Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] wyjęcie foteli.


pawel111
11-05-2009, 16:29
może mi ktoś napisać jak wymontować przednie fotele z mondeo. kupiłem dopiero i nie bardzo potrafię się z tym uporać. z góry dzięki.

gabrysia1
11-05-2009, 16:44
Na dole masz śruby mocujące, 2 z przodu jedna po prawej druga po lewej, z tyłu 3, po lewej 1, a z prawej 2. Powodzenia!

artur1234
11-05-2009, 17:11
gabrysia1 chyba 1 jeszce Ci brakuje:) i pasy jeszce trzeba odpiac!!!!

uro2
11-05-2009, 17:49
I pamiętać o zablokowaniu napinaczy pasów,co by nie było jakiegoś wypadku.

gabrysia1
11-05-2009, 20:11
O.K zapomniałem jak się to robi to się samo nasuwa, sorki!

Wayne
12-05-2009, 18:57
Ja jak wyciagalem fotel kierowcy (co prawda napinaczy nie mam) to musialem jeszcze odkrecic pas pod fotelem kluczem gwiazdkowym (torx chyba to sie nazywa) i z fotelikiem moglem sobie isc dokad chce. Oczywiscie pas odkrecalem juz po wyciagnieciu fotela z samochodu. :)

Ateuszek
13-05-2009, 16:21
Odsuń fotel do tyłu i odkręć z przodu fotela 2 śruby szyn. Przesuń fotel do przodu. Wkrętakiem krzyżakowym odkręć i zdejmij dwie plastikowe osłonki z tyłu fotela. Odkręć dwie śruby szyn. Zdejmij osłonę plastikową z boku fotela. Aby to zrobić odejmij pokrętło regulacji oparcia fotela i odkręć śrubkę wkrętakiem krzyżakowym. Unieś fotel do góry przy pomocy mechanizmu opuszczania fotela. Odsłoni się wtedy śruba, którą musisz odkręcić specjalnym kluczem gwiazdkowym, aby odczepić pas. Musisz jeszcze odpiąć elektrykę od fotela.
Zapamiętaj jak był ustawiony fotel przed wymontowaniem. Ja po ponownym zamontowaniu miałem wrażenie że krzywo siedzę. W końcu odkręciłem ponownie fotel i z powrotem skręciłem.
Instrukcja podaje aby przed tymi czynnościami odłączyć akumulator i odczekać kilka minut. Jest to związane ze sterowaniem układu napinaczy pasów i poduszki powietrznej.