Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Kontrolka nad lampką rezerwy ? taki śilniczek.


janoxyz
26-05-2009, 07:05
Witam Panowie mam wielki problem jadąc od tak sobie z pracy zapaliła mi się ta wspominana w temacie kontrolka podejrzewam że to coś ze sprzęgłem np. gdy wciskam sprzęgło to słychać pisk, nie zauważyłem ślizgania sie proszę was o pomoc co mam zrobić czego mogę się spodziewać, koszty? itp.w ramach dobicia się w tym tygodniu jadę na wymiane wtrysków a i jeszcze bardzo ważne pytanie z tydzień jade na krótki urlop okolo 800km czy po wymianie wtrysków z tą drugą awaria mogę ruszać bez ryzyka?

Cobretti
26-05-2009, 07:11
skoro jedziesz na wymianę wtrysków (to było zdiagnozowane ?? ) to wspomniana kontrolka może być "połączona" z nimi ....
może ale nie musi - podłączenie kompa wskazane.... zarówno teraz jak i po wymianie wtrysków
sprzęgło nie ma żadnej kontrolki - a skoro coś piszczy to też warto zdiagnozować :)

janoxyz
26-05-2009, 07:18
a czy wiesz dokładnie co oznacza tak kontrolka ??? a i możesz mieć racje bo gdy po raz kolejny zgasł mi silnik z powodu walniętych wtrysków zapaliła się tak kontrolka właśnie wracając wczoraj z pracy.

kiri
26-05-2009, 07:25
Przy okazji - czy jeśli NIE świeci się kontrolka z silnikiem to można założyć że komputer nie wykaże żadnych błędów? Czy jakikolwiek błąd powoduje świecenie tej kontrolki?

mondeo70235
26-05-2009, 07:30
kolego jeśli świeci ślimaczek to jest kontrolka od systemu antiposlizgowego,a może świeci ci sprężynka od swiec żarowych a ty nazywasz to ślimaczkiem jeśli sprężynka to normalne jeśli z układem wtrysków jest coś nietak

janoxyz
26-05-2009, 07:36
spreżynka się zaświeca odkąd mam do wymiany wtryski a teraz zapaliła mi się kontrolka nad kontrolką rezerwy taki śilniczek? a nie ślimaczek.

Cobretti
26-05-2009, 19:39
silniczek ;)
skor silniczek sięzapalił (tzw. check engine) to błędy jakieś komp wychwyci :)