Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Mokra podsufitka nad słupkiem kierowcy po wczorajszej ulewie...


RafałB
24-06-2009, 08:50
Witam Was.Jak w temacie,wczoraj u mnie ostro lało.Wsiadam potem do Galaka a tu...niedużo ale mokry róg nad słupkiem pasażera i z gumowego dywanika musiałem troche wody wylać,dodam że nigdy dotąd czegoś takiego nie było.Potem to wytarłęm,postawiłem samochód,całą noc padało ale już wiecej nie było takiej sytuacji.
Patrzyłem uszczelki nad drzwiami kierowcy,na samym rogu jest pusto- brak uszczelki/kawałka na rogu,u Was też tak jest?Co może być przyczyną?

P.S.Zaskocznie totalne - pierwsza myśl dach przecieka jak w 20 letnim maluszku np.
hehe ;) Galaxy zaskakuje coraz bardziej...

Ataman101
24-06-2009, 09:15
Miałem to samo w MK1 ale co ciekawe nie przy każdej ulewie...
Problem był w złym wklejeniu szyby przy okazji że była pęknięta to ją wymieniłem i od tego czasu przestało się lać.
Proponuję pozdejmować wszystkie obramowania szyby przedniej i zapodać test z myjką ciśnieniową jeżeli znajdziesz nieszczelność to wygląda na to że zostaje amatorska naprawa sylikonem.

Pozdrawiam

RafałB
24-06-2009, 09:21
U mnie wszystkie szyby fabryczne,nigdy nie zmieniane.Też pomyślałem o silikonie jak będzie trzeba,myje zawsze myjką ciśnieniową i dotąd NIGDY nic podobnego miejsca nie miało.

Przemek_PC
24-06-2009, 09:46
To może powiem, że znam przypadek ODKLEJENIA całej tylnej szyby w Mondeo Kombi, szyba trzymała się na mechanizmie wycieraczki a była fabrycznie wklejona, nigdy nie zmieniana (jeden właściciel auta). Więc to że szyba oryginalna o niczym nie świadczy.

RafałB
24-06-2009, 09:56
Zdarza sie...ale jednak jak wkłada fabryka to powinno być ok wszystko,a jak widać nie zawsze :P

stachumal
24-06-2009, 17:46
Witam . Czy kolega ma szyberek ? Jeśli tak to poczytaj moje posty tam wszystko opisałem lub pytaj. Acha rozumie że mokry był przedni prawy róg podsufitówki. U mnie przemakał lewy róg i nie była potrzebna do tego nawałnica.


Pozdrawiam Staszek.

RafałB
25-06-2009, 11:05
Szyberek mam,ale wokół niego i pod nim sucho jak na pustyni,a było mokre tylko to co napisałem.

stachumal
25-06-2009, 17:31
Zgadza się że dookoła szyberka jest sucho bo on ma rynienkę metalową dookoła . U mnie był ściągnięty wąż gumowy z rurki przy szyberku więc woda spływała po skośnej podsufitce do rogu a tam przemakało. Aby dojść do przyczyny poodkręcałem wszystko w okolicy tego rogu po czym delikatnie go odciągnąłem i eureka !!! Na podsufitce gnój a wąż odpływowy sobie dyndał i nie trafiała do niego ani kropla deszczówki.

Posdrawiam i czekam na diagnozę. Staszek.

RafałB
25-06-2009, 20:14
Może coś pomyśle z tym,ale zdarzyło sie to pierwszy i mam nadzieje że ostatni raz..

stachumal
25-06-2009, 20:24
Zrób próbę . Lej czystą wodę bezpośrednio do otwory w rynience szybra i obserwuj czy wylatuje w okolicy nadkola po tej samej stronie i czy tapicerka zamaka . No chyba ze jest wężyk przypchany ale wtedy poziom wody będzie rósł aż wybije do rynienki. Zauważ że rynienka nie jest od góry szczelna więc istnieje taka możliwość że przy mocnej ulewie i przytkanych kanałach woda po prostu przeleje sie z rynienki na podsufitówkę . A sam pisałeś że ostro lało.

Pozdrawiam Staszek.

RafałB
26-06-2009, 08:56
Jak sprawdze to napisze co było widać po próbie z wodą.Dzięki za info.

stachumal
28-06-2009, 16:47
Czekam i kciuki trzymam żeby to była tylko błachostka.

Pozdrawiam Staszek.

Kowalu
28-06-2009, 18:55
Szyberek mam,ale wokół niego i pod nim sucho jak na pustyni,a było mokre tylko to co napisałem.

Zdiagnozowanie wycieku wody jest dosc ciezkie gdzyz ona płynie zawsze najwygodniejszą dla niej drogą i wywala dopiero wtedy jak juz nie ma dokąd popłynąć, kto miał kiedys do czynienia z hydrauliką wie o tym najlepiej, podobnie będzie w samochodzie. To ze mokro jest przy słupku nie znaczy ze tam jest przeciek, aczkolwiek tak tez moze byc

RafałB
28-06-2009, 20:34
Wczoraj umyłem na myjsce bezdotykowej max ciśnienia i spokój cisza nic sie nie dzieje....

Przemek_PC
28-06-2009, 22:25
Bo duże ciśnienie zwykle nie ujawnia przecieków, za krótki czas. Długotrwałe lanie wody jak podczas całonocnej przechodzącej w całodzienną ulewę jest lepszym testerem.

RafałB
29-06-2009, 09:18
Zgadza sie,ale wkońcu mam u siebie Lato prawdziwe :) i nie pada ha ha!

wojtusss
13-07-2009, 15:29
Witam mam podobny problem, od pewnego czasu miałem wilgoć pod nogami u pasażera kombinowałem z filtrem kabinowym itd (możesz poczytać moje tematy) ale ostatnio zauważyłem że woda sobie tak leciutko spływa po uszczelce wewnętrznej aż z podsufitki która też troszeczke jest wilgotna w miejscu przy prawym słupku, jutro chyba będe szukał miejsca z którego bierze się woda. Uszczelka przy relingu na dachu wydaje się ok a nawet jest nienaruszona ale zobacze skąd bierze się woda pod sufitem i polece z silikonem ;) z tym że nie chce mi się zdejmować podsufitki bo nie bardzo wiem jak ją zdjąc przy tym światełku z przodu ale jakoś to wykombinuje

RafałB
13-07-2009, 15:35
U mnie narazie (poza tym jednym zdarzeniem w naprawde oberwanie chmury) brak podobnych przypadków,więc dałem sobie spokój bo ciężko złapać skad to pochodzi a narazie suchutko.

piechoad
15-08-2012, 17:48
Witam.
Woda leci mi do autka po deszczu spod schowka na rękawiczki. (nie ma szybra)
Od kierowcy tez mokro podczas testu, woda wlewa się przez nieszczelna gumkę na grodzi od linki otwierania maski.
(rozebrałem wszystko co mogłem tzn pól deski rozdzielczej od nawiewów w dol , wygłuszenia susza się na słońcu,mechanizm wycieraczek, filtr pyłkowy.) i wygląda na to ze leci z okolic filtra ale nie rozumiem dlaczego, odpływy czyściutkie z parownika tez sprawdzony-przeczyszczony.
Po deszczu słychać wodę jak się przelewa na zakręcie, ale skąd ona tam i gdzie się magazynuje\??
No i na dodatek uszczelki w drzwiach wymagają wymiany albo jakiegoś zabiegu tez mokro
Pozdrawiam
Adam P.

jblack
16-08-2012, 08:38
moze masz nieszczelna szybe przednia klej na ktorym ,jest przyklejona szyba puscil sprawdz to najpierw

piechoad
23-01-2013, 14:24
Dokladnie tak bylo, klej puscil.
Juz jest ok. Super sucho normalnie Sahara
Pozdro 600

sobolewskii
27-01-2013, 08:23
tak wlasnie bylo u mojego tescia w 97 rocznik klej na szybie od gory puscil i woda od strony pasazera stal a nigdzie nie bylo widac zeby sie lala

tomamar
29-01-2013, 16:05
Ja mialem ten sam problem i tez okazało się że klej puścił i woda lala się do środka

deku
30-01-2013, 09:39
To i tak macie szczęście. Mi klej nie puścił tylko ponoć już jest przerdzewiałe (trochę to dziwne bo auto nie maiło "przygody") i klej odszedł razem z rdzą... chociaż ja żadnej rdzy nie widziałem....
Fachowcy polecają wyciąć całą szybę, wyczyścić i wkleić, ale trzeba się pożegnać z ogrzewaniem przedniej szyby... teraz szukam rozwiązań jak zrobić, żeby nie stracić ogrzewania....

tomamar
31-01-2013, 14:10
Fachowcy polecają wyciąć całą szybę, wyczyścić i wkleić, ale trzeba się pożegnać z ogrzewaniem przedniej szyby... teraz szukam rozwiązań jak zrobić, żeby nie stracić ogrzewania.... Tutaj się z tobą nie zgodzę Ja mam podgrzewaną przednią szybę i po wycięciu i wklejeniu na nowo szyby wszystko działa. Myślę że jak znajdzie się dobry warsztat to sobie z tym poradzą.