Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Niespotykana usterka klimatyzacji


Buncol29
08-05-2009, 23:54
Witam
Mam Probelm ze nieszczelnością klimatyzacji. Na pierwszy rzut oka problem błachy, gdyby nie fakt ze już 3 serwisy nie są w stanie jej zlokalizować.

Generalnie po zimie klima mi nie odpaliła. W serwisie stwierdzono że jest pusta. Klimę sprawdzono próżniowo i nabito czynnik wraz z kontrastem. Klima mroziła po nabiciu idealnie.
Następnego dnia klima już nie działała. Po udaniu się do serwisu nie wykryto miejsca wycieku.

W drugim serwisie przeprowadzono próbę ciśnieniową nabito 22 atmosfery azotu i pozostawiono auto na klka godzin. Nie wykryto żadnych nieszczelności. Wprowadzono zatem kontrast i nabito ponownie klimę. Klimatyzacja działała trzy dni po czym znów cały czynnik się ulotnił i znów w Warsztacie rozebrano pół samochodu aby nie odnaleźdź miejsca wycieku.

W trzecim Warsztacie sytuacja sie powtórzył a wiec azot, kontrast i czynnik, znów brak wycieku a klima pusta.

Kontrast widać tylko w miejscu gdzie był wprowadzany a wiec przy zaworze za nadkolem.
Jedynym miejsce gdzie nie sprawdzano jest parownik, gdyż nie ma do niego dostępu i jest zabudowany pod deską rozdzielczą.

Pytanie nr 1
Jak to mozliwe aby przy 2 próbach z azotem i 3 nabiciach kontrastu nie wykryto wycieku.
Pytanie nr 2 Czy wyciek jest możliwy z okolic parownika i jeśli tak to jak można dostać się do parownika aby to sprawdzić

cosmo80
09-05-2009, 11:58
Kolego mialem dokladnie taka sama sytuacje jak Ty opisujesz. U mnie po nabiciu czynnika wszystko dzialalo jak nalezy a po 2 dniach czynnika brak a wszystkie maszyny podlaczane do testu klimy wykazuja szczelnosc ukladu. Winowajca okazal sie przetarty waz klimatyzacji znajdujacy sie pod lewym reflektorem. Mozna sie do niego dostac sciagajac plastikowa oslone pod zderzakiem. Zbadaj go dokladnie :!: Jesli to on sie okaze winowajca to jego koszt to 395zl plus 100zl za wymiane.

Jakub
09-05-2009, 20:46
Nieszczelność masz na 99% na parowniku, w zwiazku z tym musisz dokladnie obadać lampą UV wnetrze auta