Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Nie działa Wyswietlacz komputera pokładowego


przemoluz
06-06-2009, 11:36
Czesc, od zakupu auta nie dziala mi wyswietlacz komputera pokladowego. Gorna czesc, pokazujaca rezerwe itp dziala, ale dolna ktora powinna pokazywac temperature itp nie dziala. Pytanie moje: czy jest mozliwosc ze moja wersja tego nie ma? Dodam ze w UK wersja ZETEC jest zaraz pod Ghia a z doswiadczenie wiem ze Ford nigdy nie byl pazerny z dodatkowym wyposazeniem. Jest od tego bezpiecznik? Czy moze macie jakies inne rady? Dzieki

marwyk
06-06-2009, 12:22
Nawet w wersji GHIA możesz tego nie mieć, wszystko zależy od wielkości wyświetlacza, zrób zdjęcie swojego i wrzuć to ci powiemy jak jest

Stefano
07-06-2009, 11:50
Nawet w wersji GHIA możesz tego nie mieć, wszystko zależy od wielkości wyświetlacza, zrób zdjęcie swojego i wrzuć to ci powiemy jak jest
Albo odczytaj VAGiem jakie jest oznaczenie twojego licznika, to ci powiemy jaki tam siedzi FIS;
-> 17 / instruments /
Pozdr.

bary
07-06-2009, 19:40
Może nie masz komputera pokładowego.

przemoluz
07-06-2009, 21:31
Mam pelny wyswietlacz wiec normalnie powinno dzialac, chyba ze nie ma tego w moim modelu. Co do VAG'a - nie mam zadnego kabelka itp itd. Mozna sprawdzic poprzez VIN?

Stefano
08-06-2009, 20:53
Mam pelny wyswietlacz wiec normalnie powinno dzialac, chyba ze nie ma tego w moim modelu. Co do VAG'a - nie mam zadnego kabelka itp itd. Mozna sprawdzic poprzez VIN?
Nie bardzo rozczyta po po VIN, akurat tam zagładam i czytam o swoim, jest masa info o aucie, nawet dokładny dzien produkcji, jego wyposarzenie, ale o FISie nic nie widzę.
Pozdr.

przemoluz
13-06-2009, 15:27
No ok, ale juz pomijajac wszystkie sposoby na sprawdzenie FIS'u jest jakis bezpiecznik odpowiedzialny za ten wyswietlacz? Wczoraj np. cos mi piknelo w aucie jak stalem na swiatlach ale zadna kontrolka sie nie zaswiecila. Podejrzewam ze pokazaloby sie to na wyswietlaczu. Od razu zaznaczam ze nie byla to kotrolka niskiego stanu paliwa :)

bart07
13-06-2009, 19:10
Masz manetkę do obsługi komputera? Jak masz, to awaria.
Jak nie masz, to aby mieć komputer, musisz zmienić manetkę, coś polutować i aktywować kompa.
Bart

mietkol
10-01-2013, 07:20
pytanie...czy wyswietlacz komutera z MKII bedzie pasowal do MKI i czy wyswietlacz z MK I V 6 jest identyczny z MK I 1,8 benzyna MK I.Pozdrawiam i prosze o odpowiec na cito mietkol.

SP-LPC
07-03-2013, 15:29
Witam serdecznie!
U mnie jest podobna (jak nie identyczna) sytuacja. Wyświetlacz jest 1/2 czegoś tam (FIS?) - na górnej połowie kontrolki od przepalonych żarówek, rezerwa itp. Dolna połowa się nie świeci. Mam na manetce od spryskiwaczy reset i te drugie guziki. Czy to też awaria? Jeżeli tak to jaka jest cena i gdzie szukać (o ile da się dostać takie) nowego, czy sposób demontażu i montażu jest trudny?
Przy okazji zapytam czy warta uwagi jest książka "SGA Sam naprawiam samochód?

Pozdrawiam! :wink:

Stefano
07-03-2013, 19:32
ZA dobry licznik 7M3920840 z pełnym FISem i wymienionym nowym wyświetlaczem trzeba dać około 400-450 zł, za kiepski to tak około 200 zeta, tylko za ta kasę możesz trafić na gorszy niz masz.
Książka taka sobie, jak ja kupiłem, trochę się z niej nauczyłem...
Pozdrawiam.

SP-LPC
07-03-2013, 21:49
No raczej wolę dobry licznik, bez żadnych fuszerek :wink:. Gdzie można tego szukać? Można sam wyświetlacz dostać i go wymienić czy trzeba całą deskę rozdzielczą kupować? Rozumiem, że można wstawić pełny FIS, ale trzeba by w takim przypadku coś tam zmieniać w tym VAGu, czy dobrze rozumuję? :?