Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Problem z obrotami


sebanb
10-05-2009, 10:26
Witam poczytałem na forum kilka tematów i mam problem bo nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi.
Odpalam auto i stoi zaraz po odpaleniu na 650 - 750 obrotów ( może być świeca) bo po kilku sekundach (20-30) wchodzi na obroty ciut wyższe około 800. I tu zaczyna sie robić problem bo te obroty to juz max. Jeżeli odpalę i jest włączona klima to ma obroty 450 - 500.
(duże obciążenie klimy). Wcześniej po odpaleniu stała wskazówka na 900 i po chwili wchodziła na 950 (nie wielki ruch). A jak było załączona Klima to autko po niżej 800 nie zaszło.
Dlaczego jeżeli jadę w drogę i silnik nie gaśnie i jest ciepły to obroty nie uregulują sie tylko skaczą od 500-800, a na światłach to musze go przygazowac bo jest uczucie ze zgaśnie
Stało mi sie to jakiś 1000 km temu i nie wiem co może być przyczyna.
Sprawdzam świece
wymieniłem wszystkie filtry
tankowałem różne paliwo (chodzi o stacje).
NIC
co jeszcze trzeba sprawdzić może sie cos "zapchało" od paliwa nie wiem
Pomocy

jakob61
10-05-2009, 12:03
Witam.
Sprawdż działanie silniczka wolnych obrotów.
Na forum jest mnóstwo na ten temat.

sebanb
10-05-2009, 15:59
Pogrzebałem trochę rozebrałem na pompie dźwignie od ssania i zauważyłem ze ma luz. Czyli jak sie włoży śrubokręt na dźwignie i pod śrubę pompy jest ok a jak nacisnę na dźwignie z napisem STOP to zwalniają obroty i wycieka paliwo Czy można cos z tym zrobić samemu czy trzeba udać sie do mechanika.

jakob61
10-05-2009, 17:51
Raczej odradzam grzebania w pompie wtrysk !!!! podobnie zmian ustawień wszelkich śrub regulacyjnych . A wycieki paliwa z pompy są moim zdaniem niedopuszczalne ...obawiam się ze bez wizyty u fachowca się nie obejdzie . Ale moze ktoś o większej wiedzy w tym temacie sie odezwie. U mnie przesunięcie tej dzwigni stop powoduje zgaszenie silnika ...bez wycieku paliwa oczywiście .

sebanb
10-05-2009, 20:39
W tym miejscu ustawia sie obroty biegu jalowego, ale dziwia mnie ruchy na boki i wyciek paliwa. Czy istnieje mozliwosc zregenerowania?