Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] do 2 tys. obrotow nie jedzie


illusion
10-05-2009, 08:43
witam

pisze bo w innych postach nikt nie pisze konkretnie jaka jest przyczyna i czy cos pomoglo temat sie konczy i .. :]

mam taki problem juz od roku ze na benzynie mondek 1.8 16v zetec po dodaniu gazu muli i tak jest do okolo 2 tys. obrotow potem idzie jak burza i problem zaczyna sie na okolo 4.3 tys. obrotow przestaje prawie ciagnac tak jakby przerywal i tak dziwnie swista niewiem jak to wytlumaczyc. zas na gazie na niskich obrotach tez slabszy ale ogulnie od tego samego momentu co padla benzyna jest slabszy i co jeszcze to na benzynie zdaza sie ze skacza wolne obroty i na postoju czasem zgasnie, zas na gazie prawie caly czas sa obroty 0.5 albo skacze i silnik gasnie na wolnych. ma ktos pomysl co to moze byc? swiece i przewody wymienilem zaraz po awari ale wogule nie pomoglo, a reszta to koszta duze wiec moze ktos da konkretna podpowiedz co mozna domowymi sposobami sprawdzic :_ pozdro

Artsorty
10-05-2009, 09:06
Przeczysc przeplywomierz i mozesz tez przepustnice ,pracy nie wiele i mozna to samemu zrobic,a u mnie troche pomoglo, a napewno juz nie zaszkodzi.

illusion
12-05-2009, 20:56
dzieki
chyba nakierowałeś mnie na dobry trop :p chcialem przeczyscic przepustnice patrze a od dolu jeden nagar. wie ktoś może co to może oznaczać? czy to przepalony zawór ? prosze o odpowiedż pozdro all.

Pietron
12-05-2009, 21:29
A sprawdzałeś sonde lamda?

illusion
12-05-2009, 21:34
nie sprawdzałem bo nie wiem jak i co ona by miała do nagaru w przepustnicy hm? tam sie raczej nic nie spala :>

tomiscorpio
12-05-2009, 21:41
illusion uzupelnij profil to po pierwsze.

EGR moze puszczac caly czas spaliny do kolektora