Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Szarpanie silnikiem 2,3dohc


1qwer
07-06-2009, 12:01
Witam, może się ktoś orientuje co może być.
Po zamontowaniu instalacji gazowej (stag 300)gdy jest silnik zimny to podczas jazdy na benzynie szarpie,dzieje się to po zmianie biegu na wyższy i dodaniu gazu .
Myślałem że to może świece ale je wymieniłam na org. motorcrafta nic to jednak nie dało.Może ktoś miał podobny przypadek, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Przemek_PC
07-06-2009, 14:58
Miałem podobny przypadek ale szarpało na LPG a nie na Pb. Stawiam na kończącą się cewkę WN.

1qwer
07-06-2009, 15:26
Witam, może się ktoś orientuje co może być.
Po zamontowaniu instalacji gazowej (stag 300)gdy jest silnik zimny to podczas jazdy na benzynie szarpie,dzieje się to po zmianie biegu na wyższy i dodaniu gazu .
Myślałem że to może świece ale je wymieniłam na org. motorcrafta nic to jednak nie dało.Może ktoś miał podobny przypadek, będę bardzo wdzięczny za pomoc.na gazie chodzi idealnie

Przemek_PC
07-06-2009, 18:47
No to ciesz się poprawną jazdą na gazie. Wydałeś już pieniądze na świece (kupiłeś platynowe, przeznaczone do tego silnika?), za chwilę wydasz na przewody, cewki, przepływomierz, lambdę i .... nic to nie da. A jak jest silnik rozgrzany to jest już dobrze? Czasem takie objawy daje czujnik temp. płynu chłodzącego, nie wiem jak w Galaxy ale w Mondeo są dwa, jeden do komputera sterującego silnikiem a drugi do wskaźnika na desce i mimo poprawnych wskazań na desce komputer nie wiem że silnik jest zimny i nie zwiększa dawki paliwa (coś a'la ssanie).

kominiarz
14-06-2009, 10:55
kolego ja mam to samo jak tego wybrniesz to daj znać co było powodem pozdrawiam

darekzz
01-07-2009, 12:09
spróbuj odpiąć wtyczkę od przepływomierza zresetuj komputer i spróbuj jeździć bez podłączonego przepływomierza (możliwe iż walnięty przepływomierz)

ozontomek
01-07-2009, 12:40
Ja mam silnik tak jak w opisie i bez gazu.U mnie walnął wentylator i narazie jazda jest tylko na wentylatorze od klimy i jakby tego było mało to silnik mi zaczął przerywać co jakiś czas podczas jazdy.Niewiem może to przewody od świec?

subratri
01-07-2009, 13:35
mało to silnik mi zaczął przerywać co jakiś czas podczas jazdy.Niewiem może to przewody od świec? bardzo prawdopodobne. ja tak miałem, był walnięty przewód głęboko w głowicy. zauważyłem dopiero po myciu silnika jak iskra skakała. też szukałem wszystkiego w koło.

ozontomek
01-07-2009, 13:49
bardzo prawdopodobne. ja tak miałem, był walnięty przewód głęboko w głowicy. zauważyłem dopiero po myciu silnika jak iskra skakała. też szukałem wszystkiego w koło.

Właśnie się dowiadywałem ile kosztują przewody.Jakieś podróbki 273zł a w ASO 601,83zł bez jednego.
Na VAGu wyskakuje mi błąd ,że jakieś zwarcie do masy na wszystkich kablach.
Nie wiem co robić,gdzie zamówić.
Zamówiłem kable za 270zł.Zobaczymy co to z tego będzie.

lecho
30-12-2009, 11:38
U mnie szarpało również ale pomogła wymiana przewodów oryginalne w serwisie 2 sztuki 130 zlotych wcześniej założyłem boscha ale miały przebicia i poszły do reklamacji.

klosek6
16-07-2010, 16:25
Mam problem co może być przyczyną szarpania przy hamowaniu silnikiem i tylko na gazie na benzynie jest ok na gazie też przyspiesza bardzo ładnie jak jadę normalnie chodzi super tylko jak jadę około 80 km/h i puszczę noge z gazui zaczyna szarpać instalacja sekwencyjna stella myślałem , że może to listwa wtryskowa i założyłem drugą i to samo co może być dodam , że dzieje się to tylko jak jestem rozpędzony i puszczę noge z gazu .

klosek6
23-07-2010, 12:51
no i przyczyną szarpania okazał się reduktor gazu teraz nie szarpie