Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] konserwacja progow


czarekessi
11-05-2009, 17:17
jakim srodkiem najlepiej zakonserwowac progi i podluznice od srodka najlepiej zeby dzialal na rdze bo raczej niedarady jej tam wyczyscic

motorek26
11-05-2009, 18:08
jeden lakiernik podpowiadał mi żeby nalać tam oleju a ktoś inny mówił że najlepiej nalać bitexu tylko żeby go rozrobić na rzadko z jakimś rozpuszczalnikiem który później bedzie mógł odparować a bitex zostanie
sam jestem ciekaw czy ktoś coś podpowie bo tez mam taki zamiar zrobić w tym roczku coś takiego


wiec czekamy na wszystkie propozycje

uro2
11-05-2009, 18:35
Słyszałem,że jest coś takiego jak dysza wirująca do profili zamkniętych.

rad99
11-05-2009, 19:36
ostatnio na tvn turbo pokazywali warsztat gdzie konserwowali olejem i gościu wypowiadał się że skuteczne na kilka lat, tylko trzeba uważać coby nie dostać mandatu bo przez jakiś czas wycieka nadmiar

kurczak
11-05-2009, 19:59
kup po prostu środek do konserwacji profili zamkniętych firmy boll
w zestawie jest wężyk więc łatwo się aplikuje

czarekessi
12-05-2009, 09:46
kolego przerabialem juz bola ten srodek jest dobry na nowe progi bo jak jest rdza to on nic niedaje olej z rozpuszczalnikiem i smarem podgrzewalem i wtryskiwalem do srodka pistoletem tak robilem w eskorcie tylko potem do tego przykleja sie kurz i piach ktory trzyma wilgoc i gnije jeszczebardziej

vivere
12-05-2009, 10:48
Może ja sie przyłącze do tematu, a może ktoś poleci jakiś środek do pomalowania drzwi na dole przy zgrzewie. Mam tam mały nalot rdzy nie łuszczy sie ale jak tak dalej pójdzie pewnie po sezonie zimowym coś wyskoczy. Zaznacze, że od zewnątrz nic nie widać natomiast jak otworzę drzwi zaczyna mnie to denerwować. Może pomalować na rdze farbą hammerite (nadwozie mam czarne więc od środka nic nie będzie widać, tylko czy spełni zadanie?)?