Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] sprzęgło - odgłos


mondziołek
04-05-2009, 15:46
Witam,

Czy ktoś może dla mnie sprawdzić w swoim Mondku 1,8 TDCI z 6 biegową skrzynią biegów czy przy "wyciskaniu" sprzęgła (tak mniej więcej w połowie) pojawia się delikatny odgłos ( może to normalny odgłos tylko dla mnie dziwny :)) czy jednak przy wciskaniu i wyciskaniu "panuje" martwa cisza?

Nie wiem czy udawać sie z tym do ASO bo jeszcze na gwarancji autko.


pozdro

jvc
04-05-2009, 16:46
Witam,

Czy ktoś może dla mnie sprawdzić w swoim Mondku 1,8 TDCI z 6 biegową skrzynią biegów czy przy "wyciskaniu" sprzęgła (tak mniej więcej w połowie) pojawia się delikatny odgłos ( może to normalny odgłos tylko dla mnie dziwny :)) czy jednak przy wciskaniu i wyciskaniu "panuje" martwa cisza?

Nie wiem czy udawać sie z tym do ASO bo jeszcze na gwarancji autko.


pozdro

U mnie też czasem słychać coś , dosyć rzadko i bardzo cicho, ale potwierdzam zupełnej ciszy nie ma. Pojawia się raczej przy przełączaniu biegu ,jedynie 1 i 2 lub spuszczaniu z biegu. Ja to olałem :wink:

Strzeszku
04-05-2009, 19:44
U mnie jest taki dziwny odgłos prawie zawsze przy wciskaniu sprzęgła jak ruszam ze skrzyżowania. Zapewne pojawia się on i za każdym innym razem, ale w czasie jazdy już go nie słyszę. Myślę, że jedyna rada to olać ten odgłos jak i inne od strony silnika bo ten typ tak ma. Nie jest to super nowoczesna konstrukcja, ale daje radę.
Na dodatek wydaje mi się, że czasem do wciskania sprzęgła trzeba znacznie mniejszej siły niż normalnie, ale to może tylko takie odczucie.

ernestpierwszy
04-05-2009, 19:58
...przy "wyciskaniu" sprzęgła (tak mniej więcej w połowie) pojawia się delikatny odgłos ( może to normalny odgłos tylko dla mnie dziwny...

Wyłącz całkowicie klimę i sprawdź czy dalej tak jest.

pivek
27-05-2009, 16:19
ja mam podobnie, jakis dziwny swierszc, ale nie w połowie, ale "na początku" wciskania sprzegla. Przebiej 900km... czy udało Ci sie zdiagnozować? byles z tym w ASO? czy samo przeszlo?


pivek

Leonzaw
29-05-2009, 16:50
to chyba normalna usterka wiem że dużo osób to ma ale ASO jakoś sobie radzi z tym tematem, mi też wydaje dziwne dźwięki ale niedługo już przegląd wiec na pewno to zgłoszę