Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Nie działa spryskiwacz


ŁukaszD
05-05-2009, 21:14
Witam Kolegów. Zorientowałem się dzisiaj, że nie działa mi spryskiwanie szyb - przedniej i tylnej. Kiedy ciągnę wajchę od wycieraczek, nie słychać żeby włączała się pompka od spryskiwacza, ale wycieraczki działają. Podejrzewam, że coś nie tak z silniczkiem spryskiwacza i w związku z tym mam pytanie, czy jest jakiś sposób na sprawdzenie go, bez demontażu sporej części przodu :). Czy mogę po prostu wyciągnąć silniczek ze zbiorniczka z płynem żeby podłączyć go bezpośrednio do akumulatora? Czy silniczek taki, jeśli okazało by się, że nie startuje można jakoś reanimować? Z góry dziękuje za pomoc.

Pawel
05-05-2009, 21:47
U mnie spadły wężyki z pompki.Jak nalałem płynu i próbowałem pryskać nic się nie działo tylko plama pod samochodem się powiększała:-)
Potrzebny jest kanał bo tylko od dołu jest dostęp, jeżeli spadły wężyki no to warto zakupić opaski zaciskowe(najmniejsze) założy zacisnąć zapomnieć :-)
Jeżeli nie działa silniczek no można się wybrać na szrot i za parę groszy kupić zbiorniczek z pompką najlepsze i najprostsze rozwiązanie.
Pozdro

motorek26
05-05-2009, 21:49
Czy mogę po prostu wyciągnąć silniczek ze zbiorniczka z płynem żeby podłączyć go bezpośrednio do akumulatora?możesz
Czy silniczek taki, jeśli okazało by się, że nie startuje można jakoś reanimować?nic mu już nie zrobisz

Kicajbc
05-05-2009, 22:22
sprawdz polaczenia moze wtyczka spalona albo zasniedziała:)

loa
05-05-2009, 22:35
Prawdopodobnie spalona pompka. Nowy zamiennik to niespełna 30 zl. Nie radzę kupować używek, bo są już wiekowe.
Jak najbardziej możesz wymontować samą pompkę i sprawdzić ją na zewnątrz, ale wcześniej sprawdź czy na wtyku idącym do pompki jest napięcie po uruchomieniu spryskiwacza.

ŁukaszD
06-05-2009, 07:24
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jeśli chodzi o sprawdzenie to jest problem, bo nie ma dostępu do kabli zasilających. Dlatego też chcę wyjąc pompkę. Czy po prostu mam ją ciągnąć żeby odłączyć od zbiorniczka, czy może gdzieś podwadzić a może jest jeszcze jakiś inny sposób?

loa
06-05-2009, 07:55
Ja po prostu ciągnąłem za starą pompkę i wyszła.
Powiedz tylko, skoro masz dostęp do pompki, to jak nie możesz nie mieć dostępu do wtyczki, która jest w nią wpięta?

ŁukaszD
06-05-2009, 10:45
Dostęp jest, ale bardzo utrudniony bo wtyczka jest wpięta od góry. Jak wyjmę pompkę będzie mi łatwiej cokolwiek sprawdzić.

Emmm
06-05-2009, 12:19
Zajrzyj tu: http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=230
Pozdrawiam

ŁukaszD
06-05-2009, 12:58
OK, tym razem już wszystko jasne, dziękuję. Dzisiaj wezmę się do roboty i mam nadzieję, że to jednak pompka... :)

robsoniccc
08-05-2009, 19:07
Kolego jaki demontaż przodu i wchodzenie do kanału, wystarczy położyć się tuż pod zbiorniczkiem, podwadzić śrubokrętem wtyczkę i sama wychodzi:) Wiem bo sam to dziś wymieniałem i wszystko gra jak należy, a raczej pryska :P
A co de regeneracji czy używki, najpierw spójrz ile kosztuje taka część na allegro i masz odpowiedź czy warto się w takie coś bawić:027: U mnie poprzedni właściciel ostro posklejał ją sylikonem i innymi specyfikami, ale chyba nie tędy droga, przejrzyste szybki to podstawa:)
Pozdro!

uro2
09-05-2009, 17:57
Kolego robsoniccc jeżeli u ciebie wystarczy się tylko położyć to znaczy że brakuje ci osłon pod silnikiem.Dopóki jej nie zdemontujesz to do spryskiwacza się nie dostaniesz.

Kicajbc
09-05-2009, 20:10
dokladnie brak oslony od spodu. wiem bo sam mam brak:P znaczy mialem kawalek akurat pod zbiornikiem ale niestety musiałem go wyrzucic:P najprosciej zdemontowac nadkole i miec wszytsko jak na dloni. od spodu mozna sie tylko umoczyc:P

robsoniccc
09-05-2009, 21:34
Okej przyznaję w takim razie mój błąd, ale chciałem tylko podzielić się zdobytym doświadczeniem:) No i wiem również że nie każdy fordzik ma osłony, przykładem mondeo Mk3 czym byłem zaskoczony ale po wjechaniu na kanał ujrzałem tylko mały kawałek tuż pod zderzakiem i wcale nie była zgubiona.
Cóż każdy kolejny dzień przynosi nowe doświadczenia:D