Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] uchwyt rowerowy na hak


gorny7
05-07-2009, 16:38
witam
na dniach chcę kupić taki uchwyt montowany na hak na 4 rowery ( nie platforma)
albo model Arezze4 340zł lub thule 4b 520zł
może ktoś ma takie uchwyty jak się sprawują

lysyG
05-07-2009, 22:46
Ja mam platformę (thule 946) i tylko taki uważam za sensowny - droższy, ale bez porównania łatwiejszy w zamontowaniu i mniej upierdliwy. Same plusy, zero minusów. Ostatnio wracałem z Olsztyna k.Częstochowy (autopstradą) - 7 osób i jeden rower na platformie, zagapiłem się a tu 170 km/h. Ani kierowca ani auto nie odczuwa bagażnika. Trzeba tylko pamiętać przy parkowaniu i cofaniu - polecam.

gorny7
07-07-2009, 08:50
Same plusy, zero minusów.
dobra rzecz, masz racje ale
na 4 rowery ponad tysiąc zł
i jest dość duże
te nożycowe na rame zajmują mniej miejsca

http://moto.allegro.pl/item681033626_uchwyt_na_hak_do_przewozu_4_rowerow_ 349zl.html

Klaif
07-07-2009, 09:12
jedna moja rada co to tych na hak..... weź z dodatkowym oświetleniem....
założsz rowery i prawie nie widać oryginalnego..

Jarek G.
07-07-2009, 11:08
weź z dodatkowym oświetleniem....
założsz rowery i prawie nie widać oryginalnego

I to jest cała prawda.:)

lysyG
07-07-2009, 13:18
I o tym właśnie myślałem w sensie upierdliwości. W platformie masz oświetlenie i rejestracje. Do nożycowych musisz takowe dokupić i kombinować z mocowaniem. Dochodzi jeszcze aspekt mocowania rowerów - do nożycowych bezproblemowo możesz zapinać tylko męskie ramy i to tylko z równym przekrokiem (jak w starych Ukrainach). Do jakiejkolwiek innej ramy musisz dokupić adapter - w twoim przypadku 4. Dodaj teraz sobie koszt nożycy+oświetlenie+rejestracja+adaptery i cena nie będzie wcale różna od przyzwoitej platformy (Thule >1000 pln, Eufab <1000 pln) Dochodzi jeszcze sprawa otwierania bagażnika - w platformie odchylasz ją (jeżeli takową kupisz) i otwierasz bagażnik, w nożycach trzeba zakombinować z odchylaniem - z 4 rowerami to może być awykonalne. Nie jeździłem nigdy z nożycami, ale z platformą, nawet z 3 rowerami, jak się zapomnisz bez problemu lecisz 160 - 170 km/h - z nożycami chyba nie. Osobiście miałem ten sam dylemat co ty (tylko z 3 rowerami) i z nożyc szybko się wyleczyłem.