Zobacz pełną wersję : Wymiana reflektorów z starego typu na nowego


czleszek
13-07-2005, 01:38
Chciałbym ewentualnie ( jeszcze nie kupiłem) wymienic lampy przednie ze starego typu na nowego, stad pytanie:
Czy poza reflektorami ,kostki instalacji w samochodzie starego typu sa takie same czy trzeba przerabiac???
Jeżeli ktos adoptował prosze o jakis opis koszty adaptacji pomijajac koszt lamp i i ew namiary gdzie można dokupic tanio kostki bo słyszałem że nie pasuja.

tecman
13-07-2005, 19:04
Chciałbym ewentualnie ( jeszcze nie kupiłem) wymienic lampy przednie ze starego typu na nowego, stad pytanie:
Czy poza reflektorami ,kostki instalacji w samochodzie starego typu sa takie same czy trzeba przerabiac???
Jeżeli ktos adoptował prosze o jakis opis koszty adaptacji pomijajac koszt lamp i i ew namiary gdzie można dokupic tanio kostki bo słyszałem że nie pasuja.

Ja zmienialem lampy stare w Focusie na nowe - ale biksenony, w kazdym badz razie temat jest zbiezny w pierwszych momentach pracy nad takim projektem.

Focusy sprzed liftingu maja inna zlaczke niz te po liftingu, tak wiec musisz zaopatrzyc się w nowe konektory do nowych reflektorow H1/H7. W ASO Forda samych wtyczek nie znajdziesz...ja kupilem u konkurencji...w VW...sa takie identyczne w golfie IV. Patrz ponizej
http://fordfocus.pl/fotki/xenon2.jpg

Piny do tych kostek mozesz wydlubac z pierwszej lepszej kostki DIN do montazu AUDIO...

Nastepnie musisz wybadac, ktore kabelki ida w ktore piny w nowej lampie i po sprawie. O tym mozesz sie dowiedziec z dokumentacj instalacji elektrycznej znajdujacej sie w TIS'ie.

Aha - przyda Ci sie part number tych wtyczek - 1JO-973-735, a tak na marginesie to mam takowe do sprzedania :) obecnie nie sa mi juz potrzebne bo lampy przelozylem do nowszego focusa po liftingu i zostaly mi przejsciowki...

Pozdrawiam,

czleszek
13-07-2005, 20:37
Dzieki serdeczne, to mi wystarczy!!!

ulfik
14-07-2005, 21:16
Czyli prócz lamp jakie koszty trzeba ponieść.

tecman
15-07-2005, 17:31
Czyli prócz lamp jakie koszty trzeba ponieść.

tak jak napisalem - wtyczki od VW plus 2-3 wtyczki DIN do pozyskania pinow...i duzo browcow:)