Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] konfiguracja wyposażenia


maciekr7
07-04-2009, 14:58
Jestem nowym forumowiczem, więc na początku Witam wszystkich użytkowników S-Maxa.
Przewijają się w tematach opinie na temat dodatkowego wyposażenia auta, ale można to jakoś pozbierać do kupy. Ułatwiłoby to chociaż trochę wybór osobom, które chcą takie auto kupić.
Wiadomo że każdy ma inne podejście do różnych gadżetów, ale można krótko uzasadnić swój wybór danego dodatku, z czego inni i tak będą musieli wyciągnąć wnioski.
Może starczy, przejdę do konkretów. Właśnie stoję przed wyborem skonfigurowania auta i na razie wychodzi mi to, a może Szanowna społeczność zaproponuje coś jeszcze:
S-MAX Titanium 2.5T, :
1. pakiet Titanium X
2. zaawansowany układ ESP
3. podgrzewane fotele
4. fotele 3 rzędu
5. rolety przeciwsłoneczne
6. Dodatkowo przyciemniane szyby z tyłu
7. nakrętki kół
8. autoalarm
9. felga 18"
10. blaty stolików
11. chlapacze
12. pakiet Busines I
13. Tapicerka foteli Alcantara
14. Pakiet Siedzenia

Lista jeszcze nie zatwierdzona, ale niedługo trzeba zamknąć :)
Swoją drogą ciekaw jestem, jak wyglądają chlapacze ??
Widziałem jeszcze schowki pod fotelami kierowcy i pasażera, może być całkiem przydatne.

Pozdrawiam.

ph71
07-04-2009, 15:42
1. Pomyśl o Navi DVD z 7' ekranem dotykowym w obudowie piano black. Pięknie ubiera wnętrze i wszystkim się super steruje...:)
2. Mam również IVDC przy kołach 17" i bez dwóch zdań różnice są bardzo wyczuwalne. Na 18" będą jeszcze bardziej...:okulary: No chyba, że lubisz zawsze czuć po czym jedziesz... Chociaż przy prędkości 20-30km/h na bocznej, gruntowej drodze - nie sądzę aby to były ciekawe doznania :D
3. Blaty stolików bym sobie podarował...

heko
07-04-2009, 15:47
...zdecydowanie polecam IVDC !!! :D

Hit
07-04-2009, 15:48
Jak dla mnie to:
1.OK
2. może być
3. Koniecznie!
4. Przez rok nigdy nie wiozłem więcej niż 5 osób ale w wersji 7 masz równą podłogę - warto
5. jak kto lubi
6. Koniecznie
7. ja mam
8. chyba konieczne
9. kwestia gustu, 16" mnie wystarczy
10. warto
11. MSZ wyciąganie pieniędzy
12. dobra rzecz
13. kwestia gustu
14. nie mam zdania

schowki dodatkowe, zawsze cenne. Polecam szklany dach, to całkiem inne auto.

witekga
07-04-2009, 17:35
U mnie
1. pakiet Titanium S - chlapacze nie pasuja
2. IVDC - korzystam
3. podgrzewane fotele - i koniecznie chłodzone(klimatyzowame)
4. fotele 3 rzędu- mi nie potrzebne
5. rolety przeciwsłoneczne - mam, ale rzadko MI się przydają
6. Dodatkowo przyciemniane szyby z tyłu - rewelacja
7. nakrętki kół - obowiązkowo
8. autoalarm - obowiązkowo
9. felga 18" - trochę kręgosłup cierpi, ale ten wygląd ...
10. blaty stolików - mam i jeszcze nikt nie korzystał ( z drugiej strony to jakieś grosze)
11. chlapacze - u mnie brak możliwości
12. pakiet Busines I - nie znam
13. Tapicerka foteli Alcantara - mam, wolałbym skórę
14. Pakiet Siedzenia - wg mnie to fajny, ale gadżet kosztujący sporo kasy, jak kupiłem auto to ustawiłem i od tej pory się nie dotykam, i innym NIE POZWALAM :)

- mam jeszcze dach panoramiczny, bo był w jalkimś pakiecie,ale to też tylko super wyglądający gadżet
- czujnik ciśnienia w oponach - na poczatku z ciekawości sprawdzałem, póżniej o nim zapomniałem
- dodatkowe schowki pod fotelami - przydatne, tym bardziej, że to jakieś grosze
- żałuję, że nie wziąłem tempomatu, rzadko ale by się przydał
TO tyle co mi przyszło do głowy tak na szybko

majkelos
07-04-2009, 19:14
maciekr7: a ile sobie koledzy z forda życzą za taką konfirguracje? pewnie 140.000 albo lepiej?

schowki pod fotelami jak najbardziej polecam, klimatyzowany schowek też, a blaty jesli masz dzieci tez polecam

maciekr7
07-04-2009, 20:10
Jeszcze nie było negocjacji, zobaczymy. Dzieci są, trzecie w drodze i dlatego na S-Maxa padło.
Tak się zastanawiam nad IVDC - faktycznie potrzebna opcja, tylko jest połączona ze sportowym zawieszeniem. Z tego co wiem jest ono trochę obniżone, a nie koniecznie mi na tym zależy.
Czujniki ciśnienia w oponach zbyteczne wg mnie. Dach panoramiczny na pewno fajny, ale pewnie większość czasu i tak byłby zamknięty.
A z rozmiarem felgi to pewnie indywidualne doznania, ale na takim niskim kapciu nie jeździłem. Wygląd poza dyskusją, ale czy komfort wystarczający (chyba jestem w stanie zaryzykować :)).

witekga
07-04-2009, 20:42
Dach panoramiczny zamknięty przez cały czas. to tylko szyba na stałe wmontowana w dach.

arczi_75
07-04-2009, 22:01
Moim zdaniem jeżeli nie bardzo liczysz się z kosztami użytkowania to 2,5T jest fajnym rozwiązaniem, ale jednak zużycie paliwa boli. A co do wyposażenia:
1. Jak najbardziej.
2. j.w.
3. A po kiego grzyba płacić - w zimie nawet przy -20 C siedzenia są ciepłe sam mam fotele obszywane kombinacją skóry na bokach i przodach foteli a Alcantara na środku i to optimum.
4. 3 rząd siedzeń nie jest zły ale w nim tylko przewożenie dzieci lub mikrusów z jednak minimalną ich ochroną w razie bum od tyłu.
5. Rolety jak najbardziej. Przyciemniane szyby dają dużo ale przy ostrym słońcu brakuje mi rolet których zapomniałem przez gapiostwo gościa mnie obsługującego zamówić. Późniejszy koszt ich montażu to ok 1500 zł sic!!! Porażka a warto.
6. Tak tak.
7. Oczywiście ale pamiętaj że będą Ci pasowały tylko do oryginalnych felg Forda. Mam teraz niezłą przeprawę z tymi nakrętkami przy felgach letnich Dotz Hanzo. Spróbujcie je dokupić bardzo trudno dostać M14x1,5 o odpowiednim kształcie stożka.
8. Jasne że musi być.
9. Tu bym był ostrożny. Może i fajnie wyglądają ale koszty opon do nich to już duży wydatek. Mam zimowe i letnie 17 i moim zdaniem to załatwia sprawę wyglądu i rozsądnych kosztów.
10. Też mam i jeszcze ich nie używałem. Co prawda nie wybierałem się jeszcze w dalszą drogę z dzieciakami ale myślę że za taką cenę warto bo przydadzą się.
11. Mus.
12. Co to jest???
13. Patrz pkt. 3
14. Wyrzucanie kasy.
Dodatkowo czasem warto mieć tempomat (ja niestety nie mam kochana żonka okroiła wersję) chociaż czy na polskich autostradach długo można na nich jeździć bez automatycznego dezatywowania. I jest jeszcze jedna fajna rzecz - czujniki ciśnienia. Ale uważaj tu kolejny problem - w zasadzie najlepiej mieć do każdego kompletu kół osobne czujniki bo ponoć jest problem z ich przekładaniem ryzyko uszkodzenia i koszty przeprogramowania kompa. To już przegięcie. I to chyba tyle.

maciekr7
07-04-2009, 22:17
pakiet Busines I to: radioodtwarzacz Sony 6CD, zestaw głośnomówiący Bluetooth, gniazdo USB, tempomat właśnie.

Nie zgodzę się w kwestii foteli, ale każdy czuje inaczej. Żonka lubi się podgrzewać, a poza tym mam teraz fotele materiałowe i przyznam się, że czasami w zimę korzystałem.

Fotele w elektryce z pamięcią mogą się przydać - 2 kierowców.

Killing_joke
07-04-2009, 22:43
Wszystko kwestia gustu i potrzeb. Ale IVDC bym brał.

tygrysex
08-04-2009, 06:31
To i ja walne swoje wypociny:
1. pakiet Titanium X
100%
2. zaawansowany układ ESP
Tylko i wylacznie IVDC (mam, kozystam, to dziala, jest swietny), nie wiem jak teraz ale jak ja bralem auto, to IVDC szlo w automacie z HLA (powstrzymuje uciekanie auta na wzniesieniach) tez zarabisty bajer, przyzwyczailem sie i teraz Foczce mi tego brakuje
3. podgrzewane fotele
Jesli to skora, to zainwestuj w klimatyzowane fotele (mam, wiem co mowie)
4. fotele 3 rzędu
Przydatne, sa pod reka i masz plaska podloge po zlozeniu 2 rzedu
5. rolety przeciwsłoneczne
Wydaje sie zbede przy przyciemnianych szybach (sam sie zastanawialem jak skladalem auto, ale koledzy odradzili i fakt, ze nie placze za nimi)
6. Dodatkowo przyciemniane szyby z tyłu
200% - nadaje charakterku i jest praktyczne
7. nakrętki kół
100% - zabezpieczenie felg i opon
8. autoalarm
Ale tylko ta najdrozsza wersja, czyli dwustopniowy... blablabla z dwoma skladanymi kluczykami (piszesz, ze zona bedzie tez kierowac, a bierzesz pakiet "siedzenia" czyli full elektryka + pamiec...a to znow daje - majac dwa kluczyki skladane, zaleznie ktorym kluczykiem otworzysz tak ustawi sie siedzenie kierowcy ktore zostale wczesniej zaprogramowane... popytaj dokladnie, bo ja sam jeszcze tego nie sprawdzalem... moja zona boi sie smigac S'iem :P)
9. felga 18"
300% :D
10. blaty stolików
nawet o tym nie myslalem, ojciec ma to w Picasso i ani razu nie otwieral (no, raz jak kupil auto)
11. chlapacze
100%, chyba, ze bedziesz mial pakiet stylizacyjny... wtedy dupa
12. pakiet Busines I
Radio Sony - najlepsze z dostapnych, BT - dziala bardzo dobrze+sterowanie mowa, tempomat - mam i korzystam, na dlugie trasa swietna sprawa
13. Tapicerka foteli Alcantara
To juz kwestia gustu :P Ja wole pelna skore...
14. Pakiet Siedzenia
Pisalem juz przy alarmie, ale ogolnie przy 2 kierowcach, bardzo przydatna rzecz... pamiec pozwala uniknac, przestawiania lusterek i siedzen za kazdym razem jak zmienia sie kierowca

Nie weim co teraz wchodzi w sklad Titanium X... i nie bardzo chce mi sie sprawdzac... ale ksenony, i ewentualnie jak masz luzny grosz, to czujniki parkowania i dach panoramiczny :D

I juz z drobnych rzeczy: schowki pod fotelami, zawsze to dodatkowe miejsce do ukitrania + klimatyzowany schowek, nie zastapi lodowki, ale daje rade...

ph71
08-04-2009, 08:54
1. Pomyśl o Navi DVD z 7' ekranem dotykowym w obudowie piano black. Pięknie ubiera wnętrze i wszystkim się super steruje...:)
2. Mam również IVDC przy kołach 17" i bez dwóch zdań różnice są bardzo wyczuwalne. Na 18" będą jeszcze bardziej...:okulary: No chyba, że lubisz zawsze czuć po czym jedziesz... Chociaż przy prędkości 20-30km/h na bocznej, gruntowej drodze - nie sądzę aby to były ciekawe doznania :D
3. Blaty stolików bym sobie podarował...

...i dopiszę jeszcze wspomniany przez kolegów tempomat (bez tego nie kupię już rodzinnego auta na trasy), czujniki ciśnienia - przydatne bo pokazują też wartość ciśnienia (nie tylko fakt zaniżonego ciśnienia). Można zbierać ciekawe doświadczenia ze zmian ciśnienia w zależności od tego czy opony są zimne czy gorące, czy jest ciepło czy zimno itp. Polecam :)
Natomist co do EPG (elektroniczny hamulec postojowy) mam mieszane uczucia...fajnie wygląda, to fakt, ale dzisiaj do podgrzewanych foteli, które mam zamówiłbym wentylację zamiast niego (cenowo +/- to samo)...
Tak czy inaczej auto super... i zapewne maciekr7 będziesz zadowolony...:)))

Audio z Navi DVD jest lepszej jakości niż SONY CD, nie mówiąc już o standardowym audio...

tygrysex
08-04-2009, 09:35
A tak wogole to nie kupuj tego auta :D
Byl swego rodzaju unikat na drogach, a teraz widze go coraz czesciej :P

majkelos
08-04-2009, 10:00
tygrys-niestety, ale nie mażadnego innego "ersatza"
to auto jest optymalne, z daleka nie sprawia wrażenia autobusu (jak galaxy, escape, nie mówię o sharanie, bo to stara taczka) a jest duuuuże w środku. I trzy szerokie fotele z tyłu że 3 foteliki albo 3 dorosłe osoby wchodza bez problemu. Tego nie ma żadne auto, wiem bo sprawdziłem ok 20 róznych modeli.
A każde auto po 3 latach produkcji mnoży sie na drogach

wit007
08-04-2009, 11:04
Felgi 18 chyba w polaczeniu z IVDC to chyba przesada. Lato 17, zima 16 i bedzie OK.

tygrysex
08-04-2009, 12:29
Felgi 18 chyba w polaczeniu z IVDC to chyba przesada. Lato 17, zima 16 i bedzie OK.

A niby dlaczego? Pytam, bo wlasnie tak mam i nie bardzo widze powodu dla ktorego te dwa "elementy" sie wykluczaly?

maciekr7
08-04-2009, 18:15
no to jeszcze raz ja. Po ponownym przestudiowaniu cennika i uwzględnieniu dodatkowego wyposażenia, wychodzi mi tak:
Titanium S 2.5T
pakiet X PLUS: tapicerka Alcantara z ksenonami i dach panoramiczny;
Układ IVDC;
podgrzewane i wentylowane fotele;
fotele 3 rzędu;
rolety przeciwsłoneczne - a może nie (kolejny element do hałasowania)
nakrętki kół;
autoalarm;
lakier metalik;
schowki pod fotelami;
blaty stolików; jeszcze do zastanowienia
pilot parkowania;
klimatyzowany schowek;
siatka na bagaż - nie wiem czy z 3 rzędem foteli (cennik nie wyklucza);
Busines I: radio SONY 6CD + Bluetooth + Tempomat;
Dodatkowo przyciemniane szyby z tyłu;
Pakiet siedzenia: pełna elektryka foteli.
Felgi 18" i chyba Mystique Silver, Y-design ładne ale dużo już tego.

No i coraz bliżej do zamówienia.

tygrysex
08-04-2009, 19:03
I masz w pelni funkcjonalny samochod rodzinny z niezlym wykopem... musze przyznac, ze jedyne czego zaluje, to wlasnie tego, ze nie pokusilem sie o 2.5T :(
A pomyslec, ze mialo byc Q7 z 3.6 benzinium 280 koni... szarpane z USA, ale pani z ubezpieczenia wyleczyla mnie z tego auta w 10 minut rozmowy ;)
I powrocilem do pierwszej mysli, czyli S'ia... potem odezwal sie rozsadek (i troche zona) i zakupilem z silnikiem 2.0 TDCI

witekga
08-04-2009, 21:28
Rolety przeciwsłoneczne nie wydają żadnych odgłosów. Przynajmniej jak dotąd ( 20 tkm)

maciekr7
13-04-2009, 22:46
Właściwie już przerobiłem całą konfigurację, ale jeszcze gryzie mnie jedna rzecz, a mianowicie IVDC. A dokładniej CDC - czyli układ tłumienia amortyzatorów.
Normalnie w standardzie jest ABS, EBD, ESP, EBA, TCS i dodatkowo można doposażyć w zaawansowany ESP, czyli dochodzi HLA (wspomaganie ruszania przy wzniesieniach).
a cały IVDC cenią za 3400, a płaci się właściwie za CDC (jak wyżej).

Tygrysex - używasz różnych nastawów zawieszenia? Są różne opinie na ten temat, a S-Max chyba ma całkiem dobre zawieszenie bez tej opcji.

maciekr7
13-04-2009, 23:11
i jeszcze zauważyłem jedną kiszkę, brak oświetlenia z tyłu pojazdu przy dachu panoramicznym. No i teraz może być problem z majstrowaniem przy fotelikach dzieci wieczorową porą. Lampek do czytania też brak przy panoramie. Dlaczego w fordzie tego nie wymyślili ?

tygrysex
14-04-2009, 08:16
Juz pisalem :D IVDC + HLA - swietna sprawa, uzywam caly czas... na codzien Normal, przy wiekszym zaladunku personalno/bagazowym lub bardziej wyboistych drogach - Comfort, na trasie gdzie sa dlugie i plaskie odcinki idzie Sport... Naprawde widac roznice miedzy tymi trzema trybami...
Co do HLA, jak juz pisalem - przyzwyczailem sie do niego i teraz jak smigam Foczka to mi go brakuje :D

Jesli masz grosz, to moim zdaniem bierz - bedziesz zadowolony :D

Przy panoramie masz swiatelko tak pomiedzy trzecim a drugim rzedem siedzen, czyli zaraz za glawa siedzacych w 2 rzedzie... czyli faktycznie 2 rzad siedzen jest praktycznie nie oswietlony, bo ta lampka ktora jest, bardziej oswietla bagaznik... W Galaxy sobie z tym poradzili, bo przecieli dach na dwie czesci na lewa i prawa, a w powstalym slupku samiescili oswietlenie i schowki... Ale wole miec tak jak mam niz jak to jest w Galaxy, choc nasz dach tez przecieli w przeciwnym kierunku niz w Galaxy (chyba ze wzgledu roletek) i tak na upartego gdyby im sie chcialo, to dalo sie tam umiescic jakies oswietlenie 2 rzedu :( no ale... nie zrobili i trzeba z tym zyc, ale jakos S'ia bez dachu panormaicznego bym nie chcial zabardzo ;)

golsze
27-04-2009, 23:15
Witam wszystkich. Ja również proszę o Wasze opinie dotyczące wyposażenia S-Maxa.
1. Czy warto dopłacić za ksenony? Czy rzeczywiście jest duża różnica pomiędzy ksenonami a światami halogenowymi? Czy ksenony lepiej doświetlają drogę? Czy funkcja doświetlania zakrętów sprawdza się w praktyce?
2. Czy warto rozważać zakup samochodu wyposażonego w skórzaną tapicerkę jeżeli fotele nie są wentylowane? Mam zarezerwowanego Maxia z 2008 roku, ale jest ze skórzaną tapicerką i nie ma wentylowanych foteli. Zastanawiam się czy w lato da się usiąść w nagrzanym samochodzie w krótkich spodenkach.

pozdrawiam
golsze

maciekr7
27-04-2009, 23:51
1.wg mnie poza dyskusją, brać.
2.moim skromnym zdaniem daruj sobie skórzaną tapicerkę. Niestety ta tzw. skóra raczej leżała koło skóry niż nią jest w rzeczywistości. A tak naprawdę to jest chyba skóra ekologiczna (proszę mnie poprawić jeśli się mylę). Jeśli bez wentylacji tym bardziej sobie podaruj - przykleisz się i nie odkleisz.
Takie są moje osobiste odczucia i jednocześnie niechęć do skóry w S-max.

tygrysex
28-04-2009, 07:45
1: Nawet sie nie zastanawiaj na ksenonami - bierz, doswietlanie zakretow dziala swietnie i naprawde sie sprawdza :D
2: No skora na sloneczku potrafi tylek dosc konkretnie "ogrzac" :D, wiec lepiej brac z wentylacja. Ale skoro piszesz, ze zarezerwowana sztuka tego nie posiada, to musisz sie sam zastanowic. Prawda jest taka, ze wielu ma skore bez wentylacji i zyja, a autko napewno bardziej dostojnie wyglada... (i jeszcze pytanko, czy skora czy alcantara?, bo alcantara jest mniej podatna na slonce niz gladka skora... a wiekszosc S'iow ma alcantare)
Jesli ten S'iek gdzies blisko stoi, to moze dogadaj sie, zeby go wystawili troche na sloneczko i przebadaj lopatologicznie :P

maciekr7 - skora w S'iu nie jest zlej jakosci, jest twarda to fakt, ale automatycznie bardziej wytrzymala i fakt, ze prawdziwa skore mamy tylko na plecach i pod tylkiem (konkretnie boki foteli, tyl foteli, zaglowki, podlokietnik, kierownica, to juz skora ekologiczna... ale idz do salonu gdzie sprzedaja auto z faktycznie pelna skora i zapytaj ile kosztuje ta opcja :D)
Wszystko kwestia gustu, ojciec w Outlanderze tez ma skore (juz tak na marginesie: taka sama sytuacja jak w S'iach, tyle, ze u niego kierownica jest z prawdziwej skory... reszta jak u nas), na oko ladnijsza... taka bardziej delikatna, bardziej DOSTOJNA :P (czyli wnioskuje, ze bardziej w twoim guscie maciekr7), ale przejechanie po niej paznokciem zostawia slad... wiec co kto woli.
Ale trzeba zdawac sobie sprawe z tego, ze Ford, to nie Audi... wiec i materialy sa troche inne, ale pomijajac fakt, ze to mix skory i skory ekologicznej, zlego slowa powiedziec nie mozna...

maciekr7
28-04-2009, 08:35
byłem w salonie i oglądałem. No cóż, nie podoba mi się i tyle, ale każdy ma swój gust i możliwość wyboru. Ja akurat fanem skóry nie jestem, no chyba że jest to skóra wysokiej jakości.
A swoją drogą płacisz w Fordzie za skórę ponad 8 tys., która się nijak ma do skóry jak wspomniałeś w Audi, która kosztuje podobne pieniądze.
Zgodzę się z tym, że najlepiej to samemu wymacać.:oops:

tygrysex
28-04-2009, 09:45
Dlatego takie rzeczy najlepiej w pakieciku... 12k za skore, panorame i ksenony (ja bralem w tym pakiecie), ale to wszystko kwestia gustu, a wiadmo jak z gustami :D

golsze
28-04-2009, 09:51
1:
Prawda jest taka, ze wielu ma skore bez wentylacji i zyja, a autko napewno bardziej dostojnie wyglada... (i jeszcze pytanko, czy skora czy alcantara?, bo alcantara jest mniej podatna na slonce niz gladka skora... a wiekszosc S'iow ma alcantare)
Jesli ten S'iek gdzies blisko stoi, to moze dogadaj sie, zeby go wystawili troche na sloneczko i przebadaj lopatologicznie :P

...

To na pewno jest skóra, szara, perforowana bez wentylacji i nieco obawiam się, że w zimie będzie zimno a w lato gorąco.

.
2.moim skromnym zdaniem daruj sobie skórzaną tapicerkę. Niestety ta tzw. skóra raczej leżała koło skóry niż nią jest w rzeczywistości. A tak naprawdę to jest chyba skóra ekologiczna (proszę mnie poprawić jeśli się mylę). Jeśli bez wentylacji tym bardziej sobie podaruj - przykleisz się i nie odkleisz.
Takie są moje osobiste odczucia i jednocześnie niechęć do skóry w S-max.

Mnie ta skóra też nie powaliła. Tak więc raczej zrezygnuję z tego Maxia, co ma pewne zalety :wink: bo skonfiguruję sobie własną wersję.

Pozdrawiam
golsze

ph71
28-04-2009, 11:31
1: Ale trzeba zdawac sobie sprawe z tego, ze Ford, to nie Audi... wiec i materialy sa troche inne, ale pomijajac fakt, ze to mix skory i skory ekologicznej, zlego slowa powiedziec nie mozna...

Tak jak piszesz Ford to nie Audi (z całym szacunkiem dla obu), ale żądanie za 7 foteli w maksiu 13.000 zł za fotele z alcantarą to gruba przesada.
Tym bardziej, że obicia drzwi nie będą skórzane...:(

Poza tym, moje odczucia są podobne do tych, którym konfiguracja takiego wnętrza w maksiu poprostu się nie podoba...:(

arczi_75
28-04-2009, 11:38
Ja tylko dla przypomnienia mam kombinację skóry i Alcantary w środku i póki co jest super. Owszem skórka sie nagrzewa na słońcu alo to tylko boki, samo siedzisko to Alcantara i problemu nie ma. Samochód stoi codziennie po ok. 8 godz. w słońcu nagrzewa się a Alcantara nie. Skórę mam czarną, Alcantara grafitowa, wszystko przeszyte pomarańczową gruba nicią. Obszyte są fotele, boki drzwi, zagłówki, podłokietnik, mieszek lewarka zmiany biegów i kierownica. Nie zamawiałem oryginału Forda za horrendalną cenę tylko obszywałem za mniej niż połowę ceny. Moim zdaniem to jest optymalne rozwiązanie. A i dla dodania mam Czarnego Maksia.

tygrysex
28-04-2009, 11:42
Znaczy miales zwykle siedzenia i robiles obszycie...? boczki dzrzwi i reszte?
I nie wstawiles jeszcze fotek... wstydz sie!!! :P
Jak to sie mowi w niektorych kregach: poka, poka! Ja chetnie zobacze jaki efekt :D

ph71
28-04-2009, 11:53
Znaczy miales zwykle siedzenia i robiles obszycie...? boczki dzrzwi i reszte?
I nie wstawiles jeszcze fotek... wstydz sie!!! :P
Jak to sie mowi w niektorych kregach: poka, poka! Ja chetnie zobacze jaki efekt :D

Przyłączam się :D
arczi_75 pochwal się...

arczi_75
28-04-2009, 14:58
Najszybciej jak tylko bedę mógł zrobię parę fotek i postaram się je wrzucić.

loop_77
28-04-2009, 16:34
Równiez czekam z niecierpliwością na fotki :wink:

Hit
28-04-2009, 18:01
Bardzo proszę o foto i ...namiary na firmę :)

arczi_75
28-04-2009, 18:34
Obiecane zdjątka:
A obszywanko robił mi Tomek Kosiński PGD Kraków ul. Jasnogórska tel. 604 910 422 ale uprzedzam trzeba mieć cierpliwość podczas namierzania go bo nie odbiera przez 99 % czasu dnia. Twierdzi, że jak pracuje to nie odbiera telefonów.

Hit
28-04-2009, 18:42
Bardzo ładne wnętrze! Czy ciemna konsola środkowa to jedna z wersji fabrycznych, czy sam lakierowałeś?

tygrysex
28-04-2009, 18:49
Hit - ciemna konsola to kiedys Titanium S, ale wiazalo sie to automatycznie z alcantara... wiec chyba teraz mozna zamowic czarna konsole do kazdego, skoro mial zwykle siedzenia... arczi_75, jak to jest teraz?

arczi_75 - oblukalem i tak (moja prywatna opinia, nie obraz sie, bo najwazniejsze, ze Tobie sie podoba):
fotele ogolnie wygladaja cacy, ale zaglowki wolaja o pomste do nieba (wygladaja jak slabo uszyte pokrowce... cale ze skory bardziej by paowaly i lepiej chyba wygladaly... jakos ujowo wykonali to polaczenie z alcantara), nie spasowalo mi takze obszycie boczkow (nie mowie o wykonaniu, ale jakos mi tam skora jednak nie pasuje, wole tego fabrycznego miska)...
Suma sumarum, mnie osobiscie bardziej podoba sie fabryczne wykonanie pelnej skory, czy tez alcantary... ale polowa ceny to jednak polowa ceny... i jeszcze raz mowie, bez urazy i wogole :D

arczi_75
28-04-2009, 18:57
Ja zamawiałem Titanium bo tak doradził mi robert.j plus inne opcje, te które są tak naprawdę przydatne bez szaleństw kosztowych. Konsola była lakierowana, a wszystko robił mi wspomniany Tomek Kosiński z PGD Kraków - obszywanie, lakierowanie, instalacja CB, wyprowadzenie kabli pod Ipoda razem z zasilaniem oraz kabli od ładowarek do telefonów w podłokietniku. Tomek robi wszystko - obszywanie tak jak tylko podpowie czyjaś fantazja nawet z wyszywaniem wzorków, imion itd itp, a specjalizuje się zwłaszcza w systemach audio, co też mam nadzieję za niedługo wykorzystać, bo mam dość oryginału Forda zwłaszcza głośników. No chyba, że ktoś podrzuci mi super speca od audio w Małopolsce.

tygrysex
28-04-2009, 19:12
Czyli malowales... nie boisz sie, ze po pewnym czasie bedzie to sie jakos wycierac/odpryskiwac? Gratuluje odwagi, ja bym sie nie zdecydowal... zreszta znow pomarudze, bo bardziej podoba mi sie srebrne wykonczenie... ale gusta i gusciki :D

arczi_75
28-04-2009, 19:22
A mnie się srebrne nie podoba, ponadto jak u Ciebie z zarysowaniami bo na tym srebrnym przez tydzień miałem więcej zarysowań niż w Octavce przez 2 lata chociaż nic tam nie kładłem i bardzo uważałem. A czarny po prostu mi się wyjątkowo podoba i tyle, jest moim zdaniem bardziej w tym akurat wypadku elegancki. To oczywiście moje zdanie ale są gusta i guściki :-) A co do malowania to było to malowane w lakierni tak jak się maluje wszystkie elementy więc ryzyko jest takie jak w innych przypadkach podczas lakierowania.

tygrysex
28-04-2009, 19:26
Dokladnie :D gusta i gusciki... ale naprawde Cie podziwiam, ze miales odwage rozkrecic pol auta, zeby dokonac modyfikacji... jak juz mowilem, ja bym sie nie odwazyl... jeszcze w nowym aucie... dwa lata dojzewalem w Foczce, zeby ja rozbebeszyc i zrobic wyciszenie matami i zalozyc sprzet grajacy... W S'iu tez planuje, ale pewno zejdzie mi tyle samo, albo dlozej :P

golsze
28-04-2009, 19:40
1: Nawet sie nie zastanawiaj na ksenonami - bierz, doswietlanie zakretow dziala swietnie i naprawde sie sprawdza :D


Tygrysex jeszcze prośba o rozwinięcie tematu doświetlania zakrętów. Mój kolega ma Galaxy (wiem, że tam są nieco inne światła) i twierdzi, że to doświetlanie działa tylko przy małych prędkościach i na trasie to on nie widzi by to coś dawało.


pozdrawiam
golsze

witekga
28-04-2009, 21:26
Ja u siebie mam doświetlanie i efekt widzę tylko przy małych prędkosciach ( przy manewrowaniu). Przy wiekszych chyba jest zbyt mały skręt kierownicy, aby się załączyło. Generalnie ta funkcja mnie na kolana nie powala, chyba, że ktos jeżdzi sporo po krętych, zakrzaczonych (zarośniętych ... ) drogach. Natomiast ksenony obowiazkowe. Szczególnie jazda na długich (niestety rzadko) sprawia niesamowite wrażenie.
Sorry, że się przed Tygryska wyrwałem

arczi_75
28-04-2009, 22:10
Ja wszystko co zrobiłem w aucie było za zgodą i aprobatą serwisu. Mało tego dostałem na to wszystko fakturę i pełną gwarancję od Forda więc tak naprawdę niczym nie ryzykowałem. A jak kosztowało mnie to ponad 50 % mniej niż fabrycznie to głupio byłoby nie skorzystać. Jeśli chodzi o samo obszywanie to oglądałem oryginalną skórę fordowską z perforacją i mnie się osobiście nie podobała a do tego jak miałbym dac 13000 zł to już obłęd. A z innej beczki jeśli chodzi o to doświetlanie zakrętów to rzeczywiście działa i jest widoczne zwłaszcza na parkingu w nocy, a chyba nie taka była intencja pomysłodawcy. Moim zdaniem w tym miejscu porażka.

golsze
28-04-2009, 22:13
Ja u siebie mam doświetlanie i efekt widzę tylko przy małych prędkosciach ( przy manewrowaniu). Przy wiekszych chyba jest zbyt mały skręt kierownicy, aby się załączyło. Generalnie ta funkcja mnie na kolana nie powala, chyba, że ktos jeżdzi sporo po krętych, zakrzaczonych (zarośniętych ... ) drogach. Natomiast ksenony obowiazkowe. Szczególnie jazda na długich (niestety rzadko) sprawia niesamowite wrażenie.

witekga dzięki za info.


Sorry, że się przed Tygryska wyrwałem

Każda opinia jest dla mnie cenna, zwłaszcza, że chciałbym w przyszłym tygodniu zamówić Maxia. Jak porównywałem wersje to mi wyszło, że główna różnica w cenie pomiędzy wersją trend i titanium to convers i felgi aluminiowe. Convers nie jest mi do szczęścia potrzebny, a za felgi to ford chce dużo kasy. Więc zakładałem, że wezmę doposażoną wersję Gold X. Ale jak dorzucę ksenony to już niewielka różnica w cenie w stosunku do wersji platinium X gdzie ksenony są właśnie w pakiecie.
Muszę się jeszcze nieco zastanowić. Mam czas do poniedziałku.

A przy okazji. Czy przednia szyba z filtrem rzeczywiście zmniejsza nagrzewanie samochodu czy to tylko slogan marketingowy?
I czy samościemniające się lusterko jest przydatne w wersji z przyciemnianymi szybami?
Niestety powyższych elementów nie można zamówić oddzielnie do wersji Gold X.

Pozdrawiam,
golsze

golsze
28-04-2009, 22:23
Arczi_75 mnie się Twoje skórki podobają. Długo miałeś unieruchomiony samochód?

Pozdrawiam
golsze

arczi_75
28-04-2009, 22:25
Jeśli chodzi o lusterko to jazda w nocy przy ludkach nie mających ustawionych prawidłowo świateł nie wymaga przymykania oczu więc bez dwóch zdań opcja potrzebna, przyciemniane szyby nic nie dają w nocy. Co do szyby z filtrem przy tych temperaturach jak teraz są samochód i tak potwornie się nagrzewa, ja żadnego pozytywnego wpływu nie widzę.

golsze
28-04-2009, 22:42
Dzięki arczi_75

tygrysex
29-04-2009, 07:15
golsze - jest tak jak mowil twoj kolega i koledzy tutaj na forum, doswietlanie zakretow (mowie o mniejszym polu oswietlenia i wiekszym kacie bocznym... poprostu uruchamia sie dodatkowa zarowka) dziala faktycznie tylko przy mniejszych predkosciach i wiekszym skrecie kierownicy, ale przy wiekszych predkosciach masz (bo to chyba standard przy ksenonach) ten caly system statycznych ksenonow ktory podczas skrecania zmienia kat padania swiatla (nie gora/dol, tylko prawo/lewo)... tak abys na zakrecie nie swiecil w pola, ale widzial zakret...
Calosc jest dobrze przemyslana i poprostu przy wiekszych predkosciach ta dodatkowa zarowka (o mniejszym polu swiatla) naprawde nie wiele by Ci dala i wtedy przejmuje to wyzej wspomniany system...
Zassaj sobie instrukcje od S'ia... tam bylo to (jesli dobrze pamietam) rozrysowane, wiec bedziesz mial to tak bardziej obrazowo i logicznie...
A ksenony ida teraz w parze z doswietleniem bocznym... czy osobno? (musze przestudjowac aktualny cennik, bo wiem co sie dzialo jak zamawialem auto, ale teraz chyba pare rzeczy sie pozmienialo...)

A szyba bardziej byla przewidziana do powstrzymywania szkodliwych promieni slonecznych, a nie zapobieganiu nagrzewania sie auta...

Co do lusterka wstecznego i przyciemnianych szyb, to jest dokladnie tak jak pisal arczi_75

deuter
29-04-2009, 08:30
Convers nie jest mi do szczęścia potrzebny, a za felgi to ford chce dużo kasy. Więc zakładałem, że wezmę doposażoną wersję Gold X. Ale jak dożucę ksenony to już niewielka różnica w cenie w stosunku do wersji platinium X gdzie ksenony są właśnie w pakiecie.


Felgi w Fordzie są istotnie drogie ale kosmiczną cenę mają opony. Wiem, bo chciałem sobie zamówić koło zapasowe. Cenę felgi 17" mają ~600 PLN a opony Michelin Primacy HP ~1400 :shock:

Problem jest tylko taki, że nie możesz kupić tego samochodu bez kół. Więc zapłacisz za stalowe 16" + opony a potem kupisz alufelgi, na pewno większe, i do nich będziesz musiał dokupić opony. I w sumie wyniesie to na bank więcej niż kupno od razu w Fordzie. No chyba, żebyś załatwił sobie te stalowe felgi z założonymi zimówkami i je sobie zostawisz na zimę.

Ja wziąłem Gold X i dokupiłem parę rzeczy. Deska z Convers+ mi się nie podoba, za mało miejsca zostaje na zegary, więc nie widziałem sensu, żeby za to ekstra płacić. Nie wziąłem też ksenonów bo nie lubię jeździć nocą i staram się tego unikać. Ale jeżeli Ty jeździsz nocą często to na pewno warto.


A przy okazji. Czy przednia szyba z filtrem rzeczywiście zmniejsza nagrzewanie samochodu czy to tylko slogan marketingowy?


To była jedyna rzecz, którą chciałem a której się w Gold X nie dało zamówić :?

golsze
29-04-2009, 09:39
A ksenony ida teraz w parze z doswietleniem bocznym... czy osobno? (musze przestudjowac aktualny cennik, bo wiem co sie dzialo jak zamawialem auto, ale teraz chyba pare rzeczy sie pozmienialo...)



tygrysex, ksenony są razem z doświetlaniem bocznym i spryskiwaczami.

Pozdrawiam
golsze

golsze
29-04-2009, 10:17
Felgi w Fordzie są istotnie drogie ale kosmiczną cenę mają opony. Wiem, bo chciałem sobie zamówić koło zapasowe. Cenę felgi 17" mają ~600 PLN a opony Michelin Primacy HP ~1400 :shock:

Problem jest tylko taki, że nie możesz kupić tego samochodu bez kół. Więc zapłacisz za stalowe 16" + opony a potem kupisz alufelgi, na pewno większe, i do nich będziesz musiał dokupić opony. I w sumie wyniesie to na bank więcej niż kupno od razu w Fordzie. No chyba, żebyś załatwił sobie te stalowe felgi z założonymi zimówkami i je sobie zostawisz na zimę.



Właśnie wiem, już sprawdzałem ile by to kosztowało gdybym chciał kupić 17" felgi i opony do nich, a zostałby mi letnie opony, na których wyjechałem z salonu.


Ja wziąłem Gold X i dokupiłem parę rzeczy. Deska z Convers+ mi się nie podoba, za mało miejsca zostaje na zegary, więc nie widziałem sensu, żeby za to ekstra płacić. Nie wziąłem też ksenonów bo nie lubię jeździć nocą i staram się tego unikać. Ale jeżeli Ty jeździsz nocą często to na pewno warto.


Też nie widzę sensu płacenia za Conversa lecz niestety samościemniające lusterko jest tylko w wersji titanium, a ta ma już i conversa i alufelgi. Odnośnie jazdy nocą to ja też bardzo tego nie lubię ale często muszę. Obecnie zazwyczaj wracam do domy jak jest ciemno. Niedługo zaczną się wyjazdy na działkę za miasto w piątkowe wieczory itp.

pozdrawiam
golsze

tygrysex
29-04-2009, 12:09
Jedyny plus zwyklych swiatel halogenowych na ksenonami to cena (a i tak jest to mala roznica)... przynajmniej moim zdaniem. A skoro doswietlanie boczne z ksenonami... to musisz sie zdecydowac co bardziej Ci pasuje... Ale halogenowe z ksenonami na drodze zawsze przegraja...

makos
29-04-2009, 12:45
Polecam zawieszenie samopoziomujące (Nivomat).
Niezależnie co i kogo wieziemy, tył nie siedzi i nie buja (przy większych obciazeniach amorki się usztywniają). Miałem to w 2 poprzednich Mondziach - mam w nowym Siu.

maciekr7
04-05-2009, 21:19
to teraz się podzielę informacją, jaką otrzymałem po złożeniu zamówienia maksia.
Zamówiłem wersję Titanium z dodatkowym wyposażeniem. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zamówiona felga 18", która w cenniku oficjalnym nie jest "wyłączona" i jest dodatkowo płatna.
Do czego zmierzam, fabryka mi nie przykręci takiej felgi pomimo mojego zamówienia. Otóż Ford Polska przewiduje dołożenie felgi, fabryka nie. Informacja zwrotna jest taka, zamów sobie panie felgę standardową, kup w salonie felgę 18", i sprzedaj sobie sam felgę fabryczną.
Po prostu brak mi słów, jedna wielka żenada (będę się teraz w sprzedawcę felg bawił).
Mój wniosek jest taki, jeśli chcecie sobie coś zamienić w samochodzie, co już jest, to nie ma takiej opcji. Dołożyć można, zamiany nie ma (czego nasz cennik nie wyklucza). Ford Polska drukuje sobie cenniki jak chce i wali klienta w .....
Oczywiście na tym się ta sprawa nie skończy.

arczi_75
04-05-2009, 22:31
Maciekr7 to nie jest taki znowu duży problem. Ponękaj trochę salon i zobaczysz, że wymięknie. Ja też mimo, że mieszkam w Tarnowie brzydko mówiąc olałem ich, bo nie chcieli dać mi żadnych gratisów od siebie i twierdzili, że jeśli bedę zamawiał Maksia z własną konfiguracją to tracę wszystkie Fordowskie rabaty. Debile i idioci. Przez znajomego zadzwoniłem do PGD w Krakowie, a tam już była inna gatka. Mało tego w związku z tym, że się trochę spóźnili z realizacją mojego zamówienia dostałem dodatkowo to za co miałem zapłacić np. felgi Dotz Hanzo z oponkami. Ot troszkę sztuka twardej i bezwzględnej negocjacji z życia zawodowego, co wykorzystuję i w życiu prywatnym. Wiem łatwo się pisze i niestety nie każdy salon taki skory do gratisów.

tygrysex
05-05-2009, 07:49
maciekr7 - nie bardzo kumam... przeciez montuja 18"... czego jestem ja i wielu innych najlepszym przykladem... albo ja dzis zaspany jakis jestem :(

maciekr7
05-05-2009, 16:25
no widzisz tygrysex, ja też nie kumam. Fabryka instaluje podobno standard, czyli do titanium 17". Szkoda gadać, znów trzeba boje toczyć. Jak zwykle tylko podkładanie nóg, a klient niech sobie radzi.

tygrysex
05-05-2009, 18:14
Ja mam Titanium i zamawialem z 18"... no problem, odebralem z 18"... zerwij umowe (bo wnioskuje, ze umowe podpisales, a im cos nie pasuje teraz... a wczesniej bylo git... kwestia tylko straconego czasu, albo chociaz postrasz zerwaniem umowy) i udaj sie gdzies, gdzie klient ma cos do powiedzenia chociaz podczas zakupu auta ;)

ph71
06-05-2009, 10:36
no widzisz tygrysex, ja też nie kumam. Fabryka instaluje podobno standard, czyli do titanium 17". Szkoda gadać, znów trzeba boje toczyć. Jak zwykle tylko podkładanie nóg, a klient niech sobie radzi.

Znam temat z autopsji...też chciałem inne felgi prosto z fabryki niż przypisane do wersji Titanium i mi powiedzieli, że owszem tak, ale nie ZAMIAST tylko DODATKOWO. Początkowo chciałem koła 16 cali i mi powiedzieli, że je dostanę za dodatkową opłatą, oprócz oczywiście 17 calowych.
Oczywiście fabryczne 17 cali mogę sobie odsprzedać, ale jak np. w ASO to niestety z dużą stratą...:shock:
Natomiast dopłata do 18 calowych zamiast 17 jak najbardziej możliwa "fabrycznie".

tygrysex
06-05-2009, 10:55
A jakie byly/sa przypisane do Titanium?

Hade
06-05-2009, 10:56
Niezależnie od tego co weźmiesz w wyposażeniu dodatkowym - po pewnym czasie okaże się, że jedne gadżety są przydatne, inne nie.
Sony ze zmieniarką po wrzuceniu 6 płyt z MP3 zdaje egzamin. Tempomat - korzystam.
Mam dwóch synków... jak jadę z dziadkiem i babcią - przydaje się trzeci rząd siedzeń.
Nawet przy dzieciakach stoliki w oparciach są mało przydatne.
Podgrzewane fotele - zanim się podgrzeją to i tak tyłek marznie. Bezużyteczne.
Schowki pod fotelami - jak najbardziej... tam trzymam książkę serwisową, atlas europy, kamizelkę "awaryjną".
Inne - kompletnie niezauważalne. A "lansowe" klimaty typu 18tki i przyciemniony tył do mnie jakoś nie przemawiają. ;-)
Zapomniałem o biksenonach... świetne światła.

maciekr7
06-05-2009, 16:00
Do Titanium przypisane są w tej chwili 17" 5-ramienne.

Hade - Co do podgrzewanych foteli, to żonka będzie tym na co dzień jeździć i często używa podgrzewania. Mnie bardziej interesuje wentylacja foteli :wink:

Już się sprawa wyjaśniła. Nie chcę głośno tego mówić, ale jakieś ściemy walą w tym fordzie. W każdym razie będzie tak jak przyjęli zamówienie albo wcale.

tygrysex
06-05-2009, 16:23
maciekr7 - i prawidlowo, szkoda sobie nerwy psuc... i to jeszcze za wlasne pieniadze ;)

Co do foteli to tez sie z Toba zgadzam, mnie tez bardziej krecila wentylacja niz ich podgzewanie... lubie sobie od czasu do czasu klejnoty schlodzic (a samej wentylacji niestety brak w cenniku) :P, ale podgrzewanie jest i napewno w zime gdy auto nie stoi w garazu swietna sprawa...

Co do 18" w dzisiejszych czasach, to jakos pod lans nie bardzo juz podchoidzi... moim zdaniem poprostu z tym wzorem felgi S'iu dopiero wyglada kompletnie...
Przyciemniane szyby? Fakt +1 do lansu, ale chronia dzieciaki przed sloncem (i przynajmniej brak tandetnych misiow/kotkow/innych na przyssawce, albo roletek na szybach), czasami jak mi sie spieszy i niemam czasu rozmontowac telewizorkow, to tez jakos bardziej jestem o nie spokojny z przyciemnianymi szybami niz bez, przy Ink Blue bardzo ladnie sie to prezentuje i auto nie wyglada jak akwarium... wiec w efekcie koncowym +4 do uzytecznosci...

Jak to mowia... wszystko kwestia gustu... :D

loop_77
07-05-2009, 07:22
Mnie również brakuje wentylowanych/podgrzewanych foteli.Tempomatu nie mam i nie żałuje.Przy naszej wspaniałej sieci autostrad mało użyteczny.W drugim aucie mam i może korzystałem z kilka razy.
Ciemne szyby jak najbardziej potrzebne,zwłaszcza w tego typu aucie rodzinnym.Nie tylko dodają troszkę uroku (zwłaszcza przy ciemnym kolorze auta),ale również tak jak tygrysex wspomniał mniej się wnętrze nagrzewa i ciekawscy nie zaglądają nam do środka.
Co do felg ,to rozmiar 18 cali w takim sporym samochodzie nie powala i gdyby nie nasze wspaniałe drogi śmiało bym założył 20 :wink:
Brakuje mi również fabrycznego zestawu głośno-mówiącego,ale to akurat myślę można dołożyć.
Wszystko to jednak kwestia gustu :)
Pozdrawiam.

ph71
07-05-2009, 08:04
Mój maksiu nie ma ciemnych szyb i nigdy ich nie będzie miał...:wink:
Mam prawie czarny kolor sea grey i po ich dodaniu wyglądałby jak karawan :p
Oryginalne niebieskawe szyby pięknie wyglądają wraz z nim i z pięcioramiennymi felgami 17 calowymi. W mojej opinii bez dodatkowych ciemnych szyb jest jednak bardziej elegancki w połączeniu z subtelnymi chromami na klamkach...
Sylwetka maksia jest super, co jako użytkownicy doskonale wiemy (w każdym zresztą kolorze, no może z wyjątkiem czerwonego) i nie chciałem tego popsuć. Jest przede wszystkim odpowiednio wyważona i moim zdaniem ciemna szyba z góry do dołu wraz z nadwoziem wyraźnie to dzieli...:(
Czy jest to akwarium? Cóż jeśli tak, choć tak nie uważam, to co powiedzieć o mniej gustownych autach rodzinnych jak rodzina C8 czy amerykańskie ciężkie krążowniki drogowe?
Co do użyteczności ciemnych szyb - ochrona przed złodziejami żadna, bo każdy złodziej wychodzi z założenia, że jak użytkownik ma ciemne szyby to mu się zazwyczaj nie chce niczego za nimi chować, więc szansa na dobry łup rośnie... co potwierdzają koledzy policjanci :)).
Ochrona przed słońcem przy ciemnym kolorze - hmmmm...powiem tak, stojący na słońcu ciemny samochód i tak trzeba przewietrzyć, bez względu czy ma ciemne szyby czy nie. Oryginalne roletki bardzo praktyczne i dobrze zamocowane - chcesz to korzystasz, nie to chowasz... A z mojej praktyki wynika, że dla dzieci i tak najlepsze okazują się dobre okularki słoneczne, w których wyglądają lepiej niż maksiu z ciemnymi szybami... Ale to mój punkt widzenia i nie musimy się tutaj zgadzać :D
Aha i jeszcze jedno, jazda za samochodem z bardzo ciemnymi szybami, szczególnie wyższym, jest mniej przewidywalna bo mniej widać. A manewrowanie po zmroku wymaga więcej wyczucia i uwagi, bo można na kogoś najnormalnej wjechać...:?
Tak czy inaczej pomimo różnic w podejściu do wyposażenia naszych maksiów myślę, że łączy nas przynajmniej jedno - wszechogarniające zadowolenie z posiadania tak nietuzinkowego auta ;)

tygrysex
07-05-2009, 09:48
Tak czy inaczej pomimo różnic w podejściu do wyposażenia naszych maksiów myślę, że łączy nas przynajmniej jedno - wszechogarniające zadowolenie z posiadania tak nietuzinkowego auta ;)

ALLELUJA !!! :D Dokladnie, nad reszta mozna debatowac godzinami... a kazdy ma swoje pogloda, zapatrywania i potrzeby ;)

Co do oryginalnego zestawu glosnomowiacego: przy Convers+ bardzo ladnie sie to prezentuje, jest czytelne i przejzyste, brak dodatkowego wyswietlacza tez na plus (wszystko w jednym miejscu, no chyba, ze ktos montuje zestaw bez wyswietlacza, ale to i tak jakis tam kabelek i pilocik dochodzi)... ale zestaw ten ma jedna wielka wade: wybierajac kontakty mozemy sie poruszac po calej ksiazce telefonicznej na zasadzie gora/dol... chodzi o fakt, ze aby wybrac kogos z srodka ksiazki telefonicznej musimy wszystkie kontakty przejechac, az do szukanego kontaktu :(
W Foczce mam zalozonego Parrota z wyswietlaczem i tam wybierajac kontakt, najpierw wybiera sie lietrke z alfabetu, a potem wybiera sie z kontaktow zaczynajacych sie na ta literke... Mam nadzieje, ze bedzie jakis update do Fordowskiego softu w tym kierunku...

loop_77
07-05-2009, 17:09
Tak czy inaczej pomimo różnic w podejściu do wyposażenia naszych maksiów myślę, że łączy nas przynajmniej jedno - wszechogarniające zadowolenie z posiadania tak nietuzinkowego auta ;)

Święte słowa :)

A tak na marginesie,można dołożyć fabrycznego bluetootha do conversa +,który takowego nie posiada ?

tygrysex
07-05-2009, 17:46
Wydaje mi sie, ze dla chcacego nic trudnego... kwestia czy Ford sprzedaje takowe zestawy "luzem".
Convers napewno jest pod to przygotowany, w radiu Sony masz chyba sluchawki pomimo faktu, ze brak zestawu (chyba, ze sie myle i robia tez Soniaka bez sluchawek... no chyba, ze wogole masz inne radio... :D ), ale odbiera sie tez za pomoca samego Conversa... i przynajmniej ja tylko z tego korzystam... wiec moim zdaniem sluchawki na radiu oraz na lewej manetce sa zbyteczne (bo daje to w sumie 3 osobne mozliwosci odbierania telefonu... troche przesada jak na jedno auto ;) )

Hit
07-05-2009, 18:02
Według mnie ciemne szyby są bardzo praktyczne:
- zdarzało mi się spać w środku - po rozłożeniu siedzeń jest ponad 2 metry miejsca :) i miałem komfort, ze nikt mi nie zaglada.
- rzeczy zostawiam w III rzędzie lub w bagażniku i nie martwię się, że kogoś z ulicy "intrygują"
- często robię zdjęcia z samochodu i fotografowani nie mają o tym zielonego pojęcia :)

Wady ciemnych szyb:
- zasłaniam widok jadącym za moim autem, więc starają się mnie wyprzedzić i w miejskich korkach nacinają się myśląc, że przede mną nikogo nie ma.
- gdy chcę podziękować komuś na drodze muszę pomrugać awaryjnymi, dawniej wystarczyło unieść rękę w podziękowaniu - teraz tej ręki nie widać.

Ciemne szyby bardzo poprawiają wygląd S-Maxa. Dotyczy to moim zdaniem egzemplarzy z jasnym kolorem nadwozia. Jasny S-Max z jasnymi szybami wygląda po prostu jak zwykłe kombi.
Natomiast ciemne, czarne lakiery według mnie faktycznie lepiej wyglądają z jasnymi szybami.

Podgrzewanie siedzeń działa bardzo szybko i skutecznie (przynajmniej u mnie). Panowie powinni jednak pamiętać, żeby z nim nie przesadzać, chyba, że mają już potomstwo ;)

Kayu
07-05-2009, 18:34
Święte słowa :)

A tak na marginesie,można dołożyć fabrycznego bluetootha do conversa +,który takowego nie posiada ?

Poczytaj tutaj - coś takiego w Mondeo MkIV powiodło się
http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=1106232&postcount=1

loop_77
07-05-2009, 18:36
Wydaje mi sie, ze dla chcacego nic trudnego... kwestia czy Ford sprzedaje takowe zestawy "luzem".
Convers napewno jest pod to przygotowany, w radiu Sony masz chyba sluchawki pomimo faktu, ze brak zestawu (chyba, ze sie myle i robia tez Soniaka bez sluchawek... no chyba, ze wogole masz inne radio... :D ), ale odbiera sie tez za pomoca samego Conversa... i przynajmniej ja tylko z tego korzystam... wiec moim zdaniem sluchawki na radiu oraz na lewej manetce sa zbyteczne (bo daje to w sumie 3 osobne mozliwosci odbierania telefonu... troche przesada jak na jedno auto ;) )


Mam Soniaka na 1 CD (ze słuchawkami).
W Fordzie jakoś mało zorientowani,przynajmniej tam gdzie ja jeźdze(AutoPlaza Popularna).
Pytałem,czy można dołożyć bluetootha do conversa,to odpowiedzieli,że "raczej nie".
Twierdze tak jak ty,że convers jest do tego przygotowany i da rade to ogarnąć.

Znalazłem też coś takiego,

http://allegro.pl/item614342366_nawigacja_ford_promocja_2009_mondeo_ s_max_focus.html


ale pewnie to z conversem nie będzie działało.

Dzięki Kayu za linka.

maciekr7
07-05-2009, 19:57
Jestem tylko ciekaw, czy to nie lipa chińska. Czytałem o tym na Mondeo forum. Chyba że to był inny sprzęt. Wcześniej był opisywany inny model i ogólnie porażka, a tutaj jest przestroga.

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=68413&highlight=7106G

golsze
07-05-2009, 21:33
Witam,
czy ktoś mógłby opisać jak "działają" wentylowane fotele? Czy jest tam podciągnięty jakiś nawiew/klima? Czy jest to skuteczne rozwiązanie na gorące dni?

tygrysex
08-05-2009, 06:49
Nie do konca wiem jak jest to wykonane technicznie, ale masz pare stopni w dol i pare stopni w gore (bo wentylowane ida w parze z podgrzewanymi)... Przykladajac reke do fotela czuc powiew powietrza, zdaje egzamin w 100% w obie strony (choc ktos tu nazekal, ze podgrzewanie dziala wolno... ale moze chodzilo mu o inne auto, bo na moje oko dziala to szybko i skutecznie)... przy chlodzeniu/wentylowaniu na maxa potrafi sie naprawde zrobic zimno w plecki i tylek :D

golsze
08-05-2009, 08:41
Dzięki Tygrysex. O takie informacje mi chodziło. Chyba się skuszę na taką opcję.

maciekr7
08-05-2009, 09:17
golsze, ja właśnie czekam na maksia m.in. z wentylowanymi fotelami. Jak jeszcze nie zamawiasz, to mogę zademonstrować tą opcję, ale pewnie dopiero w lipcu, bo wtedy odbieram nówkę.

golsze
08-05-2009, 10:08
maciekr7,
dzięki za propozycję, ale ja właśnie dzisiaj, a najpóźniej w poniedziałek chcę zamówić Maxia, tak by go przed wakacjami odebrać. Jak dobrze pójdzie to będziemy wentylowane fotele testować w tym samym czasie.

arczi_75
08-05-2009, 10:15
A zastanowiliście się nad aspektami zdrowotnymi opcji podgrzewania i wentylacji foteli? Ja też się zastanawiałem nad wybraniem tej opcji przy zakupie ale odradził mi to znajomy w salonie, twierdząc że jest to wyrzucanie pieniędzy. I z biegiem czasu moim zdaniem okazuje się że miał rację. W zimie nawet przy dużych mrozach fotel nie był zimny tak, aby przez spodnie to wyczuć. Owszem skóra na bokach foteli była chłodna ale Alcantara siedziska była neutralna podobnie jak teraz przy ponad 20 C. Powiem Wam tak bardzo zdrowe jest grzanie tyłka w zimie i schładzanie w lecie. Zobaczycie po pewnym czasie czy nie pojawią się korzonki i inne ciekawe dolegliwości :-) Ale wybór należy do każdego z osobna.

tygrysex
08-05-2009, 15:46
Nie popadajmy w skarjnosci, przeciez nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie smigal na max chlodzeniu caly czas... ot jak odczuwam pewien dyskomfort, to schladzam sobie lekko fotel i jazda dalej w suchej atmosferze... ty masz alcantare, a ja mam pelna skore... ona troche w zime i lato inaczej sie zachowuje...
... przydala by sie jeszcze funkcja masazu :D

maciekr7
30-07-2009, 11:35
wygrzebałem temat z wyszukiwarki, może się komuś przyda. Swoją drogą dziwne, że nie widać tego po jakimś czasie na forum.

esco
01-08-2009, 10:57
wątek bardzo przydatny, dzięki niemu zrezygnowałem z kilku rzeczy. co do mojego wyposażenie to wygląda ono następująco.

Wersja Titanium 2.0 tdci 140km a dodatkowo:

-Schowek – pod przednim fotelem pasażera
· Nakrętki kół z blokadą zabezpieczającą
· Siatka podłogowa do bagażnika -
· Schowek podręczny z funkcją chłodzenia sprzężoną z klimatyzacja
· Schowek – pod fotelem kierowcy
· Przednie i tylne chlapacze
- Autolarm – obwodowy, chroniący szyby, drzwi i pokrywę silnika (zawiera
opcję centralnego zamka z dwuetapowym regulowaniem)
· Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu
· Obręcze kól z lekkich stopów 18'', wzór 5-ramienny Y-design D2UL1 / TT 1
· Lakier metalizowany
· Zaczep holowniczy – wypinany
· Wentylowane i podgrzewane przednie fotele
-System statycznych ksenonowych reflektorów adaptacyjnych ze
spryskiwaczami i automatyczną regulacją kąta ustawienia
· Układ IVDC (ESP + TCS+EBA+CDC+HLA) i sportowe zawieszenie
· Pakiet BUSINESS I - radioodtwarzacz Sony 6CD, zestaw głośnomówiący
Bluetooth + gniazdo USB, tempomat
- Pakiet TITANIUM BUSINES - fotel kierowcy - pełna elektryczna regulacja
położenia z pamięcią położenia i składanymi lusterkami z pamięcią, fotel
pasażera - pełna elektryczna regulacja położenia, pilot parkowania przód i
tył, dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia, skórzana tapicerka

Cały czas zastanawiam się czy warto brać pełną elektrykę foteli i skórzaną tapicerkę? Może z tego zrezygnować i kupić wersję z pakietem Platinum???
Żona dorwała specyfikację od dealera :? i popukała się w głowę jak zobaczyła
ile ten zestaw kosztuje....

e200
01-08-2009, 13:09
Czy tu nie ma pomuyłki
Układ IVDC (ESP + TCS+EBA+CDC+HLA) i sportowe zawieszenie
Układ IVDC sam w sobie jest sportowym zawieszeniem.

e200
01-08-2009, 14:32
Ja tez zostane szczesliwym posiadaczem S-Max'a - niestety za 2-3 mies.

Wersja Platinium 2.5 T
A dodatkowo
IVDC - podobno swietnie sobie radzi z tym silnikiem
Schowek – pod przednim fotelem pasażera
Schowek – pod fotelem kierowcy
Stoliczki za fotelami
Lakier metalizowany
Ksenony - standard w Platinium
Ponadto zastanawiam sie nad zestawem multimedialnym np NaviMedia z kamera cofania - byl juz wymieniany na forum
W stosunku do mojej Omegi (MV6) bedzie mi brakowalo elektrycznej regulacji fotela. Niestety w Platinium nie mozna zamówic - fotel kierowcy - pełna elektryczna regulacja położenia z pamięcią położenia
Bardzo chcialem rowniez zamowic 3 rzad siedzen. Niestety wersja ciezarowa wyklucza 7 osobowego S-Max'a - a szkoda, jednak 22% Vat robi swoje.

foxtrot
01-08-2009, 15:45
e200;

trzeci rząd siedzeń to naprawdę świetne rozwiązanie w esiu :D

e200
01-08-2009, 17:55
Wiem ze jest to cos wspanialego. Jednak dlugo walczylem ze soba. Mnie kosztowalby ten III rzad okolo 25 tys wiecej (bo teraz odliczam caly vat - jako ciezarowy S-Max). Prawde mowiac wiem ze kiedys przyjdzie mi plakac ze nie mam tych 2 foteli. ale coz trudno.

foxtrot
02-08-2009, 12:45
e200;

jasna sprawa 25kzł > trzeci rząd foteli ;-)

esco
02-08-2009, 15:47
Czy tu nie ma pomuyłki
Układ IVDC (ESP + TCS+EBA+CDC+HLA) i sportowe zawieszenie
Układ IVDC sam w sobie jest sportowym zawieszeniem.

możliwe, że się kopnąłem, kopiowałem z pliku, który dostałem od dealera więc pewnie on się pomylił albo mają tak wpisane w opcjach

esco
02-08-2009, 15:54
Ja tez zostane szczesliwym posiadaczem S-Max'a - niestety za 2-3 mies.

Wersja Platinium 2.5 T
A dodatkowo
IVDC - podobno swietnie sobie radzi z tym silnikiem
Schowek – pod przednim fotelem pasażera
Schowek – pod fotelem kierowcy
Stoliczki za fotelami
Lakier metalizowany
Ksenony - standard w Platinium
Ponadto zastanawiam sie nad zestawem multimedialnym np NaviMedia z kamera cofania - byl juz wymieniany na forum
W stosunku do mojej Omegi (MV6) bedzie mi brakowalo elektrycznej regulacji fotela. Niestety w Platinium nie mozna zamówic - fotel kierowcy - pełna elektryczna regulacja położenia z pamięcią położenia
Bardzo chcialem rowniez zamowic 3 rzad siedzen. Niestety wersja ciezarowa wyklucza 7 osobowego S-Max'a - a szkoda, jednak 22% Vat robi swoje.

Pełną elektrykę foteli możesz sobie domówić rezygnując z pakietu Platinum na rzecz pakietu Siedzenia.Elementy z pakietu Platinum bierzesz pojedynczo,wychodzi drożej o 2900 + 2600 ale masz co chcesz....ja też zrezygnowałem z 3 rzędu siedzeń ze względu na wersję ciężarową ale jak teraz zablokują od stycznia możliwość odliczania vat-u to już sam nie wiem...2-3 miesiące oczekiwania? to sporo,to ze względu na to, że jest to2.5T? mi mówili,że jak zamówię teraz to na bank odbiorę we wrześniu ale może to być równie dobrze 1 jak i 30 września...

e200
02-08-2009, 22:54
Z tym systemem IVDC to masz racje tak pisza w specyfikacji
Układ IVDC (ESP + TCS+EBA+CDC+HLA) i sportowe zawieszenie.
A co do terminu dostawy.
Pierwszy diler tez mi mowil ze bedzie we wrześniu. Jednak drugi juz byl mniejszym optymista. Powiedzial ze do 20 sierpnia fabryki stoja.
Auto zamowilem w piatek. Przelew zaliczki pewnie dojdzie jutro wiec go zamowia za 1 - 2 dni. W takiej sytuacji moj S-Max wejdzie do produkcji dopiero w pazdzierniku. Tak wiec bedzie za ok 3 miesiace. Jak ja tak dlugo wytrzymam

golsze
06-08-2009, 23:27
wątek bardzo przydatny, dzięki niemu zrezygnowałem z kilku rzeczy. co do mojego wyposażenie to wygląda ono następująco.

Wersja Titanium 2.0 tdci 140km a dodatkowo:

· Siatka podłogowa do bagażnika -

· Przednie i tylne chlapacze
....

Hej esco, nie wiem czy już zamówiłeś samochód i co wytargowałeś. Ja świadomie zrezygnowałem z chlapaczy i siatki podczas zamawiania samochodu bo kolega był akurat w serwisie ze swoim galaxy i mówił, że kupił chlapacze dużo taniej. I rzeczywiście, w katalogu komplet przód i tył kosztuje 500 PLN ja kupiłem w ASO w W-wie za ok. 190 PLN, siatkę podłogową kupiłem za 90 PLN. Sprawdź ceny akcesorii w sklepiku forda.

makos
07-08-2009, 08:13
A ja polecam (jak zwykle) zawieszenie samopoziomujące.
Cud-miód.
Jak dopakujecie na pokład rodzinę + pół chałupy to samochód i tak będzie stać równo a tylne zawieszenie staje się sztywniejsze.

Pozdro,

Makos

esco
07-08-2009, 09:48
Hej golsze, dzięki za pomysł, posprawdzałem i się zgadza. Siatka i chlapacze kupione na wolnym rynku to kilkaset zł oszczędności. dzięki!

esco
07-08-2009, 09:56
A ja polecam (jak zwykle) zawieszenie samopoziomujące.
Cud-miód.
Jak dopakujecie na pokład rodzinę + pół chałupy to samochód i tak będzie stać równo a tylne zawieszenie staje się sztywniejsze.

Pozdro,

Makos

Zgadzam się ale ta opcja wyklucza system IVDC a w sumie na nim mi bardziej zależało. Też nad tym myślałem i facet w salonie w sumie mi to odradził jeśli nie jeździ się cały czas pełną ekipą. Ja głównie jeżdżę sam a załadowany to w czasie wakacji. Samochód ma sztywniejsze zawieszenie i jest po prostu twardszy a tak mając system IVDC sam decyduję czy ma być mięciutko czy taczka...

makos
07-08-2009, 10:10
Zgadzam się ale ta opcja wyklucza system IVDC a w sumie na nim mi bardziej zależało. Też nad tym myślałem i facet w salonie w sumie mi to odradził jeśli nie jeździ się cały czas pełną ekipą. Ja głównie jeżdżę sam a załadowany to w czasie wakacji. Samochód ma sztywniejsze zawieszenie i jest po prostu twardszy a tak mając system IVDC sam decyduję czy ma być mięciutko czy taczka...

Zawieszenie samopoziomujące nie jest twardsze niż "normalne"...
"Utwardza się" dopiero po załadowaniu samochodu. A panowie w salonach często opowiadają bajki...

gpawel2
10-08-2010, 06:31
Niedawno kupiłem maxia niestety bez stolików składanych na siedzeniach. Żona się na nie uparła, jednak ASO nie wie do końca jak je domontować. Oglądali siedzenia i nie są pewni czy można. Jedno jest pewne, można te stoliki domówić koszt chyba 207zł/szt. Podali mi nawet ile za robociznę (150zł), ale powiedzeli że nie gwarantują że będzie OK. Dziwne.
Czy ktoś może wie jak i czy do wersji bez stolików można domontować je?
Może jest gdzieś fabryczna instrukcja montażu?

ph71
10-08-2010, 08:35
Dodatkowo komplet chlapaczy to droga zabawa, bo można przyjąć, że koszt rocznej eksploatacji auta z takimi aerodynamicznymi dodatkami jest zbliżony do ceny chlapaczy oferowanych w serwisie - wzrost zużycia paliwa minimum 0,5 litra na 100km, w skali roku to średnio 400-500 złotych wywalone ekstra na paliwo.

Jak komuś taka kasa nie robi, to możecie przelać raz w roku na moje konto ;)



Jak do tego doszedłeś, że minimum 0,5 l/100km? Jeździłeś z i bez?
Wydaje się to mało prawdopodobne, tym bardziej, że po np. doładowaniu 200kg średnie zużycie nie rośnie o tyle, a ju na pewno nie w trasie.
Przy jeździe miejskiej wpływ chlapaczy wydaje się zupełnie pomijalny...

slavco
10-08-2010, 08:51
Przy jeździe miejskiej wpływ chlapaczy wydaje się zupełnie pomijalny...

Dokładnie, czytałem kiedyś artykuł to jazda w mieście z otwartymi szybami jest dość sensowna. Ale na trasie to już tylko klima. Po za tym to dzisiaj w większości aut opory powietrza do 90 km/h nie odgrywają istotnej roli. Dopiero powyżej tej prędkości aerodynamika zaczyna mieć znaczenie. A 0.5 l / 100 km więcej tylko dlatego że są chlapacze to jakaś przesada...

mayak
10-08-2010, 10:04
Dodatkowo komplet chlapaczy to droga zabawa, bo można przyjąć, że koszt rocznej eksploatacji auta z takimi aerodynamicznymi dodatkami jest zbliżony do ceny chlapaczy oferowanych w serwisie - wzrost zużycia paliwa minimum 0,5 litra na 100km, w skali roku to średnio 400-500 złotych wywalone ekstra na paliwo.
a jak to wyliczyłeś?
jeśli chlapacze dodają 0.5 litra, to już biegnę odkręcić lusterka zewnętrzne - murowany spadek spalania o 2 litry :) :) :) :)
a brak chlapaczy (przednich) to gwarancja wypiaskowanych i oskrobanych kamyczkami progów
Niedawno kupiłem maxia niestety bez stolików składanych na siedzeniach. Żona się na nie uparła, jednak ASO nie wie do końca jak je domontować. Oglądali siedzenia i nie są pewni czy można. Jedno jest pewne, można te stoliki domówić koszt chyba 207zł/szt. Podali mi nawet ile za robociznę (150zł), ale powiedzeli że nie gwarantują że będzie OK. Dziwne.
Czy ktoś może wie jak i czy do wersji bez stolików można domontować je?
na jakimś forum (niemieckim, francuskim, albo włoskim) czytałem relacje z dokładania tych stoliczków - spróbuj poszukać

be_rcik
10-08-2010, 10:41
na jakimś forum (niemieckim, francuskim, albo włoskim) czytałem relacje z dokładania tych stoliczków - spróbuj poszukać

Przy kupnie cieszyłem się że mam stoliczki, ale przez 10 miesięcy chyba ich jeszcze nie użyliśmy (czyli pasażorwie z tyłu). Ale są !!!!
Może dlatego że jeżdzą głównie dzieciaki.

wit007
10-08-2010, 10:54
U mnie dzieciaki nawet jak z nich nie korzystają, to muszą być rozłożone ;)

mayak
10-08-2010, 12:27
u mnie z tyłu siedzi 3ka, więc dobrze, że nie mam stolików, bo ktoś byłby pokrzywdzony

witekga
10-08-2010, 18:18
U mnie przez 2 lata stoliki były rozkładane jedynie demonstracyjnie. Chyba zbędny, chociaż groszowy wydatek.

ph71
10-08-2010, 20:07
U mnie przez 2 lata stoliki były rozkładane jedynie demonstracyjnie. Chyba zbędny, chociaż groszowy wydatek.

W sceniku miałem takie stoliczki. Najpierw się cieszyłem, że są, a potem po kilku jazdach doszedłem do wniosku, że ich przydatność w czasie jazdy jest jednak wątpliwa.
W esiu już nie mam a i dzieci twierdzą, że ich nie potrzebują... więc mam gadżet z głowy :P

krootki
10-08-2010, 20:20
Co do stoliczków u mnie się przydają - jak dzieciak śpi (na foteliku oczywiście) to tam może sobie położyć nogi. A jak nie śpi to w trasie można tam postawić przenośne DVD (w sumie w tym celu je zamówiłem) i nie trzeba bawić się w instalowanie sprzętu w zagłówkach czy w podsufitce ;)

fumfel
10-08-2010, 21:18
ja również posiadam i jedno dziecko używa, a drugie nie

kglaba
19-08-2010, 18:14
No to moja kolej na "pochwalenie się" jeszcze świeżutkim zamówieniem na S-MAX'a...

Wybór padł na wersję Platinium X 2.0 163KM MS6 (Powershift);
kolor : black panther
Dodatki:
- Navi Pioneer DVD
- Pakiet SPACE1
- Pakiet Siedzenia
- Pakiet Siedzenia2 (3 rząd foteli)
- Ford Power
- Tylny spojler ze światłem STOP (fabrycznie montowany)
- Tylny zderzak z dyfuzorem - lakierowany w kolorze nadwozia (zamówienie realizowane przez dealera)
- Panorama
- alufelgi 17" D2YC4

Pozostaje spokojnie (o ile to wogóle możliwe) poczekać ok 2 m-ce...i przeglądać godzinami katalog

Dla zainteresowanych zakupem - rada - negocjujcie wytrwale ofertę - jestem dobrym przykładem iż można zbić cenę aż o 29k....

basil
19-08-2010, 19:32
No to moja kolej na "pochwalenie się" jeszcze świeżutkim zamówieniem na S-MAX'a...

Pozostaje spokojnie (o ile to wogóle możliwe) poczekać ok 2 m-ce...i przeglądać godzinami katalog

Dla zainteresowanych zakupem - rada - negocjujcie wytrwale ofertę - jestem dobrym przykładem iż można zbić cenę aż o 29k....

Życzę Ci żeby to było tylko 2 miesiące - poczytaj ile chłopaki czekają na swoje egzemplarze... 2 miesiące to mają - opóźnień... Konfiguracja fajna:)

kglaba
19-08-2010, 19:59
Tak, tak - czytałam dokładnie ten wątek....generalnie to liczę się z odbiorem w połowie listopada (termin akceptowalny)...ALE - samochód został zamówiony przez dealera jeszcze w czerwcu, w podobną konfiguracją (oczywiście jako STOCK) - na ten moment sporo "dodatków" jest już nie do zmiany - mam nadzieję że to oznaki przygotowania pod montaż - zobaczymy

Pzdr

basil
19-08-2010, 20:27
W takiej sytuacji nie powinieneś mieć opóźnień:)