Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] Oświetlenie wnęk na nogi - czy jest


Kayu
04-04-2009, 20:47
Witam,

czy w S-Maxie w którejś wersji jest obecne podświetlenie strefy nóg w pierwszym rzędzie siedzeń ? (w goldx nie ma) Jeśli tak i ktoś z Was ma to podświetlenie, to czy mógłby spojrzeć gdzie są umieszczone żarówki ?

tygrysex
05-04-2009, 08:01
Ja mam Titanium i jest... a gdzie, to napisze Ci potem jak sprawdze :D

ph71
05-04-2009, 09:26
Witam,

czy w S-Maxie w którejś wersji jest obecne podświetlenie strefy nóg w pierwszym rzędzie siedzeń ? (w goldx nie ma) Jeśli tak i ktoś z Was ma to podświetlenie, to czy mógłby spojrzeć gdzie są umieszczone żarówki ?

U mnie w Platinium X też jest - zaraz za pionową obudową z tworzywa ponad nogami, żarówki nie są zamknięte ani specjalnie osłonięte:surprise:

Kayu
05-04-2009, 10:32
Mógłbym prosić o zdjęcie ? Ciekawy jestem czy powtórzy się sytuacja z mondeo, gdzie fabrycznie zazwyczaj była instalacja z oprawkami, wystarczało zazwyczaj wetknąć tam żarówki, aby mieć oswietlenie nóg. Z góry dzięki.

tygrysex
05-04-2009, 10:51
Kayu jak wymacasz naroznik (od wewnatrz) przy lewym kolanie pasazera i prawym kierowcy, to wlasnie tam znajduje sie zarowka, jak juz kolega napisal, jest to poprostu nie oslonieta niczym zarowka... jak nie odnajdziesz, to moge strzelic Ci fotke...

tygrysex
05-04-2009, 11:40
Fotka moze nie pierwszych lotow, ale po elementach spokojnie dojdziesz, gdzie miesci sie zarowka... (fotka robiona po stronie kierowcy)...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d3241bb356ef4ebe.html

Hit
05-04-2009, 13:31
W wersji Titanium podświetlenie też jest :)

tygrysex
05-04-2009, 14:41
ja mam titanium i jest... A gdzie, to napisze ci potem jak sprawdze :d

Hit - :D :p

Hit
05-04-2009, 15:06
Zawsze mogą być różne titanium, mnie ostatnio serwis przekonywał, że w moim nie ma czujnika zapiętych pasów :p

tygrysex
05-04-2009, 15:16
Bo oni tak lubia pier#$%^... jak czasami sie poslucha jaka maja wiedze na temat sprzedawanych/naprawianych aut... to szczena opada poprostu :(

Kayu
06-04-2009, 08:17
Dziękuję wszystkim za pomoc, niestety wygląda na to, że kabelków i oprawek do oswietlenia nog w GoldX nie ma.

Kayu
05-01-2010, 19:09
No i przyszedł czas na autokorektę - oprawki jednak są w moim GoldX, dziś znalazłem. Jutro kupię żarówki i zobaczymy czy będzie działało oświetlenie skarpetek :)

kingsage
05-01-2010, 19:20
Rzecz niezbędna.Można sobie nogi zaplątać po ciemku.Przerost formy nad treścią chciałoby się powiedzieć ... tylko konstrukcja tego oświetlenia jak w ukraińskim traktorze na to nie pozwala, bo to ani forma, ani treść.
Jak czytam całokształt wypowiedzi na forum, to zastanawiam się czy nie strzeliłem sobie w kolano kupując s-maxa.Z fordem nie miałem nic do czynienia.Jestem, jakby to rzec, wychowany na VW, więc porównanie będzie ostre i bezlitosne.Albo wy jesteście jacyś dziwni, albo to auto jest złomem.Zobaczymy.Za niedługo poznam to na własnej skórze.

Kayu
05-01-2010, 19:44
kingsage: zbędna czy niezbędna - wisi mi to - na pewno jest przydatna, bo światło z górnej lampy w nogi nie dociera. Idiotyczne jest tylko podejście Forda, że od lat montuje wiązki oświetlenia nóg we wszystkich wersjach Mondeo oraz jak widać S-Maxa, ale żarówki za 0,5€ sztuka wkłada tylko do wyższych wersji.

buju
05-01-2010, 20:38
Idiotyczne jest tylko podejście Forda, że od lat montuje wiązki oświetlenia nóg we wszystkich wersjach Mondeo oraz jak widać S-Maxa, ale żarówki za 0,5€ sztuka wkłada tylko do wyższych wersji.

idiotyczne jest to, ze nigdzie w cenniku nie ma nawet grama info, że może być to podświetlenie lub, że go nie będzie i ile ta przyjemność. w modelu pokazowym nie było więc nie pytałem i z deko ubolewałem nad brakiem (zresztą tak jak lusterko do obserwacji dzieci zamiast schowka na okulary w suficie - niby jest na jakimś foto w katalogu ale ni jak tego kupić).

pebeel
06-01-2010, 08:35
Rzecz niezbędna.Można sobie nogi zaplątać po ciemku.Przerost formy nad treścią chciałoby się powiedzieć ... tylko konstrukcja tego oświetlenia jak w ukraińskim traktorze na to nie pozwala, bo to ani forma, ani treść.
Jak czytam całokształt wypowiedzi na forum, to zastanawiam się czy nie strzeliłem sobie w kolano kupując s-maxa.Z fordem nie miałem nic do czynienia.Jestem, jakby to rzec, wychowany na VW, więc porównanie będzie ostre i bezlitosne.Albo wy jesteście jacyś dziwni, albo to auto jest złomem.Zobaczymy.Za niedługo poznam to na własnej skórze.

Będziesz zadowolony. Jak tutaj czytam te wszystkie wiadomości i utyskiwania to gdybym nie znał fordów to pomyślałbym, że to złomy jakieś okrutne. Z drugiej strony pomyśl jednak o efekcie skali. Kilka osób narzeka a sprzedaje się tysiące samochodów ;) poza tym co to za narzekania ;)

wit007
06-01-2010, 09:47
Wychowany na VW i przesiada się na Forda? Kryzys czy co? ;)

Kayu
06-01-2010, 11:31
Żarówki włożone, świecą. Dla potomnych: żarówki typu W5W całoszklane. Pewnie da się też włożyć W5W na LEDach, ale nie wiem czy przeżyją ściemnianie (oświetlenie jest wyłączane przez ściemnianie).

maciekr7
06-01-2010, 13:50
Wychowany na VW i przesiada się na Forda? Kryzys czy co? ;)

VW dla mnie jest bardziej przyjazny, ale niestety dał ciała z VANami. Jakby był bliźniaczy dla eSia to pewnie byłby VW. Touran jest jakiś dziwny, mniejszy i ma mniejsze koła, a Sharan za mało sportowy i jednak na co dzień za duży (no i wiekowy już, nie przystaje do nowej rodziny VW).

maciej
06-01-2010, 17:13
Przekonasz się, że to my jesteśmy dziwni a auto jest bardzo dobre.
Jest tak dobre, że po każdej zakończonej jeździe logujemy się na forum, żeby jeszcze trochę "posiedzieć za kółkiem". Problem z tym, że trochę głupio byśmy się czuli piejąc w kółko z zachwytu, więc, trochę na siłę, szukamy jakichś mankamentów. Nie ma aut idealnych, i zawsze coś się znajdzie, jednak radze nie zwracać uwagi na nasze "marudzenie".

HIT ! Wyjąłeś mi to z ust... :) :) :)

kingsage
06-01-2010, 17:30
Ech dziwny ten Ford.Ma instalację, ale żarówek nie wkłada w każdą wersję, a przecież to dodatkowy "bajer", którym mozna się pochwalić i poczarować klienta.
Co do waszych odpowiedzi, to mnie pocieszyliście.Dzięki.Co do mojej "przeszłości" :D (brzmi jak zwierzenia z pudła) , tak się ułozyło. W zasadzie przez 10 lat ujeżdżania vw, złego słowa nie dam powiedzieć o tej marce, bo nigdy mnie nie zawiodły. A czy kryzys do mnie zawitał?Życzyłbym sobie takiego kryzysu zawsze.Za cenę smaxa można wyjechać z salonu paskiem i to wcale nie najtańszą wersją, tak że Witt bez kompleksów, serio :D .
Nie bójcie się ledów.Tego rodzaju oświetlenie wykorzystywane jest również w lampach estradowych, a tam jak wiadomo ściemnia się i rozjaśnia, zmienia kolorki i robi z tym rzeczy fantastyczne, tak że bez obaw.Wadą natomiast jest to, że ledy świecą światłem skupionym, a nie rozproszonym, więc nie spełniają tu swojej funkcji tak jak np. w światłach DJD.

buju
06-01-2010, 21:14
Żarówki włożone, świecą. Dla potomnych: żarówki typu W5W całoszklane. Pewnie da się też włożyć W5W na LEDach, ale nie wiem czy przeżyją ściemnianie (oświetlenie jest wyłączane przez ściemnianie).

Byłem dziś w salonie z czymś innym (umówione spotkanie) i poprosiłem by gościu sprawdził, czy mam w fotelach instalację na owe oświetlenie. Mechanik obiecał sprawdzić ale wogóle na temat oświetlenia w tym miejscu to WSZYSCY w salonie po raz pierwszy słyszeli - dramat. Gdy odbierałem auto mechanik powiedział mi, ze nie mam takowej instalacji, ale czy sprawdzał o nie wiem.
Powiedział natomiast, ze norma jest, ze auta przyjeżdżają z instalacją na oświetlenie dla nóg kierowcy i pasażera ale bez żarówek i oni te żarówki muszą dokładać ale często zapominają.
Musze w weekend sam poszukać...

buju
06-01-2010, 21:21
VW dla mnie jest bardziej przyjazny, ale niestety dał ciała z VANami. Jakby był bliźniaczy dla eSia to pewnie byłby VW. Touran jest jakiś dziwny, mniejszy i ma mniejsze koła, a Sharan za mało sportowy i jednak na co dzień za duży (no i wiekowy już, nie przystaje do nowej rodziny VW).

mam podobne odczucia ale w moim przypadku S'Max uzupełnił ofertę Audi.
Po prostu nie ma tam takiego auta w ofercie (usportowiony VAN).

wit007
07-01-2010, 09:12
Byłem dziś w salonie z czymś innym (umówione spotkanie) i poprosiłem by gościu sprawdził, czy mam w fotelach instalację na owe oświetlenie. Mechanik obiecał sprawdzić ale wogóle na temat oświetlenia w tym miejscu to WSZYSCY w salonie po raz pierwszy słyszeli - dramat. Gdy odbierałem auto mechanik powiedział mi, ze nie mam takowej instalacji, ale czy sprawdzał o nie wiem.
Powiedział natomiast, ze norma jest, ze auta przyjeżdżają z instalacją na oświetlenie dla nóg kierowcy i pasażera ale bez żarówek i oni te żarówki muszą dokładać ale często zapominają.
Musze w weekend sam poszukać...

Ale te żarówki nie są w fotelach, tylko z tyłu konsoli środkowej ponad nogami ;)

buju
07-01-2010, 09:45
Ale te żarówki nie są w fotelach, tylko z tyłu konsoli środkowej ponad nogami ;)

to tym bardziej juz wiem jak sprawdzał... poszukam i u siebie bo dziwne to dla mnie. dzieki za info gdzie szukac. myslalem ze foto jakie zamieścił tygrysex pokazuje fotel.

tygrysex
07-01-2010, 10:12
eeeee - nie... lopatologicznie, to jest tak, ze musisz polozyc sie na podlodze i glowe oprzec na pedalach, a na koniec patrzec w strone sufitu auta... no... orientacyjnie :D

buju
07-01-2010, 10:34
eeeee - nie... lopatologicznie, to jest tak, ze musisz polozyc sie na podlodze i glowe oprzec na pedalach, a na koniec patrzec w strone sufitu auta... no... orientacyjnie :D

Juz wszystko jasne. Przed momentem bylem w aucie i jest tak jak napisalem wczoraj ale ja myślałem o tyle a Wy piszecie o przodzie. Zresztą wczoraj w salonie gościu mi powiedział ze AUTA NOWE PRZYJEŻDŻAJĄ Z FABRYKI BEZ ŻARÓWEK I ONI CZĘSTO MUSZĄ DOKŁADAĆ, ALE CZĘSTO ZAPOMINAJĄ - i mówił to faktycznie o przodzie. A ja mówiłem o tyle :)
Że przód jest oświetlony to jest dla mnie tak oczywiste ze nawet nie przypuszczałem, ze w aucie za 100 koła może nie być i jakoś nie doczytałem, że Wy faktycznie piszecie o przodzie a nie o tyle (gdzie wiele aut ma też oświetlenie - np. w Audi mam). Sorry, ale sam z siebie się śmiałem.

roger
18-01-2010, 22:30
Skoro już o oświetleniu w kabinie - czy ktoś w Was ma te czerwone diody? Jaki efekt? Da się to "coś" dołożyć?

tygrysex
19-01-2010, 07:00
roger - bylo juz pare razy... nawet jest osobny temat od tego gdzies na forum... albo nawet dwa...
Dolozyc sie da, bo dokladaja w germanskim forum - poprostu wymiana calego panelika.
Ja mam inny niz ten na fotce, bo mam tam jeszcze czujniki od fabrycznego alarmu, ale...
efekt fajny, ale natezenie jest sterowane ta sama galka co Convers+. Wiec jesli takowy posiadasz, to zeby widziec efekt tego oswietlenia musisz miec to na max = masz Conversa rozswietlonego na max = masz w nocy wypalone oczy po 30km jazdy ;)

gunter2079
02-04-2016, 21:16
Odgrzewam,
Mam GoldX'a i szukam i macam i nic, może mi ktoś podpowiedzieć jak to wygląda ? Czy to jest gniazdo żarówki luzem na kabelku, czy gniazdo przymocowane do czegoś ? jaki kolor tych kabelków jest ? Od strony kierowcy idzie kabel w górę ale moję się go pociągnąć bo może być od poduchy kolanowej ....

załączam fotkę miejsca w którym powinna być ...

meniu86
03-04-2016, 20:16
Panowie a do czego maja słuzyc te odblaski w drzwiach kierowcy i pasazera? w VW to mi przynajmniej świeciły? :)

tubus
03-04-2016, 20:37
Odgrzewam,
Mam GoldX'a i szukam i macam i nic, może mi ktoś podpowiedzieć jak to wygląda ? Czy to jest gniazdo żarówki luzem na kabelku, czy gniazdo przymocowane do czegoś ? jaki kolor tych kabelków jest ? Od strony kierowcy idzie kabel w górę ale moję się go pociągnąć bo może być od poduchy kolanowej ....

załączam fotkę miejsca w którym powinna być ...

Jeśli szukasz oprawki jak wynika ze zdjęcia to nie w tym miejscu tzn. nie przy pedałach a w rogu tuż pod poduszką przy konsoli środkowej. Tak samo po stronie pasażera pod schowkiem przy konsoli.

Slartibartfast
03-04-2016, 22:37
Czy to jest gniazdo żarówki luzem na kabelku, czy gniazdo przymocowane do czegoś
Górna część zdjęcia, na krawędzi plastikowej maskownicy, chyba nawet w tym lekkim wgłębieniu widać gniazdo

gunter2079
04-04-2016, 13:01
podejrzałem w innym aucie gdzie to. sprawdzałem na razie od strony pasażera i mocowanie plastikowe jest, ale w środek palec wsadzam i pusto... możliwe że nie ma instalacji ?

Od strony kierowcy to samo (zdjęcie) :(
Czy instalacja występowała we wszystkich modelach ? Nie widziałem żeby gdzieś wpadło gniazdo .... może ktoś wyciął. Skąd pociągnąć instalacje ?

gunter2079
05-04-2016, 21:20
ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić ?

szafarek
05-04-2016, 23:34
ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić ?

Co prawda robiłem u siebie w C-maxie ale w S-maxie będzie identycznie.
Polecam lekturę : Podświetlenie "skarpetek" (http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206892&highlight=skarpetek)

gunter2079
06-04-2016, 07:02
szafarek - dzięki
Poszukam tej wiązki i spróbuje się wpiąć.

szafarek
06-04-2016, 07:06
szafarek - dzięki
Poszukam tej wiązki i spróbuje się wpiąć.

Możesz nie znaleźć wiązki. U mnie nie było nic poza miejscem na włożenie oprawek. Całą instalację musiałem poprowadzic.

japim
06-04-2016, 09:04
Możesz nie znaleźć wiązki. U mnie nie było nic poza miejscem na włożenie oprawek. Całą instalację musiałem poprowadzic.

Tez chcialbym dolozyc sobie podswietlenie nog - duzo trzeba sie z tym bawic? Moze jakis manual step-by-step? Czy trzeba podpinac sie az do lampek sufitowych?

EDIT: znalazlem Twoj post z linkiem do opisu kilka postow wyzej...

gunter2079
06-04-2016, 12:43
lampki górne muszą być zasilane z dołu. kwestia znalezienia kabla który idzie z dołu i na chama się wspiąć

MaXyM
06-04-2016, 17:25
Panowie a do czego maja słuzyc te odblaski w drzwiach kierowcy i pasazera? w VW to mi przynajmniej świeciły? :)

sluza do tego co napisales. odbijaja swiatlo.
jesli jednak poszukasz na forum dowiesz sie, ze moga i swiecic

cliner
07-04-2016, 08:47
Wash and go...

kkuzi
18-04-2016, 08:49
No i przyszedł czas na autokorektę - oprawki jednak są w moim GoldX, dziś znalazłem. Jutro kupię żarówki i zobaczymy czy będzie działało oświetlenie skarpetek :)

Potwierdzam, w moim GoldX polift są oprawki, wystarczyło tylko włożyć żarówki i działa:) Szkoda że nie zorientowałem się wcześniej:)

Kubino
10-01-2019, 11:50
Witam

Panowie ma może ktoś doświadczenie lub informację jak wyjąć ten plastik czarny ze zdjęcia od gunter2079 z poprzedniej strony, bo oprawka wpadła mi do środka i za nic nie mogę wyjąć, a ciemność mnie przytłacza:)