Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] stuki przy liczniku


jarkmerk
20-05-2009, 10:04
witam mam taki problem moze mi ktos podpowie, jak jade po nierównosćiach mam takie małe stuki jakby ktoś położył plasikową łyżeczkę na plastiku i tak stuka.Normalnie to jest denerwujące dla mnie podgladałem pod licznik ale co tam tylko kurz nic nie widac zeby ktoś grzebał jestem właśćicielem 2 tygodnie pomóżcie ,może ktoś tak miał a może mi się wydaje ze to przy liczniku tylko od strony silnika,ale to tak blisko słychać




mondeo 2.0TDCI 130 ps

cosmo80
20-05-2009, 10:11
A schowki w drzwiach puste :?:

jarkmerk
21-05-2009, 19:38
tak pusto w schowkach sam nie wiem próbuje przystawic ucho ale mi się wydaje jakby dalej coś w strone silnika co to może być?

maestro06
21-05-2009, 21:13
odkrec sobie dolna oslone co idzie od drzwi kierowcy i dochodzi do konsoli, ja bawiac sie w grzebanie przy aucie znalazlem co ciekawe i wszystkich pewnie zdziwi i rozbawi jak mnie "smoczek dzieciecy i latareczke" ;P w tym momencie zaczalem sie zast czy dalej grzebać w aucie ;) powodznka

cosmo80
21-05-2009, 22:55
U mnie zrodlem dziwnych dzwiekow jest tez prawie pusta lub calkiem pusta butelka np plastikowa po coli w miejscu gdzie jest dla niej miejsce kolo podlokietnika.

jarkmerk
22-05-2009, 08:21
odkrec sobie dolna oslone co idzie od drzwi kierowcy i dochodzi do konsoli, ja bawiac sie w grzebanie przy aucie znalazlem co ciekawe i wszystkich pewnie zdziwi i rozbawi jak mnie "smoczek dzieciecy i latareczke" ;P w tym momencie zaczalem sie zast czy dalej grzebać w aucie ;) powodznka

witam możesz dokładniej, osłone pod kierownica rozkręcić ,a może to w wywiewach co idą na szybę może tam coś jest .



mondeo 2.0 TDCI 130 PS

MAXIMUS_00
22-05-2009, 08:52
Witam
W moim mkIII miałem bardzo denerwujące stuki na nierównościach przy większej prędkości - wyraźny stukot pod szybą z lewej strony. Rozebrałem deskę dwa razy i nic ale w końcu przyczynę znalazłem i podzielę się nim tutaj. A więc: stukot dochodził jakby z deski rozdzielczej pod szybą a naprawdę stukała maska. Wytarł się plastik przy zawiasie, łatwo to zauważyć po podniesieniu maski, przy amortyzatorze z maski wystaje taki kieł (inni mówią na nie "płetwy"),który opiera się o zawias nadwozia na którym jest plastikowa zawleczka (która u mnie się mocna wytarła) i praktycznie metal stukał o metal na nierównościach. Może komuś moje rozwiązanie będzie pomocne.

maestro06
24-05-2009, 18:01
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13111&highlight=wymiana
3 pierwsze zdjęcia z tego linku pokazują osłone plastikową, o którą mi chodzi i przy okazji masz pokazane jak ją demontować-gdzie są ukryte wkręty ;)

Gordi63
25-05-2009, 08:58
kolego jarkmerk mam to samo- a drobne pytanie do Ciebie, masz tempomat??
Też mam takie stuki jak opisujesz- nie udało mi się odnaleźć przyczyny. Domyślam się, że to mogą być jakieś luźne kabelki gdzieś w kolumnie kierownicy, ale nie będę tego rozkręcał..

jacekplacek0808
25-05-2009, 15:53
Witam.Kolego JARKMERK proponuje ci wpierw okleic tasma te kly wystajace z maski,te o ktorych wspomnial MAXIMUS OO.Sa dwa kolo silownikow z kazdej strony po jednym.Ja mialem podobne stukanie i dodatkowo trzeszczenie za licznikiem.Okazalo sie ze to wlasnie one wydaja takie dzwieki a karoseria przenosi je dalej.U mnie to pomoglo,moze u ciebie tez pomoze(2 min. roboty).Pozdrowienia

jarkmerk
25-05-2009, 17:14
kolego jarkmerk mam to samo- a drobne pytanie do Ciebie, masz tempomat??
Też mam takie stuki jak opisujesz- nie udało mi się odnaleźć przyczyny. Domyślam się, że to mogą być jakieś luźne kabelki gdzieś w kolumnie kierownicy, ale nie będę tego rozkręcał..

witaj odpowiadam na pytanie o tempomat posiadam i jest ok.działa

Gordi63
26-05-2009, 07:35
czyli możliwe, że to jakieś kabelki od tempomatu..