Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] dziwny dźwięk przy obrotach 1300


agnieszka m
05-05-2009, 13:07
witam serdecznie jestem kobietą i nie znam się za dobrze na autach, Mam mondeo 99 diesel pojemność 1.8 tdci , bardzo proszę o pomoc. a mianowicie przy obrotach 1300 słychać takie dziwne dźwięki nigdy tego nie było , czasem zdarza się też iż przy odpalaniu słychać ten dźwięk. A tak poza tym wszystko działa jeździ normalnie przyspieszenie. ten dźwięk jest co prawda tylko przez chwilę bylam u mechanika i powiedział mi że tak nie powinno byc i zapisał mnie na naprawę auta dopiero za 2tygodnie;/

proszę pomóżcie
pozdrawiam
agnieszka

Wojtek
05-05-2009, 14:19
Sie ma.
Żebyśmy mogli pomóc Ci zdiagnozować usterkę musisz podać więcej danych. Tj. z którego miejsca wydobywa się ten dzwięk ( mniej więcej ) , Jaki to jest dzwięk ( syczenie , rezonans ,dzwonienie , uderzenie itp. ) Czy to jest również na ciepłym silniku , czy tylko na zimnym. Inaczej trudno pomóc , ponieważ możliwości jest zbyt dużo.
Pozdrawiam

Emmm
05-05-2009, 14:54
przy obrotach 1300 słychać takie dziwne dźwięki nigdy tego nie było , czasem zdarza się też iż przy odpalaniu słychać ten dźwięk
Bardzo dziwne, zważywszy na różne prędkości obrotowe. Musisz dokładniej opisać, czy dźwięk słychać we wnętrzu auta, czy na zewnątrz, podczas jazdy, na postoju, ... ?bylam u mechanika i powiedział mi że tak nie powinno byc i zapisał mnie na naprawę auta dopiero za 2tygodnie, a powiedział jaką stawia diagnozę i za ile? Z mechanikami radzę ostrożnie, zwłaszcza z takimi, którzy nie wiedzą co, ale wiedzą, że źle.
Pozdrawiam

dempsej
05-05-2009, 15:26
Witam,
ja stawiam na silniczek wolnych obrotów pod akumulatorem który reguluje obroty i z niego wydobywa się taki dźwięk. Mam tak samo u siebie i nie jest to nic nienormalnego. Powinien być słyszalny po przekręceniu kluczyka w stacyjce i po odpaleniu. Po prostu reguluje dawkę paliwa na pompie. Proponuję otworzyć maskę i linkę gazu ręcznie podciągnąć po czym puścić (oczywiście na odpalonym silniku) w tym momencie powinna poruszyć się druga linka która biegnie pod akumulator i w tym momencie powinien być słyszalny ten dźwięk pracującego silniczka pod aku.

Pozdrawiam

rad99
05-05-2009, 15:47
agnieszko m na początku wyprowadzę cię z błędu nie masz silnika 1,8 tdci tylko td, może poszedł tłumik lub tłucze ci się osłona silnika

Kicajbc
05-05-2009, 22:25
ja sie podepne pod temat mi tez cos sie tlucze to bardziej zgrzyt przy okolo 1.3k obrotów ale na zimnym. na cieplym chyba nie zwracam uwagi i to dzieje sie tylko przy przyspieszaniu na 1-szym biegu. zgrzyt i potem cichutka praca. jakies rady?:P

Emmm
06-05-2009, 11:50
jakies rady?Chyba tylko jedna - na zimnym silniku nie przyspieszaj na jedynce powyżej 1300obr. Kręć go dopiero od dwójki ;P
Pozdrawiam

agnieszka m
06-05-2009, 14:07
witam serdecznie
miałam mały problem z internetem :)
więc tak to prawda źle spojrzałam w dowód rejestracyjny mam silnik 1,9 tcdi :)mój błąd . Ten dźwięk o którym pisałam słychać z pod maski trwa jakieś 5 sekund - dźwięk jak rezonans. Na ciepłym i zimnym silniku słychać ten dźwięk. Mechanik nie powiedział ile to będzie kosztowało ani co to jest;/ mam nadzieję że teraz troszkę jaśniej wypowiedziałam się .
pozdrawiam i dziekuję za odpowiedzi :) a i najważniejsze ten dźwięk przypomina tak jak napisał pan dempsej przy przekręceniu kluczyka słychać go i zawsze było, a ten dźwiek jest bardzo podobny tylko ze głośniejszy właśnie przypominający ten przy przygotowaniu silnika do odpalenia (przepraszam za jakość napisaną ale nie znam sie za dobrze na samochodach )

Horhe
06-05-2009, 16:07
Agnieszko, masz silnik 1,8TD. Poproś kogoś (brata, siostrę, przyjaciółkę, męża, chłopaka) o pomoc w lokalizacji tego dźwięku. Zrób zdjęcie silnika telefonem komórkowym, narysuj strzałką, że stąd i stąd ten hałas. Wklej na forum wtedy pomyślimy. Zbyt ogólnie to teraz wygląda, więcej szczegółów. Forum samochodu Ci nie naprawi, sama też pewnie nie. Co najwyżej możemy podpowiedzieć co się zepsuło, psuje o ile w ogóle coś jest uszkodzone. Mechanik to zrobi. Szkoda, że nie określił od razu co ma być naprawiane.