Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Brak mocy-1.8 TD


Piotrus123
27-05-2009, 20:06
Witam jestem posiadaczem Fordzika 1.8 TD, od pewnego czasu mam pewien problem tj. fordzik zbiera się normalnie jak to fordzi wyczuwalna turbodziura,ale na 4 i 5 biegu jest coś nie tak po osiągnieciu 110-120 km/h ja mu w gaz a on stoi w miejscu,tzn. nie zbiera sie tak jak na nizszych biegach. Co może byc przyczyną tej sytuacji, proszę o pomoc.

Horhe
27-05-2009, 20:29
a) są uszkodzone następujące elementy motoru:
- wtryskiwacz sterujący
- korektor wyprzedzenia kąta wtrysku
- cała pompa wtryskowa
- masz już wyjeżdżony silnik

b) nic nie jest uszkodzone, szukasz dziury w całym. To nie jest nowoczesny diesel i po nagrzaniu w upał ten samochód tak właśnie jedzie. I tak cud, że jeszcze po 120 km/h z klimą chce się jeszcze rozpędzać.

Która odpowiedź bardziej Ci się podoba? Nie myśl zbyt długo nad tym, uspokoję Cię nic się nie dzieje, mój też tak ma :P

matrog19
27-05-2009, 21:00
Która odpowiedź bardziej Ci się podoba? Nie myśl zbyt długo nad tym, uspokoję Cię nic się nie dzieje, mój też tak ma To dziwne bo moj powyżej 100 na 5tce dobrze idzie zarówno z klima jak i bez... Kiedyś tak miałem, że raz v max był 140 raz 160km/h. Okazało się, że sterowanie egr padło więc go zaślepiełem no i przy okazji troche booster przeczyściłem... pomogło

uro2
27-05-2009, 22:18
Mój pomimo że ma tylko 88 kucyków to przy 140 jak mu depnę to jeszcze idzie.Nie jest to co prawda jak przy 2500rpm,ale wyprzedzać się jeszcze da :mrgreen:.

Horhe
28-05-2009, 08:07
zdaje się mówimy o subiektywnym wyczuciu tego przyspieszania. oczywiście, że i mój przyspiesza od 120 i leci dalej. jest to jednak inne przyspieszanie jak na3,4 biegu- zgadza się? nie chciałem napisać nic złośliwego tylko odnieść się do postu piotrus123 i jego wyczucia tego właśnie przyspieszenia. bo możemy przyjąć, że jeden z nas widzi to tak a drugi tak i tak. czy to już pora by rozbierać pół silnika i szukać mitycznej usterki?

matrog19
28-05-2009, 10:04
jest to jednak inne przyspieszanie jak na3,4 biegu- zgadza się? No racja. Im wyższy bieg tym wolniej się zbiera. Mój najlepiej ciągnie na 2 biegu.

GrekuPL
28-05-2009, 20:40
powiem tak...do nie dawna mój był muł jak 50konny diesel a po założeniu nowych opasek na przewód od turbo do boostera, zmianie membran, szlifie trzpienia w boosterze, podkręceniu go i zaślepieniu EGR-a auto zaczęło normalnie jeździć...na zlocie mondków w Modlinie wyskoczyło na hamowni 85,5KM więc źle nie jest :) teraz wciskam czwarty bieg przy 100km/h i jest ogień pod maską...idzie swobodnie a na piątym biegu odrobinę wolniej ale jak minie 120/130 to już ładnie przyśpiesza...jeżdżę bez klimy (alergia itp.) i nie powiem jak na klimie...ale przyśpiesz teraz naprawdę fajnie...