Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja


estern
28-04-2009, 17:00
witam mam pytanie skończyła mi sie klima nie oddaje zimnego powietrza a jeszcze dwa dni temu chłodził ale słabo i ktoś mi powiedział że jeśli już wogóle nie schładza to znaczy że klimatyzacja jest nieszczelna i nabicie nie wystarczy to prawda? jak to wygląda? a jeszcze jedno byłem u typa życzy sobie 250 chyba grubo przesadził co wy na to?

rabbit1
28-04-2009, 17:17
jeśli masz nie szczelne to musisz ją naprawić bo jak nabijesz klime mowym czynnkikiem to i tak ucieknie.jedz do klimiarza nabiją ci klime odpowiednim środkiem który pod ultrafioletem świeci na zielono a jak długo nie była nabijana czynnik sam stracił może właściwości chłodzące.250 zł troche dużo u mnie tu chcą 150 z nabiciem czynnkika i odgrzybieniem.

estern
28-04-2009, 17:28
no właśnie też mi sie tak wydawało wyglądało jakby koleś mnie zbył trudno będę szukał gdzie indziej mam nadzieje że przed weekendem majowym sie wyrobie a pracuje w niefortunnych porach i będzie ciężko może ktoś wie gdzie w łodzi nabijają tanio?

J@nkes
28-04-2009, 17:29
jedz do klimiarza, niech sprawdzi czy wogole jest czynnik w układzie, warto tez wymienić odrazu osuszacz na nowy, pojedziesz do niego, odessie czynnik(jesli jest) przefiltruje i napusci od nowa z olejem ktory służy do wykrywania nieszczelności, pojeździsz tak ok 2 dni i pojedziesz na sprawdzenie szczelności.
A tak apropo, to klima wogole startuje??

estern
28-04-2009, 17:34
no właśnie dobre pytanie jak to sprawdzić naciskam guzik AC i jaka powinna być reakcja powietrzem dmucha powinno sie jeszcze coś dziać?

Struna
28-04-2009, 17:37
jaka powinna być reakcja powietrzem dmucha powinno sie jeszcze coś dziać? powinna się załączyć sprężarka, trzeba ruszyć siedzenie i zaglądnąć pod maskę :)

estern
28-04-2009, 17:39
w którym miejscu ona sie znajduje?..... ja to zielony jestem w tych sprawach kompletnie

arthurw
28-04-2009, 17:40
jedz do klimiarza, niech sprawdzi czy wogole jest czynnik w układzie, warto tez wymienić odrazu osuszacz na nowy, pojedziesz do niego, odessie czynnik(jesli jest) przefiltruje i napusci od nowa z olejem ktory służy do wykrywania nieszczelności, pojeździsz tak ok 2 dni i pojedziesz na sprawdzenie szczelności.
A tak apropo, to klima wogole startuje??

mistrzuniu "osuszacz" jak go zdemontowac i ile kosztuje?? wkrotce tez sie wybieram kupilem juz kabinowy ale nie wiem jak z tym osuszaczem

Struna
28-04-2009, 17:58
osuszacz masz pod osłoną plastikowa obok lewej przedniej lampy. Taka butla jakby. Nie demontuj tego, to CI zrobi klimiarz na miejscu. Jak zdejmiesz to układ nabierze wilgoci niepotrzebnie.


a sprężarka - zazwyczaj po lewej stronie silnika. Napędzana zazwyczaj osobnym paskiem.

rabbit1
28-04-2009, 19:23
no właśnie dobre pytanie jak to sprawdzić naciskam guzik AC i jaka powinna być reakcja powietrzem dmucha powinno sie jeszcze coś dziać?

jak załonczysz klime to powinna wskazówka na obrotomierzy się bujnąć w duł i po chwili wrócić na swoje miejsce.jesli sie tak dzieje to włancza sie spreżarka,a jeśli tak się nie dzieje to właśnie się nie włancza.najlepiej jest to sprawdzic jak autko jest zagazowane i chodzi na gazie.wtedy skok wwskazówki jest bardziej widoczny.przynajmniej u mnie tak jest.

J@nkes
28-04-2009, 19:28
jak załonczysz klime to powinna wskazówka na obrotomierzy się bujnąć w duł i po chwili wrócić na swoje miejsce.jesli sie tak dzieje to włancza sie spreżarka,a jeśli tak się nie dzieje to właśnie się nie włancza.najlepiej jest to sprawdzic jak autko jest zagazowane i chodzi na gazie.wtedy skok wwskazówki jest bardziej widoczny.przynajmniej u mnie tak jest.

to tulko u Ciebie tak jest :)

osuszacz nowy dostaniesz na allegro za 100zł http://moto.allegro.pl/item602146277_filtr_osuszacz_ford_scorpio_ii_33951 .html sam nie wymieniaj tak jak Struna pisze, ale pierw zobacz czy wogole klima startuje, nawet na krótko

estern
28-04-2009, 19:34
sprężarka działa czyli zostaje sprawdzenie szczelności nabicie i odgrzybienie dobrze mowie? powiedzcie mi ile trwa mniej więcej taki zabieg

rabbit1
28-04-2009, 19:35
to tulko u Ciebie tak jest :)

no to jak tylko u mnie tak jest a u innych nie to co jest tego przyczyną.klima chodzi bez zażutu.chociaż teraz ci powiem nie jestem teraz pewin czy na beni jest tak samo ale na gazie napewno tak jest.

rabbit1
28-04-2009, 19:39
jak już ci jankes pisał nabicie klimy specjalnym środkiem i jazda ze dwa dni i spowrotem do klimiarza i usunięcie przecieku,a co do odgrzybiania i nabicia jak klima jest szczelna to 1 do 1,5 godziny.

estern
28-04-2009, 19:44
OK podziękować :)

estern
28-04-2009, 19:53
jak już ci jankes pisał nabicie klimy specjalnym środkiem i jazda ze dwa dni i spowrotem do klimiarza i usunięcie przecieku,a co do odgrzybiania i nabicia jak klima jest szczelna to 1 do 1,5 godziny.

ostatnie pytanie cały ten zabieg powinien kosztować 150 zł czy więcej?

rabbit1
28-04-2009, 19:57
to zależy......u mnie biąrą 150zł jak juz pisałem za odgrzybienie i nabicie.a jak biorą u cie kie tego nie wiem.różne ceny każdy ma.

SERTIC
28-04-2009, 20:06
ostatnie pytanie cały ten zabieg powinien kosztować 150 zł czy więcej?

estern podjedź sobie na ul.Opalową Pan Nowicki lub na Pomorską jak lecisz na Nowosolną tam nabijają porządnie ale cen nie znam ale podjec i zapytaj

estern
28-04-2009, 20:08
ok dzięki za pomoc dobrze że jesteście :)

SERTIC
28-04-2009, 20:10
ok dzięki za pomoc dobrze że jesteście :)
tylko nie pomyl ulic bo nie którzy mylą Opalowa a nie Opałowa

rabbit1
28-04-2009, 20:15
ok dzięki za pomoc dobrze że jesteście :)

i zawsze tu bedziemy :p

SERTIC
28-04-2009, 20:24
i zawsze tu bedziemy :p
do końca świata i jeden dzień dłużej(lub do końca żywota naszych scorup)

rabbit1
28-04-2009, 20:33
(lub do końca żywota naszych scorup)

to raczej bardziej realne:pppppp

sylwek scorpio
28-04-2009, 21:18
No chyba ze wprowadzą podatek 3000zł od przyszłego roku to się na pewno grono pomniejszy! :)

rabbit1
28-04-2009, 21:20
No chyba ze wprowadzą podatek 3000zł od przyszłego roku to się na pewno grono pomniejszy! :)

a niby za co :shock::shock::shock:

pierwsze słysze

sylwek scorpio
28-04-2009, 21:27
tak mi sie o uszy obiło ze nasz rząd cos takiego planował i ze ustawa lezy na biurku u ministra transportu! miałby to byc podatek za samochody starsze niz 10 lat! ale nie ma co sie stresowac na razie! :)

J@nkes
29-04-2009, 05:30
nie przejdzie, probowali juz kilka razy i co...jakos nie placimy

a co do klimy to jak u mnie startuje to widac minimalne wahniecie obrotow i czuc w mocy.

arthurw
29-04-2009, 18:42
a sprężarka - zazwyczaj po lewej stronie silnika. Napędzana zazwyczaj osobnym paskiem.[/QUOTE]

u mnie napedzana tym samym co inne urzadzenia

J@nkes
29-04-2009, 19:29
a sprężarka - zazwyczaj po lewej stronie silnika. Napędzana zazwyczaj osobnym paskiem.

u mnie napedzana tym samym co inne urzadzenia[/QUOTE]

bo to dwazero