Zobacz pełną wersję : Gaz w Cougarze-wrażenia


Wiedzmin
16-08-2005, 22:02
Hej. Pojawia się czasem temat gazu w Cougarze. Kupiłem właśnie niedawno ten samochód i załozyłem gaz. Niektórzy mówią,że to "kaleczenie" takiego pięknego auta ale jeśli sie jeździ dość dużo to trzeba się liczyć z kosztami... Kilka dni po zakupie wstawiłem instalację gazową. Sekwencja oczywiście. Koszt 4 tys. zł. Zbiornik z uwagi ta to,że nie lubię zbyt czesto odwiedzać stacji gazowych wstawiłem 60 litrów. ta pojemnośc nie wchodzi w miejsce po kole więc umiejscowiłem go bezpośrednio za siedzeniami. Oczywiście wyeliminowałem w ten sposób powiększenie miejsca bagażowego przez rozkładanie siedzeń ale coś za coś. Wstawiając mniejszy zbiornik np. w koło bym prawie codziennie był tankować a tego jak wspomniałem nie lubię. Różnicy miedzy jazdą na benzynie a na gazie nie widzę żadnej. I nie słyszę. Pali gazu ok. 15 litrów.. ale z uwagi na to,że jestem szybki chłopak to tak ma być :) Na gazie pojechałem już nowym kotkiem ponad 200 km/h więc jestem zadowolony. jeśli chodzi o miejsce gdzie instalowałem to, niedaleko Wołomina polecam gościa co mi to robił. jak by ktoś chciał to adres prześle na priv...ewentualnie telefon. Bez problemu załatwi raty jeśli jest taka potrzeba. Gość jest uczciwy i zna się na rzeczy. A że ma juz doświadczenie na moim Cougarze z waszymi nie powinien mieć problemu:) Samochód na dziś chodzi równo. jestem zadowolony. w razie pytań proszę pisać. zaczęcam do dzielenia się wrażeniami z jazdy na gazie w naszych kotkach... Pozdrawiam

alfatech
17-08-2005, 10:07
Wołomin powiadasz-trochę daleko ode mnie :( poszukam może czegoś bliżej Koła a jak nic pewnego nie znajdę to oczywiście zgłoszę się i na priv kontakt poproszę. Ja chciałem wsadzić butle w koło ,szkoda tak pięknego i wielkiego kuferka :) ,zdaję sobie sprawę z częstszy wizyt na stacji LPG no ale coś za coś :)
pozdrowionka no dzięki że szybkie info:)
a mam pytanko ,ponieważ nie mam bladego pojęcia o instalacjach LPG ,mógł byś mi podać producenta ,model itd.? aha i w którym miejscu masz wlew gazu ,mi koleś wymyślił że najlepiej i najmniej widoczne miejsce to centralnie pod tylnym zderzakiem bardziej pod spód i pod kontem

Wiedzmin
17-08-2005, 11:14
Jak chcesz to poszukam i Ci napisze... aczkolwiek jak chcesz zglębić ten temat to moim zdaniem musisz i popytać dokladnie fachowców co tym się trudnią jak i pobiegać po necie. Ja nie wglębialem sie w temat bo nie mialem powodów nie ufać gościowi co i w tygrysku mi zakladal instalację. Powiedzialem,że chcę sekwencje...uzgodniliśmy cenę i po dwóch dniach mialem gaz. Slyszelem glosy, że nasze koteczki chodzily by i na zwyklej instalacji ale wolalem nie ryzykować... Ważne jest również gdzie się tankuje gaz. osobiście przeprowadzilem eksperyment na tygrysku tankując go w malych i tańszych stacjach i takich jak np. BP. Na zbiorniku przejeżdżalem nawet do 100 km więcej tankując w BP droższy gaz. I na swoim nowym kotku nie robię już eksperymentów... wiem gdzie tankować:) Pozdrawiam

[ Dodano: 2005-08-17, 12:28 ]
Odnośnie wlewu gazu... to wlaśnie ten gośc co mi wstawaial instalacje stwierdzil, że samochód jest zbyt ladny by np. kaleczyć zderzak.... swoją drogą sam bym na to nie pozwolil. też myślalem,że gdzieś od spodu...ale razem wpadliśmy na jeszcze lepszy pomysl...mianowicie korek do wlewu gazu gość zamontowal pod tylną tablicą rejestracyjną. Ramkę umieścil na zawiaskach,które można kupić w każdym sklepie z gadżetami metalowymi...na górze po jednej zawiasie z każdej strony. przymocowal na nity. na dole chlopaki też pomysleli i przymocowali na środku wkrętem wygiętą blaszkę ku górze robiac to w ten sposób, że trzeba pchnąć tablicę po zatankowaniu w dolnej częsci aż przeskoczy za blaszkę. Podnosząc również wystarczy tylko pociagnąć od spodu blaszka sie przygina ku dolowi i wlew do tankowania gotowy. Sprawdza się fajnie. Bywa śmiesznie jak czasem zajade na stację a goście biegają i szukają korka:) Moim zdaniem miejsce idealne w tym samochodzie na wlew gazu. Polecam

misiek
17-08-2005, 12:08
bardzo sprytnie :) z tym wlewem

alfatech
17-08-2005, 12:18
Woooo :shock: EXTRA pomysł z tym wlewem:) też tak pokombinuje;)
A masz może fotki jak to jest zrobione? Hehehe bo jak zacznę gościom od gazu tłumaczyć to mnie wygnają :lol: :lol: :lol: albo założą wlew obok kierownicy :D :D :D
jeszcze raz gratuluję pomysłu;) PIERWSZA KLASA !!!

jagrall
17-08-2005, 14:49
a propos zbiornika w kole, nie wiem gdzie cougar ma koło ale jak ma w bagażniku to wejdzie butla co najmniej taka jak do mondeo jak nie większa (z uwagi na większe koło zapasowe). ja mam u siebie butlę w kole o pojemności 55 litrów (45 do zatankowania) i robie na baku ponad 450km czyli wcale nie trzeba za często tankować.

Wiedzmin
17-08-2005, 15:38
Cougar miejsce na koło zapasowe ma z tyłu w bagażniku...... Rozumiem,że do mondeo Ci wchodzi taki zbiornik... U nas jest miejsce na dojazdówkę więc dość płytkie...jeśli byśmy chcieli montować tak duży zbiornik w miejsce po kole to trzeba bt było podnieść podłogę o centymetry, które by wystawał taki zbiornik....a by wystawał. Poza tym nasze kotki z uwagi na większy silnik....i kilku innych czynników...np. ostre wdeptywanie pedału gazu w podłogę... będą brały ok 15 litrów... Więc te nasze wizyty i tak są częste w tych stacjach LPG.. :)

alfatech
18-08-2005, 08:14
Jak założy sie gazik w Kotku w miejscu koła zapasowego to wejdzie 26-28 litrów :( mało ale trudno ,szkoda mi kuferka ,poza tym potem bedzie problem z rozkładaniem siedzeń tylnych zeby np przewieźć cóś dłuższego ;) znam sytuacje z Tigry ,gdzie takie rzeczy się zdarzały ,chociaż to nie ciężarówka :lol:

jagrall
18-08-2005, 08:24
U nas jest miejsce na dojazdówkę więc dość płytkie...
to zmienia postać rzeczy. myślałem, że jest pełnowymiarowe koło

misiek
18-08-2005, 08:29
a wasze kotki to przypadkeim nie maja tego samego silnika co mondeo, probe i mazdy :P

alfatech
18-08-2005, 08:48
Hmmm:) prawdopodobnie tak ale mają ładniejsze budy :lol: no i Cougarki nie są tak spotykane jak reszta z wymienionych :D :D :D

misiek
18-08-2005, 09:14
ee tam, jak czesto widujesz MX6 lub probe (blizniacze modele), ja rownie czesto co couguara. Jako nie typ lepszy bylby mustang lub RX7 :D
Chocaiz nie powiem bo couguar ladny jest.

alfatech
18-08-2005, 09:33
no fakt :) ale np Probe to u mnie w okolicy są 3 sztuki ,mustangi 3 albo 4 :D a Cougar w promieniu 25-30 km jeden :D :D :D :D
ino Mazdy nie widać;) ludziska zaczepieją mnie i się pytają CO TO JEST :)))) radochę mam ja trza;)

misiek
18-08-2005, 09:56
hehe, no dobre dobre ;)

Ja jezdzilem mx3 jakis czas temu. Praiwe tego nie bylo, a teraz... jak maluchow na przywozili :shock:

alfatech
18-08-2005, 10:30
To podobnie jak z Tigrą ,dopóki były 2 szt. nie przeszkadzało mi to ale jak pojawiło sie kilkanaście to już miałem dosyć;) i nadszedł czas zmian iii.... mam Cougara :D

misiek
18-08-2005, 11:25
ale tigrze daleko do mx-a :)
zreszta puma tez nie specjalnie przypada mi do gustu.
I nie zmienialem ze wzgledow ilosciowych, a ekonomicznych :?

alfatech
18-08-2005, 11:41
I nie zmienialem ze wzgledow ilosciowych, a ekonomicznych

to też nie był mój główny powód zmiany (nie pomyślcie że jestem jakimś snobem) :)
-znudziła mi się (ponad 2 lata i 70 tyś km)
-moc już mi nie wystarczała (90km + trochę drobiazgów do podkręcenia powera :) )
-długie trasy po 1000km strasznie męczyły chociaż była klima itd.
-akurat miałem więcej gotówki żeby dołożyć do innego auta

i kupę innych czynników sprawiło że już jej nimom

seba84
18-08-2005, 11:47
widze ze nie tylko ja mialem wczesniej tigre!w poznaniu dawno nie widzialem zadnego cougara malo tego jest bardzo i dlatego mam problem z czesciami :( ale auto podoba mi sie na maxa i nie moge sie doczekac kiedy je zrobie!nie wiem jeszcze czy bede przerabial na gaz...czy w cougarze moze byc tylko sekwencja??

alfatech
18-08-2005, 11:50
z tego co sie dowiadywałem zwykłą instalację też można założyć ale jak to chodzi?? już lepiej wziąć na raty i sekwencje założyć

misiek
18-08-2005, 11:56
Macie stosunkowo mlode roczniki, auta z odrobina fantazji. Jesli planujecie pojezdzic te 2 lub 3 lata i przynajmniej 40kkm to radze sekwencje. Wiecej frajdy

seba84
18-08-2005, 12:04
tak to fakt!!w ogole nie chcialbym tez stracic osiagow :? sorry jestem jeszcze amatorem w cougarach bo moj stoi u blacharza w naprawie...ile pali na miescie??tzn przy spokoniejszej i dynamicznej jezdzie??

[ Dodano: 2005-08-18, 13:05 ]
ale benzyny!

alfatech
19-08-2005, 08:31
Wiedźmin jakiej marki masz instalację?
Wczoraj był u mnie koleś który zakłada gaz od 5-ciu lat i proponuje mi instal LP GAZ -stella za 5 tyś:( wydaje mi się trochę drogo ale mówi że zakładał już do motorów V6 i wszystko było ok. Mówił mi też że wlew gazu można zrobić całkiem od spodu pod zderzakiem i że nie będzie go widać. A w którym miejscu masz ten zakochany panel do sterowania?? Nie mam pojęcia gdzie to założyć żeby Kot nie stracił na uroku i żeby to jakoś wyglądało.

misiek
19-08-2005, 08:43
cos marny ten koles.
w astrze mialem pod zderzakiem, niby odrazu nie bylo go widac ale jednak byl. Patent rejestracja swietny.

Wiedzmin
19-08-2005, 12:42
Hej. markę instalacji musze sprawdzić bo nie patrzylem... jak powiedzialem....swojemu gościowi ufalem i kazalem wstawić sekwencję... wstawil i śmigam...ale Ci co mnie czasem widzą mówią,że latam:) Dla mnie te 5 tys.zl to trochę dużo... wstawilem za 4... Odnośnie wlewu to uważam, że korek pod spodem jak jest możliwośc pod tablicą to chodzenie na latwizne. Nie wspomne o tym, że na stacji maja większy problem z podlączeniem... niby to ich praca...ale pod tablicą jest świetnie. a ten Twój gość widać tak nie robil i chce to zrobić na szybko bo nie oszukujmy się,że latweij mu będzie pod spodem...niż bawić się z tablicą...swoją droga za 5 tys zl to i tę tablicę otwieraną na pilota mógl by Ci zrobić...a nie po najmniejszej linii oporu pod zderzakiem:) Jeszcze jedno... po zamontowaniu Gazu może się zdarzyć,że komputer zacznie pokazywać dziwne rzeczy jeśli chodzi o benzynę i ilość paliwa. Zdarza sie,że odejmuje z benzyny kilometry przejechane na gazie. Podobno jest możliwe zamontowanie jakiegoś urządzenia co to regluje jest ale to może być koszt do 500 zl. ja zrezygnowalem.. sprawa na kompie prostuje sie do stanu rzeczywistego po dolaniu benzyny... ale jestem caly czas na etapie obserwacji...

[ Dodano: 2005-08-19, 13:54 ]
Odnośnie spalania benzyny to dokladnie nie wiem.. moge mówić w przybliżeniu.. mój benzyny spalil by prawdopodobnie ok 11-12 litrów w mieście przy spokojnej jeździe. Na trasię jak się da mu w palnik to pewnie coś też tak. Przy normalnej ok 10. moim zdaniem zejść nim poniżej 10 trzeba by by bylo jechać naprawdę dośc stabilnie i z prędkością do 140-150km/h. a kto ma kotka wie ,że na trasie takim samochodem to jeżdzimy więcej.. i byle co nas nie mija...:) Jak prowdzilem swojego z Poznania chlopaki co się za mną puścily po tym jak pokazlem jak nasze kotki ladnie wygladaja od tylu wymieli mnie dopiero jak pierwszy nadzialem sie na radar policyjny..:) Policjant powiedzial,że mialem szczęście,że wyhamowalem do 80:) (ograniczenie bylo do 50)Czy dostelem punkty i mandacik...??? Ależ oczywiście,że nie...pan policjant po tym jak obejrzal samochodzik i wypytal się o parametry życzl mi szerokiej drogi... Tak Panowie.. Takie wrażenie robi FORD COUGAR..

alfatech
19-08-2005, 13:23
hehe masz fart z tymi policajami:) wczoraj byłem sprawdzić pkt karne i mam tylko 6!! jak na razie ;) (mogę śmigać spox) ale to jak jeszcze Tigrą brykałem. Odnośnie instalki gazowej podobno BRC jest najlepsza ,najlepszy serwis itd. i dowiedziałem sie że najlepiej jest mieć wszystkie podzespoły od kompletu -jednej firmy. Hmm a z tym wlewem to jest tak ,przyjżałem sie mojemu kotkowi i pod blachami rejestracyjnymi nie ma ramek??!!!! Blachy są na nitach i fajnie to wygląda;) ,tak że nie wiem czy pod blachy wkładać ramki a w ogóle to mam taki dym w głowie od tych instalacji ich radzajów itd. że chodzę jak bym się gazu nawąchał :lol:
Hehe
pozdrowionka ;)

mario78
24-08-2005, 23:48
Chłopaki ja do gazu podchodze na nie (w miesiącu robie ok 800 km/m-c_)tigra pali mi 8.4lit co daje 282 zl Cougar będzie palił mysle ze sr 11l co daje 370 zl roznica 90 zl przezyje ,
ZOBACZE -NIE WIEM-NAJPIERW MUSZE GO MIEC

[ Dodano: 2005-08-25, 00:55 ]
a bym zapomniał com chcioł głownie napisac
kiedys o mało co kupiłbym DODGE INTERPID (tez robi wrazenie) i byl na gaz a wlew gazu miał tam gdzie paliwa pod klapką uwarzam ze w tej kwestji lepszego rozwiazania nie ma (leja ci gaz tam gdzie paliwo ) szczegolow nie pamietam czy butla czy co....

misiek
25-08-2005, 07:56
nie do kazdego auta da sie zamotnowac wlew gazu przy wlwie PB. Raz ze czasem nie ma na to miejsca, a dwa ze czasem czesci przy wlewie sa plastikowe i moge pekac przy tankowaniu pod ciezarem weza. A miejsce generalnie bardzo dobre. Jednak w moim przypadku nie moglem tego tam zamontowac, wlasnie przez znajdujace sie pod klapka plastiki.

alfatech
25-08-2005, 08:34
W cougarze wlew jest plastykowy :( też tak kombinowałem. A jeżeli chodzi o gaz w tym motorze hmm to są tak sprzeczne opinie że nie mam pojęcia czy zakładać czy nie. Każdy mówi co innego a ja jako "lajkonik" zgłupiałem dokładnie:(
Tigrą robiłem średnio 2500-3000 km/m-c to pewnie Cougarem tyle samo wyjdzie albo i więcej:) (fajniej się jeździ:)). Licząc średnio 11 L/100 km przy cenie 4,30 (a ma podobno kosztować 5!!!!!! ) wychodzi że na 1000 km wydam 473 zyle co przy 3 tyś km/m-c daje bagatela 1419 zł !!!! :(( kwota mnie powala żeby nie powiedzieć że wprawia w stan przygnębienia i złości no złodziei którzy dyktują ceny paliw a i tak nie ma pewności co będzie się działo z ceną gazu.

No ale nie ma co histeryzować o gazie trza pomyśleć i albo w te albo we wte.
Cena markowej instalacji to koszt 4900:( (smarownice na zawory itd )

Skunio
26-08-2005, 01:03
policz sobie ile wydasz na 3000km przejechane na gazie i sprawdz roznice , a potem sprawdz ile lat bedziesz musial jezdzic zeby zwrocila ci sie instalacja gazowa ;)


do taxowek i sluzbowych jak najbardziej , do lansowozu nigdy !

alfatech
26-08-2005, 09:12
A więc tak to wygląda w wyliczeniach:
-PB 11/100 l/km przy cenie 4,30 wychodzi 47,30/100 zł/km ,na 3000 km kwota 1419
-Gaz 12/100 l/km przy cenie 1,80 wychodzi 21,60/100 zł/km ,na 3000 km kwota 648
różnica miesięcznie 771 zł
Dobra instalacja 5000 zł podzielić na 771 miesięcznie daje około 6,5 miesiąca!!!!!
Czyli po ponad pół roku jeżdżę o 60% taniej i gdzie tu jest haczyk?:)
Ano sprzeczne opinie na temat gazu:(

W sumie jest wyjście i to najbardziej ekonomiczne :) kupić drugie auto np. Astrę kombi z instalacją gazową za 5 tyś -dam je mojej połowicy i wszyscy będą zadowoleni :D :D :D :D :D
Będę chciał jeździć tanio będzie astra ,będę chciał jeździć dla przyjemności jest Kocurek ;)
Skunio! Poważnie myślę nad Twoją propozycją tzn podkręceniem mocy co nie co:)

Skunio
28-08-2005, 11:06
to ty robisz autem az 3000 miesiecznie !?

alfatech
29-08-2005, 07:50
:) no tak wyszło tzn raz robię 1500 raz 3000 a raz 6000 :) średnia jest nie mniejsza jak 3kkm/mc
Tigrula bidula dzielnie to znosiła ;) zobaczymy co na to Kuguar :D :D :D

yarko
17-09-2005, 20:27
khmmm a'propos gazu..... u mnie trochu dramat 20l gazu na 100km :-)))))

mario78
18-09-2005, 12:33
no co ty gadasz yarko ? to norma czy trzeba cos wyregulowac?

alfatech
19-09-2005, 07:30
20l gazu na 100km

upss jak na moje oko o minimum 5 L za wiele ,chyba coś pochrzanili z ustawieniami

yarko
19-09-2005, 21:30
właśnie zrobiłem 1000 km po trasie. Generalnie gaz się sprawdza ale muszą sprawdzić ustawienia bo wydaje mi sie że ok 3 litry za dużo pali.
W mieście powinien palić 17-18 l na trasie ok 12-13.

Tymczasem na trasie jest 15l.

Generalnie Cougarek rewelacja, dopiero ok 150 km/h zaczyna się czuć jazdę bo poniżej to jak w kapciach przed telewizorem...... no ale nie mogłem poszaleć bo żonka z boku i dziecko z tyłu ;-)

seba84
19-09-2005, 21:51
Generalnie Cougarek rewelacja, dopiero ok 150 km/h zaczyna się czuć jazdę bo poniżej to jak w kapciach przed telewizorem...... no ale nie mogłem poszaleć bo żonka z boku i dziecko z tyłu ;-)
ja tez juz chce :lol: yarko a jak z odczuciem jazdy na gazie czujesz jakas zmiane na wysokich obrotach??

yarko
20-09-2005, 07:31
a jak z odczuciem jazdy na gazie czujesz jakas zmiane na wysokich obrotach??

Generalnie różnicy nie ma żadnej, a przynajmniej jakiejś dużej, zresztą wydaje mi się tam przy zakładaniu oni mogą to wyregulować tak jak będziesz chciał...

co do wysokich obrotów to raz jak przygazowałem na maxa ze startu żeby tira wyprzedzić to mi się przełączyło na benzynę.

ogólnie (przynajmniej mój model) jest dość wrażliwy na klimę, nie ma co prawda zbytniego spadku mocy (jest naprawdę minimalny) ale za to czuć od czasu do czasu delikatne szarpnięcia jak się klima włącza a włącza się dość często jak ustawiasz na automat.

Ale to wszystko nic bo z auta z silnikiem 2.5 na pewno będziesz zadowolony w każdej sytuacji na drodze :) Szczególnie jazda pod górę jak inne auta już ledwo dyszą a Ty sobie tylko śmigniesz ;-) A na prostej wyprzedzać Cię jedynie będą pow. 140 km/h lepsze audi i merce ale na to nic nie poradzisz ;) No i nie ta cena (hehe bardzo nie ta cena).

Aaa i co do gazu to od razu mówię żeby nie tankować na badziewnych stacjach bo potrafi spalić i 30 litrów na setkę :-) Miałem tak na samym początku i nie wiedziałem co się dzieje. Natomiast BP, Statoil czy nawet Orlen jest z reguły ok.

seba84
20-09-2005, 14:37
ok dzieki za info :) ja narazie i tak bede jezdzil na byne ale to tak na przyszlosc :wink:

Wiedzmin
20-09-2005, 16:01
Tak...20l to troszkę dużo.. ale ten model może tak juz mieć. Też potwierdzam,że nie bez znaczenia jest tankowanie w dobrych stacjach. Ja obstawiam BP. Mój bierze 15l w jeździe mieszanej. więcej nie chce palić...na szczęście. Wiesz Jarko jakto jest...lejesz i jeżdzisz dalej :) Bo to Cougar...i nie ma mocnych!!!

misiek
21-09-2005, 07:42
Tak...20l to troszkę dużo.. ale ten model może tak juz mieć.
dlaczego tak uwazasz. Tyle to pali bmw 730 lub740 albo A6 4,2l. Ty powinienes miec spalanie na poziomie 20l gdybys wyciskal 7me poty z silnika. Przy normalnej dynamicznej jezdize nie powinienes palic wiecej niz mondki z tym moterem.

Wiedzmin
21-09-2005, 17:48
Tak..ale wiem jedno..,że silnik silnikowi nie równy... każdy może mieć inne potrzeby.. też bym chciał by mój i wszystkich paliły po 11litrów. Tam ilość paliwa dobiera komputer. Oby chłopak coś wykombinował...20 to trochę dużo..

misiek
22-09-2005, 07:52
jesli ci to nie przeszkadza to twoja sprawa. Cos jest nie tak, ten silnik normalnie tyle nie pali, poprostu. Chyba ze gniecie sie w pedal ile wlezie.

yarko
22-09-2005, 20:06
jasne, zmniejszyli spalanie, po prostu na początku ustawili więcej bo trzeba było układ dolotowy przeczyścić

Yora
04-11-2005, 20:11
No widzisz wiedzmin a co ja mam powiedziec jak w Niemczech jadąc troche szubciej motocyklem musialem tankowac co godzine-godzine trzydziesci... :?

Sport
07-08-2006, 09:59
Ja to gaz w Cougarze mam od 2-ch lat i jest ekstra. Spostrzeżenia dla tych co ew. zainstalują:
1. Tylko sekwencyjny wtrysk gazu. (inne są tańsze o 2 000zł ale są problemy).
2. Moja kosztowała 4800zł (firma Bigaz). Jest OK. POdobno BRC jest OK, Lovato też. MIałem Epi-gaz kiedyś i po 2-ch latach sieroty nie potrafiły jej naprawić - ciągle coś się chrzaniło.
3. Zakłądaj gaz w miejscu swojego zamieszkania bo raz na rok, pół roku może być potrzebna regulacja (zwykle: falowanie obrotów).
4. Spalanie jest przy szybkiej jeżdzie o 2 litry większe niż na benzynie ale uwaga: to zależy od ustawień mieszanki - można ustawić bardziej oszczędną ale z trochę słabszą mocą (z 2 litry oszczędności) a można ustawić moc prawie identyczną z tą na benzynie.
5. Wlew gazu w zderzaku to nieporozumienie (chyba że jest w kolorze nadwozia), pod spodem auta to pójście na łatwiznę (i widać i trudniej się wlewa - szczególnie w zimie) najlepiej to faktycznie pod tablicą rejestracyjną lub przy normalnym wlewie (nie wiem czy jest t am tyle miesjca).
6. Ja mam zbiornik w miejsce dojazdówki, mieści tylko 34 litry ale cała przestrzeń bagażowa jest wolna (opony typu ran-flat i dojazdówka oraz podnośnik poszły do piwnicy : ).
7. Gaz nie powinien "falować" (obroty), przerywać, zacinć się, sam nagle przełanczac na benzynę - to świadczy o złej instalacji!! (trzeba wyregulować wtedy).

yobuchi
09-08-2006, 22:55
Ja tez zamierzam wkrótce załozyc sekwencje. Na szczescie ceny instalacji obecnie spadły do poziomu 3500-4000 do V6. Mam pytanie, czy ustawiajac moc do tej identycznej na benzynie spalanie bedzie w koncu wyzsze o te dwa litry czy takie same jak na benzynie?
orazz czy mozna (czy tez nie jest zalecane) przy sekwencji założyc stozkowy filtr powietrza ?

altootV6
09-08-2006, 23:18
a wasze kotki to przypadkeim nie maja tego samego silnika co mondeo, probe i mazdy :P


Mondeo i Cougar ma te same silniki....
Są one jednak zupełnie inne niż silniki montowane w MX-6 i Probe...

Sport
10-08-2006, 09:53
Yobuchi,

na gazie można założyć stożek, turbo etc.

Moc na gazie ustawiona prawie identycznie jak na benzynie - spala ok, 2 litry więcej niż na bennzynie. (po prostu odpowiednio ustalają mieszankę powietrze-gaz).

Po założeniu innego filtra (sportowego) być może trzeba będzei wyregulować gaz (raz tak, raz nie).

lotnik78
22-01-2007, 20:15
Wy powaznie zakłądacie gaz do tego auta czy to tylko takie żarty?

Sport
23-01-2007, 10:13
Serio, to jest podobnie jak kiedyś z dieslem - kiedyś były to rzęchy i strucle, teraz TDI to już jest ok.
A za zaoszczędzone pieniądze wakacje na Dominikanie zamiast na Mazurach!
Serio.

misiek
23-01-2007, 19:10
Wy powaznie zakłądacie gaz do tego auta czy to tylko takie żarty?
a co to, jakies magiczne silniki...

alfatech
24-01-2007, 10:13
Wy powaznie zakłądacie gaz do tego auta czy to tylko takie żarty?
ja akurat nie zakładałem i nie założę ale znam kupę chłopaków którzy śmigają Cougarami
na gazie jedni chwalą inni nie - jak zawsze i ze wszystkim zresztą :fcp3
a co to, jakies magiczne silniki... hehe zaczarowany :fcp13

lotnik78
27-01-2007, 20:56
Wy powaznie zakłądacie gaz do tego auta czy to tylko takie żarty?
a co to, jakies magiczne silniki...

nie chodzi o magię silnika tylko o magię tego samochodu. Strasznie obciachowo musi wygladać korek do tankowania gazu w tak ładnym samochodzie. Pasuje jak świni siodło

alfatech
29-01-2007, 08:48
Strasznie obciachowo musi wygladać korek do tankowania gazu w tak ładnym samochodzie hmm wielu ma korek pod blachami z tyłu albo pod pokrywką od wlewu paliwa :fcp3

misiek
29-01-2007, 16:22
hmm wielu ma korek pod blachami ztyłu albo pod pokrywką od wlewu paliwa
i juz problem rozwiazany

lotnik78
29-01-2007, 20:21
hmm wielu ma korek pod blachami ztyłu albo pod pokrywką od wlewu paliwa
i juz problem rozwiazany
Celowo chowacie korki by nie było widać ze sportowe auto jest zagazowane.

alfatech
30-01-2007, 09:44
Celowo chowacie korki by nie było widać ze sportowe auto jest zagazowane. hmm......... ale my są jeden i gazów u nas nie ma :)
poza tym Cougar nie jest autem sportowym tylko dużym wygodnym Coupe z przeciętnymi osiągami :fcp3

frud
03-02-2007, 12:38
ja tez chce kotka :fcp23 z LPG.. bo robie duzo km.. chwilowo jestem na etapie poszukiwan :fcp13

dyrol
03-02-2007, 19:15
witam wszystkich

Czy moze mi ktos powiedziec jaką dojazdówke powinienem kupic do Cougara?

Niedawno stalem sie szcześliwym posiadaczem tego pieknego autka tylko ze w wyposażeniu brakuje wlasnie doazdowki chce taka zakupic tuylko nie wime dokładnie jakie powinna miec wymiary oprocz rozstawu srób 4X108 szczegolnie interesuje mnie jak średnice ma otwór który wchodi na piaste (ten duzy środkowy :fcp1 )

Czy dojazdówka od Mondeo bedzie pasowala do Cougara??

alfatech
05-02-2007, 07:14
Czy dojazdówka od Mondeo bedzie pasowala do Cougara?? powinna pasować tzn pasuje na 100 % ,hmmm :fcp20 w sumie nawet nie wiem co mam w bagarce ale ten zapas wygląda prawie jak normalne koło :fcp20

pluto
04-03-2007, 09:43
Witam Panów użytkowników Cougara:-)
Obecenie użytkuję mondeo z 93 (co widać w profilu) ale marzy mi się właśnie Cougar. Mojej drugiej połowce też się podoba więc sprawa przesądzona i myślę że w tym roku uda mi się uzbierać potrzebną kwotę czyli przynajmniej 20 tys. Przed zakupem napewno zapoznam się z postami w tym dziale aby wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie auta. No i pozostaje jeszcze zdecydować czy 2.5 czy 2.0:-) Frajda z 2.5 o niebo większa jednak spalanie ciutke wyższe (mondek z 2.0 mi spali 10-12 litrów gazu). Ale myślę że wszystko się wyjaśni po zapoznaniu się z Waszymi opiniami. Jakby nie było Cougar prezentuje się świetnie!!!

frompoland
04-03-2007, 12:49
No i pozostaje jeszcze zdecydować czy 2.5 czy 2.0:-) Frajda z 2.5 o niebo większa jednak spalanie ciutke wyższe (mondek z 2.0 mi spali 10-12 litrów gazu)
prędzej większe OC zapłacisz jak odczujesz to spalanie :) uwierz mi będzie drożej z ubezpieczeniem niż ze spalaniem :D

alfatech
06-03-2007, 12:38
pluto, na pewno więcej o Cougarze dowiesz się klikając tutaj
http://www.cougarklub.pl/forum/

pluto
06-03-2007, 14:36
Dzięki za link. Sprawdzę sobie informacje tam i tutaj na temat Cougarów bo przy drugim aucie chcę być przygotowany z teorii i nie kupować w ciemno:-)

alfatech
07-03-2007, 07:33
znajdziesz tam dużo ciekawych info - jest paru starych wyjadaczy Cougarów ;)

norbi333
19-06-2007, 20:13
To podobnie jak z Tigrą ,dopóki były 2 szt. nie przeszkadzało mi to ale jak pojawiło sie kilkanaście to już miałem dosyć;) i nadszedł czas zmian iii.... mam Cougara :D
Dlatego ja kupiłem Mondeo ST200 i w promieniu 200 km brak, jestem jedyny :fcp2

Thomas
19-06-2007, 21:14
Dlatego ja kupiłem Mondeo ST200 i w promieniu 200 km brak, jestem jedyny :fcp2
No ale mondeo z zewnątrz dla przeciętnego zjadacza chleba to mondeo czy będzie ST czy też nie.
Co innego cougar chociaż ostatnio pojawiło się dość sporo. Kiedyś to poza swoim i fotkami w necie nie widziałem żadnego :fcp1

misiek
19-06-2007, 21:36
chcecie byc bardziej ekstawaganccy to ford ma jeszcze kilka szczegolnych modeli ;) bardziej wymyslnych :fcp27

Thomas
19-06-2007, 21:40
HE HE np. Mustang :fcp27 moje marzenie

misiek
19-06-2007, 21:45
no niby taki fajny, ale jednak strasznie oklepany :) sa jednak nietypy. Tylko to zawsze wiaze sie z kosztami :) zwlaszcza eksploatacyjnymi. I nie koniczecznie mysle o GT, ale dajmy juz spokoj w koncu tu o kotach sie gada :)

norbi333
20-06-2007, 05:41
No ale mondeo z zewnątrz dla przeciętnego zjadacza chleba to mondeo czy będzie ST czy też nie.
Co innego cougar chociaż ostatnio pojawiło się dość sporo. Kiedyś to poza swoim i fotkami w necie nie widziałem żadnego :fcp1
Cougar to nawet u mnie w Suwałkach jeździ. :fcp2

Thomas
20-06-2007, 12:23
Cougar to nawet u mnie w Suwałkach jeździ. :fcp2
W-wie łatwiej jest spotkać ST mondka niż kocura ale pewnie się to zmienia bo ceny spadają.

Dodam, że tak jak pisałem wcześniej mondeo to mondeo co by pod machą nie miało wygląd w 90% ten sam.

Co innego Kot.

No nic bo uciekamy od tematu :568:

misiek
20-06-2007, 16:53
kazdy ma swoje preferencje, gusta. Ciezko komus kto ma st wmawiac ze jego auto to takie zwykle ;) tak samo jak mowienie ze kot to taki badziew ;P Tak naprawde dla mnie to licza sie przede wszystkim bebechy, co pod macha.

Thomas
20-06-2007, 18:22
W zasadzie tak. Ale wydaje mi sie, że pisaliśmy o wyglądzie no chyba, ze się pogubiłem.

misiek
20-06-2007, 18:32
no ja ogolnie, o czyms szczegolnym, nietypowym :)

norbi333
21-06-2007, 06:43
Ciezko komus kto ma st wmawiac ze jego auto to takie zwykle ;) tak samo jak mowienie ze kot to taki badziew

Sam chciałem kupić kota ,ale żona krzyczała ,ze trzeba rodzinne i tak wyszło ST200 :fcp2

Thomas
21-06-2007, 13:50
Sam chciałem kupić kota ,ale żona krzyczała ,ze trzeba rodzinne i tak wyszło ST200 :fcp2
:fcp2 :fcp2
Żona ma swoje auto a oprócz tego mamy jeszcze większy samochód. Więc w tym temacie nie miała nic do gadania. :fcp16
Kot to masz rację max dla dwóch osób; jako rodzinne to sie nie nadaje no ale mnie tam wygląd się spodobał i jest :fcp12

norbi333
21-06-2007, 21:58
Sam chciałem kupić kota ,ale żona krzyczała ,ze trzeba rodzinne i tak wyszło ST200 :fcp2
:fcp2 :fcp2
Żona ma swoje auto a oprócz tego mamy jeszcze większy samochód. Więc w tym temacie nie miała nic do gadania. :fcp16
Kot to masz rację max dla dwóch osób; jako rodzinne to sie nie nadaje no ale mnie tam wygląd się spodobał i jest :fcp12

U mnie mnie żona nie prowadzi wiec ST wyszło jako kompromis. :fcp2

Dzisiaj moje ST też sie gazuje ,więc sam zobaczę jakie będę miał odczucia jazdy na gazie :fcp2

Thomas
25-06-2007, 20:54
No i jak gaz ?

norbi333
25-06-2007, 21:59
Po przejechaniu pierwszych 300 km nie zauważyłem żadnej różnicy między jazdą na benzynie i na gazie.Brak jakiegoś zauważalnego spadku mocy.Więc jestem zadowolony.Spalanie wyszło w trasie 1 l więcej niż benzynki

Thomas
26-06-2007, 14:11
No i super. Ja w dalszym ciągu szukam silnika od ST200 więc jeśli ktokolwiek widział albo ktokolwiek wie :fcp3

norbi333
26-06-2007, 20:39
No i super. Ja w dalszym ciągu szukam silnika od ST200 więc jeśli ktokolwiek widział albo ktokolwiek wie :fcp3
Chcesz do kota wstawiać?

Thomas
27-06-2007, 20:35
Tak i szukam i szukam i nic. HELP

norbi333
27-06-2007, 21:08
Tak i szukam i szukam i nic. HELP
Zapytam kolesia ,bo miał dwa silniki jeden ST200 a drugi ST220.Może sprzedaje

Thomas
29-06-2007, 11:29
No Stary będę bardzo wdzięczny !!!!!! Daj znać nawet sms czy coś: 791 00 36 69 :fcp2

Pawel
29-06-2007, 13:09
norbi333, a jaka instalke LPG masz(producent-system) :?:

norbi333
29-06-2007, 14:25
norbi333, a jaka instalke LPG masz(producent-system) :?:
Instalka KME tylko tyle wiem :fcp2

misiek
29-06-2007, 16:06
ile teraz sekwencja kosztuje ? I jak Ci sie na niej jezdzi

norbi333
29-06-2007, 19:54
le teraz sekwencja kosztuje ? I jak Ci sie na niej jezdzi

Zapłaciłem 3 tyś ,dopiero przejechałem na niej jakieś 700 km i nie widzę jakiejś specjalnej różnicy czy Pb czy gaz.Spalanie około 1 litra wieksze :fcp2

[ Dodano: 2007-07-02, 19:11 ]
No Stary będę bardzo wdzięczny !!!!!! Daj znać nawet sms czy coś: 791 00 36 69 :fcp2
Z tego co wiem to już sprzedany silnik st220 do kota w W-awie :fcp2

Thomas
03-07-2007, 14:55
Z tego co wiem to już sprzedany silnik st220 do kota w W-awie :fcp2
He He od Starisa wiem wiem. Szukam dalej i sie nie poddaje. :fcp12

norbi333
03-07-2007, 15:06
He He od Starisa wiem wiem. Szukam dalej i sie nie poddaje. :fcp12
Dokładnie tak
Ale coś wspominał ,ze ma jeszcze chyba jakiś silnik ,ale też jest rezerwacja.

alfatech
04-07-2007, 11:22
oj Thomas, ciężko będzie to znaleźć :(
mam problem żeby znaleźć przepustnicę w dobrej cenie do ST220 lub zwyklej 3 L v6 a co dopiero żeby silnik :572: