Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] stuki w tylnym zawieszeniu


braciak
18-05-2009, 22:24
Dziwne odglosy dochodza z tylniego zawieszenia a tak dokladnie to z bagaznika jak jade po nierównościach . Podobny odglos wydaja deski jak stukaja o siebie.Nie mam pojecia co do dokladnie moze powodowac. Prosze o jakies wskazowki :)
PZDR

fordziarz.pl
18-05-2009, 22:47
Łączniki tył? :)

dempsej
18-05-2009, 23:24
Podłączam się do tego tematu mam taki sam stukot u siebie. Na 100% wykluczam łączniki stabilizatora z tyłu ponieważ niedawno wymieniałem mało tego w sobotę zrobiłem mały test odkręciłem te łączniki wymontowałem je całkowicie sam stabilizator podwiesiłem na opasce, żeby nie obijał się o nic i przejechałem się na próbę i dalej to samo nic to nie zmieniło jak stukało z zamontowanymi łącznikami tak stuka po wymontowaniu ich. Czyżby zaczynały dawać o sobie znak amortyzator?


Pozdrawiam

murmar
19-05-2009, 06:34
W moim przypadku to był stukot (klekot) z zamka klapy bagażnika. Pomógł WD40 :)
O ile dźwięki dochodzą z wnętrza bagażnika to warto sprawdzić czy nie jest to zamek.

VoyTasS
19-05-2009, 08:35
Sprawdź zawieszenie tłumika końcowego.
Ja ostatnio miałem takie stukanie na wybojach i posprawdzałem wszystko, od zamka bagażnika aż po śruby lamp... A okazało się że się przepalił tłumik i wisiał sobie na "pół rury" i stukał w zderzak...

braciak
19-05-2009, 10:09
Zawieszenie mialem ostatnio sprawdzane i jest w porzadku. Co do tlumika to tez jest caly i dobrze przymocowany na gumkach wiec i on odpada. Pozostaje mi chyba spr ten zamek od klapy bagaznika, jakos go dokrecic czy nasmarowac.