Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Głośniki w 3 rzędzie?


Grzaniec
09-06-2009, 20:35
Witam,
Mam 3 pytania dotyczące głośników w 3 rzędzie siedzeń (w bagażniku).
1. Jakie tam się zmieszczą głośniki
2. Jak dobrać się do tych miejsc montażowych - oglądałem maskownice i nie widzę żadnych mocowań od zewnątrz. Nie chcę też na siłę podważać maskownic, by ich nie uszkodzić. Czy aby się tam dostać, należy zdjąć całe poszycie boczka bagażnika?
3. Czy nie mając pod tymi maskownicami głośników, mogę się spodziewać wiązek przewodów do nich, czy raczej to nierealne. Obecnie mam fabryczne głośniki w 4 drzwiach i u góry w desce rozdzielczej...

devaluator
09-06-2009, 20:59
wiązki będą, boczki muisz zdjąć

subratri
10-06-2009, 08:36
trzeba zdjąć nadkola. Myślę, że będzie problem znaleźć jakieś głośniki, które tam się zmieszczą. Nie mam fotek ale w oryginale są tam założone bardzo dziwaczne głośniki.

Grzaniec
10-06-2009, 09:55
dziwne w sensie rozmiarów, czy kształtów? Patrząc na maskownicę, sądziłem, że głośnik 10cm średnicy powinien się tam zmieścić....No nic, w wolnej chwili spróbuję zdjąć jeden z boczków i podejrzeć, co tam można wsadzić...A jeszcze pytanko - czy po wyjęciu schowka z prawego nadkola, nie dostanę się do tego miejsca na głośnik?

taxidriver
10-06-2009, 10:37
Głośniki idą chyba 8 cm takie jak do starego sprintera bez rantu i żadnych uszek do przykręcenia .Trzymają się w maskownicach na all... widywałem po ok 30 zeta za pare ;)
ale wg mnie tylko psują efekt stereo w samochodzie u mnie ich nie ma a u kolegi występują i nie za bardzo podoba mi się pogłos z tyłu mają jak dla mnie dziwne brzmienie ;)

stomat
10-06-2009, 10:37
Będzie ciężko. Odkręć ten patent do którego mocuje sie roletę bagażnika, to tylko dwie śruby, tam jest pewien dostęp choć bardzo utrudniony.

Grzaniec
10-06-2009, 10:48
Głośniki idą chyba 8 cm
8 cm to faktycznie szału nie zrobi....do tego jak efekt ma być wątpliwy, to nie wiem czy będę się w to bawił...z drugiej strony - fabryczne nagłośnienie nie jest może idealne dla audiofila, ale mnie w sumie odpowiada. Pomyślałem, że skoro są miejsca, to może warto je wykorzystać...Cóż przemyślę temat. Dzięki za info.

A z innej beczki - a montaż głośników w tylnej klapie? Co o tym sądzicie? Może ma ktoś tak zrobione i podzieli się uwagami - jakie głośniki, jaki efekt? Chodzi mi o ewentualne dorzucenie trochę basu, bo reszta gra dość znośnie...

Przemek_PC
10-06-2009, 11:43
Również myślę o głośnikach w tylnej klapie a konkretnie o głośnikach basowych oczywiście na dystansach mdf z wytłumieniem klapy itp. Problemem może jednak być zwiększenie wagi tylnej klapy, teleskopy mogą jej nie utrzymać. Głośniki (dwa razy po 20cm) plus sporo dobrej jakościowo maty (np. Dynamat) spowoduje że z 10kg przybędzie.

taxidriver
10-06-2009, 16:45
Sprawdź jak to będzie się otwierało :
powieś 2 głośniki na zewnątrz na magnesie i podczep jeszcze ok 5 kg wygłuszenia , myślę że da rade ale czy widziałeś sposób montażu plastików klapy ???
Ja rozebrałem bo też o tym myślałem ale dałem sobie spokój możesz co najwyżej zapiąć jakieś 10 cm i to pod warunkiem że wzmocnisz plastik od spodu, przy zamykaniu klapy wystrzelą jak z procy.Drugi problem połamiesz zaczepy i plastik odpadnie niestety będzie do wywalenia.
Zerknij na autko "subratri" link w jego podpisie ja mam zamiar coś takiego zrobić tylko z 2 głośniczkami i wzmakiem pod tylnymi fotelami 3 rząd i obok zmieniarka bo nie za bardzo jest to gdzie upchnąć .
Taki montaż w klapie głośników był w astrze 2 kombi niestety porażka głośniki 13 które się rozpadały pod wpływem trzaskania klapą średnia przeżywalność to było ok 0.5 roku

subratri
10-06-2009, 16:51
ja tylko nie wiem skąd ta teoria, że 3 rząd głośników coś psuje. Te głośniki są tylko dla 3 rzędu foteli i tak naprawdę słychać je tylko tam. Nie wiem czy warto je dokładać jeśli nie używa się często 6 i 7 miejsca. Tak naprawdę są one po to, (te głośniki) żeby dało się słuchać cicho radia i żeby wszyscy słyszeli. Na pewno nie podnoszą one głośności ani jakości dźwięku. Są po prostu za małe.
mam zamiar coś takiego zrobić tylko z 2 głośniczkami i wzmakiem pod tylnymi fotelami 3 rząd i obok zmieniarka bo nie za bardzo jest to gdzie upchnąć . W zupełności wystarczy jeden głośnik. Bas i tak jest przenoszony "mono" a ucho ludzkie nie rozpoznaje kierunku z którego on dochodzi. Zmieniarkę wkłada się w schowek w nadkolu prawym.

taxidriver
10-06-2009, 17:33
"że 3 rząd głośników coś psuje"

Jak dla mnie to troszkę przeszkadza gdzieś coś brzęczy i jakoś nie tak ;)

"wystarczy jeden głośnik. Bas i tak jest przenoszony "mono" a ucho ludzkie nie rozpoznaje kierunku"

Wiem o tym doskonale ale lepiej pracuje wzmacniacz grzeje się równomiernie a poza tym dlaczego tylko pasażer ma mieć masaż ja też chcę ;) a jeszcze mam 2 głośniki i jednak w dualu chodzą lepiej niżej i soczyściej przy filmach wypas jak w kinie :)

"Zmieniarkę wkłada się w schowek w nadkolu"

Pod warunkiem że pakujesz na 6 płyt VW, a nie 12 płytek. Jest po prostu za gruba :) nie mieści się, a poza tym w schowku mam mieć tuner tv leży już na pawlaczu ;)

Przemek_PC
10-06-2009, 17:48
Głośniki w klapie nie byłyby mocowane do poszycia tylko do pierścieni MDF przykręconych do blachy. Wtedy spokojnie 20cm głośnik się utrzyma. Co do grzania wzmacniacza, mostkuje się go i wtedy obydwa kanały pracują identycznie. Zresztą nierównomierne nagrzanie wzmacniacza w czym niby ma przeszkadzać?

taxidriver
10-06-2009, 18:04
mostkuje się go i wtedy obydwa kanały pracują identycznie. Zresztą nierównomierne nagrzanie wzmacniacza w czym niby ma przeszkadzać?

W zasadzie w niczym ale, jak mam 4 kanałowy to mogę mieć 2 kanały dla 2 subniskotonowych głośników obecnie mam w bagażniku 1 skrzynie i jest fajnie ale jak wywaliłem fotele i wsadziłem 2 skrzynki było zajebi.... jeszcze niżej i więcej basu ja sporo filmów oglądam a to daje naprawdę świetny efekt.Jeszcze jedno ale żona karze mi w końcu zabrać te wszystkie graty z domu a wiec muszę w końcu to zrobić ewentualnie myślę nad systemem z 2 wzmacniaczami plus kondensatory ale nie za bardzo jest to gdzie wsadzić w końcu to nie jest bardzo duży samochód tylko po prostu spory ;)