Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Uszkodzony fotel kierowcy


Pajlot
13-07-2009, 12:58
Witam.

Wczoraj wysiadając z Mondka coś strzeliło w oparciu fotela kierowcy. W połowie fotela mam teraz z tyłu wyczuwalne wybrzuszenie. Ewidentnie coś pękło (złamało). Słychać trzaski jak się naciska te kawałki prętów.
Czy szanowni forumowicze poradzą co to może być i czy jest to do naprawienia?

Może ktoś podrzuci schemat fotela żeby zobaczyć co w tym miejscu się znajduje. Może to ta część od regulacji lędźwi?

Pozdrawiam

Lothien
13-07-2009, 13:09
Sądząc po opisie to jest własnie regulacja lędźwi.

W innym aucie też miałem podobna usterkę jak pojechałem z tym fotelem do naprawy to koleś zaśpiewał mi 300zł, skończyło się tym że za 150zł kupiłem taki sam fotel na giełdzie:)

akkc
13-07-2009, 13:10
oooo mam to samo
pewnie się skończy na wymianie fotela :(
u mnie dodatkowo sam się rozkręca, tzn jak sobie ustawie oparcie to średnio co 3 dni muszę dokręcać ustawienie oparcia bo samo sie rozkłada :)
o rany rany zawsze coś wyskoczy

Pajlot
13-07-2009, 13:15
Kupić w sumie można nowy/używany ale jak tu znaleźć fotel z identyczna tapicerką. Dlatego myślę czy da się to naprawić/zespawać??

dempsej
13-07-2009, 13:57
Witam,
naprawić się pewnie da. Natomiast napewno wyjdzie taniej kupno używanego fotela i przełożenie tapicerki. Tapicerkę można przełożyc bo sam zciągałęm w swoim MK2 do prania.

Lothien
13-07-2009, 14:10
Witam,
naprawić się pewnie da. Natomiast napewno wyjdzie taniej kupno używanego fotela i przełożenie tapicerki. Tapicerkę można przełożyc bo sam zciągałęm w swoim MK2 do prania.

Dempsej ma racje, a jak nie chcesz lub się boisz to zawsze u pierwszego lepszego tapicera zrobią ci to bezproblemowo.
Ja uważam, że znalezienie fotela do fordka nie stanowi dużego problemu (no chyba, że jest ogrzewane i posiada wentylacje itp) a być może nawet trafisz na taką sama tapicerkę;).
Koszt takiej wymiany w moim przypadku był znacząco tańszy niż naprawa i miałem sprawne (niespawane lub nieskręcane) fotelisko:)

cober
13-07-2009, 14:13
Zespawać nie zespawasz... ja próbowałem Tigiem ale i tak po tygodniu znowu strzeliło. Potem z drugiej strony. To jest taki pręt Fi 3mm dosyć twardy w kilku miejscach symetrycznie pozaginany... ja go sobie po prostu dorobiłem. 30 minut roboty i cacy :)
Więcej roboty (i kosztu) będzie z nowym fotelem.

cremio
28-07-2009, 19:36
Zespawać nie zespawasz... ja próbowałem Tigiem ale i tak po tygodniu znowu strzeliło. Potem z drugiej strony. To jest taki pręt Fi 3mm dosyć twardy w kilku miejscach symetrycznie pozaginany... ja go sobie po prostu dorobiłem. 30 minut roboty i cacy :)
Więcej roboty (i kosztu) będzie z nowym fotelem.

a wiecej cos moglbys opisac? mam podobny problem i kombinuje jak sciagnac tapicerke z oparcia fotela. jak z tym sobie poradziles?

radek1977
29-07-2009, 08:54
Witam kilka tygodni temu dokladałem do swojego fotela silniczki do masażu po złożeniu całości po kilku dniach coś jakby pękło powstało wybrzuszenie w okolicach lędźwi okazało się że spadla linka od regulacji tej okolicy naprawa ok 5 minut gorzej ze zdjęciem i ponownym założenie tapicerki

cremio
29-07-2009, 17:50
Witam kilka tygodni temu dokladałem do swojego fotela silniczki do masażu po złożeniu całości po kilku dniach coś jakby pękło powstało wybrzuszenie w okolicach lędźwi okazało się że spadla linka od regulacji tej okolicy naprawa ok 5 minut gorzej ze zdjęciem i ponownym założenie tapicerki

robiles to sam? podziel sie uwagami jak sie do tego zabrac, bo troche niewygodnie sie jezdzi w pionie bez oparcia:)

radek1977
30-07-2009, 07:51
robiles to sam? podziel sie uwagami jak sie do tego zabrac, bo troche niewygodnie sie jezdzi w pionie bez oparcia:)

Witam
robilem to sam tylko że u mnie jak spadła ta linka to tylko było czuć coś twardego w okolicach lędźwi natomiast cała regulacja fotela działała bez zarzutu.
jestem teraz na urlopie ale jak wrócę to zamierzam zabrać się za drugi fotel wtedy porobie jakieś zdjęcia i dam znać

yarek
27-02-2010, 10:52
Witam
robiłem to sam tylko że u mnie jak spadła ta linka to tylko było czuć coś twardego w okolicach lędźwi natomiast cała regulacja fotela działała bez zarzutu.
jestem teraz na urlopie ale jak wrócę to zamierzam zabrać się za drugi fotel wtedy porobię jakieś zdjęcia i dam znać

Odświeżę temat bo jest w nim recepta na moją bolączkę:D

Czy możesz podać więcej szczegółów jak naprawić regulację lędźwiową.
U mnie ona nie działa, a chciałbym ją sobie naprawić :roll:
Pozdrawiam

yarek
02-03-2010, 12:30
Czy ktoś wie jak naprawić regulację lędźwiową fotela ? :roll:

cremio
08-05-2010, 10:57
ponawiam temat:/ znowu mi sie to cholerstwo rozlecialo a chetnie bym sam to naprawil. pytanie czy ktos juz sciagal tapicerke z oparcia fotela? wszystkie wskazowki mile widziane:)))

niku 27
08-05-2010, 20:28
Naprawa zajęła mi 15min. :wink: Rozpoiłem plastikową spinkę na dole oparcia i boczne ze stelaża oparcia a obicie podciągałem do góry równomiernie podwijając na lewą stronę tak ok. 1/3 , całości nie ściągałem. Z przodu trzeba uważać na przewody od maty grzejnej aby ich nie oderwać. Drut od podparcia leńdzwiowego jest charakterystycznie powyginany, zaznaczyłem jak jest osadzony i wyjąłem. Zespawałem go tigiem ale drucik jest ze stali węglowej i nie można go gwałtownie chłodzić bo pęknie. Wsadziłem na miejsce i działało, więc obciągnąłem tapicerkę i spiąłem spinkami. Najgorsze zadanie to nałożyć boczną spinkę ( to wymaga siły ) aby ładnie naciągnąć tapicerkę kieszeni z tyłu fotela, dolna to zabawa. Już rok i działa. Powodzenia.

eventfo
24-11-2015, 16:26
Witam,właśnie rozebrałem fotel ( i nie było zbytnio trudno), i zamieniłem sobie drut z fotela pasażera do kierowcy...
Mam pytanie do forumowiczów, czy orientuje się ktoś czy i gdzie w 3mieście można zakupić taki drut?
Pozdrawiam