Zobacz pełną wersję : opony - jakiej marki??


sfinx12
10-07-2005, 08:35
jakich firm opony macie w swoich Transach?

Co polecacie a stanowczo nie?

Ja zostalem zmuszony do expresowego zakupu nowych
i najtaniej kupilem EUROSTONE COMVAN 185R14C ( z grupy Continental )

ma ktos moze jakies doswiadczenia z tymi oponami?

TOMEK07
10-07-2005, 22:12
powinny być dobre jednak wszystko zalezy gdzie były produkowane
w Polsce tez przecież produkują oponki takie jak Fulda ale w porównaniu z tymi z zachodu
różnica jest wielka widac jesteśmy gorszym narodem że nas tak traktują

zdzichop
13-07-2005, 06:43
W swoim Transicie 92 miałem fabryczne Continental Contrans 185 r14c. Opony bardzo trwałe z przebiegiem rzędu 70-90 tys. W lecie korzystałem z Dębica QUARTET, a w zimie Dębica Quartet Frigo. Letnie nie byly zbyt trwałe, ale za to zimówki -rewelacja. Zwłaszcza przez pierwsze trzy zimy. Debickie opony sa dobrym (tanim) rozwiazaniem dla Transita.

TOMEK07
13-07-2005, 19:17
W swoim Transicie 92 miałem fabryczne Continental Contrans 185 r14c. Opony bardzo trwałe z przebiegiem rzędu 70-90 tys. W lecie korzystałem z Dębica QUARTET, a w zimie Dębica Quartet Frigo. Letnie nie byly zbyt trwałe, ale za to zimówki -rewelacja. Zwłaszcza przez pierwsze trzy zimy. Debickie opony sa dobrym (tanim) rozwiazaniem dla Transita.

no ja na takie dobre nie natrafiłem zawsze szybko się zużywały dlatego zimówki miałem Matadory extra jazda na lodzie trochę gorzej na błocie , w essim Barum rewelacja śnieg ,lód ciut słabiej na błocie :wink:

jerzu
23-07-2005, 11:06
jakich firm opony macie w swoich Transach?

Ja w swoim fabrycznie miałem Firestony CV3000 - kiszka jakich mało. Po dwóch sezonach kupiłem Dunlopy SP LT30 - góran półka toto nie jest ale zdecydowanie lepsze od tych Firestonów.

pepo
01-08-2005, 21:53
u mnie były continentale ( brrrrrr) 215/75 16r wytrzymały 80 tyś
teraz jeżdze na dunlopach SP LT 800 225/75 16r i uważem że są dobre
zimówki mam polski szajs chyba dębice 205/75

jezierek
08-11-2005, 21:37
ja mam teraz zimówki
z przodu barumy 185 r14
z tyłu dębica frigo 185 r14
super opony ! na piasku zwą jak szalone :D
w lato jeździłem na continentalach - na szczęscie był to ich ostatni sezon :D juz wiecej ich nie kupie ;)

TOMEK07
09-11-2005, 19:08
widzę że prawie wszyscy sa zgodni że Continental to zle opony szczególnie na mokrej drodze nie mówiąc już o miejscach gdzie asfalt jest łączony masą asfaltową czyli coś w rodzaju lepiku continentale jeżdzą po tym jak po lodzie
obecnie jeźdzę na zimówkach od miesiąca już :lol: Fulda Kristal Montero 185/65/15 i uważam że są super chociaż ostatnio sie w..em bo ktoś mi gwóźdź wsadził w jedną

WRT
09-11-2005, 20:23
Na zimę nie ma nic lepszego jak kleber transalp poprostu rewelka , jeździłem na continentalach totalne dno jak dla mnie , wiking trochę lepszy ,i semperit, ale kleber bije wszystko oczywiście zima. A na lato Good Year Cargo G26

wiktor133
04-01-2007, 20:01
Ja w moim transicie używam obecnie opon: przód Sava trenta, tył: dębica Qartet. Opony tureckie sava trenta kupiłem pierwszy raz na próbę, a dębice kupuje zawsze
uważam że są dobre. Co Wy uważacie o naszej polskiej dębicy????????????
Nigdy nie kupuje opon zimowych i używanych .

jezierek
06-01-2007, 08:48
ja mam na przodzie Barumy 205/75/16C na tyle continental 205/75/16C, ale planuje zakup nowych na następny rok - te jeszcze przetrwają jak na razie na tą zime której nie ma :D

a na lato nie mam :( tzn mam łyse :P planuje zakup jakis dobrych w rozsądnej cenie 225/75/16C

wujek75
06-01-2007, 09:51
...trzeci rok jeżdżę na Dębica QARTET bodajże 175R14C, cały komplet kupiłem jako nowe w cenie 206zł za szt. ze zmianą i wyważeniem - transit z zabudową skrzyniową. Co zauważyłem to:
- opony bardzo dobrze spisują się na deszczu i przy wjeździe nawet w głębsze kałuże :fcp1 ,
- dobrze znoszą większe obciążenia jeżeli chodzi o nacisk choć nie mają tak sztywnych boków jak np. micheliny więc jeżeli ktoś jeździ często mocno przeładowanym autem to przy prowadzeniu na trasie może być nieprzyjemne zaskoczony - "pływanie" (efekt ten nie występuje przy normalnym obciążeniu) :fcp3 ,
- opona generalnie jest naprawdę wytrzymała czy to na otarcia czy też na przeciążenia związane z jazdą w bardzo nierównym terenie ze sporym ładunkiem,
- co ciekawe bieżnik dość szybko zużywa się jeżeli chodzi o pierwsze 2-3 mm, później opona sprawia wrażenie trwalszej co wygląda to tak jakby wierzchnia warstwa była poprostu bardziej miękka,
- przy oponach na przodzie widać delikatnie większe różnice w większym zużyciu zewnętrznych stron opony,
- opony przeciętnie spisują się w terenie piaszczystym i błotnistym, jeżeli chodzi o śliską nawierzchnię czy śnieg to są słabiutkie :fcp8 ,
- plusem jest, że nie szumią przy wyższych prędkościach,

generalnie za tę cenę jestem z tych opon zadowolony (szczególnie jazda po kałużach i obciążalność) choć oponę cec***e szybka ścieralność bieżnika i nie sądzę by z tego powodu wytrzymały jakiś większy przebieg - poprostu opona ta to trochę kompromis pomiędzy jakością a ceną opon z wyższej półki :fcp4 ...

Olo1
06-01-2007, 12:52
Ja mam zimowe pirelli citynet winter plus im sobie je bardzo chwalę tamtej zimy testowsłem je na sniegu i zaspach biorą jak szalone , dwie dostałem jsk kupiłem tranzita od gości dał mi je na przód bo letnie to były sliki i dzięki temu dojechałem w 2006 styczniu do domu droga umnie była zasypana ale ciągły do samego końca choć już auto prawie stawało i potem dokupiłem przez internet jeszcze 2 takie same i jestem z nich bardzo zadowolony!!!!!!!!! acha mercedes te oponki wkłada fabrycznie do sprintera i vito więc chyba są coś warte ja sprawdziłem je na własnej skórze i polecam!!!

skin80
27-05-2009, 08:42
Witam
Troszke odgrzejemy temat :)
Robię pierwsza zmiane opon w swoim Transicie wiec poprosze o porade ... ktore oponki z tych trzech wybrac:

http://www.opony.com/opony/48603_uniroyal_rainmax.html
http://www.opony.com/opony/47768_goodyear_cargo_g26.html
http://www.opony.com/opony/56060_michelin_agilis.html

a moze macie inne godne polecenia w tym przedziale cenowym ?
jezdze jako osobowka (9) czasem z przyczepką aczkolwiek zadko.

dab1978
27-05-2009, 14:18
Good Yeary brałbym w ciemno, Michelin w sumie tez...