Zobacz pełną wersję : Montaż instalacji gazowej w Wawie


lunek1
19-05-2009, 17:53
Witam.Jestem posiadaczem mojego pięknego prawie krążownika Mondeo Mk3 1,8 pb po lifcie.Zastanawiam sie nad montażem instalacji gazowej i chcial bym prosci urzytkownikow gazu w mondku o jakies podpowiedzi przede wszystkim dobry warsztat w Warszawie,ktory polecacie.Jaką instalację założyć.Jakieś sugestie spostrzeżenia.Z góry dziekuje za pomoc i podpowiedzi.
Pozdrawiam

kaszpiroski
19-05-2009, 21:32
Znam pare osób ktore zakladaly gaz w Energy Gaz Polska na Ostrobramskiej i sa bardzo zadowoleni i z montażu jak i serwisu. Sam też się dowiadywałem tam o montaz do swojego Czarnucha ale narazie sobie odpuściłem.

lunek1
19-05-2009, 22:20
Slyszalem o nich.Moj znajomy zakladal u nich instalacje do toyoty i juz ich nie poleca ale wydaje mi sie ze to jeden niezadowolony z dziesieciu.Choc tez nie chcial bym byc tym jednym.

kordyl
21-05-2009, 18:01
Witam.Jestem posiadaczem mojego pięknego prawie krążownika Mondeo Mk3 1,8 pb po lifcie.Zastanawiam sie nad montażem instalacji gazowej i chcial bym prosci urzytkownikow gazu w mondku o jakies podpowiedzi przede wszystkim dobry warsztat w Warszawie,ktory polecacie.Jaką instalację założyć.Jakieś sugestie spostrzeżenia.Z góry dziekuje za pomoc i podpowiedzi.
Pozdrawiam

Mogę polecić zakład w Jankach Top Gaz na Falenckiej 7. Ja tam nie zakładałem, ale byłem na regulacji i widać, że koleś zna się na rzeczy i przede wszystkim, jak coś chodzi nie tak, to nie odpuszcza, puki nie znajdzie przyczyny. Jak chcesz to mogę podać tel na PW. Pozdr

lunek1
21-05-2009, 22:17
Pytanie za 100 punktów.W Ktora instalacje wybrać.Stag300 czy BRC. Różnica miedzy nimi to 300zl.Tylko po co przepłacać.Nie bardzo wiem czym one sie różnią poza tym że jedna jest Włoska a druga Holenderska.A i jeszcze czy zakładać lubifikator?

puniu
21-05-2009, 23:15
stag 300
i polecam swojego gazownika - 100km od wawki ale napewno cena znacznie mniejsza

lunek1
22-05-2009, 08:27
Jakos nie jestem przekonany do montażu az taki kawalek drogi.Jak by nie bylo jest to 200km w jedna i druga stronę.Jesli cos sie stanie z gazem to zaczyna sie to robic problematyczne i czasochłonne.Nie wspominajac o tym ze jeśli sie nie da jechac na gazie to zaczyna sie robic droższe.Wiec chyba wole zapłacić troche wiecej niz potem tracić na dojazdy.Ale dziękuję za info.

von_Paulus
22-05-2009, 09:41
Ja montowałem i serwisowałem tu (poprzedni samochód oczywiście):
http://www.automechanika.com.pl/
Śmiało mogę polecić! Przez 5 lat użytkowania instalacji nic złego się nie działo...
POZDRAWIAM!

MAXIMUS_00
22-05-2009, 10:23
Mogę polecić zakład w Jankach Top Gaz na Falenckiej 7. Ja tam nie zakładałem, ale byłem na regulacji i widać, że koleś zna się na rzeczy i przede wszystkim, jak coś chodzi nie tak, to nie odpuszcza, puki nie znajdzie przyczyny. Jak chcesz to mogę podać tel na PW. Pozdr

Dzwoniłem do rodzinki z Warszawy gdzie zakładali gazik do Mondeo i się okazało że kuzyn zakładał właśnie gaz w firmie na Falenckiej 7 i jest z założenia i obsługi bardzo zadowolony.

puniu
22-05-2009, 13:16
Jakos nie jestem przekonany do montażu az taki kawalek drogi.Jak by nie bylo jest to 200km w jedna i druga stronę.Jesli cos sie stanie z gazem to zaczyna sie to robic problematyczne i czasochłonne.Nie wspominajac o tym ze jeśli sie nie da jechac na gazie to zaczyna sie robic droższe.Wiec chyba wole zapłacić troche wiecej niz potem tracić na dojazdy.Ale dziękuję za info.


do tego gazownika przyjechal kolega z budgoszczy na montaz potem na regulacje
i to byly wszystkie niezbedne wizyty w okresie gwarancji - choc sam gazownik nie jest zlosliwy i pozwala innym grzebac byle nie popsuli

lunek1
22-05-2009, 15:40
Zdecydowałem sie jednak na Energy Gaz Polska.Po pierwsze blisko.Po drugie ceny Bardzo zbliżone.Po trzecie sporo dobrych opinij.Po czwarte instalacja Brc bo ponoć jest najlepsza na rynku i nie ma problemu z mapowaniem.

puniu
22-05-2009, 15:58
Zdecydowałem sie jednak na Energy Gaz Polska.Po pierwsze blisko.Po drugie ceny Bardzo zbliżone.Po trzecie sporo dobrych opinij.Po czwarte instalacja Brc bo ponoć jest najlepsza na rynku i nie ma problemu z mapowaniem.

czytajac to forum i mkp dochodze do wniosku ze wiecej jest userow stag'a
a z ciekawosci ile ta instalka ma kosztowac - bo ostatnio moj gazownik mowil cos kolo 2000 za stag'a

lunek1
22-05-2009, 16:44
Koszt instalacji z lubifikatorem to 3100zł

puniu
22-05-2009, 17:05
no to drobna roznica jest
moj gazownik lubryfikacji nie zaklada - mowi zeby lepiej siebie smarowac niz zapychac katalizator

lunek1
22-05-2009, 21:19
Jedni mowia ze zakladac drudzy mowia ze nie zakladac ale generalnie to wole chyba wymienic katalizator niz naprawiac glowiece i zawory

lunek1
22-05-2009, 21:23
no to drobna roznica jest
moj gazownik lubryfikacji nie zaklada - mowi zeby lepiej siebie smarowac niz zapychac katalizator

Jesli chodzi o koszta no to niestety jest to Warszawa tu wszystko jest drogie.Ale jednak oszczędnosc powiedzmy 300zł moze sie na dluższą mete okazac wogole nie oplacalne.Jak juz pisałem jesli cos sie zepsuje to 200km drogi czyli czas plus koszt paliwa.Potem przeglady czy cos to kolejne kilometry i strata calego dnia.Oczywiscie w naszym kraju jest sporo osób ktore zeby oszczedzic 500zl przejadą pół Polski,ale ja do nich nie naleze mmialem juz pare nauczek.

puniu
22-05-2009, 21:23
przy dzisiejszej cenie silnikow z anglii jestem przekonany ze taniej wyjdzie kupic drugi niz wymienic katalizator i regularnie dolewac srodka
zreszta jak nie bedziesz pilnowal luzu zaworowego to nawilzanie ci na nic

lunek1
22-05-2009, 21:25
A masz pewnosc co kupisz od tych panow co ciagną samochody z Anglii ??

lunek1
22-05-2009, 21:27
Wlasnie sie naciolem na jednego zlodzieja z Poznania i co lipa pieniadze umoczone a on tel.nie odbiera

lunek1
27-05-2009, 13:44
Pierwszy dzien po instlacji gazu w EGP.Narazie jest wszystko ok nie ma problemu samochod chodzi normalnie choc czuć spadek mocy.Obsługa w warsztacie miła i chyba wiedza co robia.Zobaczymy jak bedzie dalej.

Pawel
08-03-2014, 22:13
W Warszawie nie znam, ale w Piasecznie odwalają kawał dobrej roboty. Nie wiem czy słyszeliście o adgazie. Tu link do nich: http://www.adgaz-instalacje.pl/