Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Montaż czujników parkowania z przodu.


cowboy
04-07-2009, 23:19
Ponieważ z tył już mam zamontowane i dzisiaj dostałem na przód mam pytanie, skierowane szczególnie do posiadaczy oryginalnie zamontowanych czujników parkowania:

1. Jaka odległość dzieli czujnik (narożny) parkowania od początku czarnej listwy(od jej brzegu na rogu) biegnącej przez zderzak?

2. Montaż na samym rogu zderzaka-jak się to sprawdza podczas parkowania-polecacie zamontować raczej bardziej z przodu auta czy bardziej na rogu auta?

3. Są jakieś kłopoty z wierceniem otworów z przodu? Na coś trzeba specjalnie uważać-jakieś kabelki czy rurki pod zderzakiem?

KRISSGALAXY
05-07-2009, 22:42
Witam ja w angolu mam fabrycznie montowane i naprawde sa na miejscu i przydatne podczas parkowania wzgledem ich rozmieszczenia,zawsze w korkach miejskich mozna je wylaczyc przyciskiem -mam wersje tylko dzwiekowa ktora reaguje dzwiekiem przerywanym okolo 1,80m od przeszkody a zblizajac sie do niej dzwiek jest szybszy okolo 30 cm od przeszkody jest dzwiek ciagly.Przy zakupie nowego parktronic powinienes miec w komplecie wiertlo o srednicy czujnikow,nie wiem czy sa tam jakies wiazki lub rurki -odkrec torx-em 20 ( u mnie )przednia czesc nadkola lub zajrzyj od spodu.Rozmieszczenie: wymiar centymetrem krawieckim od strony pasazera ( w aucie polskim -od strony kierowcy)-od poczatku gornego rogu listwy -do 1 czujnika bocznego-30 cm ; od 1 do 2 czujnika -47 cm ; od 2 do 3 (miedzy nimi tablica rej.)-71 cm ; od 3 do 4 - 47 cm ; od 4 czujnika do konca listwy - 30 cm ,dodatkowo masz na zdjeciach,pozdrawiam

cowboy
06-07-2009, 17:40
Witam ja w angolu mam fabrycznie montowane i naprawde sa na miejscu i przydatne podczas parkowania wzgledem ich rozmieszczenia,zawsze w korkach miejskich mozna je wylaczyc przyciskiem -mam wersje tylko dzwiekowa ktora reaguje dzwiekiem przerywanym okolo 1,80m od przeszkody a zblizajac sie do niej dzwiek jest szybszy okolo 30 cm od przeszkody jest dzwiek ciagly.Przy zakupie nowego parktronic powinienes miec w komplecie wiertlo o srednicy czujnikow,nie wiem czy sa tam jakies wiazki lub rurki -odkrec torx-em 20 ( u mnie )przednia czesc nadkola lub zajrzyj od spodu.Rozmieszczenie: wymiar centymetrem krawieckim od strony pasazera ( w aucie polskim -od strony kierowcy)-od poczatku gornego rogu listwy -do 1 czujnika bocznego-30 cm ; od 1 do 2 czujnika -47 cm ; od 2 do 3 (miedzy nimi tablica rej.)-71 cm ; od 3 do 4 - 47 cm ; od 4 czujnika do konca listwy - 30 cm ,dodatkowo masz na zdjeciach,pozdrawiam
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: czujniki lewe 1.jpg Wyświetleń: 10 Rozmiar: 94.4 KB ID: 9578 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: czujniki srodkowe 2.jpg Wyświetleń: 9 Rozmiar: 94.7 KB ID: 9579 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: czujniki prawe 3.jpg Wyświetleń: 9 Rozmiar: 87.2 KB ID: 9580


Dzięki stary, tego mi właśnie trzeba było. Super fotki i pomiary. Kawał dobrej roboty.
Zaraz lecę zakładać. Tylko ta pogoda: teraz słońce a za 5 min. może być ulewa.
Ps. Jak będziesz w UK w okolicach Gloucester-zapraszam na browara. ) :-)

janbra
06-07-2009, 18:45
Kolego KRISSGALAXY, bardzo fajny opis.
Mam prośbę o dorzucenie jeszcze tyłu, oczywiście w wolnym czasie ;)
Pozdrawiam

KRISSGALAXY
06-07-2009, 19:44
Ok nie ma problemu w ciagu 1 godzinki wrzuce mam wolny dzien to lece zrobic wymiar i foty...

Czujniki z tylu , ja mam akurat 4 sztuki z czego 1 i czwarty sa ustawione pod delikatnym katem na zewnatrz pojazdu , 2 i 3 zlewaja sie ze zderzakiem.Wymiary centymetr krawiecki mierzone od zaznaczonego na zdjeciu na czerwono charakterystycznego wciecia w zderzaku . Od poczatku wciecia -w angolu po stronie kierowcy w aucie polskim -po stronie pasazera- ( zdjalem chlapacz )do 1 czujnika- 48 cm ( lub od doklejonej listwy plastikowej - 61 cm-naprezony centymetr sam sie ustawi ) ;od 1 do 2 -42 cm; od 2 do 3 -46 cm ; od 3 do 4 -42 cm ; od 4 do konca wciecia 48 cm ( lub gornego naroznika listwy 61 cm ), u mnie zasada dzialania jest taka ze zawsze moge wlaczyc lub wylaczyc przyciskiem ,system uruchamia sie przy wlaczeniu wstecznego po czym dziala tez przod,jezeli parkuje przodem bez uzycia wstecznego w pierwszej kolejnosci - musze wlaczyc recznie,zaznacze iz mozna je malowac i nie zakloca to dzialania.pozdrawiam i 3 fotki zostawiam

cowboy
06-07-2009, 22:28
Ok nie ma problemu w ciagu 1 godzinki wrzuce mam wolny dzien to lece zrobic wymiar i foty...

Czujniki z tylu , ja mam akurat 4 sztuki z czego 1 i czwarty sa ustawione pod delikatnym katem na zewnatrz pojazdu , 2 i 3 zlewaja sie ze zderzakiem.Wymiary centymetr krawiecki mierzone od zaznaczonego na zdjeciu na czerwono charakterystycznego wciecia w zderzaku . Od poczatku wciecia -w angolu po stronie kierowcy w aucie polskim -po stronie pasazera- ( zdjalem chlapacz )do 1 czujnika- 48 cm ( lub od doklejonej listwy plastikowej - 61 cm-naprezony centymetr sam sie ustawi ) ;od 1 do 2 -42 cm; od 2 do 3 -46 cm ; od 3 do 4 -42 cm ; od 4 do konca wciecia 48 cm ( lub gornego naroznika listwy 61 cm ), u mnie zasada dzialania jest taka ze zawsze moge wlaczyc lub wylaczyc przyciskiem ,system uruchamia sie przy wlaczeniu wstecznego po czym dziala tez przod,jezeli parkuje przodem bez uzycia wstecznego w pierwszej kolejnosci - musze wlaczyc recznie,zaznacze iz mozna je malowac i nie zakloca to dzialania.pozdrawiam i 3 fotki zostawiam

No to się chłopie spisałeś :-) na szóstkę! Super pomiary.

Założyłem dzisiaj przody, ale coś mi się nie podoba. Podchodząc powoli do auta dokładnie na środku jest martwe pole-mogę dotknąć kolanem tablicy i nie zapiszczy w pozostałych miejscach działa ok.
Nie masz tego u siebie? Może moje czujniki mają b. wąski kąt widzenia-zalecają je montować w odl. 30-40cm od siebie- a na środku przerwa między nimi wyszła 71cm.

KRISSGALAXY
06-07-2009, 23:07
Witam,u mnie przod sprawdzilem przed chwila dziala od ponad metra od przeszkody z przodu i zblizajac kij od miotly do srodka tablicy rej,tez go widzi,znawca nie jestem ale doradze iz pobaw sie troche katem ustawienia czujek ,biorac pod uwage kat widzenia czujek np.30 stopni delikatne przestawienie czujki o 0,1 milimetra moze przyniesc rezultat,a nie bedzie to widoczne golym okiem.pozdrawiam

janbra
07-07-2009, 10:46
Dzięki kolego, dobra robota.