Zobacz pełną wersję : Mikser


krzychu1q
09-03-2009, 18:18
witam. Mam scorpio 2.0 16 v z podwójnym dolotem. Mam założone dwa miksery i silnik źle pracuje. byłem u gazowników i rozkładają ręce nie potrafią wyregulować wolnych obrotów. jeden stwierdził żeby zrobić redukcję na jedną rurę dolotową i załozyć jeden mikser, inny twierdził żeby założyć dodatkowe pokrętło do regulacji na jeden z mikserów. Czy ktoś pomoże mi rozwiązać problem.

Struna
09-03-2009, 18:34
hmm, zdaje się na FST był elaborat jak porządnie zagazować dohc 16V, coś tam trzeba było się narzeźbić żeby to szło jak należy.

ed25
09-03-2009, 18:47
Na zdrowy zozsądek jedyne co mogę Ci podpowiedzieć, to załóż sobie sekwencję. Wywal w cholerę miksery bo na silniku 16v to po prostu zakażenie. Koszty sekwencji nie są już takie duże (masz zbiornik, wielozawór, przewody) kwestia może 1000zł. Koszty na pewno Ci się szybko zwrócą: mniejsze spalanie, taka sama dynamika jak na benzynie, równa praca i zero wystrzałów co nie jest bez znaczenia dla Twojej kieszeni, nie wspomnę już o zaoszczędzonym zdrowiu.
Jeśli jednak z jakichś względów pozostaniesz przy mikserach to opisz dokładnie problem czy problem pojawił się nagle, wcześniej było OK, jak pracuje silnik na benzynie. Nie słuchaj żadnych głupich rad typu "zrobić redukcję na jedną rurę dolotową i załozyć jeden mikser". Z mikserem taki układ to dopiero będzie porażka, jeżeli już to taki układ tylko z blosem, ale i z nim w 16v są problemy.
Pozdrawiam

krzychu1q
09-03-2009, 18:59
od kiedy go kupiłem to jest problem, nie moę go wyregulować na wolnych obrotach.jak schodzi z wysokich to prawie gąsnie isię częsie dopiero po chwili sie ustabilizuje. Znów gdy jest zimny to gaśnie przy doje zdżaniu do krzyżówek. Spróbuje chyba z tem dodatkowym pokrętłem na jednym z mikserów gdyż wyczytałem w necie iż w każdym z dolotów panuje inne ciśnienie zwłaszcza gdy schodzi z obrotów

pepicosi
09-03-2009, 19:57
jeśli już to wpakuj blosa albo sekwecję-tylko ona nie jest taka wspaniała fakt auto nie walnie itp, ale niestety troszke pracuje na tym paliwie i opiera się na instalacji auta i niekiedy potem bywa tragedia wiązki i takie tam , a jak masz teraz parownik to jeszcze pozostanie ci tylko blos fakt obecnie troszke cena wysoka ale raczej będzie to pozytywnie działało -a kolega tą odmę pod wydechowym ma całą ????????