mozesz sobie zamontowac...

tomiscorpio
04-03-2009, 19:54
Do 1 pozycji czyli wtedy kiedy radio Ci sie odpala???

Bo jak tak to nie jest to normalne, bo prawde mowiac w wielorybie swiatla same sie nigdy nie wlaczaja, jedynie ze ktos cos pokombinuje i po zaplonie lub odpaleniu sie swiatla wlaczaja. Mijania i postojowki. Samo wlaczanie sie.

wojtekor
04-03-2009, 20:02
tomiscorpio pewno cos kombinowane bylo, bo jak ktos np. jak ja zawsze jezdzi na swiatlach to to wygodne jak sie same zapalaja, ale z drugiej strony jak juz ktos kombinowal zeby tak zrobic to raczej powinny sie zapalac po wlaczeniu silnika...
Czyli gdzie cos sie zwarlo albo jakis nieudolny mechaniczek cos kombinowal.

core77 jak masz go od 3 miechow to ja bym chocby profilaktycznie sprawdzil skrzynki i wiazki bo pewno posypane mniej lub bardziej...

Struna
04-03-2009, 20:31
może skrzynka już daje znak że nalezy ją regenerować. Ewentualnie jakiś dodany modulik, który to robi specjalnie.

A co do oświetlenia schowka- to oczywiście że jest. Jak otworzysz schowek to widac nawet guzik to włączający ( po lewej stronie schowka - bliżej konsoli środkowej )

Tenże guziczek ma na drugim końcu gniazdo z żarówką. Jest specjalny otwór w górze schowka do jej wymiany, Trzeba się nieco nagimnastykować żeby to wymienić.

Idzie tam żarówka T4W - dopiero co dwa dni temu to robiłem u siebie, bo mi też nie świeciło.

Niestety bardzo często ten guzik nie odłącza żarówki - nie wiem, odkształca się pokrywa schowka czy coś i klapka nie dociska go wystarczająco i żarówka świeci cały czas. Potrafi to rozładować akumulator. Dlatego należy sprawdzić czy czasem po zamknięciu nie świeci. Można włączyć w komórce kamerkę i zamknąć w schowku telefon nagrywający obraz - będzie widać czy po zamknięciu świeci. Przez szczeliny tego nie widać.

Jak się wprawy nabierze to przez prawy nawiew na boczną szybę można dojrzeć nieco, ale to musi być ciemno.

ufff - ale elaborata walnąłem :)

wojtekor
04-03-2009, 21:18
tez mi sie cos tak zdaje, ze to skrzynka...
bo jesli nie i faktycznie ktos wrzezbil jakis modulik to zrobil to bez sensu, w znaczeniu takim ze wlacza Ci swiatla na I pozycji...

wojtekor
04-03-2009, 21:19
Struna a nie lepiej w srodku zone/narzeczona zamknac? Niech patrzy czy swiatlo gasnie :)

Struna
04-03-2009, 22:12
jak sie do schowka zmieści ;)

Rafał A.(antek)
05-03-2009, 13:42
nie wiemy narazie czy I to tal kolegi nie zapłon, malo kto rozroznia jeszcze pozycje radio. A w II(zaplon) to oczywiscie ze omga sie swiecic np wersje UK czy skandynawskie oczym nasz slawetny tomiskorpio znow pewnie nigdy nie slyszal ze w Scorpio swiatla potrafia sie same wlaczac :)

wojtekor
05-03-2009, 14:35
Rafał A.(antek) skandynawskie to sie zgodze ale ja mam UK i mi sie nic nie swieci...

Struna
05-03-2009, 14:36
bo to nie każde z UK miało, było jako opcja.

wojtekor
05-03-2009, 14:41
a widzisz ;) dobrze wiedziec, ze jest jeszcze co upgrade'owac w moim aucie :P

Struna
05-03-2009, 14:45
o ile taki bzdet komuś potrzebny :)

wojtekor
05-03-2009, 14:50
cicho! bzdet jest bzdet ale zawsze ;) a w moim przypadku przydatny bo zawsze na lampkach jezdze... :)

Struna
05-03-2009, 15:31
u mnie w mk2 ( które ma skrzynki takei same jak mk3 ) to wystarczyło dodatkowy przekaźnik wstawić i takie coś działało.

wojtekor
05-03-2009, 15:47
o! dzieki za info, obadam sprawe.

wojtekor
08-03-2009, 23:19
przekaznik to bodaj r14 i dziala ;) dzieki Struna