Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] bierze olej ???


wiktoree
12-07-2009, 17:49
Witam wszystkich.
Od listopada jestem posiadaczem galaxy. Od maja zauważyłem zwiększone zużycie oleju ok
0,7 l na 1000 km. Zastanawiam się jak zdiagnozować przyczynę.
-mogą to być uszczelniacze zaworów bo z rana zadymi przy odpalaniu,
- może to być turbina (była zanieczyszczona i się wyłączała ale w kwietniu dałem mocno w palnik na trasie i turbina się oczyściła i teraz chodzi ok). Być może przez ostrą jazdę turbo uległo rozszczelnieniu...

Generalnie chodzi mi o to jak sprawdzić czy to turbina czy silnik.
Dodam jeszcze że po rozgrzaniu silnik nie kopci i nie widać spadków mocycharakterystycznych dla kończącego się silnika.
Mam nadzieję ze wyraziłem się zrozumiale.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie
pozdrawiam

Paintbox_team
12-07-2009, 18:55
Każdy tdi na pompowtrysku spali trochę oleju...ale 0,7 na 1000 to za dużo...Mój spala tyle na 12 tyś.
Zawsze z rana na zimno tdi puści dyma,nawet rozgrzany przy rozruchu...
Jeżeli turbo przepuszcza olej to ślady znajdziesz w dolocie do turbo...
A jaki olej lejesz???Bo mój galuś na Mobilu też palił olej i to dużo...Teraz mam CASTROL EDGE i pali tak jak pisałem...
Pozdrawiam

wiktoree
12-07-2009, 20:12
Leję właśnie Mobil...
Z góry przepraszam ze nie będę odpowiadał na posty ale zaraz wyjeżdżam na wczasy :)
Dzięki za info

Jarek G.
12-07-2009, 21:11
Miłego wypoczynku. Mój pali ok. 0,5 na wymianę. 15.000 km. Castrol Edge.
Pozdro g:P

lysyG
12-07-2009, 21:33
A co ma firma oleju do tego czy go bierze czy nie?

RafałB
12-07-2009, 21:42
Mój też około 0,5 do 0,7 litra ale na 15.000km.Shell Helix 5W40 full syntetic

Paintbox_team
14-07-2009, 20:14
A co ma firma oleju do tego czy go bierze czy nie?

Ma i to bardzo dużo...Coraz więcej ludzi narzeka na mobil

lysyG
14-07-2009, 21:10
Ma i to bardzo dużo...Coraz więcej ludzi narzeka na mobil

Wybacz, ale dla mnie to nie jest argument. Jakie ma znaczenie (w kwestii brania oleju) czy masz olej Mobil, Motorcraft czy Castrol - mówimy o takich samych parametrach oleju.

marwyk
15-07-2009, 03:31
Jedynie może mieć takie znaczenie że olej Mobil jest podobno podrabiany i jesli trafisz na nie oryginał to tak naprawdę nie wiesz jakie onma właściwości i z tego moze brać się ten problem

subratri
15-07-2009, 09:00
nie no, ja myślę, że w jednym temacie przypadkiem pojawiła się dodatkowa informacja na jakim oleju jeździmy (a przynajmniej ja to tak traktuję), a czy to ma znaczenie to już inna sprawa. Ludzie narzekają na Mobile bo nie mają na co narzekać. Jak mieli pod ręką tylk Lotos to Mobil był the best a że teraz się już "opatrzył" to już nie jest taki the best. Moja opinia

Paintbox_team
15-07-2009, 15:46
Wybacz, ale dla mnie to nie jest argument. Jakie ma znaczenie (w kwestii brania oleju) czy masz olej Mobil, Motorcraft czy Castrol - mówimy o takich samych parametrach oleju.

Aha!!!!Czyli maluch i merc to to samo, mają koła,da się jechać,na głowę nie pada
Ale gdzie ten komfort...............
Takie porównanie....Taka różnica

kierownikkh
17-07-2009, 19:05
Witam
Według moich obserwacji na Mobilu wziął 0,7 na 15 tyś. Valvoline 0,6 przebieg ten sam, Castrol 0,5 więc już nie wnikam czy mają parametry te same i leję Castrola

lysyG
17-07-2009, 21:50
Aha!!!!Czyli maluch i merc to to samo, mają koła,da się jechać,na głowę nie pada
Ale gdzie ten komfort...............
Takie porównanie....Taka różnica

Ot filozofia. Ale jak się to ma do brania oleju?
Postaraj się pisać posty, kto mają na celu pomóc w wyjaśnianu problemu, a nie walić mądrościami z kapelusza. Oświeć mnie - jeżeli potrafisz -co ma wspólnego firma olejarska (mówimy o szanujących się firmach) do tego czy silnik będzie brał ten olej lub nie.

RafałB
18-07-2009, 09:31
Ostatnio "ciekawie" napisali w jedym z artykułów w AŚ,że nowe diesle biorą nawet 1l na 1tys km i to jest normalne ;)

lysyG
18-07-2009, 10:16
Ostatnio "ciekawie" napisali w jedym z artykułów w AŚ,że nowe diesle biorą nawet 1l na 1tys km i to jest normalne ;)

bua ha ha - to nawet nie trzeba zmieniać oleju - dobre

RafałB
18-07-2009, 10:45
No dobrze napisali "szpece"...
Ja w MK1 miałem podobnie,na 1,5tys km koło litra musiałem wlać,ale nie mówię że tak miało być dobrze,tylko chlał skubaniec :(

Paintbox_team
18-07-2009, 18:23
Ot filozofia. Ale jak się to ma do brania oleju?
Postaraj się pisać posty, kto mają na celu pomóc w wyjaśnianu problemu, a nie walić mądrościami z kapelusza. Oświeć mnie - jeżeli potrafisz -co ma wspólnego firma olejarska (mówimy o szanujących się firmach) do tego czy silnik będzie brał ten olej lub nie.

Mówimy o jakości oleju...nie czarujmy się...mobil zszedł na psy,wiem to od nie jednego aso...
Nie będę nikogo oświecał bo to indywidualna sprawa co wleje do silnika...
Piszemy o spostrzeżeniach z autopsji...
Chciałem porównać a nie wzbudzić kontrowersje ale widać kolega lysyG źle to zrozumiał...
Pozdrawiam

lysyG
18-07-2009, 18:49
Sęk w tym, że w poście typu - mobil bierze bo jest do dupy, nie widzę logicznego i sensownego porównania, a kontrowersje jak najbardziej wzbudzaj, ale konstruktywne. Osobiście nie wlewam Mobila i mam go głęboko w dupie. Leję od początku Motorcrafta (pewnie wg twojej skali nie za dobry olej) i bieże coś ok. 0,5 litr (od wymiany do wymiany), czyli ok., stąd powtarzam nie rozumiem co ma firma oleju do brania go.

Stefano
19-07-2009, 10:16
Panowie!
Nie ma co tak mocno się podniecać, temat stary, silnik bierze olej i to tak ma być, musi sie to wszystko jakoś smarować, a jak bierze dużo, to trzeba go uszczelnić i tyle.
A jaki olej lejemy to juz nasza sprawa, kazdy ma swoje preferencje i doświadczenia, ważne aby spełniał normę 505.01, bo jak widzę kazdy ma PD.
To może zamkniemy te rozważania?
Pozdr.

Przemek_PC
19-07-2009, 10:47
Witam
Według moich obserwacji na Mobilu wziął 0,7 na 15 tyś. Valvoline 0,6 przebieg ten sam, Castrol 0,5 więc już nie wnikam czy mają parametry te same i leję Castrola

Jak zmierzyłeś te ilości? Menzurką? Jeśli tak to w jaki sposób? No bo chyba nie na bagnecie?

Paintbox_team
19-07-2009, 14:20
Sęk w tym, że w poście typu - mobil bierze bo jest do dupy, nie widzę logicznego i sensownego porównania, a kontrowersje jak najbardziej wzbudzaj, ale konstruktywne. Osobiście nie wlewam Mobila i mam go głęboko w dupie. Leję od początku Motorcrafta (pewnie wg twojej skali nie za dobry olej) i bieże coś ok. 0,5 litr (od wymiany do wymiany), czyli ok., stąd powtarzam nie rozumiem co ma firma oleju do brania go.

Lej chłopie co chcesz,nawet biedronkowy jak ci pasi...
Motorcraft...nie wiem nie znam,nie przerabiałem
Ja wymieniam informacje stąd piszę, że CASTROL EDGE trafia idealnie wg mnie...
Po raz kolejny piszę, że firma oleju ma znaczenie co do brania