Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] zwiększające się obroty przy zmianie biegu


dwa_zero
23-05-2009, 20:04
Witam
Problem polega na tym, że kiedy się rozpędzam i zmieniam kolejne biegi to w momencie wciśnięcia sprzęgła, puszczenia gazu i zmiany biegu silnik zwiększa obroty o dwie - trzy kreski (500-750 obr) na jakieś 1-2 sekundy. Im gwałtowniej przyspieszam tym bardziej wzrastają obroty przy zmianie biegu. Nie ma reguły czy jest ciepły czy zimny. Nieraz wszystko działa jak należy a następnym razem szaleje. Mój silnik to ZETEC 2.0 16V. Czyżby zacinała się przepustnica ?
Gdzie szukać problemu?
Dzięki z góry za informacje

rad99
23-05-2009, 20:19
poszukaj o silniczku krokowym

leszekpmi
24-05-2009, 17:22
Witam kolegę.Po pierwsze te obroty co napisałeś są bardzo dziwne,gdyż mondeo powinno mieć 900obrotów na ciepłym silniku.Jeśli masz takie niskie to jest coś nie tak.W czasie jazdy jak zmieniasz bieg to powinieneś mieć około 100 obrotów więcej niżeli na postoju.Prawdopodobnie masz coś nie tak z zaworem bocznikowym,jak pisał przedmówca.Pozdrawiam.

dwa_zero
25-05-2009, 21:22
Panowie nie zrozumieliśmy się. Obroty na ciepłym mam prawidłowe ale nie o te obroty mi chodziło. Jak rozpędzam się powiedzmy na trójce, wcisnę sprzęgło i zmieniam na 4 bieg to obroty skaczą w górę tak jakbym nie puścił w tym momencie pedału gazu. Obroty w tym momencie skaczą o 500-750 obr. Czyli jeśli w momencie zmiany biegów mam 2500 obrotów to obroty skaczą do 3000 kiedy wcisnę sprzęgło i puszczę gaz. Trwa to jakieś dwie sekundy i potem spadają.

Dobra panowie znalazłem podobny problem tutaj http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=44798&highlight=silnik+krokowy&page=3

Posprawdzam i zobaczymy

SrebnaStrzała
25-05-2009, 21:43
Panowie nie zrozumieliśmy się. Obroty na ciepłym mam prawidłowe ale nie o te obroty mi chodziło. Jak rozpędzam się powiedzmy na trójce, wcisnę sprzęgło i zmieniam na 4 bieg to obroty skaczą w górę tak jakbym nie puścił w tym momencie pedału gazu. Obroty w tym momencie skaczą o 500-750 obr. Czyli jeśli w momencie zmiany biegów mam 2500 obrotów to obroty skaczą do 3000 kiedy wcisnę sprzęgło i puszczę gaz. Trwa to jakieś dwie sekundy i potem spadają.

Dobra panowie znalazłem podobny problem tutaj http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=44798&highlight=silnik+krokowy&page=3

Posprawdzam i zobaczymy

Ja bym chciał mieć taki efekt podczas zmiany, tym czasem musze to sam robić. Pamiętam kiedyś Lotus w pierwszym modelu Elise zastosował technikę podbijania gazu między zmianami biegów aby zachować obroty.
Tak nawiasem ktoś pisał o krokowcu... to można to ręcznie ustawić aby po wduszeniu sprzęgła podkręcał obroty? jednak nie chciałbym aby to się działo na luzie.

dwa_zero
30-09-2009, 19:31
Witam po dłuższej przerwie.
W końcu doszedłem co było w moim mk1 nie tak. Zwiększającym się obrotom winna była linka gazu ta od pedału do urządzenia przeciwpoślizgowego. Zacinała się franca jedna. Pedał gazu się cofał bo na sprężynie jest a linka dopiero po chwili. Odkręciłem, przesmarowałem WD40 i trochę inaczej poprowadziłem bo za bardzo szła po łuku. Podmieniałem różne rzeczy a tu taka prosta sprawa była.
Pozdrawiam