Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Pasek alternatora


dempsej
18-05-2009, 12:03
Witam,
mam pytanie dotyczące wymiany paska alternatora czy jestem w stanie sam to wykonać oraz jaki polecacie? Przedstawię teraz problem. Od pewnego czasu dochodzą od strony rozrządu metaliczne dzięki po odpaleniu rano auta po chwili dźwięk zanika. Z ciekawości zajrzałem na paski wspomagania, klimy i altka i ten właśnie ostatni wygląda jakby zrobił już z 50tys. a wymieniałem razem z rozrządem 10tys km temu. Jest zdarty. Co może być powodem zdzierania paska? Musze wymienić a szkoda ładować żeby zaraz się wytarł nowy. Może jakaś rolka ale jak to sprawdzić?

cosmo80
18-05-2009, 12:09
Nie wiemy jak z Twoimi zdolnosciami manualnymi wiec nie odpowiemy Ci czy dasz rade to sam zrobic.
Co do zuzycia paska to po sciagnieciu sprawdz wszystkie rolki czy sa rownomiernie wytarte. Oczywiscie optymalnie bylo by je wymienic na nowe ale wiadomo jak to jest czasami z finansami. Obejrzyj tez sam pasek czy nie jest gdzies mocniej przytarty lub przypalony.

dempsej
18-05-2009, 13:37
Pytając o to czy dam sam rade z wymianą chodziło mi o to czy w domowych warunkach, kanał posiadam. Poniżej umieszczam może kiepskiej jakości wycinek z instrukcji Sam naprawiam w celu ukazania jak wygląda mój pasek. Ma powyrywane paski wzdłuż tak jak poniżej.
http://images43.fotosik.pl/126/93fd282a24f47f04m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93fd282a24f47f04.html)

i czemu tak się powyrywały te paski?

Pozdrawiam

VoyTasS
18-05-2009, 14:27
Pasek masz zniszczony, ponieważ najprawdopodobniej rolka Ci go niszczy... czytaj- do wymiany rolka i pasek.
Dasz radę wymienić w warunkach domowych.

dempsej
18-05-2009, 21:36
VoyTasS masz chyba rację z ta rolką to by tłumaczyło te metaliczne popiskiwanie po odpaleniu zimnego silnika. Żadne inne paski tj. wspomagania, klimatyzacji nie są zniszczone tylko ten od altka. Jeszcze pytanie jakiej firmy polecacie pasek oryginał, dayco, gates a może coś innego? Dzisiaj pytając w sklepie o oryginalny pasek koleś polecił mi Gates twierdząc, że to niby oryginał no i zgłupiałem i co myślicie na temat rolki napinającej firmy SKF? Niestety budżet niewielki ;)

VoyTasS
19-05-2009, 08:38
Ja mam rolki SKF i nie narzekam. Śmiało możesz zakładać.