Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Auto przy 2 tys obrotow strasznie szarpie i na dodatek kopci ....


pajex
13-07-2009, 10:01
Witam mój problem polega na tym iż ostatnio wracając z trasy autko zaczeło mi koło 2 tys obrotow strasznie szrprać przerywać i po dalszej jezdzie zauważyłem że auto dymi co może być tego przyczyna jesczze nie byłem na komputerze po dojechaniu zauważyłem że wzioł troche oleju :( może ktoś miał podobny problem proszę o pomoc ...

wiker
13-07-2009, 15:15
Sprawdź gumową rurę recyrkulacji spalin do turbiny czy nie jest pęknięta. Ja to miałem, autko z reguły koło 2000 obr włącza tubodoładowanie i ładnie przyspiesza. Jeśli ta rura jest pęknięta (zwykle na kolanku) to mamy kopcenie z wydechu i spadek mocy.

SrebnaStrzała
13-07-2009, 15:22
Sprawdź gumową rurę recyrkulacji spalin do turbiny czy nie jest pęknięta. Ja to miałem, autko z reguły koło 2000 obr włącza tubodoładowanie i ładnie przyspiesza. Jeśli ta rura jest pęknięta (zwykle na kolanku) to mamy kopcenie z wydechu i spadek mocy.

Dokładnie, sprawdź wszystkie rury które idą od intercoolera;)
Możesz szukać wycieków oleju, czarnej mazi na rurach, chodź to zależy od stanu turbiny.

mader15
13-07-2009, 19:25
też się z tym zgadzam jeśli przy 2 tyś.obr. niema już takiej mocy jak miał i kopci z wydechu to tylko turbo sprężarka na 100% jestem przekonany musisz sprawdzić te rurkę a jak nie to to tylko mechanik został

wojtbf1
13-07-2009, 20:21
A przede wszystkim użyj głowy i szukajki. Takie problemy powtarzają się co parę dni, userzy zamiast trochę pokopać zaśmiecają tylko forum.

pajex
14-07-2009, 09:36
Sprawdziłem i rzeczywiście jest pęknięta gumowa rura która idzie od turbiny :) mam nadzieję że to jest przyczyną moich problemów po wymianie napisze ale dzięki z góry z podpowiedź



PS. wojtbf1 słuchaj szukałem i to bardzo długo i odpowiedzi nie były satysfakcjonujące więc napisałem do tego służy forum i najważniejsze że sa tutaj jeszcze ludzie którzy pomagają potrzebującym a nie szukający tylko problemów...

SrebnaStrzała
14-07-2009, 10:37
Sprawdziłem i rzeczywiście jest pęknięta gumowa rura która idzie od turbiny :) mam nadzieję że to jest przyczyną moich problemów po wymianie napisze ale dzięki z góry z podpowiedź



PS. wojtbf1 słuchaj szukałem i to bardzo długo i odpowiedzi nie były satysfakcjonujące więc napisałem do tego służy forum i najważniejsze że sa tutaj jeszcze ludzie którzy pomagają potrzebującym a nie szukający tylko problemów...

Na pewno to jest to;)
Wystarczy malutka dziurka ;)

Pinki
14-07-2009, 10:42
dokładnie tak jak napisał Wojtek

wacekdagama
14-07-2009, 11:23
Dokladnie, mam to samo i juz idzie do mnie nowa rurka.

pajex
14-07-2009, 15:42
jesczcze tylko jestem ciekawy ile taka rurka kosztuje w polsce poniewaz ja mieszkam przy samej granicy polsko niemieckiej wiec udalem sie do niemieckiego serwisu i zaplacilem za nia 55euro w polskiech sklepach motoryzacyjnych z czesciami powiedzileli mi ze tylko serwis nie ma zamiennikow :)

SrebnaStrzała
14-07-2009, 15:47
jesczcze tylko jestem ciekawy ile taka rurka kosztuje w polsce poniewaz ja mieszkam przy samej granicy polsko niemieckiej wiec udalem sie do niemieckiego serwisu i zaplacilem za nia 55euro w polskiech sklepach motoryzacyjnych z czesciami powiedzileli mi ze tylko serwis nie ma zamiennikow :)

Ja kupiłem używkę za 50zł, a ze sam wybierałem na szrocie Forda to była i czysta w środku i na zewnątrz bez żadnych zmarszczek:)

wojtbf1
14-07-2009, 19:16
PS. wojtbf1 słuchaj szukałem i to bardzo długo i odpowiedzi nie były satysfakcjonujące więc napisałem do tego służy forum i najważniejsze że sa tutaj jeszcze ludzie którzy pomagają potrzebującym a nie szukający tylko problemów...

Chłopie, nie obruszaj się, wystarczyło wpisać w szukajkę ,,rury od turbo,, , wyskoczyło z parę ładnych stron na których na pewno znalazłbyś odpowiedż na swoje pytania.
Prześledż tylko dział mondeo parę stron do tyłu, podobny temat jest bardzo blisko.
Pozdrawiam :one:

SrebnaStrzała
14-07-2009, 19:27
Chłopie, nie obruszaj się, wystarczyło wpisać w szukajkę ,,rury od turbo,, , wyskoczyło z parę ładnych stron na których na pewno znalazłbyś odpowiedż na swoje pytania.
Prześledż tylko dział mondeo parę stron do tyłu, podobny temat jest bardzo blisko.
Pozdrawiam :one:

Wiesz... on nie wiedział że chodzi o rure od turbo :) Dopiero my mu powiedzieliśmy co może być przyczyną, więc nie dziw się że na to nie wpadł:)

wojtbf1
14-07-2009, 19:34
Wiesz... on nie wiedział że chodzi o rure od turbo Dopiero my mu powiedzieliśmy co może być przyczyną, więc nie dziw się że na to nie wpadł

Co nie zwalnia jego i innych od postępowania zgodnie z pewnymi zasadami i regulaninem forum. :one: