Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] tarcie przy skręcie i hamowaniu


Nim
24-05-2009, 12:21
Od jakiegoś czasu podczas skrętu w prawo nawet niedużego słychać w lewym kole przerywane obcieranie tak jakby w jednym miejscu na tarczy było wybrzuszenie. Obcieranie to również słychać podczas hamowania. Myślałem ze to wina tarczy że może jest krzywa ale wczoraj wymieniłem tarcze i klocki ale dalej obciera. Zastanawiające jest to żę obciera tylko podczas skrętu w prawo i przy hamowaniu (nawet przy nieskręconych kołach) a przy cofaniu nie, nawet podczas skrętu. W grudniu wymieniłem łożysko w lewym kole i musiałem wymienić piaste bo sie okazało ze było przytarte gniazdo łożyska tak mi powiedział mechanik. Przy okazji również wymieniłem przegub. Mechanik założył przegub z pierścieniem do ABS ( moje auto nie posiada ABS) bo taki miał ale powiedział że on niczym poza tym pierścieniem się nieróżni wiec mu uwierzyłem na słowo. Byłem u kilku mechaników ale jakoś nikt nie wie co to może być. Przy wymianie tarcz zauważyłem ze szpilki na piaście delikatnie się ruszają nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie.

Wayne
24-05-2009, 16:34
Witam.
Szpilki na piascie Ci sie ruszaja?? Dziwne. Powinny siedziec w gniazdach i sie nie ruszac, moze masz wyrobione zabki na szpilkach przy glowkach albo co gorsza, gniazda. W zasadzie jak masz przykrecone kolo to szpilki powinny sie dociagnac i nie powinno byc luzu. Z drugiej strony przy luznych szpilkach bys nie dokrecil kola, bo by sie obracaly. Lepiej jak najszybciej to zdiagnozuj bo jedno kolo moze chcec jechac w innym kierunku, niz reszta samochodu :)
Mowisz, ze przeguby wymienione, a luz na koncowkach drazka? Chociaz to by sie innymi stukami objawialo. Jak podniesiesz samochod i skrecisz kierownica i obracasz kolem to tez puka?
Powiem Ci, co moge powiedziec na odleglosc jak mozesz jeszcze sprawdzic.
Podnies to przednie kolo, w ktorym wydaje Ci sie, ze puka i skrec kierownica. Zapal silnik i rusz delikatnie, np. z trojki. Zobacz czy wtedy bedzie pukalo. Jak nie, to to samo z drugiej strony, chociaz moze byc tak, ze puka tylko pod obciazeniem.
Ale sie rozpisalem, mam nadzieje, ze pomoglem :)

majkel1318
24-05-2009, 18:06
Ja miałem tak samo z tym pukaniem,pukało przy skręcaniu np gdy parkowałem i skręconych kół prostowałem i na odwrót,Okazało się ze tuleja wahacza tylna poszła,choć była zmieniana 3 miechy wcześniej ,była złe nabita wahacz i zastała uszkodzona

Nim
24-05-2009, 20:38
przy podniesionym i skręconym kole bez włączonego silnika podczas obracania kołem nie ma żadnych odgłosów. We wtorek jeszcze podjadę do mechanika i na podnośniku przy włączonym silniku i włączonym biegu zobaczę czy coś słychać ale coś mi się wydaje ze raczej tylko pod obciążeniem to występuje. Pobawię się jeszcze z tymi hamulcami możne nie odbijają ale skoro przy skręcie w lewo nic się nie dzieje to raczej to odpada, już sam nie wiem gdzie szukać. Pojeżdżę jeszcze po wszystkich mechanikach możne któryś będzie wiedział co to możne być.

majkel1318
24-05-2009, 20:45
sprawdź przednie tuleje wahacza a najbardziej tylna ,na podniesionym nic nie usłyszysz,bo w tedy zawieszenie nie jest obciążane,najlepiej sprawdzić z kanału,niech mechanik wejdzie pod auto i nadsłuc***ę