Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] Zielona luźna wtyczka w bagażniku


Kayu
10-05-2009, 09:15
Witajcie,

w prawym "schowku" w bagażniku (w ścianie bagażnika, przy nadkolu) znajduje się u mnie (GoldX, 5 miejsc) luźna zielona damska wtyczka wychodząca z wiązki, na ok 8-10 pinów. Czy w wyższych wersjach wyposażenia macie tam coś podłączone ?

tygrysex
10-05-2009, 12:42
U mnie (Titanium 7os, jesli ma to jakies znaczenie ;) ) tez jest zielona wolna i jak popatrzysz troche wyzej, jest jeszcze wolna siwa (wieksza gdzies o dwa razy)... Ciekawe od czego to...?

Kayu
10-05-2009, 17:37
Chodzi mi po głowie jedna rzecz, chyba sensowna - to może być złącze do instalacji od haka. Hak można założyć u dealera, jednym z elementów oryginalnego haka jest wiązka elektryczna, którą pewnie dopina się w tym miejscu...

bigi68
12-05-2009, 20:57
Kiedy pytałem się w serwisie o hak to zaprzyjaźniony doradca pokazał mi że w prawym schowku jest kostka do wpięcia modułu do haka nie pamiętam jaki ma kolor bo było juz ciemno. A swoją drogą to nieżle sobie wołają za hak z odpinaną kulą cos koło 3 tysięcy.
W zamiennikach kosztuje ok 700 zł plus 300 moduł. 2000 to praca mechanika i przeprogramowanie bo musi być inaczej czujniki parkowania będa wariować po podłaczeniu przyczepy

majkelos
13-05-2009, 05:35
niestety ford to są zwyczajne bandziory, jak większośc duzych koncernów. Monopolizują sobie pewne obszary działania, a potem żądają ogromnych pieniędzy. Tak samo jest w przypadku wymiany klocków w s-maxie: mozna kupic klocki, ale wymiana tylko w autoryzowanym serwisie za ok. 500 zł. Klucz do wymiany klocków jest opatentowany i kosztuje ok. 20.000. i moga to cacko kupić tylko wybrane serwisy tylko z sieci forda

hawranek999
13-05-2009, 10:00
Ja placilem za montaz haka z wypinana kula (Brink) 1800 pln brutto w ASO. W tym byl tez ten modul. Niestety musialem to robic w ASO ze wzgledu na gwarancje - wymaganie firmy leasingowej.
Pzdr,
ML

bigi68
15-05-2009, 21:01
W jaki sposób jest wypinana kula na kluczyk czy odkręcana kluczem 2 śruby

hawranek999
16-05-2009, 08:07
Na kluczyk, ale nie uzywam tego :). Bo zawsze odpinam go po uzyciu, bo trwa to kilka sekund.
Pzdr,
ML

bigi68
16-05-2009, 20:32
Też bym sobie taki założył, muszę się potargować, Mojemu koledze w nowym Galaxy założyli taki odkręcany ale nie wygląda to najlepiej. Napisz czy po zdjęciu coś widać czy wszystko jest od spodu a co z gniazdem elektrycznym , może jakaś fotka -byłbym wdzięczny

hawranek999
16-05-2009, 21:06
Jest male wyciecie w zderzaku, ale jest zaslepka ktora licuje sie ze zderzakiem ze wyglada to calkiem schludnie. Dodatkowo gniazdo jest na takim uchylnym uchwycie ktory chowa sie pod zderzak, ze po zdjeciu i zaslepieniu praktycznie nie widac ze jest hak.
Jak bede mial czas to zabiore zorke i pstrykne z hakiem i bez :).
pzdr,
ML

andree74
20-05-2009, 06:49
a jesli ktos chcialby widziec jak wyglada hak odkrecany, to sluze fotkami ( bo takowy posiadam) niestety jeszcze go nie odkrecalem wiec fotek po demontazu nie mam :).....to trzecie zdjecie to gniazdo jakie posiada ten hak.

andree74
20-05-2009, 06:57
Odnosnie pytania Kayu : u mnie Titanium i wtyczka zielona jest z czyms spieta, ale nie sprawdzalem co jest na koncu tych przewodow :?:

wit007
22-05-2009, 13:26
Moze czujniki parkowania? Musze sprawdzic u siebie

Kayu
22-05-2009, 14:12
Ja mam czujniki, a wtyczka jest wolna.

eclipse
07-05-2011, 11:07
Minęło trochę czasu i nie ma odpowiedzi?........... też chciałem wpiąć się z hakiem ..............................czy ta zielona wtyczka w prawym schowku ma coś z tym wspólnego?.....................................

rubinio
07-05-2011, 11:37
Zielona wtyczka w prawym schowku jest od sterowania modułu zasilającego gniazdo haka, a szara powyżej od zasilania tego modułu. Zasilająca jest podłączona do bezpieczników w lewym schowku.
A tak wygląda moduł z zieloną i szarą wtyczką:

http://img354.imageshack.us/img354/9933/galaxy3smax.jpg

Kupiłem u nich, zamontowałem i działa.

eclipse
07-05-2011, 12:38
Rubino kupiłem u nich to znaczy gdzie / zapodaj link . czy wystarczy tylko wszystko poskładać i połączyć? bez ingerencji w kompa? ..........

rubinio
07-05-2011, 12:52
tzn. na alledrogo hak s-max 835zł
moduł po podłączeniu działa w 100%, ale jeżeli chcesz dodatki:
-monitorowanie kierunkowskazów w przyczepie
-odłączenie czujników cofania po podłączeniu przyczepy
-odłączenie przeciwmgielnego w samochodzie po podł. przyczepy
to niestety musisz zaprogramować w kompie w ASO ok 200zł.

Slartibartfast
22-05-2011, 23:57
U mnie są trzy: zielona, szara i czarna :)
Szara i zielona owinięte kawałkiem mikrogumy, czarna spięta trochę wyżej

eclipse
02-06-2011, 07:32
No nie wiem -przeszukałem dokładnie oba schowki z tyłu i jest tylko ta zielona z kilkoma przewodami po prawej , innej nie ma .pytanie do znających temat podłączania .
Czy mogę się podłączyć bezpośrednio pod przewody od lamp z tyłu ?.
Mam wszystko zamontowane tylko nie łączyłem jeszcze elektryki.
W instrukcji obsługi nie ma bezpieczników tylnych lamp czy to możliwe?.........gdzieś słyszałem że można podłączyć bezpośrednio pod lampy i nie będzie wyrzucać błędu .

MikiJ
02-06-2011, 10:22
No nie wiem -przeszukałem dokładnie oba schowki z tyłu i jest tylko ta zielona z kilkoma przewodami po prawej , innej nie ma

też tak maiałem

Czy mogę się podłączyć bezpośrednio pod przewody od lamp z tyłu ?.


Raczej tak nie kombinuj. Zobacz na zdjęcia zestawu, które zamieścił poniżej Rubinio. Widac tam przewód zasilający czerwono-żółty zakończony popielatą wtyczką. Przewód ten należy podpiąć do bezpieczników w LEWYM schowku i przeprowadzić do PRAWEGO schowka.

wojtas2221
02-06-2011, 10:39
Jeżeli ktoś jest ze śląska to na allegro jest ciekawa oferta ASO z Gliwic - Hak oryginalny wypinany + montaż za 1750 - cena wydaje mi się atrakcyjna- bez kombinowania i co najważniejsze po wypięciu nie widać, że w aucie jest hak.

http://allegro.pl/ford-s-max-galaxy-hak-wypinany-z-montazem-w-aso-i1636129947.html

W sierpniu mam plan to zamontować, jak tylko będę miał to podzielę się uwagami i wrzucę fotki.


Pozdrawiam

eclipse
02-06-2011, 11:31
Wojtas za swój hak identyczny westfalia wypinany na kluczyk dałem 100zł. wiec chyba trochę taniej co :lol:
potrzebuje tylko podpiąć wiazkę - ale bez przesady .:572:

wojtas2221
02-06-2011, 13:38
Ja napisałem, że dobra cena bez kombinowania:)

Nie podejrzewam żeby większość ludzi tutaj na forum miała możliwość kupienia tego za 100 zł

(napisałem większość bo zaraz będzie 50 postów przechwałek,że kupili jeszcze taniej)

Slartibartfast
02-06-2011, 13:47
eclipse - to ja poproszę o namiar gdzie to mozna kupić za 100zł!!! Serio

wojtas2221 - widziałem już wcześniej ich oferty (bo mają ich parę, wypinane, odkręcane) ale obawiam się, że w tej cenie nie oferują modułu elektryki (tylko hak i jego montaż). Tak jakoś dziwnie napisaną mają ofertę w tych aukcjach

RafałB
02-06-2011, 13:57
Ja też za 100zł biore kompletny hak odrazu :D Dopłacę nawet za przesyłkę :D

wojtas2221
02-06-2011, 15:31
a więc żeby rozwiać wątpliwości kolegi Slartibartfast oraz nie ukrywam swoje (też mnie to zastanowiło czy aby wszystko jest w cenie )zadzwoniłem tam i wszystko jest w cenie, hak, złącze elektrycznie, oraz ustawienie elektroniki - czujniki z tyłu.

Oddajesz auto do ASO w Gliwicach i po 3 godz masz gotowe wszystko, tak jak napisałem wcześniej przetestuje to w sierpniu na sobie i podzielę się uwagami.

Slartibartfast
02-06-2011, 15:33
Też bym skorzystał ale do Gliwic daleko i na razie nie mam pilnej potrzeby posiadania haka ;) Dlatego tam nie dzwoniłem.
Swoją drogą niezły mają pomysł

stiopa_k
02-06-2011, 22:40
Witajcie,

Też bym skorzystał ale do Gliwic daleko i na razie nie mam pilnej potrzeby posiadania haka ;) Dlatego tam nie dzwoniłem.
Swoją drogą niezły mają pomysł

Co do "pilnej potrzeby posiadania haka", gdyby nie hak to już 2 razy miałbym wgniecenia na tyłach mondka ;) Na szczęście za każdym razem stuknięcie było przy jeździe w miejskim korku i tylko osłona na haku ucierpiała. Mam zdejmowany hak...., ale nie zamierzam go demontować :) i jeśli ktoś zastanawia się czy brać modele z hakiem czy bez to ja mówię BRAĆ ;)

szg79
03-09-2012, 20:23
Witam, zakupiłem niedawno hak do swojego s-maxia 2008r. i potrzebuję do niego jeszcze wiązkę kabli z modułem, u mnie wychodzą oryginalnie wtyczki zielona i szara i mam czujniki parkowania. Gdzie mogę zakupić taką wiązkę ? Są na allegro tylko, że musiałbym się wpinać w kable i pewnie komputer tego by nie połapał. Proszę o podpowiedzi z góry dziękuje !

eclipse
03-09-2012, 21:22
Czy kupiłeś wypinany westfalia czy przykręcany lub stały .

szg79
04-09-2012, 20:36
Mam przykręcany na dwie śruby...

jakub959
19-06-2013, 13:26
kupilem hak zwykly. zakladam 7 way bypass relay czyli uniwersalny przekaznik do montazu haka. czy ktos ma doswiadczenie w tej kwestii? chcialbym nie niszczyc kabli klipsami tylko gdzies wpiac ( zielona wtyczka lub bezpieczniki te z tylu po lewej) udalo sie komu ? nie, nie wydam 133 funty na dedykowany zestaw.

renjan
20-06-2013, 11:47
niestety ford to są zwyczajne bandziory, jak większośc duzych koncernów. Monopolizują sobie pewne obszary działania, a potem żądają ogromnych pieniędzy. Tak samo jest w przypadku wymiany klocków w s-maxie: mozna kupic klocki, ale wymiana tylko w autoryzowanym serwisie za ok. 500 zł. Klucz do wymiany klocków jest opatentowany i kosztuje ok. 20.000. i moga to cacko kupić tylko wybrane serwisy tylko z sieci forda

Przepraszam, o jakim kluczu mowa? jedynym kluczem który zazwyczaj nie jest na wyposażeniu kompletów to imbus 7mm który kupiłem luzem za 5,40, komplet klocków ATE 410zł , przód i tył i sam wymieniłem na podwórku w przeciągu 1,5godz,wiec PROSZĘ o wyjaśnienie o jakim kluczu mowa?

Marcello1994
20-06-2013, 12:19
Według ciebie to kazdy warsztat samochodowy by juz nie istanial badz nie robil fordow