Zobacz pełną wersję : Rezerwa.


maluch
15-03-2009, 19:16
Witajcie.
Czy u Was też tak samo szybko zapala się kontrolka "księgowego"? Ostatnio zaraz po jej zaświeceniu przejechałem około 10 km i udałem się na stację paliw. Do baku weszło tylko 55 litrów. Biorąc pod uwagę przekłamania dystrybutora i fakt, że nigdy nie da się nalać takiej samej ilości paliwa, to i tak wychodzi około 15litrów rezerwy.

misialek
16-03-2009, 13:41
U mnie to samo, księgowy odzywa się mimo że w baku jest jeszcze troche siana. Zazwyczaj jak tankuję zaraz po zaświeceniu rezerwy to wchodzi tak jak tobie ok 55-60l.

Jednak mimo sporej rezerwy nie ryzykowałbym jazdy na oparach, jako że nowoczesne diesle są bardzo wrażliwe na różne zanieczyszczenia paliwa a na dnie baku lubi się czasem jakiś syf osadzić. Wole nie sprawdzać ile kosztują nowe wtryskiwacze i pompa wtryskowa do rangera

bikej
16-03-2009, 20:07
na rezerwie czesto robie >100km

maluch
16-03-2009, 20:15
Także staram się tankować dość szybko po pojawieniu się rezerwy. Także nie udało mi się ani razu wlać do baku więcej jak 60 litrów. Myślałem, że z moim pływakiem coś jest nie tak ;) albo bak dali mi z jakiegoś focusa :lol:

markiz
17-03-2009, 07:01
Spokojnie to przypadłość wszystkich Rangerów, ja też często śmigam na rezerwie ponad 100km i jest ok.Wczoraj tankowałem i weszło jakieś 65l także jeszcze w zbiorniku zostało sporo

macono
22-05-2009, 09:36
mi rezerw zapala sie gdy w baku pozostaje ok 17 litrow. nie ma sie co dziwic w tajlandi auto te sluzy glownie do jazdy w terenie, sdtad tez rezerwa musi byc spora ze wzgledu na przechyly i tak by wrocic do domu;)wiec nie ma sie co dziwic...w autach takich zazwyczaj tak jest. tak w ogole moj ford pali mi srednio 8,5 litra na setke az sie dziwie ze tak malo, mozliwe? a moze mam cos nie tak? he he