Zobacz pełną wersję : [Fiesta 1989-1996] Kanały szyberdachu...


Broqulka
28-03-2009, 22:02
Witam..
Czy orientuje się ktoś jak przebiegają kanały od szyberdachu....(są 4 takie kanały)
I jaki jest najłatwiejszy sposób na ich "przepchanie"...

Pozdrawiam...

stasiek49
29-03-2009, 07:47
najlepiej przepchać linką od licznika,kanały idą w słupkach do progów

dresat
29-03-2009, 08:49
Witam..
Czy orientuje się ktoś jak przebiegają kanały od szyberdachu....(są 4 takie kanały)
I jaki jest najłatwiejszy sposób na ich "przepchanie"...

Pozdrawiam...

Można też użyć drutu od migomatu...:)

Broqulka
29-03-2009, 17:22
najlepiej przepchać linką od licznika,kanały idą w słupkach do progów

Czy zapchane owe kanały mogą być przyczyną wody pod wycieraczka pasażera jak i zarówno kierowcy ??

dresat
29-03-2009, 17:39
Czy zapchane owe kanały mogą być przyczyną wody pod wycieraczka pasażera jak i zarówno kierowcy ??
U mnie woda dostawała się szczeliną zewnętrzną między słupkiem i podszybiem - wciśnięty silikon, ale też udrożnienie otworków w narożnikach - w tej przestrzeni, gdzie wlot wentylacji i zbieranie się wszelkich paprochów, a jesienią liści.:)

Broqulka
30-03-2009, 22:32
U mnie woda dostawała się szczeliną zewnętrzną między słupkiem i podszybiem - wciśnięty silikon, ale też udrożnienie otworków w narożnikach - w tej przestrzeni, gdzie wlot wentylacji i zbieranie się wszelkich paprochów, a jesienią liści.:)

Czyli udrożnienie tam gdzie znajduje się silniczek od wentylacji...(są chyba 4 otwory zasłoniete taką guma)

dresat
31-03-2009, 07:15
Czyli udrożnienie tam gdzie znajduje się silniczek od wentylacji...(są chyba 4 otwory zasłoniete taką guma)

Wspomniane przeze mnie otworki są 2 i znajdują się w tej przestrzeni, ale w samych jej narożnikach, z lewej i z prawej. Może masz pokryte takim błotkiem i ich nie widać?

Broqulka
01-04-2009, 09:05
Wspomniane przeze mnie otworki są 2 i znajdują się w tej przestrzeni, ale w samych jej narożnikach, z lewej i z prawej. Może masz pokryte takim błotkiem i ich nie widać?

Chodzi o te otworki które znajdują się jeden za zbiorniczkiem wyrównawczym a drugi koło wiązki przewodów z komory silnika do kabiny ??

dresat
01-04-2009, 12:29
Chodzi o te otworki które znajdują się jeden za zbiorniczkiem wyrównawczym a drugi koło wiązki przewodów z komory silnika do kabiny ??

Można te otworki tak lokalizować, ale dojście do nich jest z przestrzeni, gdzie na jej środku jest wentylatorek/dmuchawa. Zupełnie w narożnikach ścianki, co na niej taka gruba uszczelka.