Zobacz pełną wersję : Mondeo MK3 - benzyna - zakup


Pawel
05-03-2009, 19:46
Po pierwsze witam szanownych forumowiczów.

Przymierzam się do zakupu Mondeo w benzynie. W związku z tym poprosiłbym o opinie na temat poniższego auta. Czy warto sobie nim wogóle zawracać głowę? Juz raz oglądałem "igłę", ale bardzo mili panowie z ASO przedstawili mi taką listę, że szkoda gadać.


http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7892072

michu
05-03-2009, 19:50
no raczej igła to to nie jest - spójrz na obrotomierz - przecież to z diesla wzięte jest

Axel
05-03-2009, 20:12
Poza obrotomierzem to auto na zdjęciu ma również 6-biegową skrzynie. Więc najprawdopodobniej ktoś pomylił zdjęcia. Przedstawiają ono auto inne niż opis ogłoszenia;). Takie ogłoszenie nie wymaga chyba obszerniejszego komentarza...

Pawel
05-03-2009, 22:48
Dzięki wielkie za spostrzeżenia, jak pokazaliście to rzeczywiście rzuca się w oczy.
A co np. z takim autem http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7913626

Czy cena nie jest zbyt wysoka (jest napisane, że to netto, ale zdaje się, że to cena brutto)? Niby piszą, że dają gwarancję itp. itd. ale, czy rzeczywiście auto z takim wyposażeniem jest tyle warte?

Axel
05-03-2009, 23:32
Auta używane od Ford Auto Plaza mają już swoją renomę. Jeśli chcesz kupić 100% pewne auto, z gwarancja itp. to sadzę, że to doskonała oferta. Ja swoje Mondeo kupiłem jako roczne auto od dealera Forda, zapłaciłem ok. 10-15% więcej niż przeciętna cena używanego. Jednak teraz mogę powiedzieć, że nie żałuje ani jednego wydanego grosza. Zapłaciłem, więcej, ale mam pewne, bezawaryjne auto.

michu
06-03-2009, 06:06
ja też bym Ci polecał zakup auta o te 10-15% droższego, ale od dealera - biorą na siebie odpowiedzialność za sprzedaż i nie musisz po sądach biegać z gościem z psiej Wólki, tylko z poważną firmą, która ma kasę więc może płacić

poza tym to przy używkach dealer na ogół wymienia przed sprzedażą zużyte elementy ,a to że cena 10% większa - daj spokój

jagrall
06-03-2009, 07:20
ten pierwszy był dużo za drogi. 1,8 za prawie 34?? za to to i diesla można poszukać a już napewno 2,0 (optymalny wybór).
drugi to już cenowa masakra.

arr
06-03-2009, 17:18
Akurat w przypadku mkIII wersje z silnikami benzynowymi są droższe:). Ten drugi bardzo ładny i mały przebieg

michu
08-03-2009, 08:19
ktoś na forum bmw się wyśmiewał, że znajomy ma tdci warte ok. 30.000zł i w serwisie musi zostawić 5tyś zł. za naprawę silnika - wtryski i coś tam jeszcze

Pawel
08-03-2009, 20:20
akurat mam mondeo w benzynie do sprzedania:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=52196

Pawel
09-03-2009, 08:14
Dzięki za propozycję, ale jestem w trakcie "załatawiania sprawy". Gdy zakończę całą operację oczywiście się pochwalę.

Pawel
21-03-2009, 23:35
Witam,

w kwestii zakupu postanowiłem jednak pójść za radą paru osób - bardzo dziękuję - i wziąć auto z Auto Plazy. Oczywiście jak to początkującemu wszytko się podoba, a zwłaszcza sposób jak auto sunie po drodze. Ale to może dlatego, że wcześniej mniejszym samochodem jeździłem.
I chociaż już doświadczyłem ile ford jest wort, to entuzjazm jeszcze mnie trzyma :) A mianowicie padł - a może takiego kupiłem? -zamek w drzwiach. Na szczeście bez problemów i szybko usterka została usunięta. A więc znowu zostaje mi tylko jeździć.

Poniżej kilak fotek - niestety trochę słabe, gdyż dosłownie na dwie minuty przy drodze się zatrzymałem.

A więc raz jeszcze dziękuję za głos rozsądku i pomoc. Pewnie jakieś pytania jeszcze się pojawią, ale póki co zawzięcie czytam forum.


6018

6019

6020

gregmag
23-03-2009, 06:55
Gratuluję.
Pochwal się co i za ile.

Pawel
24-03-2009, 20:23
Jeśli chodzi o co no to oczywiście Mondeo, wersja Ambiente. Wyprodukowany IX 2005. Przebieg 57,5k km.
Co tu jeszcze by dodać - w salonie go odpicowali, umyli, wyczyścili itp, itd. Dodatkowo "wytargowałem" komplet opon letnich. Acha - pół roku gwarancji, a więc za jakiś kilka miesięcy pojedziemy sobie do jakiegoś innego serwisu i niech szukają co bu tu można naprawiać.
A w kwestii ile - no to wiadomo, ze gentlemeni nie rozmawiają o pieniądzach :)

jagrall
24-03-2009, 20:28
no to oby się spisywał :)

michu
25-03-2009, 09:02
mi się właśnie to w Fordach podoba - w miarę nowe za małe pieniądze można kupić, a nie są wcale tak złe jak ich cena

Pawel
25-03-2009, 09:29
Dokładnie tak. Przyznam się, że najpierw za japończykiem się rozglądałem, ale za auto w podobnym stanie itp przynajmniej ze 20 tys musiałbym zapłacić więcej. Nawet taka octavia II była droższa. A ponieważ ten model mondeo od bardzo dawna podobał mi się, to z prawdziwą przyjemnością dołączyłem do klubu.

jagrall
25-03-2009, 09:35
adam100 nie żebym się czepiał, ale narazie to sie tylko na forum zalogowałeś :-) jak chcesz być członkiem klubu to trzeba m.in. składkę opłacać

Pawel
25-03-2009, 10:11
Muszę przyznać, że o oficjalanym klubie ze składkami pierwsze słyszę. A forum przeglądam już od jakiegoś czasu. Na szybko znalazłem jeden post z informacjami, ale linki z regulaminem itp. nie działają.
Trochę słabo wyeksponowane są informacje o klubie miłośników forda. Natomiast dzięki za info.

jagrall
25-03-2009, 13:30
poczytaj http://www.fordclubpolska.org/klub.php

pawelszakal
25-03-2009, 20:17
mi się właśnie to w Fordach podoba - w miarę nowe za małe pieniądze można kupić, a nie są wcale tak złe jak ich cena

Tylko zbyt szybko spadaja w cenie i to jest ich wada ;/

jagrall
25-03-2009, 20:22
tanio sprzedasz, ale i tanio kupisz, na jedno wychodzi

michu
25-03-2009, 20:41
klub to nie forum

MAXIMUS_00
26-03-2009, 17:36
Ford Mondeo SALON - I G I E Ł K A !!! z Sierpca 1.8 2005

Samochód na zdjęciach prezentuje się świetnie (odpicowane na maxa). Mimo że w opisie jest napisane że jest pełna dokumentacja to brak najważniejszego czyli KSIĄŻKI SERWISOWEJ. Udało mi się dotrzeć do historii tego auta z salonu - niby BEZWYPADKOWEGO , i tak po pierwsze auto miało jednak dzwona wymieniany był REFLEKTOR PRAWY NAPRAWĘ BLACHARSKO LAKIERNICZĄ MIAŁ PRAWY BŁOTNIK, PRAWE PRZEDNIE I TYLNIE DRZWI ORAZ PRÓG. JAK RÓWNIEŻ USŁYSZAŁEM LAKIER MIMO MŁODEGO WIEKU BYŁ W BARDZO MARNYM STANIE I ZOSTAŁ BARDZO GRUNTOWNIE CAŁY POLEROWANY. Usłyszałem również iż samochód wyjeżdżając z salonu do sprzedaży miał "DUŻE kłopoty z odpalaniem" taka właśnie była dołączona adnotacja i najważniejsze PRZEBIEG : W OGŁOSZENIU JEST PODANE IŻ MA 78.000 KM JA UZYSKAŁEM INFORMACJĘ IŻ MA PRAWIE O 102.000 WIĘCEJ CZYLI OK 180.000 KM WIADOMO JUŻ CZEMU JAKIMŚ CUDEM ZAGINĘŁA KSIĄŻKA SERWISOWA W KTÓREJ TEN PRZEBIEG BYŁBY UWIDOCZNIONY. gdyby ktoś chciał TO MAM NR VIN SAMOCHODU

UWAŻAJCIE NA TEN SAMOCHÓD NIESTETY NIE WARTO

rorington
13-04-2009, 10:46
Znajdziecie go też na www.bezwypadkowe.net
Tam ludzie ostrzegają innych przed takimi egzemplarzami