Zobacz pełną wersję : Strasznie dymi i słabo pali !!


eker
17-08-2005, 14:54
Witam koledzy !!
No zaczynam mieć poważny problem , ponieważ moje autko zaczęło strasznie dymić na siwo , dym jest naprawde intensywny . A pozatym mam problem z odpalaniem , ponieważ nie zaskakuje za kazdym razem , poprostu jak przekrecam kluczyk to przygasaja kontrolki i nic sie nie dzieje , trzeba kilka razy przekrecic az dostanie rozruchu . A jak juz odpali to strasznie nim telepie po dodaniu gazu wchodzi na obroty i przestaje telepać. Na wstecznym biegu znowu kopci na czarno i na siwo na przemian. Nie mam pojecia co sie stało , stało to sie jak zatankowałem paliwo na PKN Orlen , dolałem paliwa na którym zawsze jezdze ale nic sie nie poprawiło(shell).
Proszę o jakąś pomoc może jakieś ciekawe sugestie :)
Pozdrawiam

zdzichop
17-08-2005, 16:28
Czy taki problem masz z zimnym silnikiem?
A jak pali na ciepło?
W jaki stanie są wtryskiwacze i urządzenie wspomagające rozruch zimnego silnika?

eker
18-08-2005, 08:38
Witam
Z tego co zaobserwowałem to chodzi o zimny silnik , pozniej jakos przestaje dymic (dymi ale juz nie tak bardzo).
Nie mam pojecia jak wygladaja wtryskiwacze.
Pozdrawiam

Assan
18-08-2005, 10:48
Nie mam pojecia jak wygladaja wtryskiwacze.
Prawdopodobnie wtryski Ci leją.Ja bym do nich zajżał i sprawdził u jakiegoś mechanika jak rozpylają paliwo

zdzichop
18-08-2005, 13:19
Witam
Z tego co zaobserwowałem to chodzi o zimny silnik , pozniej jakos przestaje dymic (dymi ale juz nie tak bardzo).
Nie mam pojecia jak wygladaja wtryskiwacze.
Pozdrawiam
Jeśli masz uszkodzone urządzenie wspomagające rozruch zimnego silnika to nie bedzie przestawiać faz rozrządu. Powinno działać takie ustroistwo z linką, które podnosi obroty przy zimnym silniku.
Dodatkowo, przy kiepskich wtryskiwaczach pali nierówno tak jakby włączały sie po kolei. Wtedy wyrzuca wszystko i to co spalone i to co niespalone, a także wodę z rury wydechowej. Trzeba ,żeby zobaczyl to majster od diesli!

loks
18-08-2005, 15:04
Moim zdaniem wtryski padły, tranzystorki tak lubią :)

eker
18-08-2005, 16:42
Witam
Dzisiaj gadałem z jednym mechanikiem , zawsze dobrze doradzał . Powiedział ze to mogła uszczelka pod głowica walnšc. Co wy na to ??
Pozdrawiam

zdzichop
18-08-2005, 19:23
Przy uszkodzonej uszczelce bedzie się dzialo to samo na zimnym i na ciepłym silniku. Poza tym może ubywać płynu chlodniczeo albo oleju.

AT
18-08-2005, 22:36
A pozatym mam problem z odpalaniem , ponieważ nie zaskakuje za kazdym razem , poprostu jak przekrecam kluczyk to przygasaja kontrolki i nic sie nie dziejeTo natomiast wydaje się być inny problem - jeżeli po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje to raczej problem z rozrusznikiem. Kiedyś tak miałem w Transicie.
Czasami pomagało zwarcie na krótko młotkiem przy rozruszniku, choć nie polecam tego rozwiązania :D

Jeżeli chodzi o pozostałe sprawy, to również sprawdziłbym wtryski w serwisie. Mogły rzeczywiście paść po badziewnym paliwie - też to przechodziłem (po paliwie na dawnym CPN padły 3 z czterech wtrysków - i to jeszcze w trasie). Transit ma wtryski dość wrażliwe na złe paliwo ponieważ ma duże ciśnienie wtrysku.

Adam

Transit_PL
20-08-2005, 21:20
Czarny dym oznacza niespalone paliwo. Powodów może być kilka od głowicy lub uszczelki pod nia począwszy przy ciepłym silniku luzy są mniejsze kompresja rośnie i spalanie się zmienia.
Wtryskiwacze "lejące" na użędzeniu wspomagania rozruchu skończywszy.
Siwy dym oznacza z reguły zawczesny zapłon, czarny może się pojawiać przy zapóźnym. Zmiana paliwa nie ma tu jednak wpływu, więc raczej szukałbym w układzie wtryskowym.

Pozdrawiam!