Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] Klima, dziwny dzwięk ?


gardel
04-05-2009, 15:08
Witam,
Mam dwa pytania odnośnie mojego autka ;p a mianowicie co do klimatyzacji to w ogóle się nie załącza tzn lampka sie świeci, ale obroty nie spadają ani troche. Czy może być to wina braku czynnika ? czy też moze to być bezpiecznik/przekaźnik??

Co do drugiego pytania, to słyszę dziwny świst przypominający uchodzenie powietrza/czegoś innego przy dodawaniu gazu. Dzieje się to tylko w pewnym położeniu pedału gazu, a dokładniej od 2 do 4 (jezeli wciskanie bysmy podzielili od 1 do 6) Nie jest to zależne od prędkości czy też biegu, dzieje sie to zarówno na biegu jałowym jak i 1/2/3/4/5. Nie jest to jakiś głośny dźwięk, ale ja go słysze. Kolega mówił, ze to od obrotów jakaś blaszka/śrubka, ale nie wydaje mi się żeby to był taki dzwięk poza tym jak mówiłem dzieje sie to w określonym momencie. Cieżko ocenić skad dochodzi dziwęk, odnosze wrazenie jakby to było z pod pedała gazu/z pod samochodu. Zastanawiałem sie czy to czasem nie gas uciekający przy dodawaniu gazu.

Z gory dziekuje za pomoc ;p

lamborgini2
04-05-2009, 16:43
co do 2 pytania to sprawdz szczelnosc ukladu wydechowego zatkaj go reka i zobacz czy slychac ssssssssssssssssssssssss. jesli tak jest to uszczelij .nie bedzie slychac .

motorek26
04-05-2009, 18:43
1
jak nie masz czynnika to klima sie nie załączy
2
poszukaj czy jakiś węzyk od podciśnienia ci nie spadł

gardel
04-05-2009, 18:52
oke, jutro sprawdze. Jezeli takowy węzyk sie odpiał byłby inne objawy oprócz dziwnego syczenia ? Z klimatyzacją byłem u speców powiedzieli, że zrobia wszystko za 150zl włacznie z nabiciem argonem.

lamborgini2
24-05-2009, 11:50
Bylem sprawdzilem odglosy dochodza z lozyska .tylko w przypadtku jaki ja mialem juz sie nic nie dalo zrobic bo urwalo w pompie tloczek i musialem wymienic cala pompe do klimy koszt 550 zl. jesli sie nie wlancza klima to problem z elektromagnesem .