Zobacz pełną wersję : [Mondeo Mk2] Mondeo Wymiana Żarówek Od Nawiewów


TySiK
12-05-2009, 08:40
Witam

Z racji tego że wczoraj wziąłem sie a wymianę żarówek od nawiewów na diodowe w kolorze niebieskim, dodam opis jakby ktoś na przyszłość chciał sobie wymienić.

Na początku wyciągnąc strerowanie elektryczne lusterek (małym śrubokrętem) podwarzyć i delikatnie wyciągać żeby sobie nie porysować :) Następnie pokrętła nawiewów, radio i przyciski od podgrz.foteli, Asr itp. :) Popielniczkę i zaplniczkę i zaślepke.

W miejscu gdzie znajduje sie radio mamy 2 śrubki do odkręcenia, następne 2 śrubki mamy gdzie znajduje sie popielniczka i zapalniczka. Po drodze mamy pare zaczepów ktore bez problemu wychodza i mamy cały panel przed soba :)

Z tyłu od nawiowów mamy 4 żarówki, ktore przekręcamy i wychodza.
Bierzemy żaróweczkę i ja wyciągamy, pomagamy sobie śrubokrętem, aby jedna balszkę do góry podciągnąc i nam żarówka wychodzi w zamian wkładamy diodę LED. (wykonać x 4)
Następnie wkładmy diody w swoje miejsce.

Wyglada tak nie poskładane. Lecz jak sie poskłada nie ma do konca efektu niebieskiego :( Powód tkwi w tym iż cały panel ktory dochodzi do diod jest pokryty warstwą zielonego (jak licznik zegarów) kolory sie troszkę zmieniły :)

Ale opisywałem wymianę żarowki, w razie czegoś przyda sie to sie przyda, nie to nie :P :)

W Planach bedzie indiglo na zamówinie kiedy hmm czas pokaże :)
A Już niedługo wymiana licznika tarcza na indiglo :)

Pozdrawiam

p.s Czekam na opinię, czy sie wam przyda, i czy opisać wymianę tarcz zegarów na indiglo, jak przyjda... ( to 1-y mój taki opis wiec proszę o wyrozumiałość, w razie czego pytać :) )

mascom
12-05-2009, 08:58
Przydałaby się jeszcze fotka tych przęłączników w nocy. Jak wygląda ten niebieski? Warto się męczyć i pchać w koszty? No i ile zostało tej zieleni a ile niebieskiego?

No a tak to opis ok, i czekam na opis montażu podświetlenia zegarów.

TySiK
12-05-2009, 09:20
Dam fotkę z nocy dziś zrobię :)
Szczerze mowiąc zmieniac kolor sie nie opłaca, bo efekt marny z tym kolorem z powodu tej zieleni, lepiej indiglo na zamowienie zrobić i efek o niebo lepszy.
Hmm koszty wymiany nie wiele za diodę 1 szt. dałem 3 zł, a zwykła żarowka 2 zł
No i chęci na wymianę.

pozdro

TySiK
12-05-2009, 22:02
A noca to wygląda mniej więcej tak... :)

Czytałem na innym forum, że tam podobno jest jakieś sreberko, ktore trzeba zedrzeć, ale jak to miałem w rece to nie mam pojęcia od czego zacząc...

karex
13-05-2009, 10:51
Przeniosłem do fotorelacji. Lekko zmieniłem temat.

jagrall
13-05-2009, 11:04
wszystko ładnie pięknie, tylko teraz to za bardzo wg mnie napaćkane kolorów. liczniki zielone, zegarek też a pokrętła niebieskie... jak wymieniać to wszystko

TySiK
13-05-2009, 12:56
wszystko ładnie pięknie, tylko teraz to za bardzo wg mnie napaćkane kolorów. liczniki zielone, zegarek też a pokrętła niebieskie... jak wymieniać to wszystko

Jagrall spokojnie wszystko sie robi po kolei...
Czekam na Indiglo do licznika - bedzie wymiana i także to opisze, jakby ktos chciał wymienić, to samo bedzie z zegarkiem i guzikami co np. właczasz podgrz. szyby.
Wszystko w swoim czasie :)

p.s a tak wygląda schowek :)

pozdro

laskowik
05-07-2009, 22:33
witam, indiglo robi na zamówienie nawiewy?

wojtusss
07-07-2009, 17:34
ee tam w passacie niebieski ładnie wygląda wtedy pasuje zgraniem np z czerwonym bo te kolory się nie gryzą i nie robią czerstwoty,
ja zostawiłem sobie fabryczny i radyjko dobrałem żeby miało czarną barwe z grafitami i pasuje mi eleganckjo do wnętrza, było ustawione na pomarańcz i zmieniłem w ustawieniach na zielony i jest ładnie wszystko skomponowane



a wymiana podświetlenia zegarów zrobi taki lekki kicz ala "wiejski tuning" zauważ że nawiew ciepłego jak i zimnego powietrza w nocy jest niebieski co tak nieciekawie w sumie wygląda w standarcie żarówka oddaje barwy za które odpowiada pokrętło(ciepłe zimne powietrze)

sam myśle o dodaniu ale podświetlenia pod nogi kierowcy i pasażera np przy otwarciu drzwi i może lampeczki przy drzwiach ale to takie odległe plany



a i to nie był pojazd tylko moja opinia a co do samej wymiany to masz u mnie uznanie bo sam lubie pogrzebać z takimi drobnymi rzeczami w aucie ;)

Golin
17-07-2009, 12:46
mi sie bardzo to podaba. w escorcie mk tez mam niebieskie podswietlenie nawiewow(moge wrzucic fote jak cos). mam tez zegrary od tylu podwieswietlone na niebiesko i od gory na czerwono lecz te z tylu sie przepalily :(. musze rozebrac i jeszcze raz zrobic. a co do tych diod to kolega jakie kupil(oznaczenie)??

TySiK
24-07-2009, 20:41
Golin szczerze nie wiem :|
Byłem u nas w motoryzacyjnym powiediałem kobiecie o co mi chodi i dała mi takie, ktore sa zamontowane, na zdjęciu widzsz jakie to sa. Co do schowka w aucie to jest żarówka postojowa niebieska :)

pozdro

tour de mondeo
16-08-2009, 16:55
Witam. Ja mam pytanie czy w mk1 rozbiera sie to tak samo jak w mk2? przepalila mi sie zarowka i chcem sie zabrac na podkolorowanie wnetrz?
Czy tez sa tylko 4 srubki i panel z zarowkami wyglada tak samo ?
Pozdrawiam

djxxx
28-08-2009, 01:36
TySiK mam pytanko do Ciebie ( innych także ) Zamontowałeś już indiglo ?? ja także chce kupić i zamontować ale najpierw chciałbym co nie co się dowiedzieć o końcowym efekcie i możliwych problemach. Proszę o odpowiedź . Z góry dzięki

TySiK
30-08-2009, 21:29
tour de mondeo masz na I stronie opisane jak to wyglada w MK II popatrz u siebie i zobac może jest tak samo :)

djxxx masz na PW napisane :)

mdarowski
22-09-2009, 19:01
Witam Mam problem z wymianą żarówki w moim mondku w pokrętłach od nawiewu.
Wszystko fajnie się ściąga lecz niestety w moim aucie mam tylko dwa pokrętła (AC) i tam są inne diody - dwie. Nie wiem jakie i jak je wymienić
Pomóżcie - Dziękuję