Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Zabieram się do wymiany tarcz


cowboy
13-06-2009, 00:51
Ale ściągnąłem dzisiaj koło, żeby zobaczyć co w trawie piszczy, i trochę się załamałem :( Zaciski są przykręcone dwiema potężnymi śrubami na klucz 27! Dam radę to odkręcić, ktoś wymieniał u siebie?

Mam zamiar to kupić:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=260353646417 -komplet z klockami
ok.400zł na złotówki-chyba dobra cena?

Proszę o wszystkie porady i sugestie :)

MarcusGawin
13-06-2009, 08:11
Witaj cowboyasterix,te śruby to pikuś,najgorsze to jak tarcze "przykleją" sie do piasty.Tak było u mnie,musiałem ciąć boschem,bo 2 kg młotek nie dawał rady,no i bałem się że od prania mogę łożysko uszkodzić.Tyle że całą operację robiłem u siebie przeg garażem(brak podnośnika).Przed zalożeniem nowych piasty papierkiem wyczyścilem i smar miedziany cieniutko na powierzchnie styku(następna wymiana bezproblemowa), poza tym robota prosta jak drut.Powodzenia

le-mar
13-06-2009, 11:38
a ja z dostępnych elementów do budowy linii średniego napięcia ( płaskowniki śruby m16 itp.) zrobiłem prowizoryczny ściągacz . Lekko naprężyłem i 600gr młoteczkiem po obwodzie stukałem . i potem znowu podkręciłem i tak kilka razy i... zeszło :).
Wg mnie "walenie 2 kg młotkiem" może się skończyć tragicznie , ale sam kolega napisał że było bez sensowne ...

MarcusGawin
13-06-2009, 12:07
Każda metoda jest dobra o ile jest możliwość jej zrealizowania,szczerze mówiąc to znajomy wlaściciel warsztatu mowi że "oni to robią tak"auto do góry na podnośniku i jedno uderzenie młotem celnie w tarcze i po ptokach :-),ale co warsztat to inna metoda

Pozdrawiam

cowboy
13-06-2009, 21:35
No w młotek duży widzę trzeba się zaopatrzyć :)
Byłem dzisiaj u mechaników Polaków i powiedzieli, żeby w Mintexa się nie pchać. Polecili Delphi i Ferrodo. Ale tarcze Mintexa w UK to jedne z droższych. Sam jużnie wiem, zbili mnie z tropu...

marwyk
14-06-2009, 04:22
weź FERRODO w Polsce te arcze są jednymi z lepszych
A nie zawsze cena świadczy o jakości

viper11
14-06-2009, 16:54
Witam,
A ja tarcze mintexa właśnie mam u siebie. Kupiłem w zestawie razem z klockami. Sprawują sie dobrze. Przód mi nie piszczy, nie ma zbyt dużo pyłu z klocków. Tarcze jak najbardzie są dobrej jakości. Ja zapłaciłem w sumie za zestaw do przodu jakieś ok 60 funtów (to było w styczniu). do tej pory 30 tyś zrobiłem i jest wszystko jak najbardziej OK.

Co do samej wymiany, załatw sobie dobry klucz do odkręcenia zacisku (konika), sama tarcza ma jedną sróbke zabezpieczającą, kóra u mnie była zardzewiała. Poza tym tarcza po odkręceniu zabezpieczenia powinna odejść bez problemu.

Powodzenia