Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Jaka pompa ABS??


Krystoffer
16-05-2009, 12:29
WItam

Posiadam Mondeo 1.8 benz z 1997roku mam pytanko odnośnie pompy abs ponieważ żywot mojej dobiega końca.Moje auto ma system ABS oraz TCS i czy muszę szukać pompy od auta które również miało oba te systemy czy też mogę wziąść taka od auta tylko z ABS-em i czy wtedy wszystko bedzie ok(Oczywiście myśle o używanej pompie)Mam zamontowaną pompe firmy BENDIX czy mogę zamontować BOSCHa??

Dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam

1olek
16-05-2009, 17:05
musisz miec pompe od auta ktore mialo abs i tcs i jak masz bendix to musi byc bendix, wiec szukaj takiej samej jak masz.

P.S. Jak masz zdolnosci manualne to rozbierz pompe i napraw, bo woda sie dostala na 99% i zardzewiala w srodku i sie zaciera. No chyba ze elektronika Ci siadla.

hudybyk
16-05-2009, 17:14
a jakie masz objawy padniętej pompy? bo nie wiem czy u mnie też się to nie przytrafiło

Krystoffer
16-05-2009, 17:48
Tak jak piszesz 99% przypadków to rdza ale u mnie po rozebraniu pompy ani śladu rdzy nie było Dopiero po dokładniejszym obejrzeniu jej okazało sie że wirnik trze o stojan a łożysko wirnika jest zgrzewane czy coś i nie da sie go wymienić.Objawy mam takie że w czasie chamowania słychac bardzo głośny zgrzyt spod maski. To niestety mnie nie pocieszył nikt bo znaleść taka pompe to nie jest łatwa sprawa.Dzieki za pomoc

mondeo70235
17-05-2009, 01:01
musisz mieć pompe ABS/TCS i jeśli masz bendixa to takiej szukaj