Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] zderzak org. i zamiennik


wojtusss
06-05-2009, 12:06
Witam przymierzam się do pomalowania kilku elementów i wymiany zderzaka bo jak w większości mondeo mk2 kombi troszke jest popękany. Jak na allegro odróżnić orginał od zamienika? CZy warto kupić zamienik? I jaką sumke na to szykować? Widze że z przesyłka to chyba coś koło 300zł :/ a i malowanie zderzaka będzie ze 250zł ( na szczeście lakiernik jest znajomym)

rad99
06-05-2009, 17:04
bardzo łatwo, na aukcji jest napisane zamiennik, jeśli jest oryginalny to jest używany, pomalowany i kosztuje tyle samo co nowy zamiennik, ktoś pisał że zamiennik jest wytrzymalszy, ale może nie pasować idealnie

jdanil
06-05-2009, 21:27
u siebie wstawilem zamiennik i to nie jest to czego oczekiwalem. nie pasuje idealnie. teraz na pewno szukalbym oryginalnej używki w koncu ten czy ten i tak idzie pod lakier.

jacol1826
06-05-2009, 21:31
Zamiennik jest miękki,kiedyś się pospieszyłem i kupiłem zamiennik,szukałem dalej znalazłem używany i właśnie ten mam zamontowany,a zamiennik jest na sprzedaż.

Wayne
06-05-2009, 22:03
Zamiennik jest miękki,kiedyś się pospieszyłem i kupiłem zamiennik,szukałem dalej znalazłem używany i właśnie ten mam zamontowany,a zamiennik jest na sprzedaż.

No wlasnie - "miekki". Nie peka tak szybko po dotknieciu, np. do muru. To jego plus :)

Labobas
06-05-2009, 22:53
Zamiennik ciezko idealny znalezc.U mnie pasuje idealnie,jednak jak sie nagrzeje lekko pecznieje.Orginal coz.....dotkniesz i sie rozsypuje.

jacekpr1
07-05-2009, 07:14
Ja u siebie z przodu mam założony zamiennik (made in Italy). Na allegro zapłaciłem za niego 70zł + przesyłka. Pasował idealnie. Jest troszkę grubszy i tą dolna gumową listwę trzeba było troszkę rozgiąć. Lakiernik powiedział że się ładnie pomalował i świetnie pasował. Dodam że za używańca wszędzie chcieli 250zł.

Wayne
07-05-2009, 20:10
No wlasnie, sa dwie opinie na temat zamiennikow. Jedni mowia, ze pasuja, a inni,ze sa do "kitu". Ja mam przod i tyl zamienniki i nie bylo problemu z montazem i jak na razie nigdzie nie peka. Mondeo maja to do siebie, ze widac je na drodze z polamanymi zderzakami. :)

motorek26
07-05-2009, 21:31
ja też mam z przodu zamiennik i prawie pasował idealnie jest jedno miejsce przy przedniej lampie gdzie jest inaczej zakończony ale nie widać tego na 1 rzut oka wiec jak dla mnie jest extra i tak jak koledzy piszą nie peka

siwek1
07-05-2009, 21:40
ja w swoim też mam z przodu zamiennik z allegro za ok 70zł .Pasuje jak ulał i nic nie odstaje i nie ma szpar między światłami a zderzakiem więc po co przepłacać , ale to jest twój wybór

wojtusss
07-05-2009, 22:08
wezme chyba zamienik szukam tylnego zderzaka, kosztuje on niestety najmniej 250zł + przesyłka mam już jeden typ i kupie chyba na dniach
z tym że dużo sprzedawców pisze że tylni zderzak pasuje do kombi mk1 i mk2 a jak jest w rzeczywistości zobaczymy, jak już furke podpicuje to wrzuce fotki:)

jacekpr1
08-05-2009, 10:05
Zderzaki na tył są droższe niestety..... ale popatrz na allegro bo dużo zderzaków oferują już z pianką.... a może tobie pianka nie jest potrzebna tylko sam zderzak.... wtedy powinien być tańszy....
Przy malowaniu zderzaka przypilnuj lakiernika żeby na zderzak położył najpierw podkład na plastiki żeby ci potem lakier nie odskakiwał. Większość zderzaków na allegro nie jest przygotowana do lakierowania od razu (goły plastik).

Powodzenia

Wayne
08-05-2009, 17:56
wezme chyba zamienik szukam tylnego zderzaka, kosztuje on niestety najmniej 250zł + przesyłka mam już jeden typ i kupie chyba na dniach
z tym że dużo sprzedawców pisze że tylni zderzak pasuje do kombi mk1 i mk2 a jak jest w rzeczywistości zobaczymy, jak już furke podpicuje to wrzuce fotki:)

tylny zderzak pasuje z mk1 do mk2 i na odwrot pod warunkiem, ze masz kombi. Roznia sie tylko garbem na gorze zderzaka miedzy lampami. Ja mam od mk2 i lezy jak ulal.

Kimura
09-05-2009, 08:51
Musisz sobie sam stwierdzić co jest dla Ciebie ważniejsze, elastyczność ale ryzyko że nie będzie pasował idealnie, czy idealnie dopasowany oryginał ale ryzyko że przy dotknięciu muru pęknie z łatwością.

Ja mam oba zamienniki (po stłuczce) od prawie roku, nie pasują idealnie, zwłaszcza tylny, ale już miałem kilka zdarzeń. Gdybym miał oryginały już bym musiał kilka razy kleić albo wymieniać.

marcinekpl
25-02-2011, 14:07
Czy zderzak przedni w MK2 sedan/kombi/liftback sa takie same? Bo tyl to wiadomo ze nie bo kazdy rodzaj nadwozia to inna dlugosc auta.

Kimura
25-02-2011, 21:41
Są 2 rodzaje przednich zderzaków w MK2: standard i ST, ale różnią się wyglądem a nie mocowaniem.

mk2 1.8 16v 100pb
26-02-2011, 13:06
Na allegro jest sprzedawca co sprzedaje zderzaki do mk2 i od razu je lakieruje w podany przez nas kolor,są dosyć dobrze wykonane i ładnie dopasowane http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-mk2-96-00-zderzak-w-twoim-kolorze-i1470170888.html

totekk
26-02-2011, 15:47
ja przymierzałem zamiennik i niestety została dość duża szczelina i postanowiłem pospawać oryginalny i pomalować.... Wygląda idealnie i nie ma problemu

Marek
26-02-2011, 16:05
Na allegro jest sprzedawca co sprzedaje zderzaki do mk2 i od razu je lakieruje w podany przez nas kolor,są dosyć dobrze wykonane i ładnie dopasowane http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-mk2-96-00-zderzak-w-twoim-kolorze-i1470170888.html

Nawet u nas na forum się ogłasza