Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Pompa wspomagania. Wymieniać czy nie?


ogodaw
06-05-2009, 19:13
Witam, od dawna mam problem ze wspomaganiem ale długo go odwlekałem. Dzisiaj nadszedł czas na działanie, a mianowicie pompa głośno klekocze, po lekkim skręceniu w którąkolwiek stronę cichnie. Pompa działa poprawnie, nieznacznie ubywa płyn ale tylko jak długo stoję w korku i to naprawdę bardzo mało. Nie wiem czy mam ją wymieniać bo przecież działa, używana kosztuje 200, regenerowana na allegro z 12 miesięczną gwarancją 650zł.
Proszę o podpowiedź, i czy to na pewno pompa??
Dzięki pozdrawiam

przemo_1981
06-05-2009, 19:25
...a mianowicie pompa głośno klekocze, po lekkim skręceniu w którąkolwiek stronę cichnie...


Witam

Zimą wymieniałem swoją pompę wspomagania i trochę mnie dziwią Twoje objawy; u mnie gdy koła były na wprost było cicho, gdy skręciłem buczało, czyli odwrotnie niż u Ciebie.

ogodaw
06-05-2009, 19:33
No właśnie, takie objawy jak ja mam nie mogłem znaleźć na forum.

przemo_1981
06-05-2009, 21:18
A może zrób test, posadź kogoś za kierownicą i niech pokręci nią, a ty wsłuc*** się skąd buczy.

Sprawdzałeś czy masz czysty płyn?

ogodaw
13-05-2009, 18:41
Witam ponownie, dzisiaj wymieniałem filtr paliwa i postanowiłem dokładnie przysłuchać się silnikowi. Okazało się że odgłosy dochodzą nie ze strony pompy wspomagania tylko alternatora. Więc postanowiłem poszukać na forum i znalazłem, być może jest to koło pasowe. Więc moje pytanie czy te objawy jak napisałem wcześniej może być właśnie od koła pasowego, czyli klekot i jego ucichnięcie po skręceniu lekko kierownicą?