Zobacz pełną wersję : Jaki aparat cyfrowy warto obecnie nabyć?


Therion
21-08-2005, 21:35
Chcę kupić dla siebie, ale czasami z zastosowaniem do celów zawodowych (reklama, ale niekoniecznie w formacie bilbordów :D ).
Chcę wydać jakieś 1300 zł. Jeżeli będzie to miało sens, to więcej.
Powienien również mieć funkcję nagrywania filmów, zapewne 5mpix, dobrą optykę, kilkakrotny zoom... Na całej reszcie się nie znam.
Co polecacie?

Adam_2000
21-08-2005, 21:38
Sony, Canon, FujiFilm... nawet z trochę mniejszą matrycą, ale z dobrą optyką ! :)

biernik
21-08-2005, 21:50
tylko nie sony oni nie potrafią robić aparatów.
olympus, minolta jeszcze dodam do poprzednich.
Pamiętaj minimum 10 x zoom optyczny.
ja mam olympusa i mysle ze jest najlepszy, zapewne każdy pochwali swój :)
I z tego co wiem nikt prywatnie nie robi zdjęć powyżej 2 mpix
więc jak kupisz koło 4 mpix to jest juz wystarczająco.

maciek911
21-08-2005, 22:27
Witam!!

Dzisiaj juz nie opłaca sie kupowac aparatów z matrycą ponizej 4 mpix, a najlepiej nie schodzic ponizej 5 bo ceny są praktycznie porównywalne.
Ja osobiscie polecałbym firmy które znają sie na produkcji aparatów (Canon, Fuji, Minolta, Kodak, Olympus) Niezły moze byc Pentax lub Nikon.

Ale polecam odwiedzic
http://aparatycyfrowe.pl/ - jest to sklep, podają duzo przydatnych info o konkretnym modelu.

http://www.steves-digicams.com./ - po angielsku ale duzo sprzetu, zdjęc, testy.

Pozdrawiam :D

michu
22-08-2005, 05:37
mi doradzał szwagier, który zajmuje się fotografią i polecił mi Nikona 5900 - wygląda jak zabawka, ale ma normalną optykę (nie jakieś tam malutkie soczewki) 5mpx, fakt, że zoom optyczny tylko x3, ale ma dużo fajnych bajerów dla przeciętnego użytkownika - co najważniejsze dla mnie :

1. mieści się w kieszeni spodni
2. prosty w obsłudze do bólu
3. robi bardzo ładne zdjęcia ( chciałem też kupić coś bardzie pro, ale Darek - szwagier, stwierdził, że to nie ma sensu, bo nie zajmuje się normalnie fotografią, a w ręczne ustawienia na imprezie czy na wakacjach nie będę się bawił )
4. kręci sekwencje filmowe (640x480 do wyczerpania karty pamięci)
5. Nikon jest niesamowicie szybki w zapisie na karcie i ma b.szybkiego autofocusa (porównania w trakcie kupna z kilkoma innymi modelami, poważnie różnica jest czasami nawet x2, a to powoduje, że jakiś temat nie ucieknie)

fajny ogólnie i przyzwoity aparacik
ps. chciałem kupić Canona A-95 ale mocno mi go odradził, ze względu na to, że jakoś zdjęć oba aparaty mają taką samą, a canon jest 2x większy

Skolmi
22-08-2005, 07:48
Trzeci rok już leci jak mam Olympusa.

jagrall
22-08-2005, 08:50
polecam minoltę. ja mam z1, ale za 1300 kupisz już z3. będziesz miec matrycę chyba 4mpix, zoom optyczny 10x, filmy w rozdzielczości 640x480 30klatek na sekundę, ogólnie bardzo fajny aparat

dzikus
22-08-2005, 10:37
ja się właśnie przymierzam do Minolty Z5 (12x 5MPix) - obecnie używam ojca sprzęt Canon s1 - niezły ale bardzo słaby autofocus - przy słabszym oświetleniu trzeba używać manualnych ustawień ...

Embyrys
22-08-2005, 19:15
Minolty Z2, Z3 lub Z5. Oczywiście cena rośnie razem z modelem. Z tym że Z2 chyba juz nie robią, a Z5 kosztuje więcej niż 1300 zł ale jest świetna.