Zobacz pełną wersję : Polecamy mechaników


Strony : [1] 2

vermon7
13-04-2009, 07:36
Który najlepszy ?? :)

Ja jak na razie mam zaufanie jedynie do serwisu polmozbytu na 100-lecia, może nie są to specjaliści od fordów, ale widać że na warsztacie różne marki stoją, no i kolejki takie że minimum tydzień trzeba czekać, a to podobno jakiś wyznacznik...

Wesoly88
13-04-2009, 08:48
ja znam dobry warsztat również na 1000-lecia PP tuż obok Shella :) co prawda nie mam tam dużych kolejek... ale chłopaki zawsze mówią co jest na rzeczy i wg. mnie jest to warsztat godny polecenia

a i znam jednego dobrego lakiernika ( można powiedzieć ,że znajomy) który robi na ściankach ale adresu nie pamiętam dobrze aczkolwiek wiem jak tam dojechać :) się dowiem kiedyś to zapodam :)

wgardocki
04-02-2010, 14:10
Jeżeli chodzi o Łomżę i okolice polecam na nowogrodzkiej jest po lewej stronie :P Śmiarowski naprawdę godny polecenia :)

Pawel
24-02-2010, 07:47
a wie ktoś gdzie można tanio wymienić tulejki na stabilizatorze w mondeo mk2 ?

nawi82
09-07-2010, 13:59
Witam
Zamierzam oddać swoje MK3 tddi do majstra a u mnie w okolicy nie ma dobrego,kazdy tylko przypuszcza i nie ma pewnosci.Znacie kogos dobrego na Podlaskim ewentalnie w Warszawie?
Pozdrawiam

Andrzej
09-07-2010, 21:22
to zależy od tego co się spsuło, bo jak nie jedziesz do aso (a tylko tam potrafią zdiagnozować wszystko w jednym miejscu) to musisz wybrać odpowiedniego speca, a to od silnika, a to od zawiedzenia, a to od elektryki itd. więc powiedz co dolega (objawy) a podradzimy jakiegoś speca w danej dziedzinie...

nawi82
10-07-2010, 08:54
Mianowicie problem jest taki: rano po zapaleniu dymi na siwo-niebiesko i faluja obroty po około minucie jest OK. Druga rzecz to ze jak jade to czasami zaczyna sie dusić i mruga kontrolka od świec żarowych i zaraz gaśnie, ponownie zapalam i jade chociaż wczoraj musiałem go kilka krotnie probowac odpalic.
Z tego co czytam to na dymienie wymienić świece żarowe a na gaśniecie ten przekażnik pod akumulatorem i pomocniczą pompke paliwa ta przy zbiorniku.
Nie wiem czy to dobra diagnoza??? Po niedzieli idzie do elektryka i po tych wymianach zobaczymy reakcje.Wymiane oczywiscie Wam opisze.
Pozdrawiam

Andrzej
11-07-2010, 21:40
to pierwsze, to świece żarowe do wymiany, tak jak piszesz (sam to przerabiałem w swoim)... a drugie, to nie wiem... dobrego elektryka znajdziesz na tysiąclecia, zaraz za shelem, a mondka kumpel robi u mechanika na bystrej, polecał mi go... specjalizacja ogólna :-)

RECONDO
15-07-2010, 09:34
Prawdziwy spec w Białymstoku od MK3? WYŁĄCZNIE Docento = ASO Auto Hobby.

moons
12-09-2010, 20:25
Odgrzeję trochę kotleta:) W Hajnówce zapomnij, sami kowale a nie mechanicy niestety. Znam gościa w Bielsku Podlaskim i mogę z czystym sumieniem polecić, zresztą facet ma hajnowskie korzenie:) Warsztat ma na wylocie na Białystok tuż przed samymi Proniewiczami. Trzeba skręcić w lewo zaraz za zdaje się komisem samochodowym.
Pozdrawiam

Andrzej
14-09-2010, 13:34
moons, mówisz, że gościu dobrze będzie potrafił forda naprawić? i nie napsuje innych rzeczy przy okazji jak to niektórzy potrafią?

moons
14-09-2010, 18:21
Powiem Ci tak, na 100% nie specjalizuje się tylko w Fordach robi wszystko razem z nowymi furkami. Robiłem u niego kilka rzeczy i widać że zna się na rzeczy, po pierwsze unika młotka:) po drugie jest naprawdę kumaty. Trzeba się umawiać na klika dni wcześniej. W sumie z Białego nie masz daleko możesz podskoczyć popytać, ewentualnie na PW mogę dać nr tel bo nie wiem czy tu na forum można.
Pozdrawiam

Andrzej
14-09-2010, 18:25
moons, dzięki, mam rodziców w Bielsku i on jest po drodze, choć tyle jeżdżąc nigdy nie zwróciłem uwagi na to, że tam jest warsztat... chciałem tylko potwierdzenia od kogoś kto korzystał z jego usług, bo naprawdę ciężko znaleźć kumatego mechanika, zazwyczaj trafiam na kowali :-(

artur8932
26-09-2010, 11:15
Witam szanownych Fordowiczów. Czy orientujecie się gdzie w Suwałkach dobrze ustawiają zbieżność?

Andrzej
26-09-2010, 14:45
ooo kolego, w tej materii to może podpowiedzieć Ci tylko ktoś z Twoich okolic... Nie ma w Suwałkach serwisu forda? Wydaje mi się, że cena nie odbiegałaby za bardzo od usługi w zwykłym warsztacie...


o prosze - znalazłem: Suwałki, Pułaskiego 71

artur8932
26-09-2010, 16:03
Tak wiem, że tam jest salon tylko że hiundaja, ford jest na doczepke a poza tym trwa tam remont, no chyba że już skończyli. Warsztatów jest sporo gdzie ustawiają zbieżność ale z doświadczenia wiem że nie wszyscy się na tym znają. W większości przypadków robią to uczniowie praktykanci. A tak jak oni robią to i ja w garażu przy użyciu sznurka i linijki mogę ustawić.

Andrzej
26-09-2010, 16:39
to dla pewności wybierz się do Białegostoku na 27 lipca na stacji MPO robią to ponoć najlepiej...

artur8932
26-09-2010, 17:33
I tak chyba zrobię bo i tak wybieram się w wasze okolice po fotele do 3 rzędu. Jest tam człowiek który rozbiera angliki i sprzedaje części za śmieszne pieniądze.

Pawel
26-09-2010, 18:19
Artur, a masz może jakieś namiary?? Możesz podać?:568:

artur8932
26-09-2010, 21:28
Proszę bardzo. Mam tylko nr telefonu ale człowiek odbiera o każdej porze. 513963171

norbi333
03-10-2010, 20:32
Witam szanownych Fordowiczów. Czy orientujecie się gdzie w Suwałkach dobrze ustawiają zbieżność?
POM dobrze ustawia

Tak wiem, że tam jest salon tylko że hiundaja, ford jest na doczepke a poza tym trwa tam remont, no chyba że już skończyli..
Tam to tylko można jechać się podpiąć pod kompa i nic więcej

waldek72
09-10-2010, 20:24
polecam do zbieżności warsztat auto-max na składowej, dobra aparatura a gość który robi zbieżność pracuje tam już kilka lat i ma uprawnienia do badań technicznych pojazdów. wjazd od składowej tam gdzie myjnia samoobsługowa i do końca podwórka.

cezarg1410
24-10-2010, 21:31
to może ktoś poleci speca od układów paliwowych?...

szakal22
08-11-2010, 09:55
Witajcie.
Chcę się wybrać do mechanika w Białymstoku - od diesla. Głownie chodzi i sprawdzenie ewentualna naprawa wtrysków i układu grzania świec żarowych. Może macie jakieś opinie i rady do ktorego warsztatu lepiej, który omijać - mam namiary na 4 warsztaty:

BOSCH Service AUTO-EUROREMONT
Jerzy Żarniewski
Białystok ul Moniuszki 65/2
Tel. 85 653-98-64
kom. 604 78 75 55
---------
SERWIS DIESEL
Białystok
ul. Elewatorska 11/1
tel.: 856627208
---------
Serwis Diesel
ul. Bacieczki 64
15-685 Białystok
tel. 85 653 31 52
----------
Centrum Diesla
ul. HETMAŃSKA 38
Białystok
tel/fax : 85 6 541 133
tel. kom. : 500 762 625

A może jest jeszcze inny warsztat?
Dzięki.

Pawel
09-11-2010, 11:43
Jak potrzebujesz robić diesla to tylko serwis diesla na bacieczkach koles jest konkretny i do wykonania jakichkolwiek napraw przyklada duza uwage i z tego co pamietam nie jest az tak strasznie drogi ;) mialem kiedys polo 1.9D i wlasnie on mi robil wszystkie naprawy przy nim i za kazdym razem nie mialem jakichkolwiek zastrzezen...

toomekk6
17-11-2010, 15:28
Oczywiście, że Bacieczki. Dźwoniłem dziś do chłopa i mam zadźwonić w sobotę i się umówić na wizytkę:)
Większość ludzi polecają ten serwis na Bacieczkach. Od znajomych wiem, że większość drobnych warsztatów podczas napraw sami wysyłają tam wtryski do roboty a człowiek któremu auto jest robione nic o tym nie wie:) Więc wg mnie ten zakład jest godny polecenia (wszyscy go polecają a Elewatorską odradzają;))
Na Elewatorskiej do Serwis Diesel nie zajeżdzaj nawet. Słyszałem sporo złych opini o tym warsztacie. A reszty nie znam.

szakal22
22-11-2010, 10:10
No wiec bylem w Białymstoku przejazdem - i postanowiłem któregoś odwiedzić przynajmniej się popytać.
Potwierdzam opinie o Serwis Diesel na ul.Elewatorskiej.
Fakt maja oprogramowanie(interface) fordowski tzw. WDS - ale dużo zgadują - a może to, a może tamto, a to trzeba to rozebrać, a tamto rozebrać.
Wiem, ze bardzo dużo można odczytać z WDS'a - i albo koleś ma małe pojecie o tym albo z niego taki fachowiec.

Tak wiec ten zakład skreślcie sobie z listy i mocno zamazać aby przypadkiem tam nie pojechać. Bo tylko stracicie czas i nerwy.

Z zakładem na Bacieczki rozmawiałem telefoniczne - i konkretnie koleś rozmawiał i wiedział co mówi. Za to nie maja WDS'a. Maja coś bardziej uniwersalnego.

toomekk6
22-11-2010, 16:04
Może i nie mają ale ten chłop wie co jest grane. Jego zakład istnieje bardzo długo w Białymstoku. Znajomy mechanik (ma swój zakład) wozi do niego wtryski i pompy do roboty, strasznie go sobie chwali.

szakal22
22-11-2010, 18:15
Nie wątpię, że kwestia wtrysków jako samych sobie czy tez pomp ma opanowane - i pewnie jako te odrębne elementy naprawia bardzo dobrze. Jednak nie będąc pewnym co dolega autu i jadąc tam aby ten pan nam pomógł w miarę szybko i aby znał temat... - to tego nie odczułem...

Andrzej
22-11-2010, 19:36
jadąc tam aby ten pan nam pomógł w miarę szybko i aby znał temat... - to tego nie odczułem...
wróćmy do momentu, że zadzwoniłeś, a nie pojechałeś... a co byś przez telefon nie opowiadał to nie to samo co obejrzeć auto fizycznie... i nie wszyscy potrzebują akurat WDSa, a jak sam się przekonałeś na własnej skórze, Ci co mają to też nie zwsze potrafią z niego korzystać... Nie narzędzie i słowa czynią mechanika, lecz czyny...

szakal22
30-11-2010, 18:24
Zgadzam się.
Po czynach oceniać - fachowca. Co tez uczyniłem oceniając fachowca z ul. Elewatorskiej.
Czynów reszty mechaników w Białymstoku jeszcze nie doświadczyłem, wiec nie oceniam.

Andrzej
30-11-2010, 20:42
Czynów reszty mechaników w Białymstoku jeszcze nie doświadczyłem, wiec nie oceniam
Ja też i wolałbym nie mieć powody by doświadczać, czego i Tobie życzę :-)
A partaczy trzeba piętnować, coby inni sie nie nacięli!

cezarg1410
05-12-2010, 12:02
A ja jakoś nie mam zbyt dobrej opinii o Bacieczkach...
Pojechałem do niego mając problemy z odpalaniem po długim postoju to mi kazał czujnik wału i dwumasę wymienić -.-

dzimi75
07-12-2010, 19:34
Panowie panie jak polecacie coś ja tez się przyłącze bo widzę ze szukacie Białystok .Ja mogę polecić w Łomży pewnego mechanika
Jerzy Dziemiński
Stara Łomża za Rzeka
tel 606 837 456
JA robiłem u niego auto ogólnie specjalizuje się w dieslach i naprawdę ma pojecie o tym co robi Naprawdę polecam.Jak jakieś pytania to na priva odnośnie tego mechanika:)

Bartezzz
07-01-2011, 11:46
Witam!

Od paru dni jestem właścicielem swego pierwszego forda. W związku z nowym nabytkiem muszę wymienić rozrząd. Macie do polecenia jakiś zakład gdzie pewnie i niedrogo dokonam wymiany.

Z góry dzięki za info.

2henioo
12-02-2011, 18:45
Witam Jeżeli ktoś potrzebuje mechanika to znam .798785125-Adam,ziomek jest świetny .

cksrv
20-02-2011, 01:33
a on ma serwis w telefonie? czy moze ma adres.

mar-mak
24-02-2011, 21:50
Witam. Czy zna ktoś w okolicach Łomży "dizlowców-fordowców" bo jak narazie to nie znalazłem nikogo a było ich parunastu i żaden nie ma pojęcia o dieslu a raczej powiedział bym, nie chce mu się pracować rzetelnie. Wiem że w Ostrowi Mazowieckiej był ktoś bardzo dobry od diesla forda ale nie mam namiarów. Ogólnie jesli chodzi o Łomżę to niema co szukać specjalisty bo najwidoczniej w tym mieście nie ma. Przynajmniej ja przez 5 lat jak (posiadam forda) nie znalazłem.

2henioo
04-03-2011, 15:53
798785125-Adam,dzwoń tylko powiedz ze masz numer od henka(kamila)i sie z nim ustaw po prostu

Pawel
22-03-2011, 18:48
ok a co sie dzieje ze strasznie dymi i nie wchodzi na obroty"jestem nowy za zągi sorki"

Pawel
16-04-2011, 21:39
Witam.
Po pierwsze szukam kogoś w Białymstoku, co mi komputerem sprawdzi Focusa - ile taka usługa kosztuje?
Kolejna sprawa to człowiek do wymiany rozrządu (świeżo kupiony samochód i by się przydało to zrobić).
Na koniec chciałbym zrobić coś takiego, żeby mi się światła włączały automatycznie po uruchomieniu silnika, ktoś w Białymstoku zrobi to rzetelnie?

Andrzej
17-04-2011, 20:55
chciałbym zrobić coś takiego, żeby mi się światła włączały automatycznie po uruchomieniu silnika
na allegro kupujesz przekażnik specjalnie przerobiony, wpinasz go, bodajże, w miejsce przekaźnika od świateł mijania i masz to o czym piszesz... czytałem o tym na forum, poszukaj a znajdziesz...

toomekk6
18-04-2011, 14:39
Proszę temat: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121710.

Ja mam taki przekaźnik. Montaż to banał, więcej czasu zabiera otwarcie maski i zdjęcie pokrywy bezpieczników niż montaż tego przełącznika. Możesz śmiało kupować. Przesyłka bez żadnych problemów. Marek to super gościu:) Zamówiłem w niedzielę i na wtorek już miałem.

Pozdro:)

foczka.80
15-05-2011, 12:52
Witam.
Poolecam mały warsztat w okolicy Ostrowi Maz. Niskie ceny napraw i nie ma naciągania na koszty.
Naprawiają wszystkie marki i każdy znajomy, którym poleciłem są zadowoleni.
Kontakt: 506-090-217

Andrzej
15-05-2011, 14:49
kto będzie cisnął zepsutym autem z podlaskiego do mazowieckiego?

toomekk6
16-05-2011, 09:19
Raczej mija się z celem.

Pawel
19-05-2011, 18:30
A jeśli chodzi o np. zbieżność to bardzo dobrze robią w Mościskach k W-wy na przeciwko salonu Toyoty, robiłem kilka razy i zawsze było ok, generalnie naprawiają wszystkie marki i jestem zadowolonuy i znajomi, którym poleciłem warsztat, no i jest niedrogo.

voolt
25-05-2011, 20:15
Witam czy może ktoś polecić mechanika od automatycznych skrzyń biegów w Białymstoku

popiz
29-05-2011, 11:30
Miał ktoś może problemy z ABS-em w focusie i może polecić mechanika, który mu to skutecznie naprawił.

Andrzej
31-05-2011, 18:49
I tak chyba zrobię bo i tak wybieram się w wasze okolice po fotele do 3 rzędu. Jest tam człowiek który rozbiera angliki i sprzedaje części za śmieszne pieniądze.
Mam tylko nr telefonu ale człowiek odbiera o każdej porze. 513963171
Artur, napisz gdzie tego człowieka można znaleźć, bo numer wiecznie poza zasięgiem, a potrzebuję zakup zrobić i nie wiem jak człowieka znaleźć...

R_u_f_u_s
29-06-2011, 20:17
Witam,

W temacie wszyscy zachwalają Bacieczki, a odradzają Elewatorską.
A jak ma się sprawa z pozostałymi propozycjami?

BOSCH Service AUTO-EUROREMONT
Jerzy Żarniewski
Białystok ul Moniuszki 65/2
Tel. 85 653-98-64
kom. 604 78 75 55

oraz

Centrum Diesla
ul. HETMAŃSKA 38
Białystok
tel/fax : 85 6 541 133
tel. kom. : 500 762 625


Ktoś ma z nimi doświadczenie, poleci / odradzi?

Pawel
12-11-2011, 11:36
Witam, jestem nowym posiadaczem MK3, potrzebuję zrobić duży przegląd - filtry, oleje, zawieszenie przednie i chyba dwumasę - bynajmniej tak mi zdiagnozowali w aso w spectrum. Polecicie mi kogoś kto zrobi kompleksowo, bo jak mi krzyknęli cenę w aso to ... szkoda gadać! :p

R_u_f_u_s
12-11-2011, 15:34
Jak wyżej, zajedź na Bacieczki, na Hetmańską...

Z tego co zauważyłem - popytaj się o ceny poszczególnych usług i zobacz jak Ci się będzie kalkulować. Jak wymieniałem świece to najbardziej opłacało się ... w ASO :)

Radeq86
21-11-2011, 21:30
Nie robiłem nic w ASO Spectrum, ale co do 2 pozostałych to jestem tam dość czesto, gorąco nie polecam Biacomexu, stawiam tam auto służbowe, to co powie doradca to mechanik zrobi, jeśli coś znajdzie w miedzy czasie to już Twój problem. W Auto Hobby stawiam zawsze swojego Fordolota i jestem bardzo zadowolony, moze ceny nie są rewelacją ale od Biacomexu duzo taniej, a poza tym wymieniając filtry mechanik sam mnie zaprosił na warsztat (nie można za bardzo samemu się pałętać) i pokazał ze cieknie mi z obudowy termostatu, za chwilkę przyszedł doradca i po 5 min wiedziałem ile będzie mnie kosztować ta przyjemność. Przy okazji tej awarii sprawdzili mi ogólnie samochod pod wzgledem usterek mniej widocznych za co nie zaplaciłem ani złotówki a zawsze sie przydają takie informacje. PS. jeżdze juz tam od dłuższego czasu i dostałem juz rabaty na cześci i usługi co czyni ten serwis konkurencyjnym z mechanikami robiącymi to prywatnie.

rafaelb
23-11-2011, 08:14
Jakie macie doświadczenia z, to jest chyba inny serwis na Elewatorskiej

Tech-Car
ul. Elewatorska 17C
15-620 Białystok

oraz
Rycar
ul. Gen. Kleeberga 10
15-691 Białystok

R_u_f_u_s
23-11-2011, 08:26
O Rycarze słyszałem skrajne opinie, nic jednoznacznego... Kilka lat temu (5?) miałem tam m-c praktyk, przyznam, że nie mam złych wspomnień, klienci z bejsbolami też nie przyjeżdżali :) Ale jak jest teraz, tego nie wiem...

Tach-Car? Nie słyszałem.

Z innej beczki - czy jeśli oddaje się samochód do ASO na naprawę gwarancyjną perforacji nadwozia, jest do tego samochód zastępczy?

rafaelb
23-11-2011, 09:23
O Rycarze słyszałem skrajne opinie, nic jednoznacznego... Kilka lat temu (5?) miałem tam m-c praktyk, przyznam, że nie mam złych wspomnień, klienci z bejsbolami też nie przyjeżdżali :) Ale jak jest teraz, tego nie wiem...

Tach-Car? Nie słyszałem.

Z innej beczki - czy jeśli oddaje się samochód do ASO na naprawę gwarancyjną perforacji nadwozia, jest do tego samochód zastępczy?

Tech-Car, kiedyś mieścili się na terenie starej Pasmanty (ul. Warszawska)

Jak w ASO (Biacomex) robiłem z AC naprawę zarysowanych drzwi to dostałem auto zastępcze

rafaelb
10-12-2011, 11:54
W Białymstoku można kupić w dobrej cenie oleje Motul w sklepie Antcar (odsyłam do google). Nie trzeba ściągać z Polski i przepłacać.
Autoryzowany sprzedawca, bierze oleje od autoryzowanego dystrybutora JARO-OIL.
Sprawdziłem w Motul Polska (http://www.motul.de/pl/pl/contact) wiarygodność sprzedawcy i autentyczność certyfikatu więc polecam.

R_u_f_u_s
10-12-2011, 22:54
Tech-Car, kiedyś mieścili się na terenie starej Pasmanty (ul. Warszawska)

Jak w ASO (Biacomex) robiłem z AC naprawę zarysowanych drzwi to dostałem auto zastępcze

Widocznie z OC lub AC to inna bajka - ja w poniedziałek (12.12.2011) oddaję gwarancyjnie do Auto Hobby, bez samochodu zastępczego.

W Białymstoku można kupić w dobrej cenie oleje Motul w sklepie Antcar (odsyłam do google). Nie trzeba ściągać z Polski i przepłacać.
Autoryzowany sprzedawca, bierze oleje od autoryzowanego dystrybutora JARO-OIL.
Sprawdziłem w Motul Polska (http://www.motul.de/pl/pl/contact) wiarygodność sprzedawcy i autentyczność certyfikatu więc polecam.

Mimo wszystko nie wiem, czy nie lepiej wziąć oryginalny olej fordowski... przy następnej wymianie tak zrobię - teraz jest Shell 5W30 (o ile dobrze pamiętam o tej godzinie w sobotę ;) ), ale w planie mam powrót do oryginału...

Miłej nocy ;)

R_u_f_u_s
10-12-2011, 22:57
_do usunięcia_


PS.
Kurde, za dużo 0%40, przepraszam :)

PS2.
Fajnie tak posta walnąć o 00:01 :D

Andrzej
12-12-2011, 17:17
Mimo wszystko nie wiem, czy nie lepiej wziąć oryginalny olej fordowski
Ja wiem i tak robie :D Polecam też innym...

R_u_f_u_s
12-12-2011, 18:21
To ja skorzystam przy najbliższej okazji ;)

toomekk6
27-12-2011, 17:07
Nie jest to może polecenie mechaników ale chciałbym wypowiedzieć się co nie co. A mianowicie: postanowiłem wymienić uszczelniacze wtrysków sztuk 2. Pojechałem do Auto Hobby na WOP i tam pan powiedział, że takiego czegoś to wogóle nie ma. Ale po okazaniu nr VIN jednak się znalazło ale nie mają... Wyczarował mi jedną sztukę. Więc zabrałem się i pojechałem do BIACOMEXu na Elewatorskiej. Tam od razu wiedzieli czego dokładnie potrzebuję po słowach: mondeo trójka, uszczelniacz wtrysku, 2.0 TDDI. Kupiłem i pojechałem do domu wymieniać. Pech chciał, że ukręciłem śrubkę od powrotu... Więc w samochód i jedziemy do Auto Hobby. Chciałem tylko śrubkę lecz nie było. Był tylko cały zestaw 4 śrubek i przewodów przelewowych wraz z "trójnikiem" a cena oscylowała w granicach 400zł. Podziękowałem i chciałem odchodzić gdy gościu powiedział, że w Hydro-Dieslu mogą mieć. Pojechałem było ok 16.10, a w/w Hydro-Diesel był do 16. Dorwałem sprzedawcę gdy wsiadał do auta. Otworzył sklep i sprzedał mi śrubkę (zamiennik) za 3.50zł:619: . Kupiłem nawet dwie:)
Więc Auto Hobby, BIACOMEX i Hydro-Diesel od strony sprzedaży części mogę polecić. Robiłem sam, więc nie wiem jak tam u nich z robotą:P Jedyne co mogę zrobić to sam siebie pochwalić:619:.

Pozdrawiam, Tomek:)

Andrzej
27-12-2011, 20:49
w Auto Hobby z tego co zauważyłem mają chyba kilku nowych pracowników... muszą się doszlifować... ale biedy nie ma :)

toomekk6
28-12-2011, 12:21
To widać gołym okiem, że jest nowy. Ale plus dla Niego, że polecił mi Hydro-Diesla, który wyleciał mi z głowy:p Śrubkę dali ciut przy długą, więc ją skróciłem o 2mm i założyłem. Dziś się przejadę po mieście i będę widział czy jest ok czy nie.

Andrzej
29-12-2011, 19:18
a ggdzie jest ten hydro-diesel?

R_u_f_u_s
29-12-2011, 19:22
Pewnie mowa o tym: http://www.bialystokonline.pl/hydro-diesel,firma,8190,178,08,2.html
:)

Masiek79
30-12-2011, 21:41
No to i ja wspomnę o ciekawej firmie, zapewne wielu Wam znanej.

W innym wątku wspominałem niedawno, że będę obszywał kierownicę. Tak też wczoraj zrobiłem. Moja kierownica wyglądała fatalnie, była lekko wykruszona na górze (od słońca?) i wyślizgana z lewej strony. A że auto to podstawowy model to jakość oczywista.

Wybrałem obszycie na aucie, nałożoną skórą - inny sposób to zdjęcie kiery i termicznie jakoś zgrzewają, ale to kosztuje ok. 150 zł. Obszycie na aucie 90 zł, dali mi zniżkę jeszcze 10 zł bo kupiłem od razu u nich trochę gratów (typu pokrowce na fotele itp. - na które też dostałem zniżkę).

Samo wykonanie świetne, przede wszystkim bardzo dobra jakość skóry. Miła Pani, która to obszywała, widać że ma wprawę bo zajęło jej to zaledwie ok. 30 minut. Dzień wcześniej tylko zmierzyła kierownicę (fi i grubość) gdy zajechałem się umawiać na obszycie. Jako, że mam czerwone auto to wybrałem czarną skórę i czerwoną nić.

Poniżej fotki. Polecam zatem GRES przy ul. Gen. Andersa 56
- http://www.gresmoto.pl

http://images49.fotosik.pl/1241/51b3ef9c1392895dmed.jpg
http://images41.fotosik.pl/1234/8df7ab99392c5cfamed.jpg

Pawel
02-01-2012, 00:48
No to i ja wspomnę o ciekawej firmie, zapewne wielu Wam znanej.

W innym wątku wspominałem niedawno, że będę obszywał kierownicę. Tak też wczoraj zrobiłem. Moja kierownica wyglądała fatalnie, była lekko wykruszona na górze (od słońca?) i wyślizgana z lewej strony. A że auto to podstawowy model to jakość oczywista.

Wybrałem obszycie na aucie, nałożoną skórą - inny sposób to zdjęcie kiery i termicznie jakoś zgrzewają, ale to kosztuje ok. 150 zł. Obszycie na aucie 90 zł, dali mi zniżkę jeszcze 10 zł bo kupiłem od razu u nich trochę gratów (typu pokrowce na fotele itp. - na które też dostałem zniżkę).

Samo wykonanie świetne, przede wszystkim bardzo dobra jakość skóry. Miła Pani, która to obszywała, widać że ma wprawę bo zajęło jej to zaledwie ok. 30 minut. Dzień wcześniej tylko zmierzyła kierownicę (fi i grubość) gdy zajechałem się umawiać na obszycie. Jako, że mam czerwone auto to wybrałem czarną skórę i czerwoną nić.

Poniżej fotki. Polecam zatem GRES przy ul. Gen. Andersa 56
- http://www.gresmoto.pl

http://images49.fotosik.pl/1241/51b3ef9c1392895dmed.jpg


Troszkę widać ,że grubsza kiera teraz :( A sami demontują kierownicę? I wiesz może ile czasu trwa to obszywanie za 150?

Masiek79
02-01-2012, 19:26
Troszkę widać ,że grubsza kiera teraz :( A sami demontują kierownicę? I wiesz może ile czasu trwa to obszywanie za 150?

Nie, kierownica nie jest grubsza - tak wygląda to na fotce tylko, w rzeczywistości tak nie jest, skórka jest cieniutka.
Nie, nie demontują kierownic. Trzeba im ją samemu dostarczyć do 11-tej i jeszcze tego samego dnia ok 14-15-tej jest do odbioru.
Zadzwoń i dopytaj :lol:

Pawel
02-01-2012, 23:37
Nie, nie demontują kierownic. Trzeba im ją samemu dostarczyć do 11-tej i jeszcze tego samego dnia ok 14-15-tej jest do odbioru.

Aha,no to cóż..to może być problem gdy chcę zdemontować kierownicę u jakiegoś mechanika, gdzie tu potem samochód zostawić i jak przestawić bez kiery.. :lol:

Andrzej
03-01-2012, 16:46
może być problem gdy chcę zdemontować kierownicę u jakiegoś mechanika, gdzie tu potem samochód zostawić i jak przestawić bez kiery
najpierw parkujesz u mechanika na uboczu, potem on wykręca kierę (niepotrzebny do tego kanał czy podnośnik) wracasz za kilka godzin, wkręca kierę na miejsce i już... a jak się uprzesz, to znajdziesz opis jak ją zdemontować samodzielnie :)

toomekk6
08-01-2012, 14:31
Chłopaki czy jest ktoś w Białymstoku kto wgrywa softy do liczników?

R_u_f_u_s
08-01-2012, 15:06
I teraz nasze panie pewnie poczują się dyskryminowane...

Pewnie ktoś jest :)

Zadań głupie pytanie - po co się wgrywa soft do licznika? :)

toomekk6
08-01-2012, 16:20
Ponieważ mam zwykły soft który pokazuje tylko temperaturę, przebieg całkowity i ten drugi co go można kasować. A chciałbym wgrać nowy soft aby mieć średnie spalanie, średnią prędkość, chwilówkę, ilość km do przejechania itp:)
Żadne pytanie nie jest głupie:)

I teraz nasze panie pewnie poczują się dyskryminowane...
Nie chciałem tu nikogo dyskryminować;p Przepraszam drogie Panie:)

R_u_f_u_s
08-01-2012, 16:30
Nie chciałem tu nikogo dyskryminować;p Przepraszam drogie Panie:)

Zaraz zobaczymy, czy któraś to przeczytała ;)

Hehe toomekk już myślałem, że Twój Mondziak ma za dużo km na liczniku :D

toomekk6
08-01-2012, 16:40
Hehe:P Ja nie z tych co by cofali przebiegi;p
Oby żadna nie przeczytała:)

Agnesqa
08-01-2012, 16:44
Zaraz zobaczymy, czy któraś to przeczytała
Jest taka jedna co czyta wszystko :619:

R_u_f_u_s
08-01-2012, 16:45
Wiedziałem, wiedziałem, miałem nosa, męska intuicja też istnieje :D

A wracając do tematu - kiedyś dobry elektronik był w RyCarze na Maczka, ale to było ze 4 lata temu i nie wiem jak jest teraz. Orientowałeś się tam?

toomekk6
08-01-2012, 16:52
Jeszcze nigdzie się nie orientowałem. Na razie pytam na forum, idę na łatwiznę:619:. Ale chyba trzeba będzie podzwonić popytać po ludziach.

R_u_f_u_s
08-01-2012, 16:58
Typowy użyszkodnik forum ;)
RyCar to jedno co wiem, inny elektryk to np. przy 1000lecia zaraz za wiaduktem przy rondzie, ale nie miałem z nim żadnej styczności.

toomekk6
08-01-2012, 17:01
Mi znajomy mówił o jakimś elektryku i zakładzie Labirynt. Ale muszę się podpytać go co i jak;p I najwyżej tam podjadę.

Pawel
17-01-2012, 01:05
Zaraz zobaczymy, czy któraś to przeczytała ;)

Hehe toomekk już myślałem, że Twój Mondziak ma za dużo km na liczniku :D
i druga przeczytała :P

toomekk6
17-01-2012, 19:52
Witamy Nową Forumowiczkę i to jeszcze z Białegostoku:)

mordi
19-01-2012, 09:28
Witam. Znacie może kogos w Białymstoku kto sprawdzi mi wtryski siemensa (silnik 2.0tdci)? Pilnie potrzebuje namirów. Z góry dzięki. Pozdrawiam

mordi
23-01-2012, 17:35
Jakby ktoś kiedyś potrzebował (oby nie):
TECHMOT Sp. z o.o.
ul. Warszawska 19, Choroszcz
tel. 85 719 31 82, fax 85 719 13 11

gacek_X
12-02-2012, 21:48
szczerze tzn TECHMOT wam odradzam mam duzo doczynienia z nimi i moze i ceny maja dobre ba i pracuja na swietnym sprzecie ale jakos ich usluch jest mizerna

Pawel
10-05-2012, 16:10
Witam Panów. Może ktoś poleci jakiegos dobrego i zaufanego mechanika,mam problem prawdopodobnie ze sprzęgłem dwumasowym w Fordzie Focusie MKI 2001 r 1.8 TDCI i chciała bym sie dowiedziec czy to oby napewno sprzęgło.

toomekk6
10-05-2012, 18:05
Ja tam polecam mechanika z Barszczewa. Wymieniał sprzęgło i dwumasę w Mondziaku, dobrze i nie drogo:)

Andrzej
10-05-2012, 18:55
a ja polecam kolegę z forum "gacek_X" napisz do niego prywatną wiadomość i się umów...

Adam551
11-05-2012, 19:49
szukam dobrego mechanika w rejonie Katowic???Ale naprawde dobrego!

Andrzej
11-05-2012, 21:07
Adam, jak szukasz w rejonie Katowic to czemu piszesz w strefie podlaskiej? to nie ten dział forum kolego...

Ford05
26-08-2012, 16:05
Witam,
Polecam Auto Kemar na Produkcyjnej Białystok. Specjalizują się w tłumikach, hakach ale teraz robią wszystko, mają kilka stanowisk. Robię u nich przeglądy duże i małe, wymiana rozrządu itd, części mam swoje lub ich. Zawsze doradza nim coś wymienią, zawsze zadzwonią i się zapytają. Serwisuje też u nich samochód żony. Cudów nie obiecują.

Pawel
13-10-2012, 19:32
jeszcze jakieś propozycje fachowców może jest ktoś kto zajmuje się tylko fordem ?

gimmie5
03-01-2013, 18:58
Witam . mozecie polecic jakiegos dobrego mechanika/elektryka w b-stoku ? chce sprawdzic pobor produ w spoczynku bo ostatnio wychodzilo 0.72 A przy wlaczonym wyswietlaczu radia i blatu a po zgaszeniu spadlo do 0.37A i tak stało .Padał akumulator i Bylem z tym u mechanika w lubelskim i nie bardzo mogl znalezc przyczyne strasznie sie z tym meczyl i na koniec mowil ze zmniejszyl mi na 0.11A ale i tak kazal oddac roczny akumulator na gwarancje i kupic nowy i tak zrobilem ale chcialbym jeszcze raz sprawdzic ta sprawe niezaleznie. No i jeszcze przepustnice wyczyscic. Znacie kogos ogarnietego w fordach za rozsadna cene czy tylko ASO i ktory ?

Andrzej
21-01-2013, 18:18
Szlag mnie trafił, więc w temacie polecania napiszę, kogo nie polecę.
Umówiłem się na czwartek 3 stycznia, pojechałem i nie było znaczków (tył mk3 kombi) powiedzieli przyjechać po niedzieli bez umawiania, więc przyjechałem we wtorek 8 stycznia i wymienili mi znaczek, szybko może niecałe 10 min. Nazajutrz zauważyłem, że uszkodzili mi lakier przy znaczku (podważali go czymś i w 2 miejscach powstały małe odpryski). W środę pojechałem to zgłosić, nie mogli znaleźć zdjęcia (zawsze robią przed wymianą), miał ktoś zadzwonić... oczywiście nikt się nie odezwał, więc w piątek 18 stycznia pojechałem tam jeszcze raz, był ten "mistrzu" co obsługiwał zlecenie i powiedział, że kierownik powiedział, że rzeczywiście został uszkodzony lakier i że proponują rabat, jakieś 20% przy najbliższej wizycie, bo lakierowanie się nie opłaca, a zaprawki i tak będzie widać... Nawet gościu przepraszam nie powiedział taki młody ważniak, 0 jakiejkolwiek skruchy...
To już ich 3 wtopa, wcześniej wlali dużo za dużo oleju do silnika (brać 80zł za samą wymianę i jeszcze źle to zrobić, brawo) i kazali sobie zapłacić za usunięcie usterki, która powstała przez złe osadzenie filtra paliwa, który sami wymieniali podczas poprzedniej wizyty.
No kicha normalnie... A wszystko to w super hiper świetnym i dotąd nawet przeze mnie polecanym AUTO HOBBY w Białystoku... Od tej pory nie maja u mnie dobrej prasy i ktokolwiek mnie zapyta o opinię, usłyszy to co napisałem powyżej...

onyxx
23-01-2013, 18:53
Cóż można powiedzieć - "Tniemy koszty Panie Zając..."

sorren
27-01-2013, 09:54
Z wielu powodów odradzam Bicomex, główny to totalne zawyżanie kosztów (przynajmniej w moim przypadku). Na pewno polecę mały warsztt (zakładzik) na wylocie na Lublin, za sklepem PSS po prawej stronie wjazd w bramę (jakieś 150m za sklepem)- niepozorny zakład, fotka mondeo w bramie. Serwisuję tam auto drugi rok, miałam kilka mocniejszych napraw - polecam. Mechanik Jurek Kitlas.

Bump: A tak przy okazji - wiecie może gdzie w Białymstoku można totalnie odświeżyć kokpit? Chcę zdjąć plastiki z konsoli i je przemalować totlnie gdyż są porysowane.
Ewentualnie gdzie oklejają konsole jakimiś dobrymi foliami (wiem, że można samodzielnie bo na forum są nawet manuale, ale nie mam takich zdolności ani sprzętu..). Wszystko sam zdejmę, ale niestety nie pomaluję ani nie okleję profesjonalnie.
Serdeczne dzięki za podpowiedzi...

Andrzej
27-01-2013, 22:56
na wylocie na Lublin, za sklepem PSS po prawej stronie
gdzie tam jest pss?

szary11
28-01-2013, 20:46
Jako serwis mechaniczny polecam Spectrum. Jednak stracili autoryzację od stycznia :( Nic złego mnie tam nie spotkało.
Biacomex... miałem tam do czynienia z lakiernią (naprawa gwarancyjna). Robią z ciebie durnia, wmawiają głupoty by tylko zbyć. A jak się doczłapiesz po wielkich bataliach to spaprają robotę (2 krotne, nieudane naprawy rantów). Jako salon też cienko - oferty pisane na kolanie z tekstem typu: Silnik - turbo diesel benzynowy. Kontakt do d...
Auto Hobby - z warsztatu jeszcze nie korzystałem. O lakierni kilka pozytywnych opinii słyszałem. Prawdopodobnie od tego roku zacznę do nich jeździć na przeglądy. Zobaczymy... Z autopsji mogę polecić salon sprzedaży aut używanych. Dla rodziców w zeszłym roku kupiliśmy u nich fokę i bardzo przyjemnie się to odbyło. Konkretne informacje, przejście ścieżki diagnostycznej na oczach, omówienie co do czego i jak, pełna hitoria i gwarancja. Bez zarzutu.

Andrzej
29-01-2013, 16:18
Tylko pilnuj, by Twoim autem w auto hobby nie zajmował się jakiś młody szczyl, bo na pewno spartaczy (jak u mnie ze znaczkiem), mają kilku doświadczonych mechaników, co robią ok, ale mają też młokosów...

mmmevilmmm
30-01-2013, 11:18
gdzie tam jest pss?

Zaraz za torami jest po prawej stronie, naprzeciw ciastkarni "Kryszeń"

A co do mechanika to nie da się ukryć, że posiada sporą wiedzę o fordach - sporo swego życia przepracował w serwisie forda.
Mam kilka delikatnych uwag do jego pracy, jednak wart polecenia.

szary11
30-01-2013, 22:34
Tylko pilnuj, by Twoim autem w auto hobby nie zajmował się jakiś młody szczyl, bo na pewno spartaczy (jak u mnie ze znaczkiem), mają kilku doświadczonych mechaników, co robią ok, ale mają też młokosów...

Będę uważał... zwykle w nowych warsztatach to auta z oka nie zrzucam ;) Pewnie mechanicy się denerwują, ale co mi tam :lol:

Nic to... w lipcu się okaże.
Albo zrobię sobie pieczątkę i sam będę pod domem się grzebał ;)

Pawel
16-02-2013, 17:25
Szlag mnie trafił, więc w temacie polecania napiszę, kogo nie polecę.
Umówiłem się na czwartek 3 stycznia, pojechałem i nie było znaczków (tył mk3 kombi) powiedzieli przyjechać po niedzieli bez umawiania, więc przyjechałem we wtorek 8 stycznia i wymienili mi znaczek, szybko może niecałe 10 min. Nazajutrz zauważyłem, że uszkodzili mi lakier przy znaczku (podważali go czymś i w 2 miejscach powstały małe odpryski). W środę pojechałem to zgłosić, nie mogli znaleźć zdjęcia (zawsze robią przed wymianą), miał ktoś zadzwonić... oczywiście nikt się nie odezwał, więc w piątek 18 stycznia pojechałem tam jeszcze raz, był ten "mistrzu" co obsługiwał zlecenie i powiedział, że kierownik powiedział, że rzeczywiście został uszkodzony lakier i że proponują rabat, jakieś 20% przy najbliższej wizycie, bo lakierowanie się nie opłaca, a zaprawki i tak będzie widać... Nawet gościu przepraszam nie powiedział taki młody ważniak, 0 jakiejkolwiek skruchy...
To już ich 3 wtopa, wcześniej wlali dużo za dużo oleju do silnika (brać 80zł za samą wymianę i jeszcze źle to zrobić, brawo) i kazali sobie zapłacić za usunięcie usterki, która powstała przez złe osadzenie filtra paliwa, który sami wymieniali podczas poprzedniej wizyty.
No kicha normalnie... A wszystko to w super hiper świetnym i dotąd nawet przeze mnie polecanym AUTO HOBBY w Białystoku... Od tej pory nie maja u mnie dobrej prasy i ktokolwiek mnie zapyta o opinię, usłyszy to co napisałem powyżej...

Auto Hobby to głąby nie miałem warunków i czsu do zrobienia auta więc wymyśliłem se że postawie do nich w końcu mają autoryzacje nie powinni nic s....yć jak wielkie było me zdziwienie gdy za wymianę uszczelki pod głowicą zaśpiewali mi bagatela 10 tyś :shock: z czystej ludzkiej ciekawości zapytałem co mają zamiar robić z tym samochodem i z czego ta uszczelka bendzie ?zaczęli czarować opowiadać cuda wianki a według mnie przerosło ich zadanie i dali cenę zaporową za komplet wszystkich uszczelek z Yakuzy zapłaciłem 900 zł + 500 zł za szlif i drobny remont głowic
ps. w Biakomexie zaśpiewali 6800

ml0dy3
01-03-2013, 21:39
Jako serwis mechaniczny polecam Spectrum. Jednak stracili autoryzację od stycznia :( Nic złego mnie tam nie spotkało.


Hahahah SPECTRUM, forda stracili autoryzacje, maja hondy, bylyem u nich preludą z niedziałającym układem 4WS (dwie osie skrętne) zebrało się trzech i próbowali mi wmówić że to napęd na 4 koła a nie 4 koła skrętne, po drugi wmawiali mi że mam 3gen preludy a miałem 4 co widać gołym okiem. Druga przygoda z autem dziadka, roczny civic zaprowadzony za wymiane sprzęgła w poniedziałek do odbioru w czwartek na pytanie dlaczego tak długo odpowiedź była: "Ponieważ człowiek który zna się sprzęgłach przyjeżdża do nas w środe" więc pytam się od czego są mechanicy którzy są na hali, odp: "Od wymiany olejów, filtrów, klocków" No kur...... kto im daje jakiekolwiek autoryzacje!!!!!

karolove
25-03-2013, 12:47
Zdecydowanie polecam Auto-Hobby! Byłem sprawdziłem i z czystym sumieniem mogę Wam polecić!

cdsmarcin
08-05-2013, 21:12
Szukam w Białymstoku lub okolicy dobrego mechanika, który ma pojęcie o Fordach. Objeździłem już wielu i u każdego słychać gadkę "może to wtryski, ale nie koniecznie". Nie mam ochoty wydawać kasy na regenerację by okazało się później, że to nie ich wina.

Dlatego czy ktoś może polecić mechanika, który specjalizuje się w Fordach i ma pojęcie o silnikach TDCI?

Andrzej
09-05-2013, 16:01
w dziale polecamy mechaników będziesz miał coś na ten temat...

Po co Ci Białystok, jak pod bielskiem masz dobrego mechanika. jak wyjeżdżasz na 19 w kierunku białego to zaraz za komisem po lewej przed proniewiczami w lewo, 100m od drogi jest kumaty koleś i ma nawet kompa do forda... Na pewno trafisz...

BuMeL
10-05-2013, 17:31
Mariusz w Szepietowie robi dobrą robotę przy fordach, kontakt na PW.

cdsmarcin
11-05-2013, 11:45
w dziale polecamy mechaników będziesz miał coś na ten temat...

Po co Ci Białystok, jak pod bielskiem masz dobrego mechanika. jak wyjeżdżasz na 19 w kierunku białego to zaraz za komisem po lewej przed proniewiczami w lewo, 100m od drogi jest kumaty koleś i ma nawet kompa do forda... Na pewno trafisz...

Rozumiem, że nie ma zakładu, tylko robi prywatnie? Bo nie widziałem nigdy żadnego szyldu w tamtej okolicy.
Masz jakieś namiary do niego?

cdsmarcin
11-05-2013, 11:50
Co do Biacomex'u pierwsze wrażenie było u mnie pozytywne. Pojechałem na wymianę znaczka - miła obsługa, szybka usługa.
Jednak po kilku tygodniach zacząłem zastanawiać się dlaczego nowy znaczek siedzi w atrapie trochę luźno. Zdjąłem atrapę i okazało się, że podważali zaczepy jakimś śrubokrętem i większość z nich zwyczajnie wyłamali. Obawiam się, że już za późno pewnie na jakąkolwiek reklamację...

Andrzej
11-05-2013, 22:29
Wcale nie za późno... Odkryłeś spartaczoną robotę, to jedź i zgłoś reklamację... Ja pojechałem i zgłosiłem zauważone uszkodzenia, ale zostałem zbyty. Po wpisie na tym forum o tym jak mi uszkodzili lakier na klapie podważając znaczek w Auto Hobby otrzymałem telefon od kierownika serwisu z propozycją rozwiązania przywracającego auto do stanu z przed uszkodzenia z prawie zerowymi kosztami z mojej strony. Nie skorzystałem z niej, choć zapewniono mnie, że wciąż mogę jak się tylko namyślę.
Morał z tego taki, że masz jechać i zgłosić zaobserwowaną usterkę, może Cię nie oleją i od razu naprawią swój błąd...

Andrzej
11-05-2013, 22:36
Tam ma właśnie warsztat... kanał, podnośnik, kilka stanowisk... wszystko co powinien mieć... Nie zwróciłem uwagi, czy jest szyld... Jego szwagier kupił ode mnie focusa, a on przed zakupem dokładnie go oblookał, nic nie umknęło jego uwadze... Poza tym ktoś jeszcze na forum go polecał...

cdsmarcin
12-05-2013, 11:59
Robili to jakoś na początku roku, nie uważasz, że jest już za późno?

Andrzej
12-05-2013, 13:43
Jak pisałem, albo Cię oleją, albo naprawią to co zapsuli... W tym momencie pracują na swoją reputację i na to, czy będziesz ich chwalił, czy ganił w przyszłości...

cdsmarcin
17-05-2013, 10:04
Dzięki Andrzej za pomoc, dziś byłem u niego. Przy drodze stoi mało widoczny szyld z logiem Shell i napisem AUTO NAPRAWA.

Umówiłem się z nim na najbliższy czwartek. Widać, że facet ma pojęcie o tym co robi i wie co w fordach piszczy. Dam znać po naprawie co i jak.

mendzior87
04-06-2013, 14:01
Gdzie można zrobić w Białymstoku przegląd (wymiana filtrów, oleju) tak, żeby zrobili to porządnie ? Bo z tego co czytam to nawet wymianę oleju można spartaczyć. Nie szukam najtańszego miejsca, bardziej zależy mi na rzetelnej usłudze. Od razu możecie podrzucić miejsce, gdzie można podpiąć się pod komputer i sprawdzić błędy.

Andrzej
05-06-2013, 12:01
konrys

Rafal Jaczynski
09-06-2013, 12:59
Mariusz w Szepietowie robi dobrą robotę przy fordach, kontakt na PW.

Witam. Mógłbym prosić o namiary?

Pawel
16-06-2013, 16:24
Witam,drobne naprawy takie jak(tłumik,hamulce,zawieszenie,itp)osobiście robię w Unimot 1 ul.Handlowa.Jak na razie jest O.K.

Andrzej
16-06-2013, 21:04
to druga pochlebna opinia o unimocie jaką słyszę/czytam... reszta negatywna... może to zależy od mechanika, który akurat zajmuje się autem...

Pawel
18-06-2013, 16:27
To wszystko zależy od problemu jaki jest i usterki,moje naprawy polegały na;
układ wydechowy,reflektor,zaciski hamulca ręcznego(w serwisie Forda powiedziano mi że mam do wymiany a tu zostały zrobione i są sprawne)czyszczenie i regulacja przepustnicy,wymiana w zawieszeniu tylnym stabilizatorów i wymiana poduszki skrzyni biegów.

PZZ
27-06-2013, 21:49
Na drobne naprawy, przeglady polecam Auto Kemar na Produkcyjnej.
Profesjonalnie podchodzą do tematu, własciciel sam pilnuje mechaników.
Robiłem caly wydech plus pozniej ozdobna koncowka i jestem zadowolony.
Maja na stanie oleje Fordowskie.

Pawel
10-07-2013, 22:06
Witam
Poszukuję jakiegoś fachowca najlepiej z Białegostoku co zna się trochę na Fordach (Galaxy).
Problemy, które mnie ostatnio spotkały:
Klima manual - nie działa - sprawdzało 2 gości - nieszczelna, pusta po paru dniach - sprężarka i osuszacz niby ok. - wycieku nie widać!!! zalewana do pełna 4 razy z dużą ilością barwnika i zawsze po 3-5 dniach pusto i w końcu poddali się.
Brakuje mocy - na trójce pedał na podłodze i 60km/h, 4 - 80km/h to samo. Tak jakby do 2000obr. w miarę ok, a później żenada. Wcześniej mi się to zdarzało parę razy ale po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko było ok. Teraz od kilku dni lipa non stop. Przepływomierz? Nigdzie nie byłem jeszcze.

Przy okazji Cykliczna wymiana oleju i filtrów - jaki Olej lejecie? Ja Castrol Edge Turbo Diesel 5W40

Zna ktoś może magika, który zająłby się wszystkim?
Ewentualnie 2 ale konkretnych?

Andrzej
11-07-2013, 10:09
z klimą to uderz tu: http://www.bialystokonline.pl/auto-klimatyzacja-ogrzewanie-postojowe,firma,6751,187,08,0,1.html

używam oleju ford formula f 5w30 - zalecany przez forda - 100zł za 5l więc po co kombinować?

z drugiej strony masz motor 1.9 więc z problemem utraty mocy poradzi sobie większość mechaników...

Pawel
11-07-2013, 20:00
Dzięki za podpowiedzi - skorzystam :)

Pawel
03-08-2013, 14:11
Dzięki za podpowiedzi - skorzystam :)

i jak fachowcy od klimy ?
Warto do nich ?

PZZ
13-08-2013, 15:34
Panowie polećcie jakiegos dobrego auto elektryka w Białymstoku.
Mam jakies problemy z ładowaniem i chce zeby mi ktos zobaczył co sie dzieje.
Dzieki z gory.

toomekk6
16-08-2013, 11:26
Auto-Elektronika. Przekop M.
Łyskowska 2/1
15-694 Fasty
Tel.: 85 653 17 85

Marek S
16-08-2013, 18:48
Wymiana łożysk i tuleje na belce mondeo mk3 gdzie w białym dobrze i szybko zrobią?? jakie to mogą być koszty??

Pawel
04-09-2013, 18:38
Koledzy kto w białymstoku zna dobrego mechaniora od silnika i wmiare taniego

Pawel
05-09-2013, 18:41
Ja ze swojej strony polecam zakład AUTO-SERVICE DOJLIDY dokładnie na Zabłudowskiej. www.serwis-dojlidy.pl , 85-743-1343 . Miłe, profesjonalne podejście, zakład też niczego sobie, kilka stanowisk . Robiłam wszystkie wtryski + pompa. Mam na to 3 czy 4 letnią gwarancję , książeczkę napraw, a w ramach wydanych nie małych pieniędzy przez następne 3 albo 4 lata serwis jesienią i zimą (podpinka pod komputer, filtry, oleje) :) Nieprzeciętne autka tam stały , więc chyba źli nie są - tylko te kolejki... ;)

Cinekkk
10-09-2013, 16:05
Ogólnie w Białymstoku strasznie ciężko o dobrego mechanika. Połowa to są tzw. wymieniacze (którzy najchętniej by wszystko powymieniali na nowe) a inni naciągacze (którzy za wymianę oleju liczą 50-60 zł).
Wracając do tematu... Kilka aut serwisowałem na wierzbowej (za turkusem)- dokładnie chodzi o Pana Daniela Walińskiego (stanowisko bodajże 3-4). Człowiek zna się na autach a przy tym robi dobrze i nie naciąga (zawsze ma w pogotowiu starą część by później Tobie pokazać usterkę).
A swoją drogą staram się sam serwisować swoje autka (przynajmniej w miarę możliwości) :)

Cinekkk
14-09-2013, 09:56
Kto na wtryski daje 3-4 letnią gwarancję? :p śmiechu warte...
chyba reklama sponsorowana :p

Pawel
09-10-2013, 21:29
Podejrzewam uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Bąbelki z zbiorniczku wyrównawczym, płyn zmienił barwę z zielonej na mulistą. Czy ktoś mógłby polecić dobry warsztat w Białymstoku lub okolicach, zajmujący się diagnozą tego typu usterek lub ich naprawą. Gdzie nie zadzwonię to dostaje odpowiedź, że albo nie zajmują się remontami silników, albo zajmują się tylko remontami silników, także można zgłupieć :D

Edycja: Chodzi o Forda Mondeo mk2 1,8 TD '97 silnik Endura De

turbotransit
17-10-2013, 16:52
Witam
Potrzebuję dobrego mechanika z Białegostoku lub okolic, który zna się na silnikach diesla. Najlepiej byłaby to osoba, która zna się na przeróbkach układu z pomp Lucas na Bosch. Obecnie posiadam Boscha i kompletnie brakuje mu mocy, cieknie, dymi. Chciałby, aby ktoś mógł rzucić na to okiem i stwierdzić co jest nie tak. Samochód to Ford Transit 2.5TD 94 rok. (poszukuje też pompy wtryskowej Boscha może ktoś ma na sprzedaż ?)

Masiek79
08-05-2014, 17:02
Koledzy, jak w temacie, szukam w Białym lub okolicach kogoś z kompem kto może mi przynajmniej zdiagnozować mój problem lub - co lepsze - od razu też go naprawić.
A problem jest taki, że dwa dni temu zapaliła mi się na chwilę czerwona kontrolka "wykrzyknik w kółku zębatym" (nie mylić z kontrolką od hamulców), potem drugi raz, a dziś już świeci cały czas. Poczytałem, że jest to ogólna kontrolka i może oznaczać wiele i trzeba odczytać kod błędu. Ma ktoś taki sprzęt i mi to może zrobić? :027:

Andrzej
08-05-2014, 22:22
połączyłem z tematem o ELM, bo w skrócie - ELM to takie coś do odczytywania błędów - poczytaj temat i odezwij się do kogoś, kto ma i oferuje pomoc w tym zakresie... Jeżeli szukasz mechanika - zajrzyj do działu polecamy mechaników: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67109

Masiek79
09-05-2014, 07:34
Oki, dzięki, rzeczywiście ten wątek o ELM jakoś mi umknął... Dalej poradzę :roll:

Masiek79
12-05-2014, 10:51
Nie będę zakładał nowego tematu, zapytam tu...

W poście #131 pisałem, że potrzebuję kompa, do dziś wątek się rozwinął nieco i wygląda to tak... Podłączony komputer pokazuje spaloną świecę żarową, mój mechanik po rozebraniu części podszybia itd. bo ciężkie dojście stwierdził, że nie da rady odkręcić tych świec i że są najprawdopodobniej wszystkie do wymiany i nie będzie ryzykował urwaniem świecy lub wpadnięciem jej do środka i... muszę szukać warsztatu, który się tego podejmie i ma w razie czego sprzęt do rozwiercania świec itd. aby nie musieć zdejmować głowicy w razie problemów ze świecami.
No i teraz pytanie gdzie w naszych okolicach można to zrobić w przyzwoitej cenie. Ja znam tylko jeden warsztat który mi polecili, na Myśliwskiej, ale tam w razie urwania świecy biorą 300 zł za sztukę za robotę, co przy pesymistycznym scenariuszu urwania wszystkich świec daje ładną sumkę... :( Będę wdzięczny za pomoc w podpowiedzi, kontakcie do konkretnego warsztatu - tu lub na priv.

Andrzej
12-05-2014, 16:46
czemu miałaby się urwać? od razu bardzo pesymistyczne założenie... podjedź do autohobby i się wypytaj o robociznę... wydaje mi się, że takich świeczek to oni wymienili mnóstwo i będą wiedzieli jak podejść coby nie urwać... Mi kiedyś w foce wymienili w 15 minut, ale w starej foce był lepszy dostęp...

Masiek79
14-05-2014, 11:41
podjedź do autohobby i się wypytaj o robociznę... wydaje mi się, że takich świeczek to oni wymienili mnóstwo i będą wiedzieli jak podejść coby nie urwać...

Byłem, pytałem - dzięki za podpowiedź. Jeśli się odkręcą - 200 zł, jeśli się choć jedna urwie - min. 1500 zł + części, a sama jedna świeca kosztuje 82 zł (w grę wchodzi zdjęcie głowicy + koszty dodatkowe typu uszczelki, urwane śruby głowicy jeśli się urwie jakaś itp.). Serwis Autohobby mówi, ze w tym modelu silnika szanse na urwanie świecy są 50/50, tak mają statystycznie. Świece są długie i wąskie, przykręcane kluczykiem 8-ką ponoć.

Potrzebny jest zatem serwis, który ma odpowiedni sprzęt, aby ewentualnie - w przypadku gdy jednak się urwie - rozwiercić i wyczyścić to "na aucie" bez zdejmowania głowicy. Na Myśliwskiej właśnie ponoć mają taki, cena jak pisałem wyżej.
Dzwoniłem też do polecanego w dziele "Polecamy mechaników" Autoserwis Dojlidy, tam jednak nie mają tego sprzętu, ale mogą podjąć próbę odkręcenia na ciepłym silniku i jeśli nie pójdzie to powstrzymają się w ogóle od wykręcania, ALE ich zdaniem z kolei "wykręcalność" świec w tych modelach z ich doświadczenia jest 100% i jeszcze nie urwali żadnej, ale z pewnością wymienili ich mniej w tym modelu niż Autohobby - w razie jednak "wpadki" głowica jest do demontażu bo sprzętu nie mają do rozwiercania.
Dlatego też WSKAZANA byłaby próba podjęcia wykręcenia ich w warsztacie, który taki sprzęt ma. Jakieś jeszcze propozycje lub namiary ktoś ma?

Mam wolną przyszłą środę i chcę to wtedy robić. Jak nie znajdę innego rozwiązania to muszę coś wybrać z powyższego.

Davo
14-05-2014, 19:58
Witam ja proponuje spectrum odkrecali mi swiece w tranzicie i tam wlasnie slabo one sie one wykrecaja ale dali rade trwalo to okolo 3 godzin a robili to tak ze pryskali praeparatem a nastepnie troszke odkrecali puzniej znowu dokrecali zeby preparat penetrowal i tak kilka razy i sie udalo wszystkie odkrecic ,mistrz warsztatu twierdzil ze to zajmie jakis czas bo duzo sie bawienia to ja stwierdzilem ze ja place i ze moga sie mechanicy tak bawic aby tylko wykrecic bez urwania i co sie wiarze ze zdejmowaniem glowicy,pozdrawiam.

Masiek79
22-05-2014, 14:10
Wracam do wątku, bo sprawa załatwiona już i może się komuś z Was przydać...

Pisałem o sprawie w postach #131, #134 i #136 (wymiana świec żarowych). Zrobiłem jednak tak, jak planowałem na samym początku, pojechałem w środę na Myśliwską, bo wycenili mi naprawę na około 1500 zł w przypadku, jeśli przyjdzie się zdejmować głowicę, już z częściami i robocizną - a więc najtaniej z ofert, które miałem.
W warsztacie podeszli do sprawy profesjonalnie, na ciepłym silniku po delikatnych kilku próbach udało im się odkręcić wszystkie 4 świece. Koszt całej robocizny to 150 zł (+ 4 świece po 82 zł każda). Operacja zajęła godzinkę.
Jestem HAPPY, że udało im się to bezproblemowo wykręcić - gdyby się nie udało to konieczna jest w moim modelu rozbiórka silnika, gdyż nie ma jak podejść ze sprzętem do rozwiercania gniazd świec. Mają dobry i duży serwis, bardzo dobre ceny. Polecam wszystkim - Myśliwska 2A (Dojlidy), PHU Andrzej Klimowicz, http://olejeklimowicz.pl/kontakt/

lucasso
03-06-2014, 12:35
Witam kolegów ze strefy podlaskiej, jestem na urlopie w Hajnówce i mam problem z autem, pojawiła mi sie podczas jazdy pomarańczowa kontrolka check engine, potrzebuje kogoś z kompem do odczytania błędu i ewentualnie gazownika do regulacji gazy ponieważ moje mondeo jezdzi na lpg i może to byc przyczyną błędu. Możecie mi polecić kogoś zaufanego w białymstoku lub okolicy hajnówki.

lucasso
04-06-2014, 11:05
jesli ktos będzie potrzebował elektryka z kompem do forda i innych marek to polecam chłopaka z Hajnówki, sczytał mi błędy, doradził co trzeba zrobić i problem miną, chłopak ma wiedze i zna sie na autach, mam do niego numer tel 503192053, dzwonic pod wieczór.

Pozdrawiam strefe podlaską ;)

Andrzej
04-06-2014, 18:54
Fajnie, że rozwiązałeś problem i dzięki za namiar :)

pozdro

btomek
09-07-2014, 21:59
Wybaczcie jeśli był podobny wpis, noszę się z zamiarem zakupu s-maxa i poszukuję magika w Białymstoku co ma Fordy w jednym paluszku ;) Biacomex i Auto Hobby niestety znam i szukam raczej kogoś kto wie co z czym się je.

rafaelb
27-07-2014, 21:02
Witam
Gdzie w Białym rzetelnie zdiagnozuje usterkę.
Zapewne trzeba podłączyć pod kompa, aktualnie pali mi się "usterka układu silnika"
ASO czy gdzieś można indziej podłączyć pod WDS

cdsmarcin
28-07-2014, 12:29
Co sądzicie na temat warsztatów Bosch Service w Białymstoku? Szukam jakiegoś fachowca, który zajmie się problemami z układem CR w moim aucie. Zapewne będzie chodziło o regenerację wtrysków.

arturfom
03-09-2014, 08:31
Witam

Do wymiany oleju mogę polecić serwis z Wierzbowej PHU Markland - mechanik przyznał że pierwszy raz wymienia w c-maxie, sympatyczny, nie śpieszy się ale zrobił fachowo z płukaniem, olej wlany tak jak powinien a nie przelany jak w innym serwisie przy Raginisa ( wątpliwa wymiana - za dużo zostało z bańki 5L )

Polecam również AutoManiak ul.Reymonta 16 - jedyny warsztat który zaproponował wyjęcie urwanej szpilki na silniku bez zdejmowania głowicy i zbędnych kosztów - auto wstawione rano odbiór przed obiadem - zakres prac wymian uszczelnienia i szpilek we wszystkich wtryskach

Pawel
19-10-2014, 20:17
Cześć, jestem nowy na forum bo kupiłem po raz pierwszy w życiu Forda C-max 1.6 TDCI szukam info co warto spr w silniku aby uniknąć kosztownych niespodzianek.
Może ktoś podpowie gdzie warto kupować części, oleje do tej maszyny.
Pozdrawiam. RP

miedzianek
19-10-2014, 20:58
Ewor na ulicy Siewnej:) mam jeszcze do przetestowania jeden sklep na Hetmanskiej,widzialem bilboard naprzeciwko Auchan

Pawel
31-10-2014, 16:12
Cześć jestem nowy na forum . Posiadam Ford Mondeo 2.0 tdci 2009. Potrzebuje wymienić klocki oraz tarcze kto będzie najlepszy w Białymstoku ? (jak byście mogli kogoś polecić to będę bardzo wdzięczny )
I tak jeszcze przy okazji jakie byście polecili ?

Andrzej
31-10-2014, 20:54
najważniejsze przy wymianie tarcz, to oczyścić powierzchnie styku na piaście, co różni mechanicy słabo robią zazwyczaj, widziałem takie czyszczenie w ASO - na połysk... sama wymiana to nic nadzwyczajnego...
Co do samych materiałów, cóż jest w dziale mondeo obszerny temat o hamulcach i problemach z doborem tarcz i klocków i tego konsekwencjami - ja zakładam oryginały, w dobrej cenie możesz je nabyć np. w ewor...

arturfom
01-11-2014, 23:42
Cześć, jestem nowy na forum bo kupiłem po raz pierwszy w życiu Forda C-max 1.6 TDCI szukam info co warto spr w silniku aby uniknąć kosztownych niespodzianek.
Może ktoś podpowie gdzie warto kupować części, oleje do tej maszyny.
Pozdrawiam. RP

silnik dość wrażliwy i skomplikowany
- pierwsze rozrząd
- olej ( nie polecam pomysłów mechaniorów - silnik nie lubi zmian na oleje zwane jako lepsze dla starszych jednostek )
- dolot powietrza - ważna sprawność bo najeździsz się po mechaniorach a wymieną ci wtryski, turbo, pompę i egr
- elektryka - silnik najeżony czujnikami ( bardzo dużą wiedze na temat tego silnika mają peugotowcy - polecam ich forum )
mechanicznie zaawansowana konstrukcja aby działał jak należy wymaga
- smarowanie wymiana oleju 10kkm
- smarowanie paliwo ( jak się okazuje nie lubi premium wynalazków bo ropa za sucha - poleca się dolewać olej 2t do pił kosiarek itp do ropy - ja dolewam )
- smarowanie turbosprężarki - przewód olejowy z sitkiem kontrola bo jest przyczyna awarii turbo
- powietrze - filtr wymiana min raz w roku, każda dziura w obiegu powietrza ma odbicie w awarii silnika - nawet czarny dym a mechanior chce już zabierać się za wtryski
- wtryski - kontrola szczelności
- elektronika - każda usterka powoduje dodatkowe błędy
- filtr cząstek - jesli masz to polecam wycieczki na trasie

osobiście użytkuję rok - zmieniłem olej po płukaniu na motul dla forda ( praca bardziej miękka )

Davo
03-11-2014, 18:27
Jesli chodzi o zakup oleju i filtrow polecam dwie firmy bicar -uliczka odchodzaca w bok od hetmanskiej i tytan parts(specjalizacja tranzit)chodz maja takze czesci do osobowek -nie daleko wordu obie te firmy mozna znalezc na allegro i porównac która firma mam w danym momecie lepsza cene,wiem ze bicar specjalizuje sie w osobowkach ,pozdrawiam.

Andrzej
04-11-2014, 17:55
o właśnie bicar, tej nazwy mi zabrakło :) Pozdro Dawid :)

arturfom
05-11-2014, 17:59
Bicar dobry sklepik i niezłe ceny - polecam

rafaelb
06-11-2014, 20:35
bicar i titan parts to mozna powiedziec ze ta sama firma
prowadza je byli wspólnicy
polecam jeszcze
Ewor ul. Siewna

Ford05
07-11-2014, 20:36
Szukam dobrego mechanika z kompem - programem do sprawdzenia blędów w galaxy MK 2

miedzianek
12-11-2014, 23:58
polecam jeszcze
Ewor ul. Siewna

Rowniez polecam,jako jedyni byli w stanie sprowadzic mi bracket do okraglego radia:D

Ceny maja dobre,profesjonalne podejscie i jesli dobrze zrozumialem od pewnego mechanika(pracowal kiedys w Fordzie),to jego syn tam pracuje-wiec chyba wiedza co i jak:)

Andrzej
13-11-2014, 17:24
jego syn tam pracuje-wiec chyba wiedza co i jak
to że wiedzą, to trzeba im przyznać, ale już bez przesady z taką argumentacją... to, że ktoś ma ciotkę sekretarkę prezesa ford polska, to nie znaczy że zaraz zna się na fordach :D a nawet jeżeli się zna, to taki argument raczej tego nie potwierdza...

miedzianek
13-11-2014, 20:09
to że wiedzą, to trzeba im przyznać, ale już bez przesady z taką argumentacją... to, że ktoś ma ciotkę sekretarkę prezesa ford polska, to nie znaczy że zaraz zna się na fordach :D a nawet jeżeli się zna, to taki argument raczej tego nie potwierdza...


Bardziej chodzilo mi o wiedze nt. zamiennikow,majac kontakt z ojcem maja lepsze info;) i pewno byl przez niego maltretowany informacjami o fordzie za mlodu:P

Andrzej
14-11-2014, 15:52
byl przez niego maltretowany
nie mogłem się powstrzymać przed wyrwaniem tego z kontekstu :D

Pawel
30-11-2014, 13:58
witajcie - szukam dobrego i w miarę taniego mechanika w Białymstoku do wymiany dwumasy (kompletu ze sprzęgłem)w mondeo 2.0 TDDI- może ktoś robił i może polecić ? a na marginesie ile to może kosztować?może wiecie gdzie coś takiego tanio można kupić w Białymstoku?

marko-p
30-11-2014, 14:30
Witam. Śmiało mogę polecić Radka w Grabówce, jadąc Baranowicką dojeżdżamy do ronda w Grabówce, skręcamy w lewo do Grabówki i po ok. 300m po prawej jest reklama jakiejś blachodachówki i od razu za nią wjeżdżamy taką wąską bramą, zobaczysz tam jasno niebieskie budynki. gość rzetelny, nie wciska kitu. Na pewno zrobi dwumasę i nie tylko. Natomiast jeżeli chodzi o zakup części to właśnie Ewor. Pozdrawiam.

miedzianek
30-11-2014, 17:28
Ewor! Maja najtansze w miescie kable zaplonowe Boscha! I nie tylko! Sa nawet tansi niz INTERCARS(ktory przez jakis czas uwazalem za najtanszy po zakupie lozyska z piasta SKF za 300zl:P)

rafaelb
05-12-2014, 23:09
Hej
Moja foka zaczęła brać nawet ostro olej. Przejechane na ok 200kkm.
Gdzie się udać na rzeczowe oględziny i diagnozę?

miedzianek
05-12-2014, 23:33
Jedz na dojlidy,wiesz gdzie jest PSS? Jedziesz dalej od miasta w strone sklejek,i po prawej zaraz za lukiem szyld,polecam:)

rafaelb
09-12-2014, 19:54
Jedz na dojlidy,wiesz gdzie jest PSS? Jedziesz dalej od miasta w strone sklejek,i po prawej zaraz za lukiem szyld,polecam:)

Na rondzie przy sklejkach mam jechać w stronę Dojlid czy prosto ulicą Myśliwska?

miedzianek
09-12-2014, 21:11
nie wiem,ktora to mysliwska:)

jak jedziesz od ronda w strone miasta,to zaraz po lewej bedzie szyld,przed tym lukiem

https://maps.google.pl/maps?q=Bia%C5%82ystok&hl=pl&ie=UTF8&ll=53.116426,23.201679&spn=0.001217,0.003473&sll=53.345192,22.770257&sspn=4.959802,14.227295&oq=bia%C5%82ystok&t=h&hnear=Bia%C5%82ystok,+podlaskie&z=19&layer=c&cbll=53.116533,23.20166&panoid=skPhu5r-oyvHd2TZLun9dA&cbp=12,288.3,,0,8.13

rafaelb
12-12-2014, 12:27
OK, obadam. Ja tam znam tylko renowacje futer
Myśliwska to jak od miasta przez rondo na wprost

dzieki za info

miedzianek
12-12-2014, 13:18
dokladnie to ten wjazd co na mapce,ulica dojlidy fabryczne:) z tym,ze nie ma juz szyldu obiady domowe,a jest szyld warsztatowy juz chyba. jak bys mial problemy to wal na PW po numer telefonu,podpowiem Ci:)

Pawel
20-01-2015, 12:48
Jeśli chodzi o porównanie firm: bicar, titan, ewor.
Zacznę wg mnie od najbardziej polecanych:
:wink: BICAR - super ceny, dobra dostępność towaru, dostępne szczegółowe części, które u innych nie są dostępne nawet pod zamówienie. Ogólnie wielokrotnie korzystałem z ich usług, zawsze byłem w pełni zadowolony
BICAR-SUPER, POLECAM!!!:wink:

titan parts - jak dla mnie firma, która upada. Coraz mniej towaru, niemiła obsługa, ceny coraz wyższe, na każdym kroku próbują oskubać klienta. Ostatnio otworzyli serwis, wg mnie by jeszcze bardziej nabijać klienta w butelkę
TITAN PARTS - ODRADZAM

ewor - hmmm
Niby ok, chłopaki się starają, próbują ściągnąć każdą część, o którą klient pyta. Jednak porównując ceny eworu i bicar zdecydowanie na korzyść BICAR

A tak na marginesie, ktoś pisał, że BICAR i titan to ta sama firma, byli wspólnicy. Z tego co wiem, prawda, tylko słyszałem, iż wspólnik, który kiedyś sam prowadził titana został oskubany przez nowego wspólnika, wyszedł ze spółki i otworzył BICAR. Być może w tym jest wielka prawda, skoro kiedyś istniał tylko titan, rozwijała się firma, doszedł wspólnik który oskubał pierwszego i teraz bez pierwszego właściciela firma ginie. Natomiast BICAR prężnie sie rozwija :)
To tylko takie moje spostrzeżenia :)

miedzianek
20-01-2015, 19:29
A gdzie ten BICAR?

Andrzej_K
21-01-2015, 06:02
A gdzie ten BICAR?

https://www.google.pl/?gfe_rd=cr&ei=PEC_VMK_LI2A5AbTlYD4Bw#q=BICAR+bia%25c5%2582yst ok


BICAR S.C.
Ul. Reymonta 1A
( dojazd od ulicy Promiennej )
15-717 BIAŁYSTOK

tel. 85 661 01 12
fax. 85 733 52 66
kom. 530 028 444

email: biuro@bicar.pl

gg - 33359724
skype - bicar.pl

Kontakt możliwy w godzinach:
pon. - pt. 8:00 - 17:00
sob. 9:00 - 13:00

tubus
29-01-2015, 20:48
Pisałem w tym wątku http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127995&highlight=wahacz+tylny ale widzę, że tutaj będzie to bardziej przydatne.

A więc z czystym sumieniem mogę polecić warsztat Poczty Polskiej na ul. Kolejowej 26 w Białymstoku (namiary do kierownika na pw). Robiłem u nich tylne zawieszenie (mają ściągacze do cukierków bez demontażu wahacza dla podwozia S-max/Mondeo), wymieniam regularnie olej czy też inne problemy jak odczytanie błędów. Robią co prawda we francuzach bo to filar ich floty (chyba nawet mają autoryzację Citroena) ale dają radę z naszymi, zresztą 2.0 czy 1.6 też stamtąd się wywodzą. Części swoje bądź na bieżąco z hurtowni w jakości i cenach wedle życzenia klienta i niedroga robocizna (można się dogadać ). Polecam. :one:

Pawel
19-03-2015, 12:55
Jeśli chodzi o porównanie firm: bicar, titan, ewor.
Zacznę wg mnie od najbardziej polecanych:
:wink: BICAR - super ceny, dobra dostępność towaru, dostępne szczegółowe części, które u innych nie są dostępne nawet pod zamówienie. Ogólnie wielokrotnie korzystałem z ich usług, zawsze byłem w pełni zadowolony
BICAR-SUPER, POLECAM!!!:wink:

titan parts - jak dla mnie firma, która upada. Coraz mniej towaru, niemiła obsługa, ceny coraz wyższe, na każdym kroku próbują oskubać klienta. Ostatnio otworzyli serwis, wg mnie by jeszcze bardziej nabijać klienta w butelkę
TITAN PARTS - ODRADZAM

ewor - hmmm
Niby ok, chłopaki się starają, próbują ściągnąć każdą część, o którą klient pyta. Jednak porównując ceny eworu i bicar zdecydowanie na korzyść BICAR

A tak na marginesie, ktoś pisał, że BICAR i titan to ta sama firma, byli wspólnicy. Z tego co wiem, prawda, tylko słyszałem, iż wspólnik, który kiedyś sam prowadził titana został oskubany przez nowego wspólnika, wyszedł ze spółki i otworzył BICAR. Być może w tym jest wielka prawda, skoro kiedyś istniał tylko titan, rozwijała się firma, doszedł wspólnik który oskubał pierwszego i teraz bez pierwszego właściciela firma ginie. Natomiast BICAR prężnie sie rozwija :)
To tylko takie moje spostrzeżenia :) Najpierw trzeba skorzystać z serwisu żeby wypowiadać się ile kosztują naprawy, a w sumie najtańsze części i obsługa są w Dobrzyniewie w firmie Ambit i tam polecamy się zaopatrywać. Pozdrawiam serdecznie.

Andrzej
19-03-2015, 15:33
Najpierw trzeba skorzystać z serwisu żeby wypowiadać
dlatego też cytowana wypowiedź była z doświadczenia i subiektywnych wrażeń po wizycie i to nie jednej jak mniemam...

Nie miałem kontaktu z TITAN PARTS, ale opierając się na opinii i wrażeniach z wizyty znajomych co tam byli jakoś mi się nie pali... a co odsyłania do szrotu to po części można odebrać jako słaby żart ale w przypadku niektórych podzespołów (np. przekładnia kierownicza) może być najlepszym wyjściem - kupić używaną, zregenerować i wymienić - dla tych co nie mogą pozwolić sobie na wyjęcie i oddanie do regeneracji...

PS. ile w TITAN PARTS kosztuje oryginalny filtr paliwa do mk3 2.2 TDCI 2005, oryginalny filtr powietrza, oryginalny filtr kabinowy z węglem, oryginalny filtr oleju, olej formula F 5w30 5l? Podaj proszę ceny i jak będą najniższe to przyjadę i kupię - mówię serio! Dla jasności nie pytam o żadne zamienniki!

Pawel
30-03-2015, 21:49
dlatego też cytowana wypowiedź była z doświadczenia i subiektywnych wrażeń po wizycie i to nie jednej jak mniemam...

Nie miałem kontaktu z TITAN PARTS, ale opierając się na opinii i wrażeniach z wizyty znajomych co tam byli jakoś mi się nie pali... a co odsyłania do szrotu to po części można odebrać jako słaby żart ale w przypadku niektórych podzespołów (np. przekładnia kierownicza) może być najlepszym wyjściem - kupić używaną, zregenerować i wymienić - dla tych co nie mogą pozwolić sobie na wyjęcie i oddanie do regeneracji...

PS. ile w TITAN PARTS kosztuje oryginalny filtr paliwa do mk3 2.2 TDCI 2005, oryginalny filtr powietrza, oryginalny filtr kabinowy z węglem, oryginalny filtr oleju, olej formula F 5w30 5l? Podaj proszę ceny i jak będą najniższe to przyjadę i kupię - mówię serio! Dla jasności nie pytam o żadne zamienniki!

To może ja odpowiem.
Sam jestem szczęśliwym posiadaczem śliczego mondziaka mk3 2.0TDCI (filtry te same co do 2.2)
Niedawno sam sprawdzałem ceny w powyższych firmach, nie ukrywam, wcale nie zdziwiłem się z efektów, do wiadomości dla innych, oczywiście od najtańszych firm :) :

na początek filtry

- BICAR (nie ukrywam, moi ulubieńcy oraz faworyci-jak zawsze)
f kabinowy węglowy - 52zł
f oleju - 23zł
f paliwa - 111zł
f powietrza - 35zł
SUMA - 210zł

- EWOR
f kabinowy węglowy - 65zł
f oleju - 28zł
f paliwa - 119zł
f powietrza - 38zł
SUMA - 250zł

- TITANIC (nie wspominając, iż na 4 filtry nie posiadają 3 :) więc co u nich kupować? :)
f kabinowy węglowy - 65zł
f oleju - 29zł
f paliwa - 135zł
f powietrza - 45zł
SUMA - 274zł

CZYSTE PODSUMOWANIE
BICAR-221ZŁ
EWOR-250ZŁ
TITANIC-274ZŁ

Różnic cenowa między najtańszym (BICAR) a najdroższym (TITANIC) - 53ZŁ
Co przy tych cenach wynosi 24%!!!!!!!!!!!!
TO OGROMNA RÓŻNICA

Jeśli chodzi o olej:
BICAR-92ZŁ (zawsze dostępny, nigdy nie spotkałem się, by brakowało im na magazynie filtrów lub oleju)
EWOR-99ZŁ
TITANIC-99ZŁ(aktualnie nie mają oleju :)

Róznica cenowa na korzyść BICAR-u, kolejne 7zł, czyli 7,5%

Więc proszę nie wmawiać mi iż jest inaczej.
Wszystkie ceny do sprawdzenia w powyższych firmach, wszyscy udostepniają ceny on-line.

Dlatego też, jedyną firmą w której aktualnie robię zakupy to BICAR :)

Andrzej
31-03-2015, 04:42
No i chyba jasne... Wnioski sobie każdy sam wyciągnie i pójdzie kupować tam gdzie uzna za stosowne...

arturfom
31-03-2015, 09:57
Co do Bicar - wiecie skąd się dowiedziałem o tym sklepie i że ceny na miejscu obowiązują takie jak na necie ( starczy wspomnieć ) - powiedział mi o tym jeden mechanik z autoryzowanego serwisu F - robią tam zakupy

np do mojego kpl filtrów
1315687 Filtr kabinowy oryginalny węglowy
1359941 Filtr oleju oryginalny
1386037 Filtr paliwa oryginalny
1232095 Filtr powietrza oryginalny

288 PLN

sklep internetowy ford-esklep aktualnie ze zniżkami plus najtańsza przesyłka

319,39 PLN

EWOR na starcie odpada np filtr paliwa jedynie 3 dostępne 178 - 279 PLN ( nieoryginalne ) filtr oleju oryg 35 pln

TITAN - nigdy nie patrzyłem ale filtr oleju oryg 46 PLN gdy mogę kupić za 27,99 PLN - ostro ( kupię i sprzedam za 37,99 - to zarobie dychę i będę konkurencyjny - skąd taka marża ? - krótki żywot wróżę )

Pawel
10-06-2015, 09:15
No i z tego co wiem to TITAN PARTS czy jak go zwą TITANIC - padł :)
Sklep-niby hurtownia jest już zamknięte, łańcuch na bramie. Chyba oskubali zbyt wielu klientów i skończyły się dobre czasy :) Co prawda serwis niby dalej działa, ale z tego co wiem to są plany likwidacji również serwisu :) Mechanicy są zwalniani lub sami odchodzą, a klienci którzy do nich przyjeżdżają to tylko z groupona na wymianę kół lub nabicie klimatyzacji. Oczywiście jak to w TITANICU - nabicie klimy kosztuje niewiele, za to na filtrze kabinowym mają przebitkę 100% w porównaniu do innych sklepów :)
Tak więc ja osobiście jak najbardziej dalej kibicuję firmie BICAR :)

arturfom
11-06-2015, 09:22
krótki żywot wróżę

żeby nikt nie mówił że urok rzuciłem i nie pytać o 6-ke w totka

Szymon500
21-06-2015, 14:08
Witam, znacie może taniego i dobrego gazownika z Suwałk lub okolic? Bo planuję założyć gaz do Galaxy mk1 2.0 DOHC

Gizzah
29-06-2015, 13:24
Powitał wszystkich użytkowników, pierwszy post na tym forum ;)

Chciałbym spytać czy w Białymstoku lub na Podlasiu jest ktoś, kto potrafiłby wgrać soft komputerka spalania wraz z wymianą manetki na tą z "info"?

arturfom
01-07-2015, 07:54
Znaczy chcesz spalanie chwilowe?

Andrzej
01-07-2015, 19:43
mi wyszło, że chce chwilowe i jeszcze zmienić manetkę na tę z przyciskiem do kompa, bo teraz takiej nie ma...

Gizzah
01-07-2015, 20:50
Przepraszam, mogłem wyjaśnić się niejasno - tak, chodzi mi o to żeby mieć w swoim Mondziaku bajer w postaci wyświetlania chociaż spalania średniego. Czytałem na forach, że nie jest to wielka filozofia i że w Polsce są osoby zajmujące się takim bajerem za niewielkie pieniądze. Stąd też moje pytanie, czy może ktoś z woj. podlaskiego wie gdzie można sobie taki bajer sprawić. O ile nie jestem w błędzie jest to kwestia wgrania jakiegoś softu do komputerka i wymiany manetki kierunkowskazu na taką z przyciskiem po boku (ja takiej nie posiadam). Pozdrawiam serdecznie :)

arturfom
02-07-2015, 08:38
spalanie średnie ci uruchomię jeśli masz zegary z większym wyświetlaczem niż ten cyferkowy mini
manetkę - nie
pisz na priv

Szymon500
06-07-2015, 22:53
Witam was, jest ktoś z okolic Suwałk-Augustowa-Olecka, kto by licznik zaprogramował w galaxy mk1 ? Są w nim zegary z MFA, ale nie ma manetki do niego, zmienię manetkę i szukam kogoś kto by uruchomił mi to
Pozdro

Andrzej
20-07-2015, 15:26
Również polecam Serwis Diesla na *******, pełen profesjonalizm i nic dodać nic ująć
Adam, a co u nich robiłeś?

EDIT: 14-11-2015
Adam1013 napisał na forum 3 posty i w każdym z nich poleca swój serwis... za takie rekomendacje dziękujemy i nieskorzystamy...

wocze
14-11-2015, 10:27
Poszukuję mechanika w Białymstoku do usunięcia nieszczelności w układzie wspomagania, prawdopodobnie nieszczelna pompa,także poszukuję fachowca od regeneracji pomp wspomagania -ford focus 1,6 benzyna 115 KM 2005r.

rojalluks49
06-01-2016, 12:28
poszukuje mechanika do wymiany nagrzewnicy w białymstoku lub okolicy samochód ford galaxy 99 rok

Firex
07-01-2016, 17:37
Witam, szukam dobrego mechanika w Białymstou Ford Mondeo Mk4 , do wyeliminowania bicia na kierownicy, układ kierowniczy ,tarcze itp

Taki który zna sie na fordach i szybko usunie usterkę a nie ze będzie uczył sie na moim aucie

dziękuję

Andrzej
07-01-2016, 20:02
Na początek pojedź np. do serwisu Tomkiewicza na 1000lecia sprawdzić felgi i opony, ewentualnie poprostować i wyważyć koła, potem np. do stacji MPO na 42 pułku sprawdzić i poprawić ewentualnie geometrię, możesz to zrobić również w ASO Auto Hobby. Jak to nie pomoże (a od tego i tak mechanik pewnie powie zacząć) to wtedy możesz pojechać do mechanika sprawdzać inne rzeczy...

Zwróć uwagę, że nie podałem Ci najtańszych miejsc, bo przecież chcesz ostatecznie pozbyć się problemu, prawda?

ffboy
22-03-2016, 17:46
Witam. Przebrnąłem przez cały temat i widziałem kilka pytań dotyczących wymiany rozrządu, ale bez odpowiedzi. Zapytam i ja ponownie: gdzie najlepiej wymienić rozrząd (nie w ASO) gdzie by to porządnie zrobili w Focusie MK3 benzyna. Wiadomo, że rozrząd ważna sprawa, więc lepiej w ręce laika nie oddawać :)

szary11
23-03-2016, 21:32
Mechaniką od X lat w moich fordach zajmuje się Pan z Grabówki, ul. Londyńka 7. Polecam z czystym sumieniem.

Tarmas
24-03-2016, 19:45
Ja oddaję do AC na 1000-lecia. Z cięższych tematów był rozrząd + napęd pompy wtryskowej z przyległościami w Focusie. Był też dwumas w komplecie i inne drobniejsze pierdoły.

Focus jest zadowolony :mrgreen:

Fiesta na razie nie potrzebowała nic poza wymianą oleju, więc nie ma zdania :P

arturfom
25-03-2016, 18:00
Automaniak Białystok Reymonta - kolejki ale konkretna diagnoza i naprawa

wilk0187
11-04-2016, 10:31
Panowie,
poszukuje w Białymstoku dobrego mechanika od wydechów. Mam do wymiany łączniki elastyczne a dostęp jest fatalny (trzeba wyjąć razem z kolektorem). Szukam kogoś kto zrobi to profesjonalnie (cena jest na drugim miejscu), a nie porżnie mi auta. Znacie jakiś dobry warsztat?

Andrzej
11-04-2016, 19:20
Ja to robiłem na hetmańskiej 10 wjazd w bramę za pierwszym przystankiem od turkusu i na końcu placu po prawej. Polecam. Wszyscy, którzy skorzystali z mojego polecenia też zadowoleni, a i mi go wcześniej też polecono.

Mi koleś wyciął łącznik elastyczny na aucie, poucinał przerdzewiałe rury, dosztukował i wspawał na miejsce mój łącznik (był dobry), a wszystkie spawy czymś zabezpieczył (pomalował).

Cessar
20-04-2016, 22:58
Ja to robiłem na hetmańskiej 10 wjazd w bramę za pierwszym przystankiem od turkusu i na końcu placu po prawej. Polecam. Wszyscy, którzy skorzystali z mojego polecenia też zadowoleni, a i mi go wcześniej też polecono.

Mi koleś wyciął łącznik elastyczny na aucie, poucinał przerdzewiałe rury, dosztukował i wspawał na miejsce mój łącznik (był dobry), a wszystkie spawy czymś zabezpieczył (pomalował).
Byłem i polecam zakład, szybka realizacja i dobre ceny.

klapekzsandalem
18-05-2016, 10:44
Witam. Szukam mechanika w Białymstoku, który podepnie foczkę pod komputer i zdiagnozuje mi problem spadku mocy.

majonez1970
08-07-2016, 12:27
Witam.
Szukam kumatego mechanika z kompem do Tourneo. Mam problem z mocą (nie zawsze ale denerwuje).

Pawel
27-07-2016, 19:38
Witam wszystkich forumowiczów i forumowiczki;)
Właśnie odebrałem Focusa mk1 1,6B po wymianie rozrządu z Polmozbytu Plus na Choroszczańskiej i wszystko wskazuje, że ustawili rozrząd na tzw "znaki". Foczce brakuje mocy szczególnie na starcie.1,2,3 totalny muł dopiero powyżej 2,5k obrotów zaczyna jechać. Dźwięk pracy silnika też jest jakiś inny niż przed wymianą (spalanie stukowe?). Oprócz tego wymienili klocki tył, łożysko tylne prawe i olej. Moje pytanie jest następujące, gdyż przeczytawszy 20 stron nie znalazłem odpowiedzi: Czy zna ktoś mechanika w Białymstoku, który ma pojęcie o focusach? Bo ci panowie z Choroszczańskiej chyba go nie mają. Jutro podstawiam im auto na reklamację. Tylko zastanawiam się czy warto im pozwolić pchać łapy po raz drugi. Jestem nowym posiadaczem Focusa, z innymi autami (BMW, BMW, Daewoo) nigdy nie miałem takich cudów, dlatego będę wdzięczy za jakieś namiary.Pozdrawiam

Na drugi dzień czekał już na mnie mechanik, który wymieniał mi rozrząd. Przyznał się, że to jego wina, padły nawet słowa "przepraszam". Auto doprowadzone do porządku. Zakład może i dał plamę, ale chociaż potrafił się do tego przyznać i naprawił swe błędy

szary11
06-08-2016, 00:05
Cichyy, polecanych mechaników masz tu sporo. Tylko wybierać :)

kodix13
10-08-2016, 11:58
Szukam kumatego mechanika od silników do mojego Forda 1.8 tdci, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów silnik ma nierówne obroty i pracuje trochę jak traktor. Okolice Radomia,Pulaw nawet i Warszawa

RECONDO
31-08-2016, 20:14
Sporo jest tych mechaników z polecenia ale czy któryś z forumowiczów spawał karoserię? Polecacie wykonawcę/zakład?

bulgar
03-09-2016, 13:12
Gdzie wymienialiście olej w PowerShifcie, za ile i czy polecacie?

r0ck
06-09-2016, 19:44
Hej Pany, macie kogoś godnego polecenia od S-Maxa - wywaliło usterka silnika i wszedł w tryb serwisowy, po ponownym odpaleniu usterka znikła. Ale chciałbym aby ktoś ogarnięty obadał auto. Dzięki za namiary.

mendzior87
08-09-2016, 14:12
Hej Pany, macie kogoś godnego polecenia od S-Maxa - wywaliło usterka silnika i wszedł w tryb serwisowy, po ponownym odpaleniu usterka znikła. Ale chciałbym aby ktoś ogarnięty obadał auto. Dzięki za namiary.

Kontakt do mechanika/elektryka z ASO poszedł na PW.

Sokra
31-01-2017, 14:33
Witam. Przebrnąłem przez cały temat i widziałem kilka pytań dotyczących wymiany rozrządu, ale bez odpowiedzi. Zapytam i ja ponownie: gdzie najlepiej wymienić rozrząd (nie w ASO) gdzie by to porządnie zrobili w Focusie MK3 benzyna. Wiadomo, że rozrząd ważna sprawa, więc lepiej w ręce laika nie oddawać :)

Dołączam się do pytania, możecie polecić jakiś konkretny warsztat do wymiany rozrządu?

Andrzej
31-01-2017, 21:22
kupcie sami części i zróbcie w ASO, przynajmniej na częściach zaoszczędzicie a będzie solidnie zrobione...

Sokra
01-02-2017, 08:36
Nawet nie wiedziałem że jest taka możliwość. Dzięki za info.

ziemniak1920
07-02-2017, 21:58
Dołączam się do pytania, możecie polecić jakiś konkretny warsztat do wymiany rozrządu?

Mam jednego goscia od silnikowych spraw, konkretny.
Jak będziesz chciał kontakt to pisz

SebastianSS
19-02-2017, 19:23
Znacie jakiegoś dobrego tapicera który w rozsądnych pieniądzach obszyje kierownicę i podklei boczki drzwi? Najlepiej z Białegostoku lub okolic:)

KOOdaq
03-03-2017, 08:13
Poszukiwany elektryk/elektronik z Białegostoku lub okolic o poprawienia zimnych lutów w zegarach. Ktoś? Coś? Gdzieś?

maniek357
06-03-2017, 14:08
Kto w Białymstoku ogarnie temat błędu ABS i ESP w Mondeo Mk4 ? Usterkę zdiagnozowałem Forscanem - uszkodzona wiązka / czujnik w prawym przednim kole.

SebastianSS
06-03-2017, 15:41
Auto-Elektronika. Naprawa i programowanie elektroniki
Łyskowska, 15-694 Fasty
85 653 17 85

Zadzwoń tam i dowiedz się czy robią coś takiego

mattp
07-03-2017, 12:29
Szukam dla znajomego mechanika, który mógłby sprawdzić czy auto rzeczywiście ma poduszki powietrzne (jest po wypadku). Chyba tylko podpięcie komputera wchodzi w grę. Samochód to focus mk3.

totti_2005
17-03-2017, 20:20
Jezeli chodzi o sprawy auto-elektronika to tez mysle,ze Fasty u Pana Przekopa Marcina jest naprawde dobry tylko kolejki spore

kkuba
07-05-2017, 14:42
cześć,
czy mozecie polecić mechanika znającego sie na TDCi z Łomży lub okolic?
Teściu ma awarię i pierwszy mechanik, którego odwiedził stwierdził że do wymiany cały układ paliwowy.
Focus jest z 2006 roku i ma nie całe 100 tys km nalotu ( pewne). Tankowanie tylko pewne paliwo, niedawno wymieniony filtr. I nagle przestał odpalać.
Ptorzeba kogoś kto zna się na kompie i ew zrobi próbę przelewową.

dzięki za podpowiedzi
pzdr
Kkuba

dzudzu9
29-05-2017, 20:40
Witam,
Przestał mi reagować przycisk do załączania tempomatu, prawdopodobnie trzeba przeczyścić / poprawić zimne luty w module kierownicy.

Dzwoniłem i wiem, że ten:
Auto-Elektronika. Naprawa i programowanie elektroniki
Łyskowska, 15-694 Fasty
85 653 17 85

zajmuje się tego typu rzeczami, ale co najmniej tydzień czekać trzeba.

Możecie polecić jakiegoś innego elektronika, który się na tym zna, najlepiej z okolic os. Przydworcowe / Młodych / Nowe Miasto i z przyzwoitymi terminami?
Jak nic się nie znajdzie to zaczekam już na Auto-Elektronika / ew. PPM Nalewajko - też wiedzą jak się do tego zabrać.

Edit: na Auto-Elektronika się nie doczekałem - po tygodniu czekania i kolejnym telefonie usłyszałem, żeby zadzwonić za kolejny tydzień. Na szczęście PPM Nalewajko bez problemu zdiagnozowało i naprawiło usterkę - zanieczyszczone styki. Z rozmowy bardzo mili i wiem, że nie boją się szukać informacji na zagranicznych forach :) Na wielki plus - jako jedyny z warsztatów, do których dzwoniłem ogarniają też tego typu sprawy.

adluka
13-10-2017, 18:30
Ktoś na podlasiu, okolicach Białegostoku wykonuje 140->163. ASO wykluczone, chodzi mi o godnego polecenia człowieka.

hans01
13-10-2017, 20:31
Kogo możecie polecić w Białymstoku do sprawdzenia samochodu przed kupnem?

Andrzej
13-10-2017, 20:52
ASO wykluczone dlaczego?
Właśnie w Auto Hobby pracuje gościu najlepszy w te klocki.

adluka
14-10-2017, 12:15
Andrzej, ASO wykluczam jako wykonawcę, niewątpię, że pracują tam kumaci mechanicy. Jakieś namiary ?

toomekk6
19-11-2017, 17:19
Panowie,
potrzebuję dobrego elektryka do Mondeo Mk3. Płata mi figle z odpalaniem. Albo problem z immo albo jakieś styki nie łączą.
Macie kogoś godnego polecenia?

RECONDO
19-11-2017, 17:23
Andrzej, ASO wykluczam jako wykonawcę, niewątpię, że pracują tam kumaci mechanicy. Jakieś namiary ?

No właśnie, że pracują kumaci, trzeba tylko wiedzieć którzy :)

adluka
20-11-2017, 18:29
Chyba docento jest jednym z lepszych. Na początku grudnia mam przegląd w AH to podpytam:wink:

Pawel
20-11-2017, 21:53
Witam Panów
Szukam dobrego mechanika, który podjąłby się standardowej naprawy założenia zaworków zwrotnych i gumowych przewodów paliwowych do Mondeo MK2 1.8TD (zaworki wiem gdzie kupić przewody i zaciski już nie bardzo). Nie znam się zbytnio na mechanice i nie mam miejsca na robienie takich napraw.
Pozdrawiam

nosfera2
11-02-2018, 08:27
Wywalił mi błąd silnika kolega podpiął pod kompa okazała się przepustnica zgasił błąd jednak wywalił błąd ponownie żadnych dodatkowych objawów nie ma tzn falowania czy gaśnięcia silnika, najlepiej w Białymstoku jakiś ogarnięty mechanik który by ją wyczyścić bo jest taka możliwość. Ma ktoś kogoś godnego polecenia?

Pawel
18-02-2018, 13:18
Cześć,

Panowie macie namiar na mechanika, warsztat do sprawdzenia ford s max w Łomży lub okolicy.

Michal_Mal
09-03-2018, 14:38
Cześć,
potrzebuję dobrego mechanika do S-max'a 2.3
Wyskoczył checkengine, kod:
P1132 - Lack Of HO2S11 Switches - Sensor Indicates Rich (see P2196).
Białystok

KazCmax
29-01-2019, 16:53
Polecam Auto Serwis Transportowa a właściwie ulica Piotra Łodzińskiego w Białymstoku
tel 731 976 488

Andrzej
29-01-2019, 22:48
To jest profesor chris?

adluka
31-01-2019, 19:02
Hej, potrzebuję elektryka, który wyłączy mi brzęczyk niezapiętych pasów w kudze mk1 2012r. Ktoś, coś ?

Chlebek1988
04-02-2019, 15:18
Ktoś może ogarnia gdzie dobrze wygłuszę s-maxa w Białymstoku ?

Andrzej
04-02-2019, 21:36
Na Kopernika za Macdonaldem jest koleś od audio. Widziałem jak robił to w mondeo...

Artagnan85
13-02-2019, 17:16
Hej. Od kilku dni jestem posiadaczem Ford Smax, samochód wymaga kilku napraw. W przeglądzie przedzakupowym w ASO stwierdzono następujące usterki: -tylnie klocki do wymiany
-zapocenie oleju na połączeniu skrzyni z silnikiem
-zapocenie oleju z miski olejowej
-naderwane tuleje wahaczy tylnych wleczonych z lewej strony
-trochę korozji na układzie wydechowym

No i wiadomo olej i filtry. Rozrząd był robiony przy 200kk, teraz ma 250kk, więc póki co wstrzymam się z wymianą.

Samochód ma też kilka niewielkich ubytków na lakierze- gdzie mi to zrobią? Tylko blacharz - lakiernik?

Jeśli chodzi o skrzynię to polecano tutaj warsztat z okolic Korycina.
Co do pozostałych to chyba większość zakładów powinna sobie poradzić. Ktoś poleci kogoś "kumatego" ��? Czy ktoś korzystał z usług Auto Olo na Bitwy Białostockiej 9 (dawna Armii Wojska Polskiego)?

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

krasnal89
13-02-2019, 19:52
Co do spraw mechanicznych polecam kars.com.pl

szachu_pl
09-03-2019, 18:48
krasnal89, serio to taki dobry serwis? Poważnie pytam, bo mieszkam niedaleko. Na razie samochód jeszcze na gwarancji, więc raczej ASO się kłania, ale później dobrze mieć namiary na fachowców.

krasnal89
12-03-2019, 19:45
jeszcze nic aż tak poważnego typu silnik czy skrzynia nie robili w moim s max. Wstawiałem 4 razy nigdy mnie nie zawiedli. Za jakieś pół roku będę wstawiał na regulacje zaworów i to pewnie do nich.

Voro89
14-06-2019, 11:31
Witam wszystkich.

czy ktoś zna dobrego elektryka, który potrafi zdiagnozować problem utraty prądu w Mondeo mk4? Akumulatory sprawne, ale ucieka prąd na postoju auta.

krasnal89
14-06-2019, 14:45
Auto-Elektronika. Naprawa i programowanie elektroniki. Przekop M
Łyskowska 2/1, 15-694 Fasty

Wojtas5326
06-08-2019, 22:48
Czy ktoś poleci warsztat pacjent s max 2.5t prawdopodobnie uszczelka kolektora bo coś gwizda

cichaluska
14-04-2021, 08:35
W miejscowości Suwałki lub okolice poszukuję mechanika, który zna się na tych silnikach i podejmie się wyczyszczenia, sprawdzenia, kalibracji lub wymiany czujnika wtrysku paliwa.

bodzio27
04-07-2021, 15:43
Witam. Szukam kogoś kto ogarnie adaptacje lamp tylnych w ford edge 2015. Ewentualnie kogoś kto zrobi kompletna konwersje z usa na eu.