Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] Nie działająca zapalniczka


agullek
12-05-2009, 17:27
Witam Wszystkich,

Mam ostatnio problem w moim Mondeo z zapalniczką. Dość często była używania jako ładowarka i niestety przestała działać, chociaż zielona obwódka świeci się nadal. Nie rozgrzewa się wkład zapalniczki, ani nie działają podłączane ładowarki. Czy ktoś wie jaka może być przyczyna? Czy to bezpieczniki? Jeśli tak, to gdzie ich szukać i skąd wziąć jakąś rozpiskę tych bezpieczników, bo niestety posiadam instrukcję tylko w jęz. francuskim :(

Dzięki i pozdrawiam,
Agnieszka

agullek
12-05-2009, 17:28
Nie dodałam, że to Mondziak z 2006 2.0 TDCi

Wayne
12-05-2009, 17:42
Nie dodałam, że to Mondziak z 2006 2.0 TDCi


W tytule piszesz [mk1] a pytasz o [mk3], popraw temat !!

A w ogole widze, ze jestes tu "swierzak" wiec do sciagniecia instrukcje masz tutaj:
http://www.ford.pl/ns7/instrukcje_obslugi/-/-/-/-/-/-#

leszekpmi
12-05-2009, 17:44
Witam serdecznie kolegę.Obwódka zapalniczki pali się dla tego iż jest ona połączona z podświetleniem tablicy rozdzielczej,i działa z innego bezpiecznika{tak mi się wydaje}.Jeśli podłączałeś różny sprzęt o dość dużej mocy,to prawdopodobnie spaliłeś bezpiecznik.Bezpieczniki są z lewej strony od kolumny kierowniczej przykryte plastikową klapką.Najlepiej jak byś sprawdził je sobie wszystkie po kolei zwykłym miernikiem.Najlepiej jak byś sprawdził czy w samym gnieździe masz 12v, bo może być tak że jest uszkodzona masa,a napięcie będzie.Jeśli często korzystasz z gniazda i podpinasz sporo rzeczy to radze puścić osobny, grubszy przewód bezpośrednio od bezpieczników.Pozdrawiam.

agullek
13-05-2009, 14:06
Dzięki bardzo za instrukcję (Wayne)i za poradę (leszekpmi). Sprawdzę wszystko co i jak, tak jak pisałeś leszekpmi.

Co do MK1 to już wiem, o co chodzi :) przepraszam za błąd

Pozdrawiam,
Aga

Wayne
17-05-2009, 18:27
Co do MK1 to już wiem, o co chodzi :) przepraszam za błąd

Pozdrawiam,
Aga

Nic nie szkodzi, tylko jak ktos zobaczy w tytule [MK1] a chce komus pomoc w problemie z MK3 to Ciebie pominie :)

Rowniez pozdrawiam