Zobacz pełną wersję : Nowy a kopci z rury


baxik20
10-07-2009, 16:49
Witam, znajomy kupił nowy samochód, zdaje sie ze Ford Transit Connect. Co prawda miał go otrzymac w kwietniu a otrzymał dopiero tydzien temu, ale to juz inna bajka. I mam pytanie co do tego pojazdu, otóz z racji, że on podobnie jak ja znamy sie na autach tyle co nic pragne tutaj zapytać o rzecz która nas zaniepokoiła. Samochód w środku jak igła-w koncu nowy- wszystko wyglada w porządku a z rury wydechowej idzie czarny dym. Zdziwiło nas to gdyż zawsze sadziłem ze taki dym to przy silniku 200tys km a nie nowym. Dodam ze kopcenie pojawia sie nawet przy lekkim nacisnieciu gazu. Czy to jest powód do zmartwienia czy moze to normalne zachowanie nowego silnika diesla. Pojemnosc tego silnika to chyba 1.8 litra albo cos z tego.

Prosze o rade i pozdrawiam

wojtekjanus
10-07-2009, 17:15
Generalnie diesle przy dodawaniu gazu dymią na czarno - problem w tym, jak bardzo. Ogólnie znane są przyczyny zbyt mocnego dymienia diesla na czarno, są to przede wszystkim: zbyt duża dawka paliwa i opóźniony wtrysk (zapłon). Są i inne przyczyny, ale w nowym aucie raczej nie występują.

Jeżeli koledze to przeszkadza i uważa, że auto dymi za bardzo, musi reklamować wadę w ASO (wyrazy współczucia :zly: ). Z góry wiadomo, że powiedzą że wszystko jest ok i tak ma być... Można spróbować pojechać do prywatnego warsztatu dieslowskiego i za pieniądze sprawdzić zapłon i dawkę wtrysku - to wersja dla nerwowych :533: .