Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Problemy z płynem chłodzacym


ala
06-05-2009, 09:22
Witam serdecznie,przeczytalam wiele watkow dotyczacych w/w problemu ale nie jestem pewna czy dotycza one mnie mianowicie od jakiegos czasu w moim galaxy 1.9 Tdi zaczely sie problemy z ukladek chlodzenia po jezdzie miejskiej jest ok ale przy dluzszej trasie zaczyna mi ginac plyn, wskazowka przesowa sie do R lub nawte M ( wersja angielska forda napis NORM) po odkreceniu korka zbiorniczka wyskakuje spieniona gotujaca sie woda,czasem nie dziala cieply nawiew a w chwile pozniej swieci kontrolka braku plynu. Czyscilismy uklad specjalnym plynem ale zeszlo ok.3,5 litra a weszlo z powrotem ok.2,5. Gorne weze sa cieple i miekkie a wentylatory wlaczaja sie natychmiast po uruchomieniu silnika.Jak sobie jeszcze cos przypomne to dopisze pozniej bo teraz musze gnac do pracy. I bede wdzieczna za kazda wskazowke. Dzieki

Nie jestem pewna czy to korek bo nic nie ma tam mokrego ale jak tylko przestanie padac to sprawdze choc ostatnio zagladalam do korka i oring byl na swoim miejscu. A odnosnie termostatu czy to prawda ze w galaxie sa 2?,jesli tak to prosilabym o pomoc w lokalizacji ( w miare szczegolowej ) bo jesli to nie bedzie korek to nastepnym etapem sprawdzania beda termostaty pozniej tak jak pisali w innych postach uszczelka pod glowica a na koncu pompa wodna.Tutaj pojawia sie nastepny problem jak osoba majaca mniejsza wiedze moze sprawdzic czy pompa jest uszkodzona.

taxidriver
06-05-2009, 10:20
sprawdż korek czy jest ok często niestety korki padają i puszczają płyn nie trzymając ciśnienia w układzie właśnie na długich trasach a w mieście jest ok

subratri
06-05-2009, 13:53
ala proszę uzupełnić profil (http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63053). Te zasady obowiązują wszystkich i są po to, żeby życie ułatwić.