Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Liczniki :dziwne zachowanie


marjol007
12-07-2009, 16:21
Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich . Z góry mówię ,że przeglądałem tematy i nie znalazłem tego czego szukam. Mianowicie zdarza sie to w różnych sytuacjach : po uruchomieniu silnika , w czasie jazdy , napostoju przy wyłączonym silniku, pojawia się i znika. O co chodzi wszystkie wskazówki zegarów opadają na dół, zapalają sie kontrolki oszronienia jezdni, oleju, paliwa, temp wody , płynu w zbiorniku spryskiwacza, i nie dzia ła komputerek pokładowy. Poza tym co ciekawe w tym czasie słychać ciche "cykanie" coś jak przekażnik lub podobne .Zegary były u "fachowca" nie wiem co robił , działały przez miesiąc i znowu klapa. Zegary Z komputerem , silniczek 2,8 , wersja GHIA. Jeżeli się da to panowie pomóżcie bo "fachowcy " zaczynają mnie drażnić

Stefano
13-07-2009, 07:16
Drażni cię jednak chyba najbardziej ta usterka i aby ją usunąć, najlepiej zczytaj błędy z komputera i będziesz miał przyczynę.
Pozdr.

alewicki
13-07-2009, 09:45
... ja podejrzewam regulator napięcia, może dawać piki wysokim prądem. Z VAGiem powinieneś dojść do prawdziwej przyczyny.
Andrzej

Przemek_PC
13-07-2009, 09:55
Na postoju przy wyłączonym silniku również kolega ma te objawy więc to nie regulator napięcia.

marjol007
14-07-2009, 12:41
Dzięki panowie za pomoc będę działał w tym temacie, nie mniej jednak jakby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to będę wdzięczny, pozdrawiam wszystkich

kacyk87
15-07-2009, 12:05
witam mialem podobny problem z licznikiem w 2,8 vr6
majm zdaniem jest brak masy w napedzie licznika
mialem takie same obiawy i walczylem z tym z miesac i dalem rade podpiolem dodatkowy kabel masy do napedu licznika i wszystko bylo oki

marjol007
16-07-2009, 14:37
To super tylko gdzie ten kabelek podpiąć bo jestem w tej materii szczerze mówiąc zielony. Z góry dziękuję i pozdrawiam